Jump to content

Müslümanlara HODRİ MEYDAN !

Recommended Posts

Saçmalıyorsun ey zındık.

Yaptım diyorum sen ne yaptın diyorsun. Cümlede sacma ve ve ve ve bir gün yarısını diger gun 3de 2 sini falan mı?

Ha bir gece yarısını dıyorsan yaptım.

ne yaptın dıyorsun sanane nasıl ibadet ettiğimden?? Namaz kılarım zikir ederim yada dua ederımö sabaha kadar ne fark eder?

Sen ne olacagını söyle ben birşey olmadı dıyorum.

hadi güldür beni:) Saçmalıgını dök ortaya.

Peki ibadetini yaptıysan allah tan vahiy göndermesini istedin mi? İstemediysen gelmez tabiki vahiy. Ama şartları tam olarak eksiksiz yerine getirdiysen kesin gelmesi lazım. Belkide geldi ama itiraf edemiyorsun bize. Geldi geldi hadi itiraf et :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 165
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Epitaph nickindeki şarkıyı dinlemekten sıyırdın galiba:)Fazla dinleme o tarz şeyleri iyi gelmez sana.

Git kumdan kaleler yap sonra arkadaslarınla oraları fethet. Yada ne biliyim Gider kuyularına gider yap. Saçma sapan işler bölge distribütörü ol.

Sitelerde Paylaş

Yaptım dıyorum kardeşim anlamıyormusun? Sorunlumusun sıkıntılımısın? Ne içip geliyorsun foruma ?

Kac mesajdır yaptım dıyorum kıvıran sensın? yine diyecegim!

YAPTIM!! BİRŞEY OLDUGUDA YOK? BUnu neyle acıklayacaksın bana?

Pekiyi öyleyse benim cümlemdeki saçma olan şey ne? Israrla saçma diyorsun, ondan sonra da neresi saçma deyince kıvırıyorsun.

Yaptım diyorsun değil mi?

Söyle öyleyse: ne zaman yaptın? Ben sana gece yapacaksın dedim. Gece mi yaptın?

Saat kaçta başladın ibadete? Kaçta bitirdin?

Bu vereceğin cevaplara göre, benim dediğimi yapıp yamamadığını sana söyleyeceğim.

Buyur, anlamamazlıktan gelme diye tekrar gösteriyorum. Benim şartım şu aşağıdaki:

Herhangi bir gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle geçireceksiniz.

Eğer bu söylediğimden eksik veya fazla yaptıysan ondan vahy gelmemiştir. Yoksa kesin gelir.

Sitelerde Paylaş

O cümle saçma cumle bikere kardeşim.

üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini

Yazmıcam bır sonuca cıkmazsa eger sen tam bir yontulmamışsın.

Gece 11 de basladım 3 de bitirdim :)? Ee ne olacak sımdı? Senden ne cevap beklıyorum bılıyormusun

Vahiy yaz 1233e gonder falan sacma sapan seyler beklıyorum cidden sevindir beni hadi yaz:)Yine boş boş şeyler yazacaksan ben daha yazmam aga haberın olsun

Sitelerde Paylaş

O cümle saçma cumle bikere kardeşim.

üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini

O kadar müslüman girdi, o cümlemi okudu, hiç birisi saçma demedi, bir tek sen bildin saçma olduğunu hıı? Tek uyanık sen misin bu forumda.

Haydi sana başka bir hodri meydan. O cümleme saçma diyecek tek bir üye daha göster, istediğin arkadaşına okut, eğer bir kişi daha saçma derse, saçma olduğunu kabul etmezsem NAMERT olacağım.

Gece 11 de basladım 3 de bitirdim :)? Ee ne olacak sımdı?

Olmaz işte. Ne demek 11 de başladım 3 de bitirdim? Ben ne diyorum, sen ne yapmışsın. Al bir daha oku. Ama bu sefer gözlerini aç da oku da yine saçma deme.

"Herhangi bir gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle geçireceksiniz."

Sitelerde Paylaş

daha yazmıyorum.

Merak etme, sen zaten Kuran'ın ayetine saçma diyerek görevini yerine getirdin, artık yazmana gerek kalmadı.

