Jump to content

Tanrı nerde ?

Recommended Posts

Düşünüyorumda dinlerde Tanrı yavaş yavaş uzaklaşıyor mu? Yani başta dağın arkasındaydı Nuh'un gemisi vs nin abartıdan ibaret olduğu açık. İki dağın arasında yaşayan köylüler abartmışlar ve böyle geçmiş, sonra bulutların üstüne kaçtı Tanrı. Bütün dünyayı görüyordu gökyüzünden ama sonra Dünyanın yuvarlaklığı kanıtlandı.Ardından Tanrı artık hayal. Nasıl olunduğu bilinmeyen bir düşünce oldu. Buna örneğin Müslümanlar asla karşı çıkamazlar.Allahın nasıl olduğunu bilemeyiz o belirsizdir. Çünkü artık Tanrıya yer kalmadı bütün "X" lere yaratıcı tanrı adını vermiştik ama artık o "X"ler azaldı. Uzaya koyalım desek hergün araştırmalar yapılıyor olmaz. Yere göğe de koyamıyoruz. Artık sadece görünmez bi düşünce oldu bakalım gelecekte ne olacak.Belki de virüslere falan şeytan adını verirler..:p Antivirüsere de tanrı; herşey beklenir. :)

Sitelerde Paylaş

Dün tuvalette gördüm . <_<

Yakında görünmezleri gören gözlük çıkar (fazla çizgiroman okudum ona verin ) Bu sefer bedenle birdir Tanrı Derler Sonra panteiszme doru dönülmez bir yola girerler. Oda olmadı artık ölün de görün derler .

tarihinde Like a Bunny tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dün tuvalette gördüm . <_<

Yakında görünmezleri gören gözlük çıkar (fazla çizgiroman okudum ona verin ) Bu sefer bedenle birdir Tanrı Derler Sonra panteiszme doru dönülmez bir yola girerler. Oda olmadı artık ölün de görün derler .

Öyle demicekler tanrı görülebilse sınavın ne anlamı kalıcak dicekler.

Biliyorum ben.

Tecrübeliyim :)

Bilim her zaman Tanrıları öldürür.

En sonundada insanlar bilimin öldüremeyeceği kadar güçlü bi tanrı üretmeye kalkıştı.

O gün yolda giden zerdüştün aklına bir fikir geldi.

Hımmm neden olmasın dedi.

İnsanların arasında bu böylece yayılmaya başladı Tanrıyı bilemeyiz bilsek tanrı olmaz diye.

Bir gün muhammed adında sandaletli bir adam mağarada otururken şizofroneid bir rüya gördü.

Hımm neden olmasın dedi.

Olduda , milyonlarca insancık bu saçma tanrıcıga inandı , işin özü budur.

Sitelerde Paylaş

tanrı ihtiyacı korunma ihtiyacı gibidir

tıpkı bir balığın kaya arasına saklanması gibi

kendinden daha güçlü olan bir varlığa ihtiyaç duyulur

tıpkı bir çocuğun anne babaya ihtiyacı gibi

anne baba öldüğünde veya yeteriz olduğu durumlarda ise anne babadan güçlü bir varlığa ihtiyaç duyulur

her şey yaşayabilmek adınadır. öldükten sonra bile tekrar var olabilme ihtiyacıdır.

tarihinde Spenser tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tanrı cehalettir. Bilemediğimiz her şeye yanıt vermek için uydurulmuş safsatadan başka bir şey değil. Ama bunun üzerinden iyi para kazanılıyor. Eğer bir tanrı arıyorsanız paradan büyük tanrı yoktur. Her şeye gücü yetmez ama bu dünyanın da hakimidir.

Sitelerde Paylaş

Yeni dinler türedikçe tanrı durmadan uzaklaşmıştır zaten. Tanrı uzaklaştıkça onun elçisi yücelmiştir. Günümüzde Muhammed'e, İsa'ya veya herhangi birine tanrıdan çok daha fazla saygı duyuluyor. İşin aslı zaten kendi dinlerinde de saygı duyacakları bir tanrıda yok ortada. Onun adına bir şey yapacakları bir tanrıda yok ortada. Sadece acizliklerini kanıtlarcasına sığındıkları bir tanrı var.

Sitelerde Paylaş

Valla biz de onun yalancısıyız........8 meleğin taşıdığı arşında olduğunu,arşınında suyun üstünde olduğunu,zaman zaman önce yeri sonra göğü yaratmasını müteakiben göğe istiva ettiğini,zaman zaman da bize şah damarımızdan yakın olduğunu söyler durur...

Çat orada, çat burada, çat kapı arkasında..

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ortaya bi yapboz koyduk..bunları birleştiren biri olması lazım..o da kim insan..haydi yapbozu yeniden koyduk 1 aylığına bıraktık döndüğümüzde yapboz parçaları birleşmiş olabilir mi.üstünde toz zerreciğinden başka bişey görmemiz aşikar.parçaları..Ha ben bir panteistim tanrı bana göre her yerdedir herşeyin içinde..tanrıyı görecek göz kalmamış bizde

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...