Jump to content

Müslümanlara HODRİ MEYDAN !

Recommended Posts

Merak etme, sen zaten Kuran'ın ayetine saçma diyerek görevini yerine getirdin, artık yazmana gerek kalmadı.

Ben ne şart öne sürmüştüm bir bakalım:

"Herhangi bir gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle geçireceksiniz."

(Ey Muhammed!) Şüphesiz Rabbin, senin,

gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle

geçirdiğini biliyor. Beraberinde bulunanlardan bir topluluk da böyle yapıyor. Allah gece ve gündüzü düzenleyip takdir eder. Sizin buna (gecenin tümünde yahut çoğunda ibadete) gücünüzün yetmeyeceğini bildi de sizi bağışladı (yükünüzü hafifletti.) Artık Kur’an’dan kolayınıza geleni okuyun. Allah, içinizde hastaların bulunacağını, bir kısmınızın Allah’ın lütfundan rızık aramak üzere yeryüzünde dolaşacağını, diğer bir kısmınızın ise Allah yolunda çarpışacağını bilmektedir. O halde, Kur’an'dan kolayınıza geleni okuyun. Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin, Allah’a güzel bir borç verin. Kendiniz için önceden ne iyilik gönderirseniz onu Allah katında daha üstün bir iyilik ve daha büyük mükafat olarak bulursunuz. Allah’tan bağışlama dileyin. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Müddesir/20

http://www.diyanet.gov.tr/kuran/meal.asp?page_id=574

Yaa! Nasılmış Notamatik'in tuzağı? Şüphesiz Notamatik tuzak kuranların en hayırlısıdır.

Bu topikte sadece Kuran ayetine saçma dedirtmedim. Başka rezaletleri de ortaya çıkarttım. Yarın onlara da dikkat çeken başka bir ileti yazacağım.

Ayrıca sizde Ciguli'nin "Şarkıcı karısı Binnaz " kasedi olduğu için, ayete saçma dedikten sonra bile kıvırmaya kalkarsınız. Bu yüzden yarınki iletimde, bütün kıvırma yollarınızı kapatarak, sizi müslüman doğduğunuza pişman edeceğim.

Topiği açtığımdan bu yana, Notamatik'e yanaşmamaya özen gösteren diğer müslümanlara da bir lafım olacak. Ben şimdi tuzağı açıkladım diye artık gelip rahatça kıvırtmaya başlayabileceğinizi sanmayın. Tuzak daha bitmedi. Tuzağın içinde başka tuzaklar da var. Kimbilir, belki de sizi Allah'a küfür de ettirebilirim.

Yani siz yine de tedbiri elden bırakmayın.

Şüphesiz, Notamatik tuzak kuranların en hayırlısıdır.

Herkese şimdilik iyi geceler.

Bu arada başlıktaki diğer yazılara şimdi baktımda müzzemmil suresi 20. ayetinden için müddesir suresi 20. ayet yazmışsın, yoksa budamı tuzaklarından dı :) yoksa hangi surenin ayeti olduğunu bilmiyordunda koyduğun link mi seni yanılttı, yada bakanları yanıltmak içinmi muddesir 20 yazıp o link i koydun :) ordada muddesir 20. ayet olarak kabul eden müslümanada daha hangi sure olduğunumu bilmiyorsun dicektin :)

Bunlar tuzak değil arkadaşım çocuksu işler.. o zaman Notamatik tuzak kuranların en çocuksu olanıdır demek lazım :)

tarihinde Medcezirrr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 165
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Anlaşılan Muhammed'in matematiği bayağı zayıf. Özellikle kesirli sayılarda fena çuvallıyor. Miras dağıtımında da benzer hataları yapmıştı.

Onun için zaten diğer kutsal denilen kitapların aksine, Kuran'da hiç tarih filan da verilmez. Matematik gerektiren hiç bir konuya pek ilişilmez. Tevrat'ta ve İncil'de bol bol rakam görürsün ama Kuran'da bırak tarih ve matematik'i rakamlar bile az telahfus edilir. Bir kaç denemede çuvallanınca, bir daha ilişilmemiş matematik'e.

Evet şimdi, "Bazen" kelimesini görenleri, görmeyen körleri ve az gören şaşıları gösteriyorum.

Önce görenler:

Abdülbaki Gölpınarlı:

"gecenin üçte ikisinden ve yarısından daha az ve bazı vakitlerde de üçte biri kadar bir zamanında kalktığını"

Ahmet Tekin:

"Senin, gecenin üçte ikisine yakın kısmını, bazan yarısını, bazan da üçte birini kıyamda, uyanık geçirdiğini"

Muhammed Esed:

"gecenin üçte ikisini, yahut yarısını, yahut üçte birini (namaz için) uyanık geçirdiğini"

Suat Yıldırım:

"gecenin bazen üçte ikisine yakın bir kısmını, bazen yarısını, bazen üçte birini ibadetle geçirdiğini"

Ümit Şimşek Meali:

"gecenin üçte birine yakın bir kısmını yahut yarısını veya üçte birini ibadetle geçiriyorsunuz"

Evet yukarda gördüğünüz gibi, mealciler de ne yapacağını şaşırmnış ve elleri ayaklarına dolaşarak, bazıları bazen kelimesini sokuşturmuş, bazıları da "bazen" kelimesini beğenemeyip onun yerine "yahut ve "veya" kelimelerini kullanmış.

Şimdi de şaşılar. Yani az görenler:

Diyanet Vakfı Meali:

"gecenin üçte ikisine yakın kısmını, (bazen) yarısını, (bazen de) üçte birini yatmadan (ibadetle) geçirdiğini"

Hayrat Neşriyat Meali:

"gecenin üçte ikisinden daha azı ve (bazen) yarısı ve (bazen de) üçte biri kadar kalkıyorsun"

Yukarda gördükleriniz, ne şiş yansın ne kebap diyen, yarı görür, parantezciler.

Bunlar da bazen kelimesini hiç göremeyen KÖRLER:

Ali Bulaç:

"Gerçekten Rabbin, senin gecenin üçte ikisinden biraz eksiğinde, yarısında ve üçte birinde (namaz için) kalktığını bilir"

Ahmet Varol:

"gecenin üçte ikisinden daha azında, yarısında ve üçte birinde (ibadet için) kalktığın"

Diyanet İşleri Meali(Eski):

"senin ve beraberinde bulunanlardan bir topluluğun gecenin üçte ikisinden biraz az, yarısı ve üçte biri kadar vakit içinde kalktığını"

Diyanet İşleri Meali(Yeni):

"gecenin üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ibadetle geçirdiğini"

Edip Yüksel Meali:

"gecenin üçte ikisinden az, yarısında ve üçte birinde kalktığını"

Elmalılı Hamdi Yazır:

"gecenin üçte ikisinden daha azında, yarısında ve üçte birinde kalktığını"

Elmalılı Meali (Orjinal):

"gece üçte ikisine yakın ve yarısı ve üçte biri kalkıyorsun"

Ömer Nasuhi Bilmen:

"gecenin üçte ikisinden biraz eksik ve yarısı ve üçte biri kadar kalkıyorsun"

Süleyman Ateş Meali:

"gecenin üçte ikisinden daha azında, yarısında ve üçte birinde kalktığını"

Şaban Piriş Meali:

"gecenin üçte ikisinde, yarısında ve üçte birinde kalktığını"

Yaşar Nuri Öztürk:

"Gecenin üçte ikisinden daha azını, yarısını, üçte birini ayakta geçiriyorsun"

Yani sizin anlaycağınız, bu Kuranı bırakın normal bir insanın yazmış olmasını, kesinlikle zır cahil birisi yazmış.

Bunu sadece matematiksel veya mantıksal hatalarından dolayı söylemiyorum. Ben eminim, bu ayet de dahil olmak üzere, bu Kuran'ın içi, aynı devrin Arap'ı için bile okunması çok zor olan yüzlerce devrik cümle ile dolu.