Ben ne şart öne sürmüştüm bir bakalım:

"Herhangi bir gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle geçireceksiniz."

(Ey Muhammed!) Şüphesiz Rabbin, senin,

gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle

geçirdiğini biliyor. Beraberinde bulunanlardan bir topluluk da böyle yapıyor. Allah gece ve gündüzü düzenleyip takdir eder. Sizin buna (gecenin tümünde yahut çoğunda ibadete) gücünüzün yetmeyeceğini bildi de sizi bağışladı (yükünüzü hafifletti.) Artık Kur’an’dan kolayınıza geleni okuyun. Allah, içinizde hastaların bulunacağını, bir kısmınızın Allah’ın lütfundan rızık aramak üzere yeryüzünde dolaşacağını, diğer bir kısmınızın ise Allah yolunda çarpışacağını bilmektedir. O halde, Kur’an'dan kolayınıza geleni okuyun. Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin, Allah’a güzel bir borç verin. Kendiniz için önceden ne iyilik gönderirseniz onu Allah katında daha üstün bir iyilik ve daha büyük mükafat olarak bulursunuz. Allah’tan bağışlama dileyin. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Müddesir/20

http://www.diyanet.gov.tr/kuran/meal.asp?page_id=574

Yaa! Nasılmış Notamatik'in tuzağı? Şüphesiz Notamatik tuzak kuranların en hayırlısıdır.

Bu topikte sadece Kuran ayetine saçma dedirtmedim. Başka rezaletleri de ortaya çıkarttım. Yarın onlara da dikkat çeken başka bir ileti yazacağım.

Ayrıca sizde Ciguli'nin "Şarkıcı karısı Binnaz " kasedi olduğu için, ayete saçma dedikten sonra bile kıvırmaya kalkarsınız. Bu yüzden yarınki iletimde, bütün kıvırma yollarınızı kapatarak, sizi müslüman doğduğunuza pişman edeceğim.

Topiği açtığımdan bu yana, Notamatik'e yanaşmamaya özen gösteren diğer müslümanlara da bir lafım olacak. Ben şimdi tuzağı açıkladım diye artık gelip rahatça kıvırtmaya başlayabileceğinizi sanmayın. Tuzak daha bitmedi. Tuzağın içinde başka tuzaklar da var. Kimbilir, belki de sizi Allah'a küfür de ettirebilirim.

Yani siz yine de tedbiri elden bırakmayın.

Şüphesiz, Notamatik tuzak kuranların en hayırlısıdır.

Herkese şimdilik iyi geceler.

Sitelerde Paylaş

Gecenin üçte ikisine yakın kısmını; yani yaklaşık 2/3 ünü

(İyi ama ne kadar yakın kısmı?)

Gecenin yarısını; yani 1/2 sini

VE

Gecenin üçte birini; yani 1/3 ünü

ibadetle geçireceğiz.

Şimdi geceyi bir TAM olarak alalım.

Sonra da yukarıdaki kesirleri paydalarını eşitleyerek toplayalım ve sadeleştirelim.

2/3 + 1/2 + 1/3 = 4/6 + 3/6 + 2/6 = 9/6 = 1,5

Hoppalaaaa ! Hani bir gece idi? Birbuçuk gece oldu?

Bu hesap "Allah'ın miras bölüştürmesine benzedi.

Kısacası Notamatik'in dediğini TAM OLARAK yapmak MÜMKÜN DEĞİL.

Yani bu durumda (Muhammed dahil) kimseye vahy filan gelmiş olamaz.

Ama Kur'anda aynen şöyle bir ifade var; "gecenin üçte ikisinden daha azını, yarısını, üçte birini ayakta geçiriyorsun." (Müzemmil suresi - 20. ayet)

Bu durumda müslümanlar ya Kur'anın bu ayetindeki saçmalığı kabul edecekler, ya da Notamatik'ten bucak bucak kaçacaklar. Çünkü Notamatik'in dediğini asla tam olarak yapamayacaklar.

Üstelik bu saçmalığı tevil etmek için "avl" yöntemi gibi kıvırtma olanakları da yok.

