Jump to content

Evrim benim sandığım şey mi?

Recommended Posts

GEçenlerde H Y nın Evrim Aldatmacası adında bir kitabı elime geçti okuyup bitirdim ve kendi kendime bu adam sahtekar olabilir bunun hakkında pek bir şey bilemem ancak kitaplarında bir şey çok dikkatimi çekiyor Evrimin tesadüf gibi konular üzerinden evrimi ayakta tutmaya çalıştıklarını söylüyor...Ben bu görüş gerçek mi??Gerçektende bu hücre tasadüfen mi oluştu...

Bizim bir biyoloji hocası vardı bayan...Kendisi İnşallah gibi dini kelimeler kullanmakla beraber evrimi öğrencilerin bilinçaltına azda olsa yerleştirmeye çalşan biri...Evrime inanıyor ve evrim=bilim diyor...Bir gün kendisini tartışmaya çağırdım ne zamandı hatırlamıyorum gelmedi..Önemli değil dedim geçtim...Hocamız derste hücre konusunu işliyor öyle bir şekilde anlatıyor ki hücrenin bu kompleks yapısını herkesin anlayacağı şekilde...Hocanın bir şeylere uyanması için hafiften sorular yöneltiyorum...Ama bugün gene evrim dedi...Neyse konumuz bu değil...

Bugün ateist kesimin evrim teorisini kendilerine bilimsel bir arguman olarak kullandıkları bellli...Ancak gerçekten ben bu işi bir türlü anlamıyorum...Evrim bu kadar tesadüfe mi sığınıyor...RAstlantıları evrimin gerçek yapıcısı olarak kabul ediyorlar...Bilmiyorum benim kafamda yaratıcı daha bir gerçekçi ya da...

Evrim benim bildiğim şekilde değil mi...Evrim tesadüfleri kabul etmiyor mu...SAygılar...

NOT:Kimse şahıslara laf atarak topici kirletmesin...Lütfen...

Sitelerde Paylaş

Şartlar müsaitse buna tesadüf demek hata olur. Bir bidon benzini üzerinize döküp çakmağı çaktığınızda "yanmamak" bir tesadüftür. Canlının ortaya çıktığın dönemde gerekli materyal ve aktivatör madde mevcut ise canlılığın ortaya "çıkmaması" bir tesadüf olabilir ancak.

Sitelerde Paylaş

Hani siz dersiniz ya "anlamak istemiyorlar" diye? Evrimin kitabına göre yanlış olduğunu savunan dindar insanlar da aynen bunu yapar. HY denen kişi veya kişiler burada dünyanın 6000 yaşında olduğuna ve herşeyin aynı anda yaratılmış olduğuna inanan hıristiyanların eski bir zırvasını dile getirmiştir.

Evrimle ilgilenen hiçbir bilim insanı da insanın hücrelerinin bir anda rastgele oluştuğunu söyleyemez.

Evrim, canlıların türedikçe az veya çok farklılaştıklarını, bu farkların içinde bulundukları çevrede yaşama şansları üzerinde oynadığını, kimi farklara sahip canlıların yaşamkalımı daha kolay başardıklarını ve kendine benzeyenleri türettiklerini anlatır. Evrimi çökertmek de mümkün,

Aralarında geçiş olduğu fizyolojik olarak belli, fakat kromozom sayısı farklı iki organizma alınır, kayıp kromozomların nerede birleştiği bulunur.

Böyle bir birleşme olmadıysa evrim yalandır. O kadar basit.

Sitelerde Paylaş
Şartlar müsaitse buna tesadüf demek hata olur. Bir bidon benzini üzerinize döküp çakmağı çaktığınızda "yanmamak" bir tesadüftür. Canlının ortaya çıktığın dönemde gerekli materyal ve aktivatör madde mevcut ise canlılığın ortaya "çıkmaması" bir tesadüf olabilir ancak.

yanmamak nasıl zor ise canlılığın kendi kendine oluşmasıda o derece zordur.ikiside aynı şey bence.

Sitelerde Paylaş
Evrim bilimde akıllı tasarım borumu..

http://akillitasarim.wordpress.com/

http://kurandaceliskiyoktur.com/2008/04/09...%80%99nin-dili/

Evrimde bilimin sonucu Akıllı tasarımda.