Onun için, yüzlerce binlerce parantezle doldurmak zorunda kalıyor mealciler.

Bu Kuran, aslına sadık kalınarak tercüme edilse, var ya; tek kelimesinden kimse bir şey anlamaz. Ne o zamanın Arap'ı ne şimdinin Arap'ı.

Dahası, bence içinde sarhoş kafayla yazılmış ayetler bile var. Baksanıza aynı surenin ilk ayetlerine:

1. Ey örtüsüne bürünen! (Peygamberin adını unuttu)

2. Gecenin az bir kısmından sonra kalk.

(Dikkat ederseniz, gecenin diyor. Yani tek bir geceden bahsediyor. Bazı geceler filan değil)

3. Yarısında uyanık ol; veya ondan biraz eksilt. (Önce yarısına razı, sonra "veya biraz eksilt" diyor.)

4. Yahut biraz daha arttır. (Vaz geçti, yine arttır diyor)

Bu ayetleri yazmak için, sadece cahil olmak da yetmez. Aynı zamanda da sarhoş da olmak gerekli.

Lafa bak yahu! Aynen şuna benziyor:

-- Kardeş, bana ordan az balık tartsana!

-- Ne kadar ağabey?

-- Az dedik ya!

-- Tamam da, ne kadar az? Bir kilo mu?

-- Yarısı kadar olsun.

-- Tamam ağabey.

-- Veya ondan biraz eksilt.

-- Tamam ağabey.

-- Veya biraz arttır.

-- Manyak mısın lan sen? Sabah sabah siftaf bile yapmadan, bela mı geldin başımıza?

Hem sarhoş, hem cahil.

Bir de bizim akılsızlar kalkmış, 2011 yılında, 1400 yıl öncesinin hem cahil, hem sarhoş Arap'ına tapıyorlar.

Saygılar, sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Bazen kelimesini ekleyenler anlamayanlar olacağını düşünerek eklemişler demek ki şekilde görüldüğü gibi, ama ben o ayete baktığımda açık bir şekilde anlayabiliyorum...

Bunu senin o zır cahil Allah düşünememiş. Gördün mü? İnsanlar düşünüyor da, Alah düşünemiyor.

Sizin Allah insandan bayağı bir geri demek ki.

Sen onu bunu bırak da:

"Gecelerinin" diyor mu, onu söyle. Yoksa Arapça'da geceler diye bir laf edilemez mi?

Yükünüzü hafifletti lafına da sığınma. Aynı gecenin sonunda inen ayet olabilir veya önce bir gece için inmiştir, daha sonraki ayet de sanki birkaç gecedir devam ediyormuş gibi inmiş olabilir. Ne de olsa, neresinden tutsan kopan bir kitap.

Yahu birden fazla gece için söylenmiş olsaydı dahi, Ayet yine saçma olurdu çünkü normal bir insan bu durumda ayeti şöyle yazardı:

"Allah senin, gecelerinin uzunca bir kısmını ibadetle geçirdiğini biliyor"

Veya

"geceleri uzun süre ibadet ediyorsun"

Gayet net olurdu böylece. Diğer türlü ne yaparsan yap, saçma ve cahilce.

Sana diyeceğim bu kadar. Senin aklını İslam kapmış. Sana laf işlemez.

Saygılar, sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Hahahahahaha...

Bu notamatikten şıh olur, şeyhulislamcı olur, tarikatçı olur...

...şu metropol de saat kulesini, köprüyü veya tren garını ona buna satanlar var ya...

...onlardan da olur.

Zabıta müdürü bile olur...

Sitelerde Paylaş

Bazen kelimesini ekleyenler anlamayanlar olacağını düşünerek eklemişler demek ki şekilde görüldüğü gibi, ama ben o ayete baktığımda açık bir şekilde anlayabiliyorum...

Sen daha kendinin salak olduğunu anlayamıyorsun o ayeti nasıl anlayacaksın.

Adam yukarıda tapındığı allahı salak, unutkan, beceriksiz, eksiğini insanların tamamladığı bir angut olduğunu söylemiş sonrada ben anlıyorum demiş :lol:

Sitelerde Paylaş

Sevgili Non-Teist arkadaşlar,

Başlığa verdiğiniz katkılarınız için çok teşekkür ederim ve şunu belirtmeden geçemeyeceğim ki; sizin hepinize hayranlık duymamam elde değil.

Ben bu başlıkta; müslümanın birine, Allah'ın ayetine saçma dedirttim ama bunu yapabilmem, benden çok sizin katkılarınızla oldu.

Bu süre zarfında başlığı sıkı takip etmeye çalıştım. Kimileriniz erkenden çaktı köfteyi ama içten içten gülse bile çaktırmadı. Bunu yapanlarınız ya yorum yazmayarak katkıda bulundu veya yazarak katkıda bulundu.

Kimileriniz ise, çok güzel ayar vererek; TAM YERİNDE tuzağın üstüne vurgu yaparak yine katkıda bulundu. Fazla olmamak şartıyla bu da gerekliydi çünkü bu din müslümanların gözünü gerçekten kör etmiş. Xislam kardeşimin dediği gibi, hakikatten duvar olsa tuzağı anlaması gerekirdi. Birkaç arkadaş o matematiksel hatayı açık ettiğinde, ben sanki görmezden gelip kaçak güreşiyormuş gibi yaparak devam ettim. Bir yandan da artık anlayın dercesine, alttan alttan tuzağın ne olduğunu ima etmeye başladım. Fakat bütün bu çabalarımıza rağmen, olayın farkına varamadılar. O matematiksel çıkmazı açık eden arkadaşlar olmasaydı, gerçekten işim zordu.

Yani başlıkta hepinizin emeği var. Kah yazarak, kah tuzağı belirterek, kah yazmayarak, kah müslümanları cevap vermeye zorlayarak, tam bir ahenkli orkestra ekibi gibi çalıştık. İşin en güzel yanı ise, bunu yaparken birbirimizle konuşmadan anlaştık.

Bunları da niye yazdım biliyor musunuz? Sessiz seyirciye, işte bir insanı din ile zehirlemezsen sizler gibi böylesine zeki olabileceğini anlatmak için.

Hepinizle gurur duyuyorum. Öpüyorum güzel yanaklarınızdan.

Ayetin saçmalığına tekrar gelirsek; Eğer Muhammed adında bir rezil herçekten yaşadıysa; anladığım kadarıyla, bu Muhammed bir gün vahy triplerine giriyor ve "ne geldi" diye soran ahmaklara "Allah bu gece kalkıp ibadet etmemizi istiyor" diyor. Maksadı sürüyü ayin yoluyla etki altında tutmak. Sonra gece boyunca yat kalk yapayım derken, yoruluyor ve uykusu geliyor. Bunun üzerine hemen o saçma ayeti indirip "Allah yükünüzü hafifletti" diyerek ayine son veriyor. Sonra da Muhammed'den yüzyıllar sonra, ayetin saçmalığına kılıf uydurmak için, hadisler(varsa eğer), yorumlar uyduruluyor. Yani easen surenin hem başında hem de sonunda belirttiği gibi, tek bir geceden bahsediliyor.

Bir de şu "Ya varsa"cılara iki çift lafım var. Yok ise siz bir şey kaybetmezsiniz ama ya varsa, biz yandık değil mi? Sizin en büyük kaybettiğiniz şey ne biliyor musunuz? "Yoksa" ihtimalinize göre, gerçekten de kaybedecek bir şeyiniz olmadığını bilmeniz.

Ne kadar acı ki; bu din sayesinde siz zaten kaybedeceğinizi çocukluğunuzda kaybetmişsiniz, ve dolayısıyla gerçekten de kaybedeceğiniz bir şey kalmamış. İnsan olabilme şansınızı kaybetmişsiniz. Ot gibi bir yaşamdan, zevk alacabilecek hale gelmişsiniz. Vicdanınız taşlaşmış, insanlık onurunuz küflenmiş, ar damarınız çatlamış ve daha da acısı bunun farkında olabilmeniz için gerekli bilinicinizi kaybetmişsiniz. Hakikatten de; ya yoksa siz hiç bir şey kaybedEmezsiniz.

