Jump to content

Kur'an'da Mantıksal Hatalar

Recommended Posts

Muhammed 1000 yıl sonra Rabbani'yi mi söylemiş. :lol:

Bunun için kaynak sormayacağım. :lol:

Boş yere bekleme bence. Bunların kaynak anlayışını şu adamın iletilerinde görebilirsin. Her yere aynı yazısı c/p yapmış. Çok üzerine gidilince de kaçıyorlar sonra. :)

Cennet dili Arapça'dır. Diğer diller uydurulmuş beşeri dillerdir.

Resululullah (sav) buyuruyor:

"Üç hasletten dolayı Arabı seviniz:

Çünkü ben Arabım

Kur'ân-ı Kerim Arapça olarak nazil olmuştur

Cennet ehlinin konuştukları dil Arapçadır" (1)

Allah Resülü İki Cihan Serverinin (sav) konuştuğu dil Arapça olacak da Cennet dili Arapça dan başka bir dil mi olacak HzAdem (as) yeryüzüne indirilmeden Arapça konuşacak da Cennet dili mi Arapça olmayacak?

HzAişe ra buyuruyor:

Cennet ehli Muhammed aleyhisselamın diliyle konuşacaklar (2)

(Allahulalem)

Kaynak:1) Feyzu'l Kadir İmam Münavi İbni abbas'tan rivayet edilmiştir

2) Mevahib-ül Ledünniye İmam Kastalani

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • İleti 384
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

tam aksine Allah kelamı oldugunu ispatlar bu kul kelamı olsaydı bu kadar derin mana tasımazdı tıpkı senin düşüncendeki sığlık gibi şöleki:

eğer orda anne babaya kötülük etmeyin deseydi çok sığ kalırdı ve bazıları bunu kötülük etmiyorum tamam ama iyilik etmek zorundada değilim diye düşünürdü ama diğer yasaklar kesin ve katidir başka alternatifi yoktur 2 şekli vardır mesela Allaha ortak koşmayın diyor çünkü ya ortak koşarsın inanmazsın yada ortak koşmazsındiğeri mesela fakjirlikten dolayı çocuklarını öldürmeyin diyor çünkü bir insan ya öldürür yada öldürmez diğeri ise kötülüklerin açığınada gizlisinede yaklaşmayın diyor ya yaklaşırsın yada uzak durursun başka yolu yoktur 2 şıklıdır ama anne babaya iyilik edin kelimesinde 3 şık vardır ya iyilik edersin ya kötülük edersin yada hiç bişi yapmazsın kendi hallerine bırakırsın o yüzden yapman gerekeni sölüyor kendi hallerinede bırakma manasını taşıyor

işte buda Allah kelamı oldugunu gösteriyor şayet kul kealmı olsaydı senin gibi düşünecekti ve etmeyin diyecektyi işte ozaman eksiklik olcaktı umarım beni yanlış anlamazsın burdaki amacım kimseye tebliğ etmek hidayete vesile olmalarına sebep olmak felan değil tek amacım kendi bildigim dogruları paylaşmak

not: tam 6 sene ateist olarak sizin bu takıldıgınız tüm sorulara aklen cevap buldugum için Elhamdülillah müslümanım tek mesele önyargıyı kırıp gerçekten mantıklı düşünmek

bu arada sana kurandaki yaklaşık 50 ayetin bugünkü bilimin yeni ulaştıgı bilgilerin 1400 yıl önce kuranda yazdıklarını ispatlayabilirim çok enterasan ama ozamanki teknoloji ile hz. muhammedin (S.A.V) bunları bilmesi imkansızdı istersen bu konuda seni aydınlatırım tek sorunum konu açamamak açabilseydim paylaşırdım istersen yerime aç böle bir konu hepsini paylaşayım beraber üzerlerinde tartışalım ayetlerin bilim ışığı altında ?

bir şey daha eklemek istiyorum dostum bu soru olcak biraz bu soruyu elini vicdanına koyarak cevaplamanı istiyorum Allaha ortak koşmayın şıkkı dışında insanlığa kötü bir şey söleniyormu yoksa iyi birşeymi söleniyor sence? ortak kosmayın kısmı haric diyorum cunku sen inanmıyorun o yusden teşekkürler şimdiden cevabını beklıyorum ?

Helal olsun sana kardeş. eğer buralardaysan bunu okursan seni tekrar bekleriz.

Ateist olduktan sonra müslüman olunmazmış diyenlere iyi ders olmuş.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • 7 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...