Sahip olduğumuz bedenimiz , onu oluşturan sistemler, onu oluşturan organlar, onu oluşturan dokular ve onu oluşturan hücrelerin herbiri bizim nefislerimizde Rabbimizin gösterdiği ayetlerindendir. Onun tüm yüceliği karşısında bize düşen ise sadece Rabbimize yönelmemizdir.

Buna mı inanıyorsun?

Sitelerde Paylaş
Evrim bilimde akıllı tasarım borumu..

aynen öyle boru

bir kuram bir başkasının "sözde" eksiklerini dile getirmekten başka hiçbirşey söylemiyorsa, hiç bir test edilebilir öngürüsü yoksa bilimsel açıdan borudur

tarihinde kenzo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
....

Bugün ateist kesimin evrim teorisini kendilerine bilimsel bir arguman olarak kullandıkları bellli...Ancak gerçekten ben bu işi bir türlü anlamıyorum...Evrim bu kadar tesadüfe mi sığınıyor...RAstlantıları evrimin gerçek yapıcısı olarak kabul ediyorlar...Bilmiyorum benim kafamda yaratıcı daha bir gerçekçi ya da...

Evrim benim bildiğim şekilde değil mi...Evrim tesadüfleri kabul etmiyor mu...SAygılar...

NOT:Kimse şahıslara laf atarak topici kirletmesin...Lütfen...

Bu Evrende, tesadüfler, az da olsa rol oynuyor.

Kuantum Fiziğinin en önemli ilkesi, Heisenberg'in belirsizlik ilkesi.

Atom boyutlarında, yani kimyasal tepkimelerin olduğu boyutlarda, tesadüfler ve olasılıklar az da olsa rol oynuyor.

Doğada, "az da olsa" tesadüfler ve determinist yasalar geçerli.

İstediğiniz kadar kafanızı kuma gömün.

.

Sitelerde Paylaş
tesadüf yok arkadaşım maddenin örgütlü ilişkisi var yani kaostan düzen doğuşu.evrim kör tesadüf değildir aksine doğal şartlarla maddelerin uyum sağlamak için örgütlenmesidir. bence parana yazık etmişsin HY kitaplarını okuma

Bu maddeler ne kadar bilinç sahibi olabilirler ki...Yani bak diyorum ki evrimci hoca bile hücrenin kompleksiliğinden bahsedip hücrenin gerçektende harika bir düzene sahip olduğunu söyleyebiilyor...Ama aynı hoca bu 'tasarıma' tesadüf diyebiliyor...Bunda,gerçekten ben bilimsel bir nitelik göremiyorum...SEn görebiliyor musun???

İkincisi kaostan düzen oluşumu nasıl oluyor onu anlamadım...Yani öyle bir olay olsun ki her yer karamn çorban...Ama orda harika yaratıklar bulunsun...Ve bunlarda bu karman çorbanlıktan çıkmış öylemi?Bu ne kadar bilimsel ki...

Son olarak H Y benim en azından düşüncelerine saygı gösterdiğim bir insan...Yaptığı çalışmlar beğernilir beğenilmez göreceli bir şey...Ben bu sitede nietzsche nin adını duydum gittim okudum ama adam ibadeti rezillik olark görüyor,dualist bir inanışa sahip olan Zerdüştü kendine malzeme olarak kullanabiliyor...Bunu okdum da ne oldu...Aziz Nesin'i okudumda ne oldu gayri ahlaki konular v.s v.s...Her neyse

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl bir mantık anlamıyorum...Şimdi elimizde milyonlarca amino asit olsa biz bunları bir yere koysak üzerine her türlü afetleri uygulasak sence bundan proteinler ve daha da önemlisi hücre ve daha da önemlisi metabolizmalar oluşabilir mi...Hatta senin mantığınla şu öreneği verebiliriz...

Mercedes vitto arabası için ne malzeme gerekiyorsa hepsini bir araya toplayalım..Tampon,çamurluk,motor,kaput,camlar,kapılar,farlar,dikiz aynalar v.s her türlü şey...Ne yani bunlardan son model vitto oluşacak mı...

Blimsel bir gerçek olarak kabul etmezk çok zor...

Sitelerde Paylaş
Hani siz dersiniz ya "anlamak istemiyorlar" diye? Evrimin kitabına göre yanlış olduğunu savunan dindar insanlar da aynen bunu yapar. HY denen kişi veya kişiler burada dünyanın 6000 yaşında olduğuna ve herşeyin aynı anda yaratılmış olduğuna inanan hıristiyanların eski bir zırvasını dile getirmiştir.

