Jump to content

İnsanlar İçin Yeni Toplum, Ekonomi ve Devlet Sistemi: Gnostokrasi

Recommended Posts

Bak etrafına, dünyadaki açları 10 kere doyuracak ve dünya kaynaklarından yararlanmayanları 10 kere yararlandıracak ve standartların altında yaşayanları 10 kere standartlara taşıyacak silah ve savunma sanayi üretimi dönüyor.

Her hangi bir uzaylı tehdidi mi var ki bu dangalaklar böyle canla başla silah üretiyorlar?

Ben nasıl kaçırmışım bu tartışmayı, tüh :)

Aslına bakarsan şu an uygulanan sistem senin kafanda kurduğun sistemin az biraz değişiği, aynı pokun laciverti gibi bişey yani.

O silahlar, ellerindeki sermaye sayesinde istedikleri bilgiye, patentlere, üretim araçlarına vs sahip olabilen, ellerindeki

kitle iletişim araçları sayesinde kitleleri istedikleri yönde etkileyebilen, istedikleri yerlere istedikleri insanları yerleştirebilen

insanların, temel ihtiyaçları, güvenlik gereksinimleri, hırsları vs sömürülen dangalaklara ürettirdikleri silahlar oluyor.

Senin sisteminin de yeterince yozlaştıktan geleceği son nokta burasıdır.

Bu vesileyle MaviPanter'in ütopyalar hakkındaki 1. kuralını açıklamak istiyorum :)

İnsanların evrimle ulaştıkları mevcut beyinlerinin çekirdeğinde hala bir sürüngen beyninin yeraldığı

gerçeğini gözardı eden her ütopya yozlaşmaya ve çökmeye açıktır bu yüzden ayrıntılı incelemeye gerek

görmeden başarısız olacağı farzedilir.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şu an dünyadaki sistemlerin çoğu gerekçesiz olarak insanlar tarafından yapılan TERCİHE odaklı.

Bilginin veya bilenlerin değerlendirildiği bir ortam yok.

İnsanların iradesine dayanmayan sistemlerde bile yöneten insanların GEREKÇESİZ çoğunluk TERCİHİ söz konusu (komünizm, sosyalizm, dini sistemler vs)

O yüzden zaten bu sistemin benzeri dönüyor demek biraz saçmalamaktır.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...