Kötülüğünü iyilik sanarken, sayende Nedim'ler, Ahmet'ler yanarken, kardeş kardeşi din yüzünden vururken;

cehaletinde çakallar, kurtlar ulurken;

Kaybedecek neyin kalmıştır ki senin?

Hepinize iyi geceler.

Sitelerde Paylaş

İbretlik başlık.

Ateistler, çok zekisiniz efendim, tebrikler.

Geyik sürüsünü sıkıştırırken yardımlaşan kurtlar yada jura devrindeki raptorlar kadar zekisiniz.

İyi de ben böyle olmak istemezdim. Siz ateistlerin 10da 9'u patalojik birer vaka olmuşsunuz.

10da 9 dedim. Öyle olmayanlar da var çünkü.

Zekisiniz, kafa çalışıyor filan dedim, dürüst olmak gereği

Amma... Sizlere göre 9/10 yok. Tanrı'ya ve gönderdiği kitaba İNANAN HERKES bilinçsiz, ar damarı çatlamış, güdülen sürü

Sizler "Allah'ın bilmediği" "bilmediği için" "toleranslar koyduğu" KESİRleri hiç bilmeyecek kadar toleranssızsınız.

Şimdi efenim, şu başlık konusunda kendimi hiç savunmayacağım. Bunu söylerim sadece, diğer konularda siz haklısınız.

Sitelerde Paylaş
İbretlik başlık.

Ateistler, çok zekisiniz efendim, tebrikler.

Geyik sürüsünü sıkıştırırken yardımlaşan kurtlar yada jura devrindeki raptorlar kadar zekisiniz.

İyi de ben böyle olmak istemezdim. Siz ateistlerin 10da 9'u patalojik birer vaka olmuşsunuz.

10da 9 dedim. Öyle olmayanlar da var çünkü.

Zekisiniz, kafa çalışıyor filan dedim, dürüst olmak gereği

Amma... Sizlere göre 9/10 yok. Tanrı'ya ve gönderdiği kitaba İNANAN HERKES bilinçsiz, ar damarı çatlamış, güdülen sürü

Sizler "Allah'ın bilmediği" "bilmediği için" "toleranslar koyduğu" KESİRleri hiç bilmeyecek kadar toleranssızsınız.

Şimdi efenim, şu başlık konusunda kendimi hiç savunmayacağım. Bunu söylerim sadece, diğer konularda siz haklısınız.

Yaa din böyledir işte. İnsan din hapını yutmaya görsün bir kere, ne akıl kalır, ne de mantık. İşte böyle saçma sapan birşeyler yazar, aynı Kuran gibi, ne dediği bile anlaşılmaz.

Sitelerde Paylaş

Yaa din böyledir işte. İnsan din hapını yutmaya görsün bir kere, ne akıl kalır, ne de mantık. İşte böyle saçma sapan birşeyler yazar, aynı Kuran gibi, ne dediği bile anlaşılmaz.

İşte tam olarak yukarıdaki gibi

Neyse, tanısam gene kıramayacağım bi arkadaş olur belki... Ama böyle.

Nasıl yobazlar bütün ateistlere "ahlaksız, ırz düşmanı" der...

Komşu! ne dediğimi ben bile anladım, anlaşılmaz bişey değil. Yeter ki iyi niyetin onda biri olsun. Karşısındakinin teist de olsa değerli birşeyler söyleyebilecek olmasına ihtimal versin. Cümle cümle oku, hepsi dümdüz anlamı, ironi bile yok (onu yapmamaya and içtim zaten, böyle bile anlamıyorlar)

Sitelerde Paylaş

......... bahsettiğini anlayacaktın sen...

O öyle anlıyor,beriki şöyle...Filanca böyle anlamış...

Demek herkesin değişik anlamlar çıkarabileceği ayetler yollayabiliyor Allah..

Demin okuduğum başka bir başlıkta da "cariyelerin fuhuşa zorlanmamaları" ile ilgili birbirinden farklı anlamları olan bir ayet tartışılıyordu arkadaşlar arasında..Net ve kesin cümleler kurmakta zorlanıyor mu bu varlık?.. Onu bunu mealciliğe teşvik ediyor..Ve "O" büyük, kudretli ve herşeye kadir... :blink:

Oysa ki herhangi sıradan bir yazarın romanında, herhangi sıradan bir imla hatasına bile rastlasanız eleştirme gereği duyarsınız...Bunun sebebi heralde Allah'ın herkesten çok hata yapma hakkı olduğunu düşünmeniz..:D

Üst üste iki cümleyi doğru düzgün kuramayan Allah olmaz...

Allah varsa hata yapmaz !!!....Bu gerçeği açık kalplilikle kabul edin..

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen daha kendinin salak olduğunu anlayamıyorsun o ayeti nasıl anlayacaksın.

Vah ki ne vah senin salaklığını hemen ıspatlıyımda yüzün kızarır belki biraz, ve nasıl bir salak olupta sazan gibi lafa anlatığını görmüş olursun, benim zekamı sorgulayacak zeka kapasitesinde değilsin şu yazıya bak bakıyım ne yazıyor

4. sayfada bu ordan bakarsın..

“Saçma olan senin bu yazdığın arkadaşım, o yazımdan açıkca anlaman gereken desenki 10 dakikada ibadet yapsan yeter benim için yine yapmam, ama amacın zorla beni ibadet konusundan çıkarıp şurdaki ( üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ) bir gecenin aslında kaçta kaçını ibadetle geçireceğim tartışmasına sürüklemekse o ayrı, burda net olarak belirtmemiş olsada bir gecenin ya 3/2 sini , ya yarsını, yada 3/1 ni ibadetle geçir diyorsun olarak kabul ederim bunu, ama diyorum ya sen istiyorsun diye 10 dakikada olsa yapmam, sen benim yapmak istediğimi anlamamışsın ben o ibadet şeklinin süresini tartışmaya en sona gelirim, ilk başta sana neden sen istiyorsun diye ibadet ediyim derim anladın ? konu en başta burdan yatar yani...”

Bak yukarda ne kadar açık belirtmişim amacın zorla beni ibadet konusundan çıkarıp bir gecenin aslında kaçta kaçını ibadetle geçireceğim tartışmasına sürüklemekse o ayrı diyorum ? Ne kadar açık değilmi ben o yöne gitmiyorum ama beni zorla o yöne çekmeye çalışıyorsun diyorum. Bu açıkca yazarken sen ve senin gibi bir kaç sazan çıkıp o yazıdan sonra durumun anlaşılmadığını söylerse, bende oturduğum yerden size bol bol gülerim :) Ve aslında kaçta kaçını geçirmem gerektiği diyorum, burdan durumun farkında olduğumu anlayamayacak kadar salakmısın sen ? daha bunları anlayamamışsın senden o ayeti anlamanı beklemek seni büyük yük altında bırakmak olur, ve orda “3/2 sini , ya yarsını, yada 3/1 ni ibadetle geçir diyorsun olarak kabul ederim bunu” bak böylede belirtmişim, bu salaklığınla gelip zekamı sorguluyorsun, ve şu yazıyada dikkat et, mecbur sen anlayamazsın zihnini tek tek açıcam, “benim yapmak istediğimi anlamamışsın ben o ibadet şeklinin süresini tartışmaya en sona gelirim, ilk başta sana neden sen istiyorsun diye ibadet ediyim derim anladın ? konu en başta burdan yatar yani...” bu kısmıda tekrar tekrar okuki bu cümlemde açıkca söylemişim sen benim yapmaya çalıştığımı anlamamışsın diye, allah ın gönderdiği ayet haricindeki diğer bütün saçma olan şeyleri reddettim, arkadaşın için ibadet etmek vyah gelmesi için dua etmek, bunları kabul edip tutupta ayette geçen yere takılacağımımı sandın ? :) kudurursunuz böyle işte istediğiniz olmayınca, ama yazılara bir bakarsan benim dediğim oldu, ben arkadaşının yolundan gitmedim o benim yolumdan geldi, en başta hiç benim için ibadet et, vyah gelmesi için dua et demeseydi, sadece normal yollardan o süre kavramına gelseydi bu kadar can çekişmek zorunda kalmazdı :) anlayacağın beklediğinizi alamadınız yazılar ortada buyrun tekrar tekrar okuyun...

