Jump to content

2.one minute

Recommended Posts

Cehalete bak. Çarıklı kurnazı, müslümanlar gibi "ruh"la vurmaya kalkıyor.

Tere kaç para?

Ruh; kişinin düşünceleri, duyguları, kişiliği, algısı vb. her şeyin toplamıdır.

Senin sattıklarının toplamı olan hani...

Senin ruhunun karşılığı da paraymış.

Şimdi de evrime mi sardın? Bize evrimsel olarak mı açıklayacaksın ruhunu neden sattığını?

"İnsan doğası gereği bencil bir hayvandır".

Hahahaha

Kabahat sizde sevgili IFeelGood !

Bunlara müsammaha göstermeye gelmez !

Bu garabetin üstüne gitmedikçe , tepkisiz kaldığımızı gördükce iyice azıtıyorlar !

Sen az bile demişin. Eline yüreğine sağlık...

SEVGİLER

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Her olayı halktaki reaksiyona baglarsanız işimiz var...

Durum şu. 'Artık alıştım' aga devletin EZİK olmamasına artık alışıyorum ve bu ne güzel birşeydir.

Bunu kim yaparsa yapsın ona saygım var. Dini mezhepi dinsizliği karakteri içkisi kumarı cinsel tercihi. Bunlar siyasetten ve yaptıgı işten farklıdır benim gözümde. Adam yaptıgı işi iyi yapıyorsa sıkıntı yok.

Sitelerde Paylaş

Her olayı halktaki reaksiyona baglarsanız işimiz var...

Durum şu. 'Artık alıştım' aga devletin EZİK olmamasına artık alışıyorum ve bu ne güzel birşeydir.

Bunu kim yaparsa yapsın ona saygım var. Dini mezhepi dinsizliği karakteri içkisi kumarı cinsel tercihi. Bunlar siyasetten ve yaptıgı işten farklıdır benim gözümde. Adam yaptıgı işi iyi yapıyorsa sıkıntı yok.

Sorunda orada işte..Bu adamlar işlerini de iyi yapmıyor.Övündükleri tek şey duble yollar.Birde muhalifleri teker teker hücrelere tıkmak.

Sitelerde Paylaş

para için değil;politik riskin döviz piyasalarını altüst etmesini istemediğim için oyum satılık...

aslında senin de oyun satılık...ama farkında değilsin...sadece 5 para etmez ve elle tutulmayan şeylere satılık...safsın daha yani kandırıldığını daha sonra anlayacaksın...ve bu "çıkar konusunu "defalarca yazdım...yazımın üzerinden cevap vereceksen ver...burası papağanlık yapmak yeri değil...

birde çok içselleştirmisin durumu....sakin ol biraz...çok sinirlenmişsin belli....anlıyorum ...diyecek birşey bulamayınca yasaklama yoluna gimeni..kılıçdar ın örnek figür olarak muhammedi göstermesini o satılık omayan ruhun gayet iyi kaldırıyor bakıyorum..

sonra benim adım kemal deyip yoldaşını yol dışına itmiş ve kandırmış birini destekleme yi de çok iyi kaldırıyor bakıyorum ....senin bu siniriinin geçmesi 1 ayı bulur daha.....derin enfes al sakinleş...:)

kimse bir vatandaşa kendi çıkarını düşündüğü için kızamaz.

bu konu iyi anlaşımalı..

bu konu üzerine yeterince kafa yormamış biri ;o cahilliği ile saçmalaması ve seviyesini kendi kendine yerlere atmasını normal karşılıyorum yine de...

burada "çıkar" olgusu da tartışılmalı;maalesef çıkar kelimesinin anlamını bile bilmekten uzak cahil insanlar sürekli olarak duygusal davranıp ile negatif bir anlam yüktemekteler.ortalama bir "ticari işletme" çıkar üzeine kurulur mesela ;bu demek değildir ki bu ticari işletme kendisi dışındaki herşeye zararlıdır.

""düşünceleri bir insanın namusudur"":hıııımmm..mesela bu bir inançlı cümlesi gibi geliyor bana..çok tehlikeli bir cümle...bir kör cahil cümlesi mesela ....bu cümlede faşistlikte kokuyor..bu cümlede müslümanların yaptığı herşeye hak da veriliyor aslında...dediğim gibi bu cümle kör cahil cümlesi..devletler boyutunda düşünüldüğünde ise savaşmayı teşvik eden bir cümle...bu cümle; """" iyiyi ö d ü l len dir me yen """""""" bir cümledir ve bilimin önündeki enbüyük engeldir

işte benim güzel ülkemin gerizekalı insanlarını (en okumuşundan ,mektep görmemişlere) kandırmak bu cümleyi çok sevdikleri içn çok kolay oluyor...birbirimiz ile kavga etmek;canını almak,kamplaşmak,bu ülkeyi ileri götürememekten işte bu cümle sorumludur.

