Jump to content

Seçim Tahminleri

Anket: Sandıktan Ne Çıkar?  

49 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sendemi pante chp çıkacakmı sence?

Bana hala çok abartılmış bir yaklaşım gibi geliyor içten içe istesemde...

Benim tahminim CHP'nin kazanacağı şeklinde değil. AKP ile CHP arasında 3-4 puanlık bir fark olacağı şeklinde.

Eğer AKP iktidar nimetlerinden faydalanmamış olsaydı, eğer medya üzerinde baskı olmasa-AKP lehine anketlerle kamuoyu yanıltılmasaydı; AKp gibi rahatlıkla CHP'nin de tek başına iktidar olasılığından bahsedilebilirdi.

Böyle kritik durumlarda iktidarı belirleyenler; düzenin insanları, çıkarcılar, iktidar olma ihtimali yüksek olanların yanında yer alanlardır. Yani, rüzgar kimden yana esiyorsa o tarafta yer alıp onun propagandasını yaparlar. Onlar için önemli olan musluklarının kesilmemesi, her dönemde nemalanabilmeleridir.

Bunların burunları iyi koku alır. Genelde yanılmazlar.

Bu kesim hala AKP destekçisi. Bu da AKP'nin yine 1. parti çıkacağını gösteriyor.

Ama eskisi gibi güçlü olmayacağına dair işaretler de çok fazla.

Oyları yüksek olsa da milletvekili dağılımında sürpriz yaşayabilir ve ezici bir fark oluşturamayabilirler.

Bu sonuç da önemlidir ve en azından "ben yaptım oldu" diye kafasına esenleri yapamazlar.

Sitelerde Paylaş

Benim tahminim CHP'nin kazanacağı şeklinde değil. AKP ile CHP arasında 3-4 puanlık bir fark olacağı şeklinde.

Eğer AKP iktidar nimetlerinden faydalanmamış olsaydı, eğer medya üzerinde baskı olmasa-AKP lehine anketlerle kamuoyu yanıltılmasaydı; AKp gibi rahatlıkla CHP'nin de tek başına iktidar olasılığından bahsedilebilirdi.

Böyle kritik durumlarda iktidarı belirleyenler; düzenin insanları, çıkarcılar, iktidar olma ihtimali yüksek olanların yanında yer alanlardır. Yani, rüzgar kimden yana esiyorsa o tarafta yer alıp onun propagandasını yaparlar. Onlar için önemli olan musluklarının kesilmemesi, her dönemde nemalanabilmeleridir.

Bunların burunları iyi koku alır. Genelde yanılmazlar.

Bu kesim hala AKP destekçisi. Bu da AKP'nin yine 1. parti çıkacağını gösteriyor.

Ama eskisi gibi güçlü olmayacağına dair işaretler de çok fazla.

Oyları yüksek olsa da milletvekili dağılımında sürpriz yaşayabilir ve ezici bir fark oluşturamayabilirler.

Bu sonuç da önemlidir ve en azından "ben yaptım oldu" diye kafasına esenleri yapamazlar.

Mesela Hasan Cemal AKP'iyi eleştirdi geçen gün. Nazlı Ilıcak ve Mehmet Barlas'sın da yalakalık yoğunlarıklarında düşüş var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...