Adam yukarıda tapındığı allahı salak, unutkan, beceriksiz, eksiğini insanların tamamladığı bir angut olduğunu söylemiş sonrada ben anlıyorum demiş

Yukarıda o ayeti anlamayan salak, beceriksiz, eksiği olan insanlar olabilir aynı sizin gibi, yani orda sizin gibi eksikleri olan angutlar için bazıları açıklayıcı şekilde belirtmiş deniliyor anladın ?

Sitelerde Paylaş

Sevgili Non-Teist arkadaşlar,

Başlığa verdiğiniz katkılarınız için çok teşekkür ederim ve şunu belirtmeden geçemeyeceğim ki; sizin hepinize hayranlık duymamam elde değil.

Ben bu başlıkta; müslümanın birine, Allah'ın ayetine saçma dedirttim ama bunu yapabilmem, benden çok sizin katkılarınızla oldu.

Bu süre zarfında başlığı sıkı takip etmeye çalıştım. Kimileriniz erkenden çaktı köfteyi ama içten içten gülse bile çaktırmadı. Bunu yapanlarınız ya yorum yazmayarak katkıda bulundu veya yazarak katkıda bulundu.

Kimileriniz ise, çok güzel ayar vererek; TAM YERİNDE tuzağın üstüne vurgu yaparak yine katkıda bulundu. Fazla olmamak şartıyla bu da gerekliydi çünkü bu din müslümanların gözünü gerçekten kör etmiş. Xislam kardeşimin dediği gibi, hakikatten duvar olsa tuzağı anlaması gerekirdi. Birkaç arkadaş o matematiksel hatayı açık ettiğinde, ben sanki görmezden gelip kaçak güreşiyormuş gibi yaparak devam ettim. Bir yandan da artık anlayın dercesine, alttan alttan tuzağın ne olduğunu ima etmeye başladım. Fakat bütün bu çabalarımıza rağmen, olayın farkına varamadılar. O matematiksel çıkmazı açık eden arkadaşlar olmasaydı, gerçekten işim zordu.

Yani başlıkta hepinizin emeği var. Kah yazarak, kah tuzağı belirterek, kah yazmayarak, kah müslümanları cevap vermeye zorlayarak, tam bir ahenkli orkestra ekibi gibi çalıştık. İşin en güzel yanı ise, bunu yaparken birbirimizle konuşmadan anlaştık.

Bunları da niye yazdım biliyor musunuz? Sessiz seyirciye, işte bir insanı din ile zehirlemezsen sizler gibi böylesine zeki olabileceğini anlatmak için.

Hepinizle gurur duyuyorum. Öpüyorum güzel yanaklarınızdan.

Senin biraz zihnini açmak lazım, kurduğun tuzağa oda gördüğüm kadarıyla bir kişi tutup o süre hesabına saçma demesiyle neyi kanıtlamış oldun sen ? sen yaptığını görmüyormusun şart koşarak söylüyorsun tam bu sürede olucak diye, oda sana o sürede olmaz saçma oluyor diyor 3/3 hesabı tutmadığı için, sonrada tutup adını her ne kadar verdiğin link in seni yanıltarak muddesir 20 olarak yanlış yazmış olsanda o sitenin link ini koyup allah’ın ayetine saçma dedin diyorsun, o ayette senin yaptığın gibi öyle şart koşarak tam bu sürede ibadet edin diye içeren bir yermi var ? veya o ayetin manası ortada, senin dediğin gibi ortada bir şart koşma olmadığı gibi, bir gecede o sürelerden birisi peygamberin ibadet yaptığı anlaşılıyor ayetin tamamını oku boşuna heveslenme... yazılarada bakarsan başlığının tamamı ve tuzağın tamamen benim tarafımdan red görmüştür ve istediğini elde edemediğin gibi, allahın ayetine değil senin şart koşmana saçma diyen birisini allahın ayetine saçma dedi gibi yasıtmaya çalışıp zafer bayrakları sallamaya çalışmışsın ama bence o beyaz bayraktır ne dersin :)

Senin cümlende süre hatası vardır şart koştuğun için, ayette süre hatası falan yoktur tamamını okuduğunda...

Yani ortada bir saçmalık olucaksa yine senin saçmalığın bu, ayetteki söylemle alaksı olmayan bir şekilde o süre kavramlarını verip bunların hepsini bir gecede yapmalısın dersen, tabiki sana adam bu saçma böyle şey olmaz diyecek, ama sen ayettede böle yazıyor o zaman oda saçma diyemiyeceksin, ayette öyle yazmıyor ayetin tamamını oku ayette peygamberin bir gecede o sürelerden birisi kadar ibadet ettiği bundan dolayıda allah ın yüklerini hafiflettiğini anlarsın, ayetin tamamına bak, zekat vermekten namaz kılmaktan dua etmekten, yeryüzünde rızık aramaya çıkmaktan, hasta olanlardan bahsediliyor bunların hepsini tek gece içinmi yazmış ? zekattamı o gece için :)

Ayetin saçmalığına tekrar gelirsek; Eğer Muhammed adında bir rezil herçekten yaşadıysa; anladığım kadarıyla, bu Muhammed bir gün vahy triplerine giriyor ve "ne geldi" diye soran ahmaklara "Allah bu gece kalkıp ibadet etmemizi istiyor" diyor. Maksadı sürüyü ayin yoluyla etki altında tutmak. Sonra gece boyunca yat kalk yapayım derken, yoruluyor ve uykusu geliyor. Bunun üzerine hemen o saçma ayeti indirip "Allah yükünüzü hafifletti" diyerek ayine son veriyor. Sonra da Muhammed'den yüzyıllar sonra, ayetin saçmalığına kılıf uydurmak için, hadisler(varsa eğer), yorumlar uyduruluyor. Yani easen surenin hem başında hem de sonunda belirttiği gibi, tek bir geceden bahsediliyor.

Yukardaki yazımda zekat verme konusundaki verdiğim örnektende açıkca anlaşılıyorki tek bir geceden bahsediliğini anlamak gerçekten büyük bir ahmaklıktır, hayır senin süründe aynı senin gibi ateizm in etkisi altından kurtulamıyor, hadi sen yapıyorsun bu yanlışı bir tane aklı başında çıkıpta ayetin tamamını okuyunca bir geceden bahsedildiğini söylemek imkansız demiyor :) yani senin anladığın kadarıylası senin saçmalığından başka birşey değil, birde kafasıdan kurgu yapmış heralde şöyle olmuştur diye :)

Bir de şu "Ya varsa"cılara iki çift lafım var. Yok ise siz bir şey kaybetmezsiniz ama ya varsa, biz yandık değil mi? Sizin en büyük kaybettiğiniz şey ne biliyor musunuz? "Yoksa" ihtimalinize göre, gerçekten de kaybedecek bir şeyiniz olmadığını bilmeniz.

Ne kadar acı ki; bu din sayesinde siz zaten kaybedeceğinizi çocukluğunuzda kaybetmişsiniz, ve dolayısıyla gerçekten de kaybedeceğiniz bir şey kalmamış. İnsan olabilme şansınızı kaybetmişsiniz. Ot gibi bir yaşamdan, zevk alacabilecek hale gelmişsiniz. Vicdanınız taşlaşmış, insanlık onurunuz küflenmiş, ar damarınız çatlamış ve daha da acısı bunun farkında olabilmeniz için gerekli bilinicinizi kaybetmişsiniz. Hakikatten de; ya yoksa siz hiç bir şey kaybedEmezsiniz.

