Jump to content

Seçim Tahminleri

Anket: Sandıktan Ne Çıkar?  

49 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Öyle gözüküyor: Milli görüşçüler, dindarlar, muhafazakarlar, merkez sağ, milliyetçi sağ, cemaatler ve tarikatlar - yoksul köylüler ve kent yoksulları ile yükselen orta ve küçük burjuvazi AKP bünyesinde koalisyon kurmuş vaziyette.

Duaya sizin tarafın daha fazla ihtiyacı var gibi. :D

E AKP bu saydıklarının toplaştığı bir partiyse, senin gibi genç bir dinsizin orada işi ne çocuğum?

Üstelik de bizi karşıt taraf görüyorsun.

Bizim taraf derken neyi kastettin emin değilim ama CHP için bütün ateist dualarımı edeceğim. Bulurum herhalde bir şeyler..

Bu seçimde de oyum onların tabii ki.

Sizin dua etmenize gerek yok. Fethullah Amcanız tepenizde.

Sitelerde Paylaş

E AKP bu saydıklarının toplaştığı bir partiyse, senin gibi genç bir dinsizin orada işi ne çocuğum?

Çünkü 1997'de 28 Şubatın yapılmasına göz yumduk laikliğin korunması adına, arkasından gelen hükümetler büyük holdinglerin ve yüksek bürokrasinin oyuncağı haline geldiler. Bankalar boşaltıldı, devlet resmen soyuldu ve nihayetinde o kadar büyük bir kriz koptu ki, IMF para göndermese n'olurdu bilmem.

Şimdi bir siyasi hareket çıkmış Atatürkçülük,laiklik, milliyetçilik kalkanları arkasına sığınmış bu yoz güruhtan az buçuk hesap soruyor, yerlerinden ediyorsa onları, tabii bundan dolayı rahatsız olacak değilim. Sadece "du bakalım" n'olacak diye kenardan izleyeceğim.

Üstelik de bizi karşıt taraf görüyorsun.

Sen beni nasıl karşı taraf olarak görüyorsun? Hiç aklınıza gelmiyor mu bu devlete hakim olmuş yozluktan ve şikayetçi olmak, "tamam laiklik iyi güzel de, yetmedi mi bu memleketi soyduğunuz" diye sorgulamak? Şahsen bunları göremeyince, size nasıl güvenebilirim. İstanbul'un CHP'li belediyeleri yıllardır belediyelerini "laiklik, çağdaşlaşma" diye ellerinde tutuyorlar, ama bi halt yapabildikleri yok, İslamcıların belediyeleri harıl harıl çalışıyorlar.

Bizim taraf derken neyi kastettin emin değilim ama CHP için bütün ateist dualarımı edeceğim.

Süleyman Demirel kendi adamlarını yerleştirdi bile CHP'ye. O partiden ne köy olur ne kasaba...

Sizin dua etmenize gerek yok. Fethullah Amcanız tepenizde.

Dinsizin hakkından imansız gelir diyeyim. Olmayacaktı, yapılmayacaktı 28 Şubat.Ordudan ve bürokrasiden haksız yere dindar insanlar atılmayacaktı.

tarihinde Uyecik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anladım..

Kaseti başa saralım diyorsun.

Yok, ben sıkıldım.

Size Fethullah Hoca Efendi'nizle iman dolu günler dilerim.

Oturup hep beraber "Olmayacaktı, yapılmayacaktı bu 28 Şubat" der, salya sümük ağlarsınız.

Hem onlar ehl-i müslim oldukları için bu ülkeyi hiç soymazlar, dürüsttürler. Hem çok da demokrat ve ilericiler, bilimsel eğitime ve halkın yoksulluğuna gerçekten çok duyarlılar.

İman edesim geldi...

Allah hepinize akıl fikir versin.

Sitelerde Paylaş

ak parti %47-51

chp %18-22

mhp %9-13

bağımsız %5-7

hangisini gerçekçi bulmadın?

VahsisBack haklı.

En tarafgir, en uydurma tahmin olmuş seninki.

Neden mi?

