Jump to content

Recommended Posts

ne işe yaradı, ne işe yarar? yine gelecekler.

akp gelmedi mi?

dön baba dedik dönmedi mi? bu kürt partileri bilmiyorum kaç kere kapatıldı.

bu bdp'liler de bir yolunu bulup yine gelirler. yeni parti, yeni bağımsızlar.

hiç çözüm olmadı, bir sonraki bahara kalır.

halklar istediği gibi yönetilir, bugün bu faşizme eywallah diyenler yarın AKP tepemize şeriatçı bir anayasa koyduğu zaman vah anam demesinler...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Duygularını işe karıştırma.

Dersimde de yeterli müzakere ve tolerans tanındı.

Günlerce müzakere çabaları oldu.

Eee?

Demirelin dediği gibi "Devletle güreş olmaz"

Duygu falan yok.Ölü siviller var.5 bin faili mechul var.Karakolların dibinde çıkan kemikler var.

Dersim var,zilan deresi var.Tanıklar var,yaşayan şahitler var.

Sen şunlar teröristtir deme hakkını kendinde görüyorsan,karşı taraf da TSK teröristtir deme hakkını kendinde görecektir.

PKK sadece TSK terörüne tepkidir.Sen duvara yumruk attığında duvar da sana yumruk atar.Etki-tepki doğanın temel kanunudur.

Sitelerde Paylaş

Duygu falan yok.Ölü siviller var.5 bin faili mechul var.Karakolların dibinde çıkan kemikler var.

Sen şunlar teröristtir deme hakkını kendinde görüyorsan,karşı taraf da TSK teröristtir deme hakkını kendinde görecektir.

PKK sadece TSK terörüne tepkidir.Sen duvara yumruk attığında duvar da sana yumruk atar.Etki-tepki doğanın temel kanunudur.

Bu olay haddinden fazla abartılıyor.

Bunun resmi adı:

Dersim Rebellion - yani - Dersim isyanı

Türkiye Cumhuriyeti'nin yaptığı eylemin resmi adı:

Surpression - yani - bastırma.

Bu internet popülizmi ve reklam kanllarıyla farklı gösterilmeye çalışılıyor, ancak olay budur.

Acı bir şeydir tamam doğru.

Ama ortada kana susamış, düşmanlık güden, diş bileyen sağduyusunu kaybetmiş bir devlet yok.

Toprağında isyan çıkmış bir devlet var yahu. Adam isyanı bastırmadıktan sonra o devletin ne devletliği kalır? :)

Başka çaresi mi var? :)

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

PKK terör örgütüdür. Ama terör örgütünün legal partisi olmasına rağmen BDP'ye terör partisi diyemeyiz.

TSK'yı da bir bütün olarak teröristlikle suçlamak abesle iştigal olur.

Bu durumda ABD ordusu da teröristtir, NATO da.

Şimdi kalkıp polise terörist diyebilir miyiz?

Binlerce insanı işkenceden geçirmişler, yüzlercesini öldürmüşler.

Buna rağmen diyemeyiz.

Kavramlar karıştırılmasın.

Ordunun katı tutumundan, serliğinden hatta faşizan tavırlarından sözedilebilir ama teröristikle nitelenemez.

PKK ise tescilli bir terör örgütüdür.

Onu savunanlar da terör sempatizanıdır. İstedikleri kadar barış nutukları atsın, istedikleri kadar demokrasiden bahsetsinler.

Sitelerde Paylaş

bu dağlılardan hep nefret ettim ama ülkemiz şeriata doğru gidiyor bdp ile işbirliği yapmak zorundayız. Kürtleri yanımıza çekersek AKP kesin gider. Ben ülkenin gidişatından artık kafayı yemiş durumdayım ve AKP'nin gitmesi için her türlü pisliği göze alıyorum kusura bakmayın. AKP karşıtları tek bir çatı altında toplanıp yıkmalıyız bu saltanatı. Milli görüşçülerle bile işbirliğine hazırım. Yeter ki akp gitsin. Bundan daha kötüsü olamaz.

tarihinde VahsisBack tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu dağlılardan hep nefret ettim ama ülkemiz şeriata doğru gidiyor bdp ile işbirliği yapmak zorundayız. Kürtleri yanımıza çekersek AKP kesin gider.

CHP anlaşmalı.

%10'da bir orandır.

Ben olsam CHP'nin yerinde BDP ile bir vals başlatır BDP'ye CHP'ye oy verin çağrısı yaptırırdım.

Ama bu saflar bu tür fırsatları değerlendiremezler.

DSP olsa çoktan fingirdemeye başlardı.

Vizyon meselesi böyle şeyler.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neden Sivasta Karsta Erzurumda Erzincanda terör yokda Diyarbakırda Şırnakta Tuncelide var bence bunu sorgulamak lazım.Olay Kürt veya Türk olayı olsaydı Türkiye çapında olurdu.