Kötülüğünü iyilik sanarken, sayende Nedim'ler, Ahmet'ler yanarken, kardeş kardeşi din yüzünden vururken;

cehaletinde çakallar, kurtlar ulurken;

Kaybedecek neyin kalmıştır ki senin?

Hepinize iyi geceler.

Ot gibi yaşayanlar sizlersiniz ölünce ot olmayı beklediğiniz gibi… Ateizm zihninizi köreltmiş, ilginç bir inanç sisteminiz var ateizm haricindeki herşeyi reddemek gibi, ateizm bir inanç değildir diyordunuz ama değil mi ? burdada ateizmin bir inanç olmadığına inanıyor olabilirmisiniz :)

Sitelerde Paylaş

O öyle anlıyor,beriki şöyle...Filanca böyle anlamış...

Demek herkesin değişik anlamlar çıkarabileceği ayetler yollayabiliyor Allah..

Demin okuduğum başka bir başlıkta da "cariyelerin fuhuşa zorlanmamaları" ile ilgili birbirinden farklı anlamları olan bir ayet tartışılıyordu arkadaşlar arasında..Net ve kesin cümleler kurmakta zorlanıyor mu bu varlık?.. Onu bunu mealciliğe teşvik ediyor..Ve "O" büyük, kudretli ve herşeye kadir... :blink:

Oysa ki herhangi sıradan bir yazarın romanında, herhangi sıradan bir imla hatasına bile rastlasanız eleştirme gereği duyarsınız...Bunun sebebi heralde Allah'ın herkesten çok hata yapma hakkı olduğunu düşünmeniz..:D

Üst üste iki cümleyi doğru düzgün kuramayan Allah olmaz...

Allah varsa hata yapmaz !!!....Bu gerçeği açık kalplilikle kabul edin..

O gerçeği açık kalplilikle kabul ediyorum zaten, hatta bende onu diyorum allah hata yapmaz ve ortada hata falanda yoktur :) Herkesin değişik anlamlar çıkarması allah ın ayetinden çok insanlardan kaynaklanır, insanlar her zaman bunu yapıyor zaten bir olaya veya metine baktınlarında farklı anlamlar çıkarabiliyorlar, biri diyor bence şöyle olmuştur öteki diyor bence böyle olmuştur, farklı anlamlar çıkartmayı insanlar her zaman yapıyor günlük hayatlarında...

Sitelerde Paylaş

Burada "bazen" "veya" eklerler

Başka bir yerde "şimdi" "yarın" eklerler

Başka bir yerde "Wy Muhammed" "Ey ahali" eklerler.

İşin tuhaf yanı.

Bu saf heriflerin %99'u bu kitabın tüm zamanlara hitap ettğini ve içinde şu andaki bilimle bile anlaşılmaz kehanetler olduğunu iddia ederler.

Eğer işin içinde bir bilimsel bulguyla aşık atmak varsa, burada bu bazeni sokmaya çalışan saflar metni orjinal çeviriye dönüştürmek için neleri var neleri yok satarlar anında :)

Din bir kumar oyunudur.

Nasıl kumarbaz, kumarın verdiği o heyecanla etrafında nesi var nesi yok masanın üstüne koyuyorsa,

Bir dindar da etrafında ve aklının sonsuzluğunda ne var ne yoksa o kumar masasına koyar.

Büyük ödül söz konusu çünkü.

İsterse bu ayette yanlış yapıldığı tüm dünya tarafından haykırılsın.

Nasıl kumardaki az olan kazanma şanslarının alenen ilan edilip "beyler kumarda kazanma şansınız çok düşüktür" demeye kimse aldırış etmiyorsa,

Dindarlar da dediklerinize aldırış etmeyecektir.

Aksine dediklerinizin kumar masasına fiş olarak koyulup koyulamayacağına odaklanacaktır.

Dünyanın en büyük rahatsızlığı bu.

Ve rahatsız adamları kayle almamak, uzmanlık gerektiren heryerden uzaklaştırıp yetkilerini azaltmaktan başka çareniz yok.

Şu anda konuştuklarınıza bakın.

Adam bir de patolojik rahatsız diyor bize :)

Gerçeği göremiyor diyor :)

Hastalık bu.

Ve Psikiyatri, Psikoloji çevreleri tarafından yeni bilimsel ve kesin çizgi tayin eden dürüst yaklaşımlarla Hastalık olduğunun tescillenmesi gereken bir durum bu.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kumar oynamak ateizm’in alanına girer,

Farzedelimki ateistlet haklı Allah diye bir şey yok, inananların bu durumda kaybedeceği hiçbirşey yok yine yok olup gideceklerdir, ama eğer tanrı varsa burada kumar oynayan ateistlerdir dünya hayatını ahiret hayatına tercih ederek tanrı yoktur ne yaşarsam yaşadım diye kumarı oynayan ateisttir, ama inanan için ortada bir kumar yoktur bu hayatı zaten oda gerekli şekillerde yaşar ve Allah yoksa zaten yok olup gider ama varsa Allah katındaki mükafatını Allah bilir… Hangisi kumar dünya hayatı ile ahret arasında seçim yapmak mı, yoksa ikisi arasında seçim yapmadan ikisini bir düzende götürmek mi… tabiî ki ikisi arasında bir seçim yapmak kumardır, doğru bahisi oynadığını düşünürsün ama doğru değilse ve Allah varsa ateist olarak orada kaybediceğin bir durum vardır, inanan ise doğru yolda olduğunu düşünür ama yanlışsa bile kaybediceği hiçbirşey yoktur, yani kumarla teistliğin alakası yoktur, kumar ateizmin işidir…

İşte bu yüzden durmadan oynadığınız bahisin doğruluğunu teyit etmeye çalışıyorsunuz ya ? madem yok neden birbirinize dinlerdeki ayetleri kopyalıyıp şuna bak bir tanrı varsa böyle ayet yollarmı, ayete baktığımızda bunu bir tanrı yollamış olamaz diyerek devamlı yokluğunu dinlerden alıntı ayetlerle kesin delillere dayandırmaya çalışıyorsunuz, birbirinize bakıp şuda saçma geliyor kesin yok demek ki diye teselli vermek veya tuzaklar kurarak onlara başka şeyler söylettirmeye çalışmak oynadığınız bahisteki (Nasıl kumarbaz, kumarın verdiği o heyecanla etrafında nesi var nesi yok masanın üstüne koyuyorsa,) bunu yapmaktır işte.. ve ( bir ateist etrafında ve aklının sonsuzluğunda ne var ne yoksa o kumar masasına koyar.) Doğru yaptığını bilen panik yapmaz nedir bu paniğiniz devamlı yokluğunu ıspatlamaya çalışma çabanız :) sizlerde bize hak verin doğruyu yaptığımızı teyit edin sizcede saçma değilmi bunlar gibi bir çaba içinde olmakta nedir :)

Birde tanrı böyle ayet yollarmı demeniz yokmu :) nasıl yollar ki ? bunun belli bir tarzı farklı bir mantığı varda bir sizmi biliyorsunuz, yoksa Allah a en yakın olanlar sizlersinizde burada Müslümanlarımı sınıyorsunuz, veya Tanrı ile aslında tek iletişime geçen sizsinizde bunu sır gibi saklayıp, daha sonrada tarıdan geldiği söylenen ayetlere baktığınızda, bunu tanrı yollamış olamaz tarzını biliyorum kardeşim gibi şekil alıyorsunuz :) neden tanrının mantığından haberdarmış gibi tanrı böyle bir ayet yollarmı diyorsunuz, eğer bir tanrı varsa biliyormusunuz tanrının nasıl veya mantığının nasıl bir şey olduğunu, sanki şahıs olarak tanıyormuş gibi ayete bakıp yok ya tanrı böyle bir şey yazarmı demek de ne saçmalıktır :) ( sanki tanrının mantığı onlarda vakıf mış gibi, Tanrının mantığı nasılsa artık, karşımızda duran bir x mantığının tanrının mantığı olup olamayacağı hakkındaki kesin yorumlar gülünç geliyor, olaya şöylede bak bir tanrı varsaki o zaman bizden kat ve kat daha zeki olduğu kesin, onun mantığını nasıl anlayacaksın ? misal olarak örnek veriyorum senden 1000 kat daha zeki birisinin söylediği laflar sana çok aptalca gelebilir, çünkü zekan yetmiyordur aslında, söyleyenin salak olduğunu düşünürsün halbuki salak senden başkası değildir, ama söyleyen senin anlayabileceğin şekilde söylerde sen yinede anlamazsan bu kendi zeka grubun arasındaki geriliğini gösterirki olman gereken seviyeden de düşüksündür )

