Jump to content

Kuran Ve Bilim

Recommended Posts

eeee hani açıklama nerde??? kaçak müslüman nerde açıklama??? kopyalanarak bölünerek çoğalan hayvanların hikmeti nedir????

çalışmadığın yerden mi sordum yoksa.. çok sıkışmışsın belli.. alakasız saçmalamışsın.. kıvırma kapasiteni aşıyor mu bu konu??? biraz ara netten bak, diğerleri nasıl kıvırmış, gel bize söyle...

bu soruna bu 2. cevabım olcak ama önemli değil bu sefer cevap verirken vereceğim örnekte Kuran ' ın başka bir muciseini gösterecek

bölünerek çoğalan bir hücreyi ele alıyorum mesela kadınlardaki dişi yumurtası şimdi önce erkek dişi ye 250 milyon gibi bir sperm bırakır bunlardan sadece 1000 tanesi kadar dişi yumurtasına yapışır ve bunlardadna sadece 1 i dişi yumurtasını dölleyerek bölünmesini sağlar şimdi sana göre o hücre bölünerek çoğalmıştır ama onun bölünmesini sağlayan yine bir sperm damlasıdır sadece 1 damlası ama

işte bu erdişilik olayıdır. yani kendi başına bölünme olayı yoktur ee artık anla sende yada git iyice araştır bölünme olayını bilmiyorsdun benim anlattıgımı nasıl anlıyacaksınki ama her nbeyse madem üremeyi anlattık şu ayetide sölüümde bir mucizeyi daha gör

“İnsan, ‘kendi başına ve sorumsuz' bırakılacağını mı sanıyor? Kendisi, akıtılan meniden bir damla su değil miydi?„

(Kıyamet Suresi, 36-37)

“Sizleri Biz yarattık, yine de tasdik etmeyecek misiniz? Şimdi (rahimlere) dökmekte olduğunuz meniyi gördünüz mü? Onu sizler mi yaratıyorsunuz, yoksa yaratıcı Biz miyiz?„

(Vakıa Suresi, 57-59)

ordaki 1 damla su olayı var ya işte o 1 damla spermdir dostum anlayana buda mucizedir hz. muhammed ozaman bunu bilemnezdi ancak daha sonraki bilimle anlaşıldı bunlar saygılar hürmetler iyi gecelşer rüyanda cehennemdeki halini görürsün inşallah da hidayete erersin :) şaka değil gerçekten isterim dogru yolu bulmanı yok oalcagına inanmak insana ağır gelir ahiret inancı birazda olsa su serper insana

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

bir cevap ayzarken 50 tane yazı yazıyorsun az durda bir yazmamı bitireyim :D oturup sana cevap yetistirmiyorumki başka işlerlede ugrasıyorum ama onemli değil baktıkca cevaplarım cevap verilmicek bir sorunuz yok çünkü asılsız sorular hepsi

bu arada sana kanım ısındı valla tanışmak isterim açıkçası ^^ face felan varsa verde ordanda görüşek ( art niyet yok samimi şekilde diyorum)

tarihinde KimDoğru tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu soruna bu 2. cevabım olcak ama önemli değil bu sefer cevap verirken vereceğim örnekte Kuran ' ın başka bir muciseini gösterecek

bölünerek çoğalan bir hücreyi ele alıyorum mesela kadınlardaki dişi yumurtası şimdi önce erkek dişi ye 250 milyon gibi bir sperm bırakır bunlardan sadece 1000 tanesi kadar dişi yumurtasına yapışır ve bunlardadna sadece 1 i dişi yumurtasını dölleyerek bölünmesini sağlar şimdi sana göre o hücre bölünerek çoğalmıştır ama onun bölünmesini sağlayan yine bir sperm damlasıdır sadece 1 damlası ama

işte bu erdişilik olayıdır. yani kendi başına bölünme olayı yoktur ee artık anla sende yada git iyice araştır bölünme olayını bilmiyorsdun benim anlattıgımı nasıl anlıyacaksınki ama her nbeyse madem üremeyi anlattık şu ayetide sölüümde bir mucizeyi daha gör

İnsan, kendi başına ve sorumsuz' bırakılacağını mı sanıyor? Kendisi, akıtılan meniden bir damla su değil miydi?