Evrimle ilgilenen hiçbir bilim insanı da insanın hücrelerinin bir anda rastgele oluştuğunu söyleyemez.

Evrim, canlıların türedikçe az veya çok farklılaştıklarını, bu farkların içinde bulundukları çevrede yaşama şansları üzerinde oynadığını, kimi farklara sahip canlıların yaşamkalımı daha kolay başardıklarını ve kendine benzeyenleri türettiklerini anlatır. Evrimi çökertmek de mümkün,

Aralarında geçiş olduğu fizyolojik olarak belli, fakat kromozom sayısı farklı iki organizma alınır, kayıp kromozomların nerede birleştiği bulunur.

Böyle bir birleşme olmadıysa evrim yalandır. O kadar basit.

Yavaş yavaş mı oluşurlar...Bunu mu kabul ediyorlar...

Sitelerde Paylaş
Bu Evrende, tesadüfler, az da olsa rol oynuyor.

Kuantum Fiziğinin en önemli ilkesi, Heisenberg'in belirsizlik ilkesi.

Atom boyutlarında, yani kimyasal tepkimelerin olduğu boyutlarda, tesadüfler ve olasılıklar az da olsa rol oynuyor.

Doğada, "az da olsa" tesadüfler ve determinist yasalar geçerli.

İstediğiniz kadar kafanızı kuma gömün.

.

Ama az da olsa kabul ettiğiniz tesadüf kavramının bu kadar muhteşem hücreleri oluşturması doğal mıdır??

Sitelerde Paylaş
Ama az da olsa kabul ettiğiniz tesadüf kavramının bu kadar muhteşem hücreleri oluşturması doğal mıdır??

Evet doğaldır.

Darwinin buluşu budur.

Doğal seçilim, yani daha iyi (ortama uyabilen ve daha iyi çoğalabilen) olanın daha çok çoğalması.

.

Sitelerde Paylaş
Evet doğaldır.

Darwinin buluşu budur.

Doğal seçilim, yani daha iyi (ortama uyabilen ve daha iyi çoğalabilen) olanın daha çok çoğalması.

.

Darwının bu görüşüne katılıyorsun öyle mi??

Sen böyle bir kompleksiliğe getirilen tesadüf açıklamasını 'doğal' olarak karşılıyorsun öylemi???

Doğal seçilimin zürafaların zebraları oluşturduğu düşüncesine katılıyorsun öyle mi???

Ve en son olarak bunlar sana bilimsel geliyor öyle mi??

Sitelerde Paylaş
ateistler bu konuya fazla rağbet göstermiyolar herhalde

dirilisbasliyor iyi susturdu :)

Sizin gibi her cahili muhattap alıp, bilmediği, hayatı boyunca ona sunulanlar dışında düşünmeyi bilmeyen insanlara evrim ve bilimi öğretmek kolay iş değil.

Sizin gibi milyonlarca cahil var, her gün 3'er 5'er tane damlıyor... evrim'i bilmiyor, hakkında hiç bir araştırma yapmıyor, atıp tutup geliyor... sizin gibi cahillerle uğraşmak hiç kolay değil. Evrim üzerine yüzlerce türkçe, on binlerce ingilizce kitaptan bir iki tanesini dahi okumadan, senin gibi kafadan cahillerle uğraşmak kolay değil! Cehaletiniz dayanılır gibi değil, ateistleri cehaletinizle sustuyorsunuz, nutku tutuluyor insanların... Adam hiç bilmediği şeyi reddediyor... Bunu anlayamıyoruz, o yüzden nutkumuz tutuluyor.

Sitelerde Paylaş
Darwının bu görüşüne katılıyorsun öyle mi??

Sen böyle bir kompleksiliğe getirilen tesadüf açıklamasını 'doğal' olarak karşılıyorsun öylemi???

Doğal seçilimin zürafaların zebraları oluşturduğu düşüncesine katılıyorsun öyle mi???

Ve en son olarak bunlar sana bilimsel geliyor öyle mi??

Zekadan yoksun sorular sekmesinde yıldızı parlayacak bir aday daha.. :lol: :lol:

Git bilim forumuna ordaki yazıları oku...

Sorduğun soruları soran senin gibi çok kişi var.. eksik bir şey bulursan sorularını orda yaz..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...