Konu başlıklarını takip ettimde birde saf algı saçmalığıdır almış başını gidiyor ki, ateizm saf algı sahibi olmuş gerisi algızı bozuk :) saf algı sahibi olmak 2+2=4 demektirse eğer, 2+2=4 ü herkes diyor zaten bu durumda herkes saf algı sahibidir, ama sen getirirde tanrı yoktur demek 2+2=4 demektir dersen, bak sennn onuda nerden çıkardın derler sana :) ve net bir şekilde açıklarız...

Saf algı sahibi olmak sağlıklı bilgi geldikçe kabul etmektir, bir konu hakkında doğru bilgi gelene kadar o konu hakkında tahmin yürüterek kesin karara varmak algısı bozukluktur, aynı pozitif ateizm’in tanrı kesin yoktur dediği gibi, bilimden yeni gelen bilgileri teistlerde sizler gibi kabul eder, saf algı sahibi olmak buysa herkes saf algı sahibidir, ama tanrı kesinlikte yoktur demek algısı bozukluktur, bu konudada saf algısı olan birisi olmak istiyorsan soru işareti olan bir konu üzerinde yani, aslında evren nasıl varoldu, arkasında büyük bir zeka varmı acaba, evren acaba gerçektende kendi kendini tekrarlayan birşeymi, gibi soruların cevabı yokken, tanrı kesin yoktur diye ortalığa düşersen ve bu düşünceyle kendini saf algı sahibi yapar diğlerinede hepinizin algısı bozuk dersen, bu algısı bozukluğun travmaya dönüşmüş halidir, bir tanrı kesinlikle yoktur denemez, böyle biri veri yok, böyle bir sonuca kesin ulaşılmamışken bu sonuç kesinmiş gibi pozitif ateist olmak algısı bozukluk olduğu gibi, kendisinin bu yaptığını göremeyip teizm, deizm, panteizm ve agnotizm ide algısı bozukluk olarak görüp kendisinin de saf algı sahibi olduğunu iddia etmek hastalıktır (Ve Psikiyatri, Psikoloji çevreleri tarafından yeni bilimsel ve kesin çizgi tayin eden dürüst yaklaşımlarla Hastalık olduğunun tescillenmesi gereken bir durum bu. )

Ve aslında konuya baktığında biri hariç hiç birinde algı bozukluğu yoktur, deizm, teizm, panteizm’ den için “?” olarak bilinmeyen birşey üzerinde fikir yürütmek diyebiliriz, ateizm inde yaptığı budur, bunlardan bir farkı yoktur, bu konuda fikir yürütemiyen aslında yürütülen bütün fikirlerin sağlıksız olduğunu düşünen ise agnotizm dir, peki burdaki tek algı bozukluğu hangisidir, ----> Ateizm

Bu ateizm e bir saldırı değil gerçeğin ta kendisidir, açıkmasıda şudur, “?” olarak bilinmeyen bir duruma bakıp fikir yütürmek “deizm, teizm, panteizm, ateizm” hepsinin işidir, aralarında senin fikrin yanlış bence böyledir tartışması olabilir bu makuldur, ama içlerinden birisi tutupta diğerleriyle aynı işi yaparken, sizin yaptığınız iş algısı bozukluk derse ve kendisini onlardan ayırıp “?” olarak bilinen konunun kesin sonucu benim dediğimdir ben saf algı sahibiyim siz algısı bozuksunuz derse, getir bakalım o zaman kesin sonuç verilerinide görelim derler, saf algıyı savunanlar dökülsün bakalım ortaya evren hakkında “?” olarak bilinen bütün verilerin kesin sonucunu istiyorum... gelip sakın tanrı varsa sen göster, yok işte tanrı bak sana kesin veri, demesin... “?” olarak bilinen şey üzerinde tahmin yürütmeye, olasılık barındırmaya açıktır, ve ““deizm, teizm, panteizm, ateizm” bunlarda bu olasılıkları barındırır, ama sen kalkıpta olasılık yoktur tek gerçek benim dediğimdir dersen. O zaman ortada “?” yok demiş olursun, sanada derizki o zaman “?”ni bize açıklaki ”?”olarak bildiğimizin aslında “[_]” olduğunu kabul edelim... varmı böyle bir veri ?

Sitelerde Paylaş

Vah ki ne vah senin salaklığını hemen ıspatlıyımda yüzün kızarır belki biraz, ve nasıl bir salak olupta sazan gibi lafa anlatığını görmüş olursun, benim zekamı sorgulayacak zeka kapasitesinde değilsin şu yazıya bak bakıyım ne yazıyor

Yok gerçektende yok karınca kadar beyin yok :lol:

Burnunun ucunu göremiyor, şimdi okuyalım bakalım ne demiş.

4. sayfada bu ordan bakarsın..

“Saçma olan senin bu yazdığın arkadaşım, o yazımdan açıkca anlaman gereken desenki 10 dakikada ibadet yapsan yeter benim için yine yapmam, ama amacın zorla beni ibadet konusundan çıkarıp şurdaki ( üçte ikisine yakın kısmını, yarısını ve üçte birini ) bir gecenin aslında kaçta kaçını ibadetle geçireceğim tartışmasına sürüklemekse o ayrı, burda net olarak belirtmemiş olsada bir gecenin ya 3/2 sini , ya yarsını, yada 3/1 ni ibadetle geçir diyorsun olarak kabul ederim bunu, ama diyorum ya sen istiyorsun diye 10 dakikada olsa yapmam, sen benim yapmak istediğimi anlamamışsın ben o ibadet şeklinin süresini tartışmaya en sona gelirim, ilk başta sana neden sen istiyorsun diye ibadet ediyim derim anladın ? konu en başta burdan yatar yani...”

Bak aslında kendi yazdığını anlayacak kapasitesi olsa (bırakın normal insanların yazdığını kendi yazdığını anlayacak zekası yok birde zekadan bahs etmiş) aslında bizlerin senin salak olduğunu yazmamıza gerek kalmayacak sen kendin yazacaksın, zaten yazmışsın.

Bak yukarda ne kadar açık belirtmişim amacın zorla beni ibadet konusundan çıkarıp bir gecenin aslında kaçta kaçını ibadetle geçireceğim tartışmasına sürüklemekse o ayrı diyorum ? Ne kadar açık değilmi ben o yöne gitmiyorum ama beni zorla o yöne çekmeye çalışıyorsun diyorum.