Cocukkatılı ile görüşülüyo diye birtaraflarını iki kanata ayırıp asya avrupa yazan zihniyet şimdi onlarla birleşelim oy alalım kaygısı güdüyor. Pislik yuvaları... Size bu halk niye inansın. Madem Akp (sizce) bu kadar hain bırakın siz onurlu kalın o zaman. Adamı daha dün ülkeyi bölmekle şimdi tam tersiyle sucluyorsunuz. Güzel güzel devam edin:)

Ortada kürt halkını savunmaya calısan bir parti yok. O partidekilerin Kürt olduguna bile inanmıyorum ben. Sorun çözmeye calısan yok 'özerklik' isteyen terörle tehdit edenler var.

'Kİ' bu yasak AKP nin zararınadır. Hani bu adamlar ortak hareket edıyordu...

Çok küçük yaşta yüzleştim ben bazılarınızın kabul etmediğiniz terörle daha kuru sıkı eline almayan adamların AK47 mermısının sesini cocuk yasta kulagınızda duyar kobraların adamları izli mermilerle taradıgını görürse o zaman gelsin bana desin ki terör yok.Füzelerin camdan içeri girmemesi için ışıkları kapatmayı o çığlıkları duymayan insanlara bekara karı boşamak kolay gelir.

Kapatılmalı mı parti ? Hayır

Adamların siyasi yasaklı olmalarını canı gönülden isterim ama bu devlet için iyi olmaz.

Sitelerde Paylaş
Bu internet popülizmi ve reklam kanllarıyla farklı gösterilmeye çalışılıyor, ancak olay budur.

Acı bir şeydir tamam doğru.

Ama ortada kana susamış, düşmanlık güden, diş bileyen sağduyusunu kaybetmiş bir devlet yok.

Toprağında isyan çıkmış bir devlet var yahu. Adam isyanı bastırmadıktan sonra o devletin ne devletliği kalır?

Başka çaresi mi var?

Her sesini çıkaranın kafasına sıkana devlet deniyordu de mi?

Bana göre devlet,insan içindir.Devlet insanına bunu yapacaksa var olma amacından sapmış demektir.

Şimdi kalkıp polise terörist diyebilir miyiz?

Binlerce insanı işkenceden geçirmişler, yüzlercesini öldürmüşler.

Buna rağmen diyemeyiz.

Kavramlar karıştırılmasın.

Ordunun katı tutumundan, serliğinden hatta faşizan tavırlarından sözedilebilir ama teröristikle nitelenemez.

PKK ise tescilli bir terör örgütüdür.

Onu savunanlar da terör sempatizanıdır. İstedikleri kadar barış nutukları atsın, istedikleri kadar demokrasiden bahsetsinler.

Diyemezsin çünkü arkasında devlet var.Güç kimdeyse onun doğrusu kabul görecektir.

PKK'nın tescilli terör örgütü olmasının sebebi devletin düşmanı olması,tescil eden de devlet.

Sen de diyorsun ki,devlet ne yapsa mübahtır çünkü o devlettir.Dur ihtarına uymayanların kafasına sıkan polis serbest bırakılmalıdır çünkü devletin polisidir ancak devletin doğrularına karşı slogan atanlar hapislerde çürümelidir çünkü devlet düşmanıdırlar.

Devletin bekası her şeyin önündedir diyorsunuz.

Ben insan faktörü her şeyin önündedir diyorum.Farkımız bu.

Sitelerde Paylaş

Neden Sivasta Karsta Erzurumda Erzincanda terör yokda Diyarbakırda Şırnakta Tuncelide var bence bunu sorgulamak lazım.Olay Kürt veya Türk olayı olsaydı Türkiye çapında olurdu.

Cocukkatılı ile görüşülüyo diye birtaraflarını iki kanata ayırıp asya avrupa yazan zihniyet şimdi onlarla birleşelim oy alalım kaygısı güdüyor. Pislik yuvaları... Size bu halk niye inansın. Madem Akp (sizce) bu kadar hain bırakın siz onurlu kalın o zaman. Adamı daha dün ülkeyi bölmekle şimdi tam tersiyle sucluyorsunuz. Güzel güzel devam edin:)

Ortada kürt halkını savunmaya calısan bir parti yok. O partidekilerin Kürt olduguna bile inanmıyorum ben. Sorun çözmeye calısan yok 'özerklik' isteyen terörle tehdit edenler var.

'Kİ' bu yasak AKP nin zararınadır. Hani bu adamlar ortak hareket edıyordu...

Çok küçük yaşta yüzleştim ben bazılarınızın kabul etmediğiniz terörle daha kuru sıkı eline almayan adamların AK