(Kıyamet Suresi, 36-37)

Sizleri Biz yarattık, yine de tasdik etmeyecek misiniz? Şimdi (rahimlere) dökmekte olduğunuz meniyi gördünüz mü? Onu sizler mi yaratıyorsunuz, yoksa yaratıcı Biz miyiz?

(Vakıa Suresi, 57-59)

ordaki 1 damla su olayı var ya işte o 1 damla spermdir dostum anlayana buda mucizedir hz. muhammed ozaman bunu bilemnezdi ancak daha sonraki bilimle anlaşıldı bunlar saygılar hürmetler iyi gecelşer rüyanda cehennemdeki halini görürsün inşallah da hidayete erersin :) şaka değil gerçekten isterim dogru yolu bulmanı yok oalcagına inanmak insana ağır gelir ahiret inancı birazda olsa su serper insana

sen harbiden çok kötü kıvıran bir müslüman angutsun..

kopyalanarak ve bölünerek çoğalan bakterileri soruyorum sana.. sen kalkmış bana hala yumurtadan döllenmeden bahsediyorsun.. ne kadar çaresiz kalmışsın ki böyle alakasız şeyler yazıyorsun..

kendini yorma bence, çünkü buna cevap veremezsin.. çünkü bu kuranın bilimle çeliştiğinin kanıtıdır.. apaçık bir kanıt.. kıvırılması imkansız bir kanıt...

Sitelerde Paylaş

sen harbiden çok kötü kıvıran bir müslüman angutsun..

kopyalanarak ve bölünerek çoğalan bakterileri soruyorum sana.. sen kalkmış bana hala yumurtadan döllenmeden bahsediyorsun.. ne kadar çaresiz kalmışsın ki böyle alakasız şeyler yazıyorsun..

kendini yorma bence, çünkü buna cevap veremezsin.. çünkü bu kuranın bilimle çeliştiğinin kanıtıdır.. apaçık bir kanıt.. kıvırılması imkansız bir kanıt...

imkansız bir kanıtmı :)

Son yıllarda da bakterilerde cinsellik olduğu ortaya konmuştur. Bakteriler deki cinsellik önce, genç bakterilerin özelliklerinin incelenmesiyle saptanmış, sonra da elektron mikroskopunda gözlenmiştir. Temel olay üst canlılarda görülenin aynıdır: Farklı hücrelerden gelen çekirdek yapılan kaynaşarak, melezlerin oluşmasını sağlayabilir.

Ama burada söz konusu olan kaynaşma tam değildir; erkek diye adlandırılabilecek hücre, dişi işlevi gören hücreye kromozom yapısının tümünü değil, yalnızca bir bölümünü verir

Sitelerde Paylaş

sputun cevaba mesela bize ilkel diyor ama vercek cevabı kalmayınca delil istemez diyor nasıl olsa inanmıyacak ne olcak ölen dedesi kalksa ey oğul burası bildiğin gibi değil Allah varmış cennet cehennem hakmış dese yaw get dede yat yattığın yerde saçmalam diyecek bu kadar ilkel yani :)

Sput değil Spud, delil getir bize o zaman ama işkembeden değil, somut delil. Var mı? Yok.

O halde uzatma cahil yalancı soytarı. Çapsız.

Sitelerde Paylaş

Son yıllarda da bakterilerde cinsellik olduğu ortaya konmuştur. Bakteriler deki cinsellik önce, genç bakterilerin özelliklerinin incelenmesiyle saptanmış, sonra da elektron mikroskopunda gözlenmiştir. Temel olay üst canlılarda görülenin aynıdır: Farklı hücrelerden gelen çekirdek yapılan kaynaşarak, melezlerin oluşmasını sağlayabilir.