Biliyorum diyor :lol: :lol: :lol:

Bu açıkca yazarken sen ve senin gibi bir kaç sazan çıkıp o yazıdan sonra durumun anlaşılmadığını söylerse, bende oturduğum yerden size bol bol gülerim smile.gif Ve aslında kaçta kaçını geçirmem gerektiği diyorum, burdan durumun farkında olduğumu anlayamayacak kadar salakmısın sen ? daha bunları anlayamamışsın senden o ayeti anlamanı beklemek seni büyük yük altında bırakmak olur, ve orda “3/2 sini , ya yarsını, yada 3/1 ni ibadetle geçir diyorsun olarak kabul ederim bunu” bak böylede belirtmişim, bu salaklığınla gelip zekamı sorguluyorsun, ve şu yazıyada dikkat et, mecbur sen anlayamazsın zihnini tek tek açıcam, “benim yapmak istediğimi anlamamışsın ben o ibadet şeklinin süresini tartışmaya en sona gelirim, ilk başta sana neden sen istiyorsun diye ibadet ediyim derim anladın ? konu en başta burdan yatar yani...” bu kısmıda tekrar tekrar okuki bu cümlemde açıkca söylemişim sen benim yapmaya çalıştığımı anlamamışsın diye, allah ın gönderdiği ayet haricindeki diğer bütün saçma olan şeyleri reddettim, arkadaşın için ibadet etmek vyah gelmesi için dua etmek, bunları kabul edip tutupta ayette geçen yere takılacağımımı sandın ? smile.gif kudurursunuz böyle işte istediğiniz olmayınca, ama yazılara bir bakarsan benim dediğim oldu, ben arkadaşının yolundan gitmedim o benim yolumdan geldi, en başta hiç benim için ibadet et, vyah gelmesi için dua et demeseydi, sadece normal yollardan o süre kavramına gelseydi bu kadar can çekişmek zorunda kalmazdı smile.gif anlayacağın beklediğinizi alamadınız yazılar ortada buyrun tekrar tekrar okuyun...

Bu yazının amacına ulaştığını sokaktaki çocuklar bile anlar. Hatta zorlasan belki sen bile anlarsın.

Hatta senin yazdıklarını kendin anlasan zaten durumuda anlarsın. Yazdıklarında anlaşılan aslında sende bu saçmalığın farkındasın onun için konudan değil başka yerlerden gitmeye çalışıyorsun.

Kızma bunu ben değil sen söylüyorsun.

Yukarıda o ayeti anlamayan salak, beceriksiz, eksiği olan insanlar olabilir aynı sizin gibi, yani orda sizin gibi eksikleri olan angutlar için bazıları açıklayıcı şekilde belirtmiş deniliyor anladın ?

Bak salak nasıl olur biliyormusun öğreteyim. Açıklayıcı şekilde belirtilmişm?i cevap: evet kim belirtmiş, cevap: insan bu insan ne yapmış oluyor, neyi gidermiş oluyor?

Kusura bakma çok açık yazdım gerizekalıların bile anlayacağı şekilde ama ne yapalım sen zorluyorsun. İşte salak bunu bile anlamayana denir.

Şimdi burada bu arap allahını birde yalancı sıfatınada soktun o kitabında kuranın açık olduğunu söylüyor herkez anlasın diye indirdiğini söylüyor ama (nedense daha anlayana rastlanmadı) yok allahın senin kuranın anlaşılmaz onu anlamak için birilerinin açıklama yapması gerek diyorsun. Burada ne yapıyorsun farkındamısın, allahı savunuyorsun onun eksikliğini gidermeye çalışıyorsun. Ama ne yazdığından habersiz bir angutun kendi yaptığını anlamasını beklemek biraz fazla iyimserlik olur.

Sitelerde Paylaş

Bu beyinsizliğin belgesi.

Şimdi ben sana arkanda bir görünmez bir adam var eğer a harfine basarsan sana öldüğünde işkence yapacak dersen sen yazı yazarken a harfine bastığında kumarmı oynamış oluyorsun. :lol:

Ya bunlar salaklığı aşmışlar başka bir boyuta geçmişiler.

1400 yıl önce bir arap bedevisinin yaşadığına inanıyorlar o arap konuşmuş birşeyler söylemiş kadınları dövün demiş, kadınlar maldır demiş evlatlığının karısı ile evlenmiş 9 yaşında kızlar ile yatmış bana inanmayanları öldürün demiş bana inanmayanlar işkence görecek demiş bana inanmayanlar: Köpekler, Alçaklar, yabani eşekler, merkepler, susamış develer, dilini sarkıtıp soluyan köpekler, geberesiciler, reziller, sapik kişiler, beyinsizler, kof kütükler, alçak zorbalar, soysuzlar, Kahrolasılar, yalancılar, Kahrolun,elleri kurusun

Bu salaklarda bu adama bunları allahın söylettiğine inanıyor, inanmamak kumar diyor :lol:

O zaman süper zenciye inanmamak çok daha büyük bir kumar çünki o işkenceyi arap allahı gibi değil çok daha ağır şekilde yapacak :lol: :lol: :lol:

İşte bu yüzden durmadan oynadığınız bahisin doğruluğunu teyit etmeye çalışıyorsunuz ya ? madem yok neden birbirinize dinlerdeki ayetleri kopyalıyıp şuna bak bir tanrı varsa böyle ayet yollarmı, ayete baktığımızda bunu bir tanrı yollamış olamaz diyerek devamlı yokluğunu dinlerden alıntı ayetlerle kesin delillere dayandırmaya çalışıyorsunuz,

İşte teşhis koymak için güzel bir örnek. Adam biz o kurandaki saçma ayetleri Ateistlere gösterdiğimizi sanıyor, durum bu kadar vahim yani.

Sitelerde Paylaş

Mealcilerden bazıları da arada sırada uyanır gibi oluyorlar, Muhammed'in hatalarını farkedip parantezlerle falan düzeltmeye çalışıyorlar ama o kadar. Hep orada kalıyorlar. Bir adım daha atıp, saçmalığı göremiyorlar.

Görüyorlar görmez olurlarmı hiç. Bu kadar açık şeyleri görmemek mümkünmü?

Görüyorlar ama ne yapsınlar, çıkıp yav kardeşim bu kuran evlere şenlik saçmalık bile değil derse öldürülecek.

Ama onu kullanırsa hem insanları kandıracak hemde onlardan saygı görecek triplex villalarda keyif sürecek, maaşını analack mevlütlerde parayı götürecek girdiği ortamda saygı görecek, Krallar gibi yaşayacak.

Adam bakıyor Turan Dursun söyledide ne oldu diyor.

Sitelerde Paylaş

Farzedelimki ateistlet haklı Allah diye bir şey yok, inananların bu durumda kaybedeceği hiçbirşey yok yine yok olup gideceklerdir, ama eğer tanrı varsa burada kumar oynayan ateistlerdir dünya hayatını ahiret hayatına tercih ederek tanrı yoktur ne yaşarsam yaşadım diye kumarı oynayan ateisttir, ama inanan için ortada bir kumar yoktur bu hayatı zaten oda gerekli şekillerde yaşar ve Allah yoksa zaten yok olup gider ama varsa Allah katındaki mükafatını Allah bilir… Hangisi kumar dünya hayatı ile ahret arasında seçim yapmak mı, yoksa ikisi arasında seçim yapmadan ikisini bir düzende götürmek mi… tabiî ki ikisi arasında bir seçim yapmak kumardır, doğru bahisi oynadığını düşünürsün ama doğru değilse ve Allah varsa ateist olarak orada kaybediceğin bir durum vardır, inanan ise doğru yolda olduğunu düşünür ama yanlışsa bile kaybediceği hiçbirşey yoktur, yani kumarla teistliğin alakası yoktur, kumar ateizmin işidir…

İşte bu yüzden durmadan oynadığınız bahisin doğruluğunu teyit etmeye çalışıyorsunuz ya ? madem yok neden birbirinize dinlerdeki ayetleri kopyalıyıp şuna bak bir tanrı varsa böyle ayet yollarmı, ayete baktığımızda bunu bir tanrı yollamış olamaz diyerek devamlı yokluğunu dinlerden alıntı ayetlerle kesin delillere dayandırmaya çalışıyorsunuz, birbirinize bakıp şuda saçma geliyor kesin yok demek ki diye teselli vermek veya tuzaklar kurarak onlara başka şeyler söylettirmeye çalışmak oynadığınız bahisteki (Nasıl kumarbaz, kumarın verdiği o heyecanla etrafında nesi var nesi yok masanın üstüne koyuyorsa,) bunu yapmaktır işte.. ve ( bir ateist etrafında ve aklının sonsuzluğunda ne var ne yoksa o kumar masasına koyar.) Doğru yaptığını bilen panik yapmaz nedir bu paniğiniz devamlı yokluğunu ıspatlamaya çalışma çabanız :) sizlerde bize hak verin doğruyu yaptığımızı teyit edin sizcede saçma değilmi bunlar gibi bir çaba içinde olmakta nedir :)

