Jump to content

Sayılarla İslam

Recommended Posts

İlk ayetin iniş tarihi: 610

Namazın ilk farz kılınması: 621 (11 Yıl namaz kılmadan şeylerini sallaya sallaya gezmişler)

İçkinin yasaklanması: 625 (15 yıl kafa çekip gezmişler, hatta namazlara bile içkili gidebiliyorlarmış)

Zinanın yasaklanması (Medine döneminde kesin tarih bulamadım ama 622'ye kadar 10 yıl meekkede takıldılar) (en az 12 yıl seks serbest idi,)

Birileri fena kandırılıyor...

Bir müslümanın müslüman olarak en az 15 yıl içki ve en az 10 yıl seks takılması ilginç olsa gerek...

:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslümanlık, medeniyetler arasında göçebe ve ahlaki değerleri az olan bir bölgeye inmiştir.

Bu bölgede sosyal hukuki sistem yerel ve cehalet içermektedir.

Süreci uzun kılan sebep iyileştirmenin pratikle eşleşmesidir.

Eğer bahsedilen ayetler afaki direkt verilseydi; Bu durumda da Kuran zararın pratiklerinden değil afaki verilmiş denirdi.

Bir başka durumda örneğin ateistler içki yasak değil sex yasak değil diye bunları 7/24 yapıyormusunuz? Herkesin kişisel ahlaki değerleri yokmu? O dönemdede yasak olmasada bireylerin ahlaki değerleri vardır. Mesela namaz ayeti inmemesi namaz kılınmadığını göstermez.

minareyi çalan 1400 yılda kılıfını hazırlamıştır :D

ama bizim devşirme müslümanlar bu konuya nasıl yorum getirecekler çok merak ediyorum doğrusu..

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Havadan bir şey inmemiştir.

Sedece o dönemde kültür ve yaşayış olarak bir şeyler uydurulmuştur. Emevilerin karanlık döneminden sonra

bire bin katılarak hikayeler mitler paganist gelenekler vs olaylar devam etmiştir.

İslamın öncesi yakın zamanı islamın indiği (uydurulduğu) ve hemen sonrasını ele alırsak

durum karğaşa halinde idi mesela devletlerin savaş hali gibi otoritesinin olmadığı zamanlar gibi

iç savaş gibi neyin ne olduğunun belli olmadığı zaman diyelim.

E bu karışık devirdede insanları neye göre cezalandıracaksın vergi beyannamesi taksit geçikme cezası vermiyorsunki

Adamı cehennme atıyorsun dolayısıyla böyle akıl dışı bir ceza uygulaması ilahi olan bir güç tarafından uygulanamaz

mümkün değil. Dolayısıyla islam bütün diğer dinler gibi uydurulmuştur.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanlık, medeniyetler arasında göçebe ve ahlaki değerleri az olan bir bölgeye inmiştir.

Eğer bahsedilen ayetler afaki direkt verilseydi; Bu durumda da Kuran zararın pratiklerinden değil afaki verilmiş denirdi.

Bir başka durumda örneğin ateistler içki yasak değil sex yasak değil diye bunları 7/24 yapıyormusunuz? Herkesin kişisel ahlaki değerleri yokmu? O dönemdede yasak olmasada bireylerin ahlaki değerleri vardır. Mesela namaz ayeti inmemesi namaz kılınmadığını göstermez.

7/24 birak 24/7 yapiyoruz,icki su gibi,ben cennetteyim ya siz B)

Sitelerde Paylaş
İlk ayetin iniş tarihi: 610

Namazın ilk farz kılınması: 621 (11 Yıl namaz kılmadan şeylerini sallaya sallaya gezmişler)

İçkinin yasaklanması: 625 (15 yıl kafa çekip gezmişler, hatta namazlara bile içkili gidebiliyorlarmış)

Zinanın yasaklanması (Medine döneminde kesin tarih bulamadım ama 622'ye kadar 10 yıl meekkede takıldılar) (en az 12 yıl seks serbest idi,)

Birileri fena kandırılıyor.

Bir müslümanın müslüman olarak en az 15 yıl içki ve en az 10 yıl seks takılması ilginç olsa gerek...

Bunlara oruç ve tesettürü de eklemek gerekiyor:

Oruç emri: 624

Tesettür emri: 628

Sitelerde Paylaş

Yeterince iyi bi kılıf değil, daha iyi kılıflar görmüşlüğüm var.

40 yaşımdan sonra 22yıl 2ay 2günde yaşadıklarımı bi kitap haline getirip, beğenmediğim şeyleri yasaklayarak ve tamamen gözlemlerime dayanarak, kendi ahlaki değerlerimi içeren bir kitabı bende oluşturabilirim. Ve buda zararın pratiklerinden denenmiş-onanmış olurdu.

Eğer ayetler direkt verilseydi Kuran'a ve Allah'a kimse inanmayacaktı diyemediğin için böyle bi yorum getirmiş olmayasın?

Ayrıca içki yasaklanana kadar içki alemlerinde bulunan sahabelerden bahsedilir bunlardan haberin varmı? Mesela Hz.Hamza.

"Hurma ağaçlarının meyvesinden ve üzümlerden de sarhoş­luk veren içki ve güzel bir rızık edinirsiniz. İşte bunda da aklını kullanacak bir kavim için hiç şüphesiz bir ayet vardır."Nahl, 16/67

Peki akla şu sorular geliyor: Bu ayet indiği zaman içki iyi birşeydi de yasaklayan ayet geldiği zaman içki kötü birşey haline mi dönüştü? Allah bundan habersiz mi de önce iyi birşey gibi bahsedip sonra kötü birşey olduğunu söylüyor? Yoksa sadece taraftar kaybetmemek içinmi bu yola başvuruluyor?

Sitelerde Paylaş

Hamza içkiye çok düşkün olduğu için aynı zamanda çok güçlü biri olduğu için onun döneminde içkiyi yasaklayamıyorlar o öldükten sonra bildiğim kadar içki yasaklanıyor.

Muhammed ve arkadaşları duruma göre ayar veriyorlar. Bununla ilgili bir kaç link vardı ama bulamadım.

Sitelerde Paylaş

"Önyargıları kırmak,atomu parçalamaktan zordur"

Albert Einstein....

Sitelerde Paylaş

Muhammed gökten zembille inen bir kitaptan birşeyler okumadı.Sver dağı Hıra mağarasında kütüphaneden ona bir kitap teslim edilmedi:)

Yaşadı,Gözlemledi,Analiz etti, tecrübe etti, sonuçlardan bir kurallar silsilesi çıkardı uygulamaya koydu:)

Ve bunları ona yaptıran herşeyi yaptıran Allah'tı ona göre.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sayın ateist arkadaşlarım islam düşmanlığı neden.Bu ülkede hristiyan da var musevi de var..neden bi konu başlığında hristiyanlara hitaben vs.vs..haydi hristiyanlar isanın çarmıha gerilmesini bana kanıtlayınız denilmiyor..amacım tartışma ortamı yaratıp sizin tezlerinizi çürütmeye kalkmak değil.ama gördüğüm kadarıyla islam karşıtşığı var.bi talibanın herat da çocukları kadınları öldürmesi beni suçlu gösterebilir mi..bundan ben sorumlu olabilir miyim.birbirinden habersiz yaşayan müslümanların yaptıkları şeyden öteki sorumlu olabilir mi??tüm islam bir suçlu ve idam edilmesi gereken mahkumlar gibi gösterilmesi incitiyor..bilimsel açıdan bazı şeyleri kanıtlamanız ben dahil bir çok arkadaşın ufkunu açıyor(şahsen öyle düşünüyorum)..Ama binlerce sene hoşgörü yaşayan islam toplumunun son 300 sene de bütün nefret oklarının üzerine gelmesi ilgi çekici

Sitelerde Paylaş

sayın ateist arkadaşlarım islam düşmanlığı neden.Bu ülkede hristiyan da var musevi de var..neden bi konu başlığında hristiyanlara hitaben vs.vs..haydi hristiyanlar isanın çarmıha gerilmesini bana kanıtlayınız denilmiyor..amacım tartışma ortamı yaratıp sizin tezlerinizi çürütmeye kalkmak değil.ama gördüğüm kadarıyla islam karşıtşığı var.bi talibanın herat da çocukları kadınları öldürmesi beni suçlu gösterebilir mi..bundan ben sorumlu olabilir miyim.birbirinden habersiz yaşayan müslümanların yaptıkları şeyden öteki sorumlu olabilir mi??tüm islam bir suçlu ve idam edilmesi gereken mahkumlar gibi gösterilmesi incitiyor..bilimsel açıdan bazı şeyleri kanıtlamanız ben dahil bir çok arkadaşın ufkunu açıyor(şahsen öyle düşünüyorum)..Ama binlerce sene hoşgörü yaşayan islam toplumunun son 300 sene de bütün nefret oklarının üzerine gelmesi ilgi çekici

Sorunda burda zaten bu kadar mükemmel bir din yaratılmış sözde ama takip eden bütün toplumlar (türkiyede dahil) perişan olmuş tarih boyunca... araplarda islamiyeti yaymak adına portakal dağıtmamış gayet diğer milletlerle savaşarak yaymıştır (yine türklerde dahil olmak üzere) herşey mükemmel ama kurandan hiçbirşey anlaşılmıyor, insan çok mükemmel ama her günün 3/1 ini uyuyamak ve 3 öğün yemek yemek zorunda geçiriyor, Muhammet için yeri ve göğü onun için yarattım diyor allah ama nedense 9 yaşında kızı koynuna sokuyor bu "Mükemmel" insan. burda yapılan merak eden ve içinde şüphe olan insanlara gerçeği gösterebilmektir geri kalanı teferruattır hiç bir müslüman burdan gelip ateist olmayacağı gibi hiçbir ateistte müslüman olmayacaktır bunuda bilesiniz...

Sitelerde Paylaş

Sorunda burda zaten bu kadar mükemmel bir din yaratılmış sözde ama takip eden bütün toplumlar (türkiyede dahil) perişan olmuş tarih boyunca... araplarda islamiyeti yaymak adına portakal dağıtmamış gayet diğer milletlerle savaşarak yaymıştır (yine türklerde dahil olmak üzere) herşey mükemmel ama kurandan hiçbirşey anlaşılmıyor, insan çok mükemmel ama her günün 3/1 ini uyuyamak ve 3 öğün yemek yemek zorunda geçiriyor, Muhammet için yeri ve göğü onun için yarattım diyor allah ama nedense 9 yaşında kızı koynuna sokuyor bu "Mükemmel" insan. burda yapılan merak eden ve içinde şüphe olan insanlara gerçeği gösterebilmektir geri kalanı teferruattır hiç bir müslüman burdan gelip ateist olmayacağı gibi hiçbir ateistte müslüman olmayacaktır bunuda bilesiniz...

Sitelerde Paylaş

dediğiniz doğru..kimse birbirini etkileyipte saf değiştirme gayesi gütmüyor..herşeyde bazı kusurlar var.Arap-islam toplumunda çocuk yaştaki kızların halen evlendirilmesi normal karşılanıyor..Ama günümüz Türkiyesinde bu zincir bir nebze kırılmış durumda..aile bilinçlendikçe eğitim seviyesi yükseldikçe doğurganlık oranı dahi azalıyor..eğitimin tam oturtulmadığı doğu bölgemizde kızların mal gibi satıldığını görüyoruz bu durumdan kız hariç herkes memnun.bu durumu islam ve peygamberle bağdaştırmak objektifliğimize gölge düşürüyor.nitekim o zamanın düşünüş şekli ve geçmişlerinden gelen örf ve adetleri bunun üzerine..peygamber bunları birden yasaklamış olsaydı toplum tarafından dışlanıp islamın yayılması zorlaşacaktı..arkadaşın biri 15 sene zinanın 10 sene içkinin serbest olduğunu söylemiş bi konuda..evet öyleymişti..çünkü kalıplaşmış alışkanlıkları değiştirmek zordur..Bi gün bi devlet başkanı çıkıpta artık insanlar kilise onayı olmadan evlilik yasaktır diye bi yasa çıkarsa bu toplumda kim buna uyar..kim kilisede havrada nikah kıydırır..bu dinlerin mensupları hariç..teşekkür ediyorum

Sitelerde Paylaş

Sorduğun sorunun cevabı müslüman bir toplumda yaşamamız ve müslüman olduğunu söyleyen bir sürü insanın ateistleri tehdit olarak görmesi ve öldüresiye! inandıkları kitabın bizi hedef göstermesi olabilir mi ? İslam toplumu binlerce yıl hoşgörü mü yaşamış ? Ciddi misin sen ? (Bkz: Şiddet ve cinsellikle ilgili ayet ve hadisler )

Sitelerde Paylaş

yalnız islam mı karşıt ateistlere..skolastik avrupada sarışın olanlar yakılırken.ateistler engizisyon mahkemelerinde yargılanıp idam edilirken.dünya yuvarlaktır diyen asılırken. islam bütün hepsine kucak açmış durumdaydı.tarih öyle diyor.ne ilk türk islam devletlerinde ne de osmanlı toplumunda ateistlere karşı farklı bir tutum yapıldığını duymadım okumadım

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...