Ama burada söz konusu olan kaynaşma tam değildir; erkek diye adlandırılabilecek hücre, dişi işlevi gören hücreye kromozom yapısının tümünü değil, yalnızca bir bölümünü verir

Neden özele giriyorsunuz,la bakterilerin cinsel yasamini ne yapacan,resmen röntgencilik,göz zinasi...

Sitelerde Paylaş

kopyalanarak ve bölünerek çoğalanları soruyorum ben.. o yüzden bu yazdıklarının bi anlamı yok..

soru şu: kuranda yazıyor, çoğalasınız diye sizi ÇİFT olarak yarattık, bir dişi bir erkek... peki kopyalanarak ve bölünerek çoğalan bakteriler nolacak?? bunlar çift değil. tek başlarına çoğalıyorlar.. yani ortada erkek ve dişi olayı yok... buyrun buna cevap verin.. alakasız şeyler yazarak cevap verdiğinizi sanmayın.. yemezlerrr...

asıl meseleyi anladın mı?? ÇİFT yarattım diyor, ama ÇİFT değiller...

ne tür bakterilerden bahsettiğimi anladın mı.. buna göre cevap ver.. yapabilirsen tabi..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsan, kendi başına ve sorumsuz' bırakılacağını mı sanıyor? Kendisi, akıtılan meniden bir damla su değil miydi?

(Kıyamet Suresi, 36-37)

Sizleri Biz yarattık, yine de tasdik etmeyecek misiniz? Şimdi (rahimlere) dökmekte olduğunuz meniyi gördünüz mü? Onu sizler mi yaratıyorsunuz, yoksa yaratıcı Biz miyiz?

(Vakıa Suresi, 57-59)

Biyoloji bilgisinden anlaşılan arkadaş orta 1 terk.

Bir müslümanın yapması gereken kurandaki çakma mucizeleri kullanmak yerine felsefi bir söylem geliştirmek olmalı..

Gerçi felsefi bir tarafı da yok işin ama en azında şebeklik yapıp rezil olmamak açısından maddi ispatlardan kaçınmalı mümin kardeşlerimiz.

Lütfen ilerleyin artık yalvarırım...

Kuranda evrenin genişlemesi ve her canlının çift yaratılması ifadeleri mucize ise açık kalp ameliyatı yapan doktorlar doğrudan ve direkt olarak tanrıdır.

Bilim neleri söylüyor neleri keşfediyor açın okuyun kurandakilere mucize diyorsanız bilimsel aydınlanmaya tapmanız lazım...

Sitelerde Paylaş

Zariyat 47- ve s semae beneyna ha bi eydi(n) ve inna le muvsiune.

göğü ellerle biz bina ettik ve hiç şüphesiz biz içine alanlarız, kapsayanlarız, kuşatanlarız ,gücü yetenleriz. ''ve inna le muvsiune''de size göre göğü işaret etmesi gereken ''onu'' (Ha) sözcüğü nerede? burada ''ve inna le veseaha'' denmiyor ki!

Kur'anın neresinde ''vesea'' kökünden türetilen kelimeler genişletmek anlamına geliyor? Bir tane örnek bulamazsınız.

Bakara 255- ...VESİA kürsiyyhü s semavati ve l arZa...

Onun kürsüsü gökleri ve yeri kaplamıştır.

Bakara 286- La yükellifu llahü nefsa(n) illa VÜS'Aha. Allah kişiye ancak gücünün yeteceği kadar yükler.

Zariyat 47-de göğü genişletiyoruz anlamına gelebilecek bir şey yoktur.

Sitelerde Paylaş

Ben sana kaç mesaj önce dedim Enbiya33'ü kullan bari diye, daha yeni uyanmışsın bakıyorum

Geceyi,gündüzü,güneşi ve ayı yaratan O'dur. her biri bir yörüngede yüzüp giderler. (enbiya 33)

Sana o ayetin orjinal metnini kopyaladım "EMİN" diyor bildiğin emin anlıyor musun? Güvende anlamında da kullanılabilir benim söylediğim yine değişmez iki ayetin bütünsel olarak anlamı senin verdiğin mealde de diğer birçok mealde de www.kuranmeali.org'dan okuyacak olursan kıyametin geleceği zamanın belli olmamasıdır - bu anlamı destekleyen bir ayet daha SEN vermişsin zaten

1. cisi deve kuşunun yumurtlama yeri, udhiyye, uhuvve, yuvarlak taş ve ceviz atmak anlamına gelen dahu mastarıyla da alakalıdır. cümlesinden arzı deve kuşu yumurtladı anlamını çıkararak bile işi dalgaya aldığın belli yada gerçekten salaksın onu bilmiyoıruz her neyse deve kuşu nun yumurtladığı yerlerden bahsedliyor udhiyye yani yuvarlak taş manasına

Arapça tekvir kelimesi, yuvarlak şekilde sarmak manasına gelir.

Gece ve gündüzün yuvarlak hareketinin dünyanın düzlüğü yanılgısı ile beraber gidebileceğini sana 20 kere söyledim bu anlamda sarma ayetlerinin bir anlamı yok - ama yok sen asıl meseleden kaç cevaplayabildiğini cevapla

Deve kuşunun yumurtlama yeri anlamına gelebilen bir kelime o cümlede zaten bir anlamda kullanılmış... Anladın mı? O kelimenin başka bir anlamı oradaki kullanımı ile ilişkili değil - diğer anlamı isterse deve kuşu desin isterse top desin isterse geoit desin yine fark etmez çünkü o ayette zaten bir anlamı ile kullanılmış.

Yüzmek örneğindeki gibi bir cümle içerisindeki bir kelimeyi seçip farklı anlamını o cümleye yoramazsın

Deri- örtü gibi şeylerin gökyüzüne yakıştırılması zaten başlı başına bir safsata olmuşken kalkıp da onların (olmayan) yuvarlaklık imaları ile neyi kurtarmaya çalışıyorsun?

Bölünerek çoğalma konusunda... gülüyorum sadece - eşeysiz üreyen sayısız canlı var çok hücreliler de var sadece bakteri değil

(Kıyamet Suresi, 36-37)

(Vakıa Suresi, 57-59)

ordaki 1 damla su olayı var ya işte o 1 damla spermdir dostum anlayana buda mucizedir hz. muhammed ozaman bunu bilemnezdi

O zaman dediğin zaman bilinmesi zaten saçma olur çünkü belki de BİNYILLARDIR biliniyordu kadınları hamile bırakmak için sperm gerektiği

Spermi de geç bence Galen'in embryoloji hakkında antik yunan bilgilerinden bahsettiği metni oku - Kuran'dan 5 yüzyıl önce yazılmıştır

Sitelerde Paylaş

Şu spermin sırttan çıktığını zanneden ayeti de arkadaşa gösteriverirsiniz - gerçi eşeysiz üremenin ne olduğunu bilmiyorsa kendisine üreme sistemi anatomisi anlattığınızda anlayabileceğini çok sanmıyorum ama yine de bir denemiş olursunuz - ben artık bu konuda yazmıyorum

Sitelerde Paylaş

Bilimsel ayetteki sözler..

KAHROLASI

ONUN BURNUNU SÜRTECEĞİZ..

Elii belinde mahalle karısı aklıma geldi...

O ayetin sonrası ayet:Zariyat 49- Düşünüp ibret alasınız diye her şeyden (erkekli dişili) iki eş yarattık.

Eheee bakalım yakında Müslümanlardan bu ayetle ilgili bilimsel irfan fışkırır.. Prokaryotik canlıların (bakteriler, siyanobakteriler(mavi-yeşil algler) ve arkeaların) tamamıyla ökaryotik canlılardan tek hücreli olanların çoğunda (bazı maya mantarlarında, amip, öglena ve paramesyum gibi protistlerde), bakterileri, mikropları, hermafrodit hayvanları(Salyangoz, deniz hıyarları... v.b.) çift falan YOKTUR...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...