Birde tanrı böyle ayet yollarmı demeniz yokmu :) nasıl yollar ki ? bunun belli bir tarzı farklı bir mantığı varda bir sizmi biliyorsunuz, yoksa Allah a en yakın olanlar sizlersinizde burada Müslümanlarımı sınıyorsunuz, veya Tanrı ile aslında tek iletişime geçen sizsinizde bunu sır gibi saklayıp, daha sonrada tarıdan geldiği söylenen ayetlere baktığınızda, bunu tanrı yollamış olamaz tarzını biliyorum kardeşim gibi şekil alıyorsunuz :) neden tanrının mantığından haberdarmış gibi tanrı böyle bir ayet yollarmı diyorsunuz, eğer bir tanrı varsa biliyormusunuz tanrının nasıl veya mantığının nasıl bir şey olduğunu, sanki şahıs olarak tanıyormuş gibi ayete bakıp yok ya tanrı böyle bir şey yazarmı demek de ne saçmalıktır :) ( sanki tanrının mantığı onlarda vakıf mış gibi, Tanrının mantığı nasılsa artık, karşımızda duran bir x mantığının tanrının mantığı olup olamayacağı hakkındaki kesin yorumlar gülünç geliyor, olaya şöylede bak bir tanrı varsaki o zaman bizden kat ve kat daha zeki olduğu kesin, onun mantığını nasıl anlayacaksın ? misal olarak örnek veriyorum senden 1000 kat daha zeki birisinin söylediği laflar sana çok aptalca gelebilir, çünkü zekan yetmiyordur aslında, söyleyenin salak olduğunu düşünürsün halbuki salak senden başkası değildir, ama söyleyen senin anlayabileceğin şekilde söylerde sen yinede anlamazsan bu kendi zeka grubun arasındaki geriliğini gösterirki olman gereken seviyeden de düşüksündür )

Konu başlıklarını takip ettimde birde saf algı saçmalığıdır almış başını gidiyor ki, ateizm saf algı sahibi olmuş gerisi algızı bozuk :) saf algı sahibi olmak 2+2=4 demektirse eğer, 2+2=4 ü herkes diyor zaten bu durumda herkes saf algı sahibidir, ama sen getirirde tanrı yoktur demek 2+2=4 demektir dersen, bak sennn onuda nerden çıkardın derler sana :) ve net bir şekilde açıklarız...

Saf algı sahibi olmak sağlıklı bilgi geldikçe kabul etmektir, bir konu hakkında doğru bilgi gelene kadar o konu hakkında tahmin yürüterek kesin karara varmak algısı bozukluktur, aynı pozitif ateizm’in tanrı kesin yoktur dediği gibi, bilimden yeni gelen bilgileri teistlerde sizler gibi kabul eder, saf algı sahibi olmak buysa herkes saf algı sahibidir, ama tanrı kesinlikte yoktur demek algısı bozukluktur, bu konudada saf algısı olan birisi olmak istiyorsan soru işareti olan bir konu üzerinde yani, aslında evren nasıl varoldu, arkasında büyük bir zeka varmı acaba, evren acaba gerçektende kendi kendini tekrarlayan birşeymi, gibi soruların cevabı yokken, tanrı kesin yoktur diye ortalığa düşersen ve bu düşünceyle kendini saf algı sahibi yapar diğlerinede hepinizin algısı bozuk dersen, bu algısı bozukluğun travmaya dönüşmüş halidir, bir tanrı kesinlikle yoktur denemez, böyle biri veri yok, böyle bir sonuca kesin ulaşılmamışken bu sonuç kesinmiş gibi pozitif ateist olmak algısı bozukluk olduğu gibi, kendisinin bu yaptığını göremeyip teizm, deizm, panteizm ve agnotizm ide algısı bozukluk olarak görüp kendisinin de saf algı sahibi olduğunu iddia etmek hastalıktır (Ve Psikiyatri, Psikoloji çevreleri tarafından yeni bilimsel ve kesin çizgi tayin eden dürüst yaklaşımlarla Hastalık olduğunun tescillenmesi gereken bir durum bu. )

Ve aslında konuya baktığında biri hariç hiç birinde algı bozukluğu yoktur, deizm, teizm, panteizm’ den için “?” olarak bilinmeyen birşey üzerinde fikir yürütmek diyebiliriz, ateizm inde yaptığı budur, bunlardan bir farkı yoktur, bu konuda fikir yürütemiyen aslında yürütülen bütün fikirlerin sağlıksız olduğunu düşünen ise agnotizm dir, peki burdaki tek algı bozukluğu hangisidir, ----> Ateizm

Bu ateizm e bir saldırı değil gerçeğin ta kendisidir, açıkmasıda şudur, “?” olarak bilinmeyen bir duruma bakıp fikir yütürmek “deizm, teizm, panteizm, ateizm” hepsinin işidir, aralarında senin fikrin yanlış bence böyledir tartışması olabilir bu makuldur, ama içlerinden birisi tutupta diğerleriyle aynı işi yaparken, sizin yaptığınız iş algısı bozukluk derse ve kendisini onlardan ayırıp “?” olarak bilinen konunun kesin sonucu benim dediğimdir ben saf algı sahibiyim siz algısı bozuksunuz derse, getir bakalım o zaman kesin sonuç verilerinide görelim derler, saf algıyı savunanlar dökülsün bakalım ortaya evren hakkında “?” olarak bilinen bütün verilerin kesin sonucunu istiyorum... gelip sakın tanrı varsa sen göster, yok işte tanrı bak sana kesin veri, demesin... “?” olarak bilinen şey üzerinde tahmin yürütmeye, olasılık barındırmaya açıktır, ve ““deizm, teizm, panteizm, ateizm” bunlarda bu olasılıkları barındırır, ama sen kalkıpta olasılık yoktur tek gerçek benim dediğimdir dersen. O zaman ortada “?” yok demiş olursun, sanada derizki o zaman “?”ni bize açıklaki ”?”olarak bildiğimizin aslında “[_]” olduğunu kabul edelim... varmı böyle bir veri ?

1- Yokluğunun ispatında değiliz biz. Yok diyoruz yok.

2- Bana bir sürü şey gevelemişsin. Yok kesin bilinemezle, kesinlikle yok denilemezle ilgil.

Teorik olarak ancak aşağıdaki soruya cevap verirsen haklısın derim.

- Bir şeyin başlangıcı aynen suya attığın bir taşla çıkan dalgalar gibi, ya da bir vericinin tepesinden yuvarlak olarak yayılan dalgalar gibidir.

Madem diyorsun ki bu dalgaların ulaşacağı yer hakkında veya kapsama alanı hakkında kesin ifadeler kullanılamaz bana o dalgalar içerisine tanrı kavramının tam olarak NEREDE, NE ZAMAN, NASIl girdiğini söyle.

Bunu söylersen haklısın.

Yani örnek veriyorum

Dinazorlar olmuştur diye bir önermede bu merkezden gelen dalgaların tam olarak neresinde hangi verinin dalgalara kapıldığını biliyoruz.

Sen de bana işte o merkezden gelen dalgaların neresinde bu tanrı verisinin kesin bir bilgi imiş gibi katıldığını söyle.

Bunu ciddi ciddi istiyorum.

Ancak bana bunu resmettiğinde sen haklı olursun.

Yoksa o soru işaretlerin de, saçma sapan önermelerin de geçersizdir.

Depoda yer aç diyorsun. Mal gelecekmiş.

Tamam açalım yer.

Mal tam olarak nerede? Ne zaman yola çıktı ve ne zaman depoda olur?

Ok?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...