insanlara ;ataürkçülük,şeriat;laiklik ;başörtülülük ve ya örtüsüzlüğü sunmaktan başka ve mileeti birbirine düşürmektenbaşka bir şey sunmazlar bu ülkede...niketim de hep böyle olmuştur...

halbuki ben sabit düşüncelerim ve inançlarım yerine ;maddi ve gözle görülür çıkarlarım a göre hareket eden bir toplum olursam bana verilen hizmetlerde de odak nokta bu olur..

ben zaten cevabımı vermişim...sen ise müslüman taktikleri kullanarak bana hakaret ediyorsun....

yazımda da belittiğim gibi allah inanmamak sizi aklamıyor...o hergün iğrendiğiniz müslümanların taktiklerini kullanmaktaktan başka ne bilirsin sen...

.çömez...

sakinleş güzelim sakinleş...

1 ay sonra unutursun

Sitelerde Paylaş
.çömez...

sakinleş güzelim sakinleş...

1 ay sonra unutursun

Bana bak çapulcu,

Çok sabırlıyımdır, lafımı esirgemem, söyleneni de pek takmam falan ama bu ayak takımı muhabbete hiç gelemem.

Bence sınırını fazla zorlama. Ne tür bir rezil olduğun ortada.

Sen git, senin gibi bir satılıkla yaşayan karınla konuş böyle. Anladın?

Çapulcu...

para için değil;politik riskin döviz piyasalarını altüst etmesini istemediğim için oyum satılık...

aslında senin de oyun satılık...ama farkında değilsin...sadece 5 para etmez ve elle tutulmayan şeylere satılık...safsın daha yani kandırıldığını daha sonra anlayacaksın...ve bu "çıkar konusunu "defalarca yazdım...yazımın üzerinden cevap vereceksen ver.

Şu yazdıkların sana yeter.

Ben, düşünce, ideal, amaç vs. dediğim ve bunlara hiçbir zaman fiyat biçmediğim, biçene de "bunları satan geri kalan her şeyini de satar" gözüyle baktığım (ki öyledir tabii) için "saf" oluyorum.

Ondan sonra da bana "bana niye hakaret ediyorsun" diyorsun..

Sırada satılacak ne var?

Bunları satan ve üstelik kendini akıllı ve uyanık zanneden biri, başka nelerini satılığa çıkarır?

Ha? Söyle hadi bana.

Sitelerde Paylaş

Her neyse..

Bu forumda yazdığım bunca süre içinde ilk defa biriyle böyle konuştum. Bu adam inanılmaz biçimde midemi bulandırdı çünkü.

Burada AKP'yi açıkça destekleyen ve bizim kavga ettiğimiz başka insanlar da oldu ama onların hemn hiçbiri bu kadar rezil değildi. Bu adam oyunu para için, çıkar için sattığını açıkça söylerken bunu yapmayanları "saf" ilan edecek kadar pişmiş.

Bu bir inanç, din vs. meselesi değil. Bu, büsbütün bir kişilik meselesi. Liberal olduğunu söyleyerek burada AKP'yi savunan ateist takımdan daha farklı biri bu.

CHP ve Kılıçdaroğlu hakkında sürekli berbat başlıklar açıp AKP'ye bir kere bile dokunmamış, bütün işi gücü AKP'ye çalışmak olmuş bu kişi ve onun gibiler, forumun özgürlük ve tarafsızlık anlayışını, bizleri de "aptal" yerine koyarak istismar eden çapulcular..

Aniden ortaya çıkıp "valla ben de artık dinsiz oldum" diyerek ayrıcalık kazanabileceklerini zanneden küçük akıllılar. Bir de keyy nickli biri vardır böyle, deşifre ettik ve defoldu gitti.

Sıra bu müslüman kılıklıdaymış demek ki. İşte bu tipleri diğer AKP savunucusu olan ateist liberal bozuntularından ayıran, tam olarak budur.

O çocuklar gerçekten dinsizdir ve AKP'yi açık açık savunurlar. Gizlenmezler, sinsice oynamazlar. Onlarla da kavga ederiz, onların da burayı propaganda alanı yapmalarına izin vermeyiz (ki çoğu buna yeltenmemiştir, sadece başkaları tarafından açılmış başlıklara damlar, fırsatı kaçırmazlar) ama biliriz ki onlar hiç değilse dürüsttür.

Bu pislik adama, bugüne dek hiç kimseye davranmadığım gibi davranmama neden olan tek şey budur. Kişiliği çok pis, ahlaksızlığıyla övünecek kadar haysiyeti bulunmayan çok sinsi biri olup, bizi aptal yerine koyabileceğini düşünmesidir. Böyle insanlara artık çok rastlıyorken, bir de burada onlarla uğraşmak zorunda kalmak, insanı üzüyor.