Ortalamalarını aldığımızda:

AKP: %49

CHP: %20

MHP: %11

Bağ: %6

-----------------

Toplam: %86

Hadi AKP'ye biçtiğin oranı bir kenara bırakalım, küçük partilerin oranını bu kadar yüksek belirlemenin, CHP'yi ise yaklaşık 10 puan düşük belirlemenin bir açıklaması olabilir mi?

En fanatik AKP'liden bile böyle bir oran telaffuz edilmezken, senin ki çok uçuk olmuş.

Ama sana yakışıyor.

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

VahsisBack haklı.

En tarafgir, en uydurma tahmin olmuş seninki.

Neden mi?

Ortalamalarını aldığımızda:

AKP: %49

CHP: %20

MHP: %11

Bağ: %6

-----------------

Toplam: %86

Hadi AKP'ye biçtiğin oranı bir kenara bırakalım, küçük partilerin oranını bu kadar yüksek belirlemenin, CHP'yi ise yaklaşık 10 puan düşük belirlemenin bir açıklaması olabilir mi?

En fanatik AKP'liden bile böyle bir oran telaffuz edilmezken, senin ki çok uçuk olmuş.

Ama sana yakışıyor.

yaw pante, gören de bu görüş sırf bana özgüymüş sanacak.. kendi anketinde bile an itibariyle en çok oy alan seçenek benim tahminimle en çok örtüşeni: "AKP: %50 CHP: %25 MHP: %10 Bağ: %5" hal böyleyken neyin itirazını yapıyorsun?

ortalama alıp %86 sonucuna varmışsın, güzel.. ama has parti, demokrat parti, dsp, hepar, bbp gibi partiler de var. ben bağımsız derken şartlanma gereği sırf bdpyi ele aldım. urfadaki,istanbuldaki bağımsızları, silivri ve inci sözük adaylarını vs. saymadım. bunların hepsinin toplamının %10 ları geçmesi hiç sürpriz olmaz.. boşuna chpyi üfürüp şişirmeye çalışmayın, seçimde sükutu hayale uğrarsınız. elinize de yanak adalelerinizin yorulmasından başka birşey geçmez..

Sitelerde Paylaş
yaw pante, gören de bu görüş sırf bana özgüymüş sanacak.. kendi anketinde bile an itibariyle en çok oy alan seçenek benim tahminimle en çok örtüşeni: "AKP: %50 CHP: %25 MHP: %10 Bağ: %5" hal böyleyken neyin itirazını yapıyorsun?

ortalama alıp %86 sonucuna varmışsın, güzel.. ama has parti, demokrat parti, dsp, hepar, bbp gibi partiler de var. ben bağımsız derken şartlanma gereği sırf bdpyi ele aldım. urfadaki,istanbuldaki bağımsızları, silivri ve inci sözük adaylarını vs. saymadım. bunların hepsinin toplamının %10 ları geçmesi hiç sürpriz olmaz.. boşuna chpyi üfürüp şişirmeye çalışmayın, seçimde sükutu hayale uğrarsınız. elinize de yanak adalelerinizin yorulmasından başka birşey geçmez..

Senin gibi anket yapmıyorum ben.

Başkanlık sistemindeki anketin ortada.

Hayır seçeneği olmayan bir anket yapan zihniyetin nasıl bir düzenbaz kafaya sahip olduğunu belli ediyor.

Objektif olmaktan ne denli uzak olduğunuz mesajlarınızdan da ortaya çıkıyor. Örneği YGS şifresindeki tavrın.

CHP'yi %18-22 aralığında gösteren hiçbir anket yok.

Hiç çalışma yapmayıp otursalar, tek bir konuşmaları olmasa yine %25 alırlar ki anketimde en düşük oran bu.

Senin böyle bir tahminde bulunmanın amacı tahmin değil, yanıltmaya çalışma çabasıdır.

Ve seçim sonuçlarında en kötü tahminin de sana ait olacağı şimdiden bellidir.

Sitelerde Paylaş

Anket hakkındaki değerlendirmeyi 30 katılım oluşunca yapacağım.

Ama şunu şimdiden belirtebiliriz:

Ateistforum zaman zaman haksız suçlamalara uğrasa da, siyasi konularda ne denli objektif davrandığını bu ankette kanıtlamış oluyor.