Belki biri çıkıp, "burada sözü edilen bir tek gece değil, bazı gecelerin 2/3 ü, bazı gecelerin yarısı, bazı gecelerin de 1/3 ü kastediliyor" diyebilir.

Eh, kıvırmanın sınırı yok ne de olsa...

Sitelerde Paylaş

Mükemmel çalışma Notamatik. Srest ne diyecek merak ediyorum. Diğer Müslümanlar zaten tırsak. :D Bu Müslümanlar da Kur'an'ı nereleriyle okuyorlar anlamıyorum. Hiç şu kelimelere dikkat etmediler mi; ''gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini'' ? :D

Sitelerde Paylaş

Dakika bir, gol bir!

Bu duanın kabul edilmeyeceği kesin. Çünkü Allah Türkçe dua ve ibadet istemez. Malum, kendisi dil öğrenme özürlüsü...

Mümkünse, bunun Arapçasını rica edelim. O zaman pek makbule geçer!

Tanrı kaç dil biliyor acaba hep merak etmişimdir :)

Sitelerde Paylaş

Arı gibi her canlı vahy (öz enerjilerini atom altı skaladan atom üstüne ve hucresel boyuta kadar) almakta ve yaşamını böyle devam ettirmektedir. Vahy, kelime anlamı itibariyle boyutsal geçiş, inzal ise kuarksal boyuttan projekte edilen bütün kuant datalarının moleküler yapıda açığa çıkan bilgi paketleridir. Ki bu skala makro sonsuz, mikro sonsuz yapıyı icine kapsar. Ötede ki bir tanrinin kitap ciltli nüshalarda yazılanlar değildir vahy.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
Arı gibi her canlı vahy (öz enerjilerini atom altı skaladan atom üstüne ve hucresel boyuta kadar) almakta ve yaşamını böyle devam ettirmektedir. Vahy, kelime anlamı itibariyle boyutsal geçiş, inzal ise kuarksal boyuttan projekte edilen bütün kuant datalarının moleküler yapıda açığa çıkan bilgi paketleridir. Ki bu skala makro sonsuz, mikro sonsuz yapıyı icine kapsar. Ötede ki bir tanrinin kitap ciltli nüshalarda yazılanlar değildir vahy.

Bazılarında saçmalama potansiyeli hayliı yüksek. İnsan atar ama biraz destekli atar. Madem bir fikir ortaya sürüyorsun, bu fikri hangi verilere dayanarak geliştirdin, onu da yaz.

Sitelerde Paylaş

Tamam o zaman, peygamberlik için filan değil, sadece Allah için ibadet et? Zaten ediyorum diyorsun tamam ama bir kez de benim dediğim gibi ibadet etsen ne çıkar?

Şimdi diyeceksin ki; "Senin bu iddandan sonra bunu yaparsam, günaha girerim". Hayır girmezsin. Tam aksine ben bunu iddia ettiğim için yaparsan sevaba girersin. Neden mi?

Çünkü: Bu başlığı okuyan, kafası karışık, toy ve genç müslüman çocuklar, senin gibi düşünmeyip, "Aaa bütün müslümanlar tek bir ateiste madara olmuş" diyerek bana inanabilir.

İbadet etmek ayrıdır, ibadet edip vayh beklemek ayrıdır, bir müslüman allah'tan vayh beklemez sebeplerinide sana daha önceki yazılarımda açıkca anlattım, günaha girip girmeyeceğim konusunda, hayır giremezsin diyemezsin, dediğini yapmak islam'ın dışına çıkmak demektir, ne demek peygamber gibi vayh beklemek ?, sevaba girme konusuna gelince, burda kimsenin madara olduğu yok, yazdıklarımı açıkca okuduysan ki buraya giren müslümanlar gayette net bir şekilde anlayabilirler, senin yazdıklarını yapan bir müslümanın madara olacağını anlarlar, madara olunacak bir durum olmadığını ve yazdığının islam inanç sistemine ters olduğunu buraya gelip bakan müslümanlar yazılarımdan gayet rahatlıkla anlayabilir...

Tamam normalde inanmaz belki ama ne de olsa bazıları genç ve toy. İşte bu yüzden sen benim dediğimi yaparsan, hiç olmazsa "Ben yaptım, vahy filan gelmiyor, yalan söylüyor" diyerek genç beyinlerin zehirlenmesini engelleyebilirsin.

Dediğini yapmayarak genç beyinlerin zehirlenmesini engelliyorum zaten...

Al işte sana sevap şansı. Hem ibadet ettiğin için, hem de benim yalanımı ortaya çıkaracağın için sevap kazanacaksın.

Senin dediğini yapanın sevap kazandığı gibi tabirler kullanman çocuk kandırmaya çalışıyormuşsun gibi oluyor, seni bırak bu lafı gelse en büyük islam alimleride söyleseler yapmam, bak ne kadar açık söyledim...

Başka sakınca kaldı mı? Bak birinci şartımı da kaldırdım. Bana vahy gönder diye dua filan da etmeyeceksin. Yanlızca dediğim gibi, söylediğimden ne eksik, ne de fazla olmak üzere ibadet edeceksin.

Artık bu kadarından da kaçmak ayıp olur.

Birinci şarttan vaz geçtim, ikinci şartım şu:

"2- Herhangi bir gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle geçireceksiniz. (Dilediğiniz çeşit ibadet olabilir.)"

Saygılar, sevgiler.

Senin dediğin ayıp oluyor ibadet edicek olsam zaten allahın dediği şekillerde allah'a ibadet ederim, senin dediğini yapmanın hiç bir mantığı yoktur, dediğini yapmış olmaktan başka...

Sen bir konuya insanın yoğunlaşıp uzun süre ona konsantre olmasıyla, daha sonra o konuda düşündüklerini, aklına gelen yeni şeyleri yeni fikirleri vayh olarak nitelendiriceksin heralde, sonra ne diyeceksin bakın sizede vayh geldi o düşündükleriniz allah tarafından gelen vayh ler allah öyle düşünmenizi sağlayarak size vayh yolladı...

Bizde dicezki hayır o vayh değil ben o konuyu konsantre olup çok düşündüğümden aklıma öyle şeyler geldi ama onlar vayh değil benim kendi düşüncelerim diyeceğiz..

Sende diceksin ki bak tamam işte kendin buldun, işte sizin peygamberinizin de vayh geldi dediği buydu, aslında ortada vayh falan yoktu, o bir yaratıcı olduğunu düşünüp öyle birşey varmış gibi ona ibadet ederek o konuda aklına gelen şeyleri, allahtan gelmiş gibi düşünüp veya insanlara öyle yansıtıp vayh geldiğini idda etmiştir mi diceksin, konuda varacağımız yer bumu ?

tarihinde Medcezirrr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

vayh geldiğini idda etmiştir mi diceksin, konuda varacağımız yer bumu ?

Söylediklerinin hepsini anladım. Hayır böyle bir şey demeyeceğim.

Vahy geldi dersen geldi diyeceğim, gelmedi dersen gelmedi diyeceğim. İşte sana söz. Başka da tek kelime etmeyeceğim. Sadece dediklerimi yapman şart. Vahy filan da dilemeyeceksin.

Yalnız söylediğimi bir daha ve dikkatli oku ve sonra bana söylediğinde saçmalık var filan deme.

İşte bak yapman gereken şey şu:

"Bir gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle geçireceksin.

Ateist arkadaşlardan, şimdilik beklemede kalmaları rica olunur. Medcezirrr arkadaş bakalım ne diyebilecek :)

Evet Medcezirrr kardeş! Çok mu saçma yapmanı söylediğim şey? Saçmaysa niye saçma olduğunu söyle bari :)

Saygılar, sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Söylediklerinin hepsini anladım. Hayır böyle bir şey demeyeceğim.

Vahy geldi dersen geldi diyeceğim, gelmedi dersen gelmedi diyeceğim. İşte sana söz. Başka da tek kelime etmeyeceğim. Sadece dediklerimi yapman şart. Vahy filan da dilemeyeceksin.

Yalnız söylediğimi bir daha ve dikkatli oku ve sonra bana söylediğinde saçmalık var filan deme.

İşte bak yapman gereken şey şu:

"Bir gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle geçireceksin.

Ateist arkadaşlardan, şimdilik beklemede kalmaları rica olunur. Medcezirrr arkadaş bakalım ne diyebilecek :)

Evet Medcezirrr kardeş! Çok mu saçma yapmanı söylediğim şey? Saçmaysa niye saçma olduğunu söyle bari :)

Saygılar, sevgiler.

Saçma olan vayh kısmıydı, yanlız vayh konusunu ortadan kaldırıpta bana dersenki benim için şöyle ibadet et (üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ) tabiki bunu yine yapmıcam çünkü ben sen istiyorsun diye veya bir başkası istiyor diye ibadet yapmam, senin yazdığın aynı şekil bir ibadet yapılabilir istersen tüm gece ibadet yap kim karışır ? ama bunu birisi istiyor diye yapmam, konuya bu yönden baktığımızda da böyle birşey talep etmende saçma yani arkadaşım..

Notamatik - Yarın gece sabah 5'e kadar ibadet edermisin Medcezir ?

Medcezir - İyide neden Kardeşim ?

Notamatik - Ben öyle istiyorum bir yap?

Medcezir - Git işine arkadaşım sen istiyorsun diye mi Allah a ibadet yapıcam, Yoksa allah istediği içinmi

Notamatik - Ben istiyorum diye yapıcaksın ama ibadet ettiğin yine Allah ben değilimya

Medcezir - İbadet ettiğim yine Allah ama ben içimden ibadet etmek istediğimde allah a ibadet ederim, aklıma böyle bişi geldi bu gecede benim için ibadet et diyen için etmem...

Birde bunun üstüne getiripte bu ibadeti yaparsan sana vayh gelicek dersen veya ilk yazındaki gibi Allah a bana vyah gönder diye dua ediceksin dersen film tam kopuyor zaten :) neyse vayh gönderme konusunu çıkardıktan sonraki kısım için ise cevabım yukardaki gibidir...

Ayrıyetten dediğinde vayh gelmesi gibi birşeyde söz konusu değildir, zaten amacında o değil, altından bir önceki yazımda verdiğim örnek gibi bişi çıkıcak büyük ihtimal yada ona yakın bişi...

Sitelerde Paylaş

Saçma olan vayh kısmıydı, yanlız vayh konusunu ortadan kaldırıpta bana dersenki benim için şöyle ibadet et (üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ) tabiki bunu yine yapmıcam çünkü ben sen istiyorsun diye veya bir başkası istiyor diye ibadet yapmam, senin yazdığın aynı şekil bir ibadet yapılabilir istersen tüm gece ibadet yap kim karışır ? ama bunu birisi istiyor diye yapmam, konuya bu yönden baktığımızda da böyle birşey talep etmende saçma yani arkadaşım..

Hayır, ben sana tüm gece ibadet et demiyorum. Onu deseydim şöyle derdim:

"geceyi ibadetle geçir."

Oysa ki ben sana ne diyorum:

"Bir gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle geçir."

O yüzden söylediklerinin hepsi saçma.

Saygılar, sevgiler.

tarihinde Notamatik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır, ben sana tüm gece ibadet et demiyorum. Onu deseydim şöyle derdim:

"geceyi ibadetle geçir."

Oysa ki ben sana ne diyorum:

"Bir gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle geçir."

O yüzden söylediklerinin hepsi saçma.

Saygılar, sevgiler.

Saçma olan senin bu yazdığın arkadaşım, o yazımdan açıkca anlaman gereken desenki 10 dakikada ibadet yapsan yeter benim için yine yapmam, ama amacın zorla beni ibadet konusundan çıkarıp şurdaki ( üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ) bir gecenin aslında kaçta kaçını ibadetle geçireceğim tartışmasına sürüklemekse o ayrı, burda net olarak belirtmemiş olsada bir gecenin ya 3/2 sini , ya yarsını, yada 3/1 ni ibadetle geçir diyorsun olarak kabul ederim bunu, ama diyorum ya sen istiyorsun diye 10 dakikada olsa yapmam, sen benim yapmak istediğimi anlamamışsın ben o ibadet şeklinin süresini tartışmaya en sona gelirim, ilk başta sana neden sen istiyorsun diye ibadet ediyim derim anladın ? konu en başta burdan yatar yani...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...