Jump to content

Müslümanlara HODRİ MEYDAN !

Recommended Posts

İslama göre, sözüm ona, Allah Muhammed'e vahy göndermiştir ve ondan başka da kimseye vahy gönderilemez.

Konuyu uzatmayıp, direkt iddiama geleceğim ki başlığımı saptırmasınlar.

İddiam şu: Dileyen herkes vahy alabilir. Sadece bazı şartları var.

1- "Allah'ım eğer herkese vahy gönderiyorsan, bana da gönder" diyecerek dua edeceksiniz. (İçinizden etseniz de olur)

2- Herhangi bir gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle geçireceksiniz. (Dilediğiniz çeşit ibadet olabilir.)

Bu iki şartı yerine getirirseniz, SİZE DE VAHY GELECEK. Gelmezse yüzüme tükürün. En azından gelmese bile, gelmiş sanacaksınız. Sanmazsanız yüzüme tükürün.

Yalnız, iki şartımın ikisini de yerine getireceksiniz.

Önce vahy geldiğini görün, daha sonra size o vahy'in nasıl geldiğini açıklayacağım.

Haydi bakalım şimdi, HODRİ MEYDAN!

Saygılar, sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 165
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1- "Allah'ım eğer herkese vahy gönderiyorsan, bana da gönder" diyecerek dua edeceksiniz. (İçinizden etseniz de olur)

Dakika bir, gol bir!

Bu duanın kabul edilmeyeceği kesin. Çünkü Allah Türkçe dua ve ibadet istemez. Malum, kendisi dil öğrenme özürlüsü...

Mümkünse, bunun Arapçasını rica edelim. O zaman pek makbule geçer!

Sitelerde Paylaş

Dakika bir, gol bir!

Bu duanın kabul edilmeyeceği kesin. Çünkü Allah Türkçe dua ve ibadet istemez. Malum, kendisi dil öğrenme özürlüsü...

Mümkünse, bunun Arapçasını rica edelim. O zaman pek makbule geçer!

saçmalayıp durmayın ya,

"İlk bakışta müminin, kendi diliyle Rabbine kulluk etmesi akla, daha doğrusu hisse daha uygun gibi geliyor. Fakat mesele incelendiğinde, farklı boyutlara varılıyor:

Her şeyden önce dua ile namaz arasında açık bir ayırım yapmak gerekir. Namaz dışındaki duada bir mümin ihtiyaçlarını ve dileklerini Rabbine istediği dilde bildirir. Bu şahsi bir meseledir ve kulun, Halıkı’na kendi ihtiyaçlarını ve arzularını doğrudan doğruya, vasıtasız olarak arz etmesiyle ilgilidir. Duada her insan kendi lisanıyla Rabbine iltica edebilir.

Namaz ise bundan çok farklıdır. Namazda hangi dilden ve ırktan olursa olsun bütün Müslümanların bir tek vücut olarak birleşmeleri ve Allah’a topluca ibadet etmeleri söz konusudur. Bu ibadette gönüller gibi dillerin de birlik arz etmesi gerekir. Kaldı ki, ibadetler Allah nasıl emretmişse ve Allah Resulü (asm.) nasıl tarif etmişse öyle yapılacaktır."

Hiçbir tercüme, asla orijinalinin yerini tutamaz

Sitelerde Paylaş

Hiçbir tercüme, asla orijinalinin yerini tutamaz

Tamam arkadaşım, istediğin dilde yap duanı. Yeter ki iki şartımı yerine getir, vahy gelecek diyorum. Ama dediklerimi harfiyen yapacaksın. Ne eksik ne fazla.

Yoksa vahy gelmesinden mi korkuyorsun?

Saygılar, sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Vahiy almak :)

Ne salak herifler bunlar yahu.

Melek denilen bir yaşam formu iddia ediyorlar ama ""bilimsel müslümanlar"" onun taksonomisini yapmıyorlar.

Melek nedir? Neden evrilmiştir? En yakın akrabası kimdir? Yok cevap :)

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu arada müslümanlar her zamanki gibi okuyup okuyup kaçıyorlar :) . Mesela az evvel ayferkaya nikli üye okuyup kaçtı. Görmüyorum sanmayın. Sizi gidi inkarcılar sizi! :)

Saygılar, sevgiler.

tarihinde Notamatik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu arada müslümanlar her zamanki gibi okuyup okuyup kaçıyorlar :) . Mesela az evvel ayferkaya nikli üye okuyup kaçtı. Görmüyorum sanmayın. Sizi gidi inkarcılar sizi! :)

Saygılar, sevgiler.

ibadete başlamıştır ama geceyi beklemek lazım acele etmeyin :)

tarihinde Spenser tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslama göre, sözüm ona, Allah Muhammed'e vahy göndermiştir ve ondan başka da kimseye vahy gönderilemez.

Konuyu uzatmayıp, direkt iddiama geleceğim ki başlığımı saptırmasınlar.

İddiam şu: Dileyen herkes vahy alabilir. Sadece bazı şartları var.

Herkese vayh göndermiyor sadece elçilerine gönderiyor, son peygamberde hz. muhammed (s.a.v) bu bilinçteki müslamana şuanki yaptığın iman testimi, bakıyım kaç kişi düşüp deniyecek diye, sonrasında ne diceksin buna bile inanıp deneyecek kadar salaksınız mı?

2- Herhangi bir gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle geçireceksiniz. (Dilediğiniz çeşit ibadet olabilir.)

Bu iki şartı yerine getirirseniz, SİZE DE VAHY GELECEK. Gelmezse yüzüme tükürün. En azından gelmese bile, gelmiş sanacaksınız. Sanmazsanız yüzüme tükürün.

Yalnız, iki şartımın ikisini de yerine getireceksiniz.

Önce vahy geldiğini görün, daha sonra size o vahy'in nasıl geldiğini açıklayacağım.

Haydi bakalım şimdi, HODRİ MEYDAN!

Saygılar, sevgiler.

Neye hodri meydan ? şaka gözüyle bile bakılmıyor yazdıklarına... Haydi müslümanlar diye girme lafa bari son peygamber bizim peygamberimizdir düşüncesine sahip olan bir inanç kesimine, git inanç sistemi bu şekilde olmayan bir kesime yap testini, testte değil gerçi bir müslümanı tongaya düşürmeye çalışmak diyebiliriz...

tarihinde Medcezirrr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herkese vayh göndermiyor sadece elçilerine gönderiyor, son peygamberde hz. muhammed (s.a.v) bu bilinçteki müslamana şuanki yaptığın iman testimi, bakıyım kaç kişi düşüp deniyecek diye, sonrasında ne diceksin buna bile inanıp deneyecek kadar salaksınız mı?

Böyle bir şey diyen, şerefsizin önde gideni olsun. İşte sana taahhüt. Bütün forum da şahit.

Demeyeceğim, bu veya buna benzer bir şey.

Neye hodri meydan ? şaka gözüyle bile bakılmıyor yazdıklarına... Haydi müslümanlar diye girme lafa bari son peygamber bizim peygamberimizdir düşüncesine sahip olan bir inanç kesimine, git inanç sistemi bu şekilde olmayan bir kesime yap testini, testte değil gerçi bir müslümanı tongaya düşürmeye çalışmak diyebiliriz...

Arkadaşım, madem ki dediğimi yapamıyorsun, o halde "peygamberler hariç, Kimseye vahy gelemez" diye bir iddiada bulunamazsın.

Senden absürt şart istesem haydi neyse! Sadece kendi tanrına ibadet etmeni istiyorum.

Müslümanları tongaya düşürmekmiş. Tonga neresindeymiş onu söyle bari, boş boş konuşmadan önce.

Öyle bir söylüyorsun ki; gören de sanacak ki ben Allah'a küfür etme şartı koynuşum.

Hayret mi şey yahu?

Saygılar, sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Böyle bir şey diyen, şerefsizin önde gideni olsun. İşte sana taahhüt. Bütün forum da şahit.

Demeyeceğim, bu veya buna benzer bir şey.

Arkadaşım, madem ki dediğimi yapamıyorsun, o halde "peygamberler hariç, Kimseye vahy gelemez" diye bir iddiada bulunamazsın.

Senden absürt şart istesem haydi neyse! Sadece kendi tanrına ibadet etmeni istiyorum.

Müslümanları tongaya düşürmekmiş. Tonga neresindeymiş onu söyle bari, boş boş konuşmadan önce.

Öyle bir söylüyorsun ki; gören de sanacak ki ben Allah'a küfür etme şartı koynuşum.

Hayret mi şey yahu?

Saygılar, sevgiler.

Son peygamber bizim peygamberimizdir diyen bir inanç sistemi, o peygamberden sonra bir başkasına veya kendisine vayh geliceğine inanırmı, boş konuşmak senin yaptığın, nerde yazıyor allah herkese vayh gönderiyo diye ? vayh ler peygamlere gelmiştir, müslümanlarda son peygamber bizim peygamberimizdir der, kendisine veya ondan sonra bir başkasına vayh gelmesini beklemek imansızlık olur çünkü dinlerinde son peygember hz. muhammed (s.a.v) der, o yüzden bu inanç sistemine bu testi yapamazsın, hadi oyuna gelip yapmayı deneyen olursada tongaya düşmüş olur... gayet açık anlattığımı düşünüyorum...

Sitelerde Paylaş

ben zaten duamı ediyorum ibadetimi yapıyorum. Bunuda bana vahiy gelsin diye yapmıyorum.

Her dua edene ibadet edene vahiy gelecek diye bir kuralmı var ?

Yanlışlık zaten şu yukarda kalınlaştırdığım cümlende. Eğer vahy gelsin diye yaparsan gelir. Ne yani? Duanda sana, senin istemediğin bir şeyi mi verecek? O zaman duanın ne manası kalır?

Her dua edene ibadet edene vahiy gelecek diye bir kuralmı var ?

Evet, benim iletimdeki şartları eksizsiz ve fazlasız yerine getirirsen var.

Denemesi bedava.

Hem denemeyip, hem de benimkine saçmalık diyorsan, asıl saçmalık seninkisidir.

Saygılar, sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Bu ne demek şimdi hiçbir şey anlamadım !

Herhangi bir gecenin üçte ikisine yakın kısmını ,yarısını ve üçte birini ?

Gece diyelim ki 9 saat olsun

3/2 si 6 saat , yarısı 4,5 saat ,üçte biri 3 saat yani gece 9 saat iken siz 9 saatlik gecenin 13,5 saatini ibadetle geçirin mi diyorsunuz ?

Yoksa 1/3 ü yeterlimi ?

1/3 ü yeterli ise diğer oranları neden verdiniz ?

Bu bir gece içinmi yoksa vahiy gelene kadar her gece tekrarlanacak mı?

Sitelerde Paylaş

Son peygamber bizim peygamberimizdir diyen bir inanç sistemi, o peygamberden sonra bir başkasına veya kendisine vayh geliceğine inanırmı, boş konuşmak senin yaptığın, nerde yazıyor allah herkese vayh gönderiyo diye ? vayh ler peygamlere gelmiştir, müslümanlarda son peygamber bizim peygamberimizdir der, kendisine veya ondan sonra bir başkasına vayh gelmesini beklemek imansızlık olur çünkü dinlerinde son peygember hz. muhammed (s.a.v) der, o yüzden bu inanç sistemine bu testi yapamazsın, hadi oyuna gelip yapmayı deneyen olursada tongaya düşmüş olur... gayet açık anlattığımı düşünüyorum...

Pekiyi diyelim ki, vahy istemedin ama Allah sana kendisi vahy gönderdi. Ona da mı itiraz edeceksin?

Bir gece bir bakmışsın sana Allah tarafından vahy gelmiş. Bu durumda ne yaparsın? "Yok, Kurana göre bana vahy gelemez" deyip yine mi inanmayacaksın? Eğer öyle bir şey yaparım dersen, bil ki; sen Allah'a değil, Kuran'a tapıyorsun. Kuran bir nesne olduğuna göre, putperest sayılacaksın.

Söyle bakalım şimdi, Kuran Allah'tan daha mı güvenilir?

Saygılar, sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Pekiyi diyelim ki, vahy istemedin ama Allah sana kendisi vahy gönderdi. Ona da mı itiraz edeceksin?

Bir gece bir bakmışsın sana Allah tarafından vahy gelmiş. Bu durumda ne yaparsın? "Yok, Kurana göre bana vahy gelemez" deyip yine mi inanmayacaksın? Eğer öyle bir şey yaparım dersen, bil ki; sen Allah'a değil, Kuran'a tapıyorsun. Kuran bir nesne olduğuna göre, putperest sayılacaksın.

Söyle bakalım şimdi, Kuran Allah'tan daha mı güvenilir?

Saygılar, sevgiler.

Kuran allan'ın sözü olarak kabul edildiğine, ve kuranda son peygamber hz. muhammed ( s.a.v) denildiğine göre, allah'ın kurandaki sözüne güvenip senin dediğin gibi birşeyin olacağına ihtimal bile vermem, Nesnel olarak nitelendirdiğin kuran putlara tapılmamasını söyler, Kuran ı karşına alıp ona tapınmazsın, içinde geçen ayetleri esas alırsın, Kuran a tapınma diye birşey söz konusu değildir, Kuran da geçen allah ın ayetlerini esas alma vardır, kuran allah ın ayetlerini barındırdığı için kutsaldır, yani sen şu Allah ile kuran ı ayırmayı önce bir bırak, sence allah mı kuranmı diye bir soru olamaz, öyle bir ayrım söz konusu dahi olamaz, devamlı yanlış yoldan gidiyorsun ve hala bu yaptığında tongaya düşürmeye çalışmak, allah ile kuran arasında seçim yaptırmaya çalışman...

Birde islam şöyle birşeyin önlemini almıştırki bak bu başlık altında bununlada karşılaşabilirsin, ilerde sahte peygamberler çıkıcaktır peygamber olduğunu iddia edenler diye, yarın birisi çıksa deseki bana vayh geldi, müslümanlarda dicekki, kıyamet yaklaşıyor sahte peygamberler çıkmaya başladı :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...