Kendine fiyat biçmiş bu satılık adama hakettiğini yazabilmek için kendime bir gün uzaklaştırma vermeyi göze aldım.

Bu aslında öyle acı, öyle kötü bir şey ki. Bu tür insanlar kendilerini satacak, sinsice dolaşıp yalanlar söyleyecek, size ait alana tecavüze kalkışacak ve siz doğruları söylediğiniz için ayıp bir şey yapmış gibi hissedeceksiniz.

--------------

Demem o ki kolonya, neyini, kimini satarsan sat kardeşim. Her malın bir alıcısı vardır...

Seninkiler de dinciler işte.

Sen ateist kılığında karşımız çıktın, biz beğenmedik. Almayacağız.

Sen "herkesin Nermin'i" olmuşsun.

Sitelerde Paylaş

kimse bir vatandaşa kendi çıkarını düşündüğü için kızamaz.

bu konu iyi anlaşımalı..

bu konu üzerine yeterince kafa yormamış biri ;o cahilliği ile saçmalaması ve seviyesini kendi kendine yerlere atmasını normal karşılıyorum yine de...

burada "çıkar" olgusu da tartışılmalı;maalesef çıkar kelimesinin anlamını bile bilmekten uzak cahil insanlar sürekli olarak duygusal davranıp ile negatif bir anlam yüktemekteler.ortalama bir "ticari işletme" çıkar üzeine kurulur mesela ;bu demek değildir ki bu ticari işletme kendisi dışındaki herşeye zararlıdır.

""düşünceleri bir insanın namusudur"":hıııımmm..mesela bu bir inançlı cümlesi gibi geliyor bana..çok tehlikeli bir cümle...bir kör cahil cümlesi mesela ....bu cümlede faşistlikte kokuyor..bu cümlede müslümanların yaptığı herşeye hak da veriliyor aslında...dediğim gibi bu cümle kör cahil cümlesi..devletler boyutunda düşünüldüğünde ise savaşmayı teşvik eden bir cümle...bu cümle; """" iyiyi ö d ü l len dir me yen """""""" bir cümledir ve bilimin önündeki enbüyük engeldir

işte benim güzel ülkemin gerizekalı insanlarını (en okumuşundan ,mektep görmemişlere) kandırmak bu cümleyi çok sevdikleri içn çok kolay oluyor...birbirimiz ile kavga etmek;canını almak,kamplaşmak,bu ülkeyi ileri götürememekten işte bu cümle sorumludur.

insanlara ;ataürkçülük,şeriat;laiklik ;başörtülülük ve ya örtüsüzlüğü sunmaktan başka ve mileeti birbirine düşürmektenbaşka bir şey sunmazlar bu ülkede...niketim de hep böyle olmuştur...

halbuki ben sabit düşüncelerim ve inançlarım yerine ;maddi ve gözle görülür çıkarlarım a göre hareket eden bir toplum olursam bana verilen hizmetlerde de odak nokta bu olur..

Sitelerde Paylaş
Sen ateist kılığında karşımız çıktın, biz beğenmedik. Almayacağız.

Siz çok iyi niyetlisiniz.

Kılığına bakıp hiç kuşkulanmadan ateist olduğuna inanıyorsunuz.

Şöyle bir mesajlarına göz gezdirdim de, ben o kılığın içinde ateistlere özgün bir fikir-görüş göremedim.

Ben ateistim diyenin beyanına değil, felsefi görüşlerine-fikirlerine bakarım.

Liboş olup da gerçekten ateist olanlar var.

Ama bu bence ateist falan değil.

Kılık değiştirmiş dinci liboşlardan.

Sitelerde Paylaş

bundan sonra siyasi bir konu yazmayacağım...

bunu ı feel e söyledim ama bana cevap niteliğinde hakaretlerine devam edince bir iki ileti daha yazdım...

bundan sonra genelde satranç yazacağım..

tarihinde kolonya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz çok iyi niyetlisiniz.

Kılığına bakıp hiç kuşkulanmadan ateist olduğuna inanıyorsunuz.

Şöyle bir mesajlarına göz gezdirdim de, ben o kılığın içinde ateistlere özgün bir fikir-görüş göremedim.

Ben ateistim diyenin beyanına değil, felsefi görüşlerine-fikirlerine bakarım.

Liboş olup da gerçekten ateist olanlar var.

Ama bu bence ateist falan değil.

Kılık değiştirmiş dinci liboşlardan.

bunu bana niye diyorsun...cevaplayamadığın kk başlaıkları açtığım için mi?

niyet okumacılığı yapan ve allah inanmayan müslüman gibisin bana göre... bu fanatik zihin yapının katil,hak yiyen ve bozguncu müslümanlardan bir farkı yok...

düşüncesi namusu imiş...e müslümanların da öyle zaten ...adam seni lanetleyip kesmeyecek de namusunu mu çiğneyecek?

tüm müslümanların yaptığı herşeye hakverenbir zihniyetle karşı karşıyayım...

Sitelerde Paylaş

Sen git, karınla konuş böyle.

sen karım olurmsun peki?

beni çileden çıkarıp forumdan atmak mı amacın...

e kendin yasaklandın zavallı:)

senin ağzın ne kadar bozuk yahu?

nerede edindin bu ağzı?

çok görmüş geçirmişsin belli...

o kız başınla neler gördün anlat bakayım ...

Sitelerde Paylaş

çıkarı için hareket eden kişi neden negatif bir anlam taşır;?

sen bu yaşına kadar çıkarına olan şeylere meyletmedin mi?ettin..insanın herhengi bir kararda çıkarına hareket etmesi normal değilmidir?

nasıl bir zihniyetin varki; ananı satmayı ,kendi yararına görüyorsun?

ben anamı satmayı çıkarıma görmem mesela..sen nasıl görüyorsun utanmıyormusun?

sen çıkarına görüyorsun ama çıkarına göre hareket etmediğin için mi satmıyorsun? :)

:)

ne iğrenç bir bilinçaltın var senin ?

ben böyle birşey demedim.bu ülkenin politik riskinin olmaması benim çıkarıma ise bu şekilde hareket etmek daha mantıklı dedim.aynı zamanda ülkeninde çıkarınadır..ama ekonomiden de bihaber olduğunu z için bu ülke ne kadar faiz ödemiş ödememiş unrunuzda değil...

yani ülkenin politik riskini istememek ;bu ülkenin çıkarın adeğil midir?

Sitelerde Paylaş
sen karım olurmsun peki?

e kendin yasaklandın zavallısmile.gif

nerede edindin bu ağzı?

Bu rezil için mi adaletli davranmaya çalışıyorsunuz?

Yanlış yapıyorsunuz.

Burada bu denli aşağılaşanlar, kendi dinci sitelerinde neler yapar çok iyi bilmekteyiz.

Ben olsam bir dk. bile tutmam, defederim çirkefi. :angry:

Hacı yok mu Hacı? :)

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen karım olurmsun peki?

e kendin yasaklandın zavallı:)

nerede edindin bu ağzı?

Ben seni çok rahat atardım buradan. Bir sürü gerekçem vardı zaten, en başta da forumu politikaya boğman dışında açıkça propaganda yapman ve ağzının bozukluğu.

Seni atmadım çünkü ne denli şeref yoksunu, sinsi, pislik bir adam olduğunu herkes görsün istedim. Neden istedim biliyor musun?

AKP'ye hizmet edenlerin hepsine yakını senin gibi adamlar. Sen Türkiye'nin, forumdaki basit bir tezahürüsün.

Senin karın, senin gibi bir adamı sahiplendiği ve hala karısı olduğu için tıpkı senin gibi, satılık.

Türkiye'de kadınlar, kocalarının eve getirdiği parayla gurur duyar, nerden aldın, ne oldu da böyle paralandık demez.

Şimdi sen, kendini, yani ruhunu para için böyle kolayca satan bir adam olup da hiç çekinmeden söyleyince, sonra bir de bununla övününce, ben de kadın olmam sıfatı dışında bir de birinin karısı olunca, haliyle düşünüyorum karını..

Dİyorum ki ben, para için onurunu şerefini bir adamla kalır mıyım?

Kalmam. Kalmadığım gibi, çocuğumun yüzünü de o adama göstermem. Şeref yoksunu satılık bir adam, bilirim ki yarın öbür gün beni de kızımı da kolaylıkla peşkeş çekiverir.

Senin karın da belli ki seninle gurur duyuyor.. Övünüp durdun onunla..

Tayyip yarın öbür gün karını isterse, ekonomik istikrarınız için onu da satarsın. Öyle ya, istikrarınız bozulmasın, ağzınızın tadı kaçmasın.

Hadi şimdi güle güle..

Şeref yoksunu satılık it..

Sitelerde Paylaş

Provokatör bir şahıs görevini yapmış, başlığı kontrolden çıkartmış. Bu tür pespayelerin niyeti anlaşılır anlaşılmaz forumdan atılmalıdır. Biraz geç olmuş, ama nihayet gereken yapılmış.

Bir kaç mesaj silindi, gözden kaçmış olanlar olabilir, bunları bir zahmet raporlayınız.

Başlık, aynı tartışmalara dönülmemesi umuduyla yeniden açılıyor...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...