Diğer yandan AKP propagandasına dayanan başlıklar gırla gidiyor ama bozguncu olunmadığı sürece dokunulmuyor. En özgürlükçü şekilde yaklaşılıyor.

Daha önce yapılan anketlerden biri "oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?" şeklindeydi ve açık ara CHP öndeydi.

Bir diğer anket ise "Hangi kurumlar güvenilmez?" idi. Polis ve hükümet açık ara başı çekiyordu.

Ama seçim tahminlerine sıra geldiğinde görülüyor ki hiç de tarafgir davranılmıyor ve AKP açık ara önde gidiyor.

AKP'nin farklı kazanacağı şeklinde tahminlerde bulunanların önemli bir kısmı da ateist.

Tarafgir ya da propagandacı olunsaydı, AKP düşük tutulur, CHP yükseltilirdi.

MHP'nin bile tek başına iktidardan söz ettiği siyasi ortamda, bizim de kalkıp ankette CHP'nin AKP'den fazla oy oranına sahip olduğu bir şık vermemiz anormal görülemezdi.

Ama gerçekçi olmayacağı için yapmadık.

Bu durumda objektiflik ve demokratiklik konusunda dinci ve liboşların ateistforumu değil, en başta kendilerini sorgulamaları gerekir.

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kendini buğday ambarında sanan aç tavuklar da meydana çıkmaya başladı. :)

"CHP yüzde 35, AK Parti yüzde 33 alacak"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, bir vatandaşın, "Araştırmalar oy oranınızı yüzde 25 gösteriyor'' demesi üzerine "30'u da yalan, vallahi yalan. Biz yüzde 35 alacağız, AKP yüzde 33 alacak. Göreceksin" dedi.

(DHA) -- Batum Eskişehir'de CHP İl Başkanı Erman Gölet, milletvekili adayları Kazım Kurt, Prof.Dr. Gaye Usluer, Muharrem Şenel ve Muharrem Varlık ile birlikte esnafı ziyaret etti.

Sokakta karşılaştığı vatandaşlarla sohbet edip partisine oy istedi. Batum'a yolda karşılaştığı bir kişi, "Keşke Demokratik Sol Parti, İşçi Partisi ve CHP bir arada seçime girseydi. Niye kabul etmediniz?" dedi.

Batum da, "Reddetmedik, yanlış anlaşılma olacaktı. Sanki bizi güçsüz, İktidar olamayacakmışız gibi algılanacaktı" diye konuşunca; aynı kişi, "Zaten alamayacaksınız. Araştırmalar oy oranını yüzde 25 gösteriyor en babası 30 gösteriyor. Otuz tane araştırma var. CHP'yi yüzde 20-25 gösteriyorlar. Bu otuz araştırmanın otuzu da yalan mı?" yanıtını verdi.

"Vallahi yalan"

Süheyl Batum ise "Otuzu da yalan, vallahi yalan. Biz yüzde 35 alacağız, AKP yüzde 33 alacak göreceksin. Sen de buradasın, ben de buradayım" dedi.

Batum'a aynı kişi bu kez "İnşallah Amerika'ya dik durursunuz. Altını oydurmazsınız, Silahlı Kuvvetler'in kağıttan kaplan olmaktan çıkartırsınız" diye konuştu.

Ergenekon eleştirisi

Hamamyolu Caddesi'nde parkta oturan bir vatandaş da Süheyl Batum'a "Ergenekoncuyu doldurdunuz" dedi. Batum da "Ergenekoncu yok bizde. Ergenekon'la hiç endişeniz olmasın. Hiç endişe etme, kimse altı oku ne kırabilir ne şey yapabilir. Endişe etme sakın, bırak bu basın devamlı anlatsın" yanıtını verdi.

Süheyl Batum ve beraberindekiler daha sonra ayakkabı tamircileri çarşısını dolaşarak buradaki esnaftan CHP için oy istedi. Batum, bir simitçiden beraberindekiler için 8 simit aldı ve 10 lira verdi.

http://www.cnnturk.com/2011/turkiye/04/16/chp.yuzde.35.ak.parti.yuzde.33.alacak/613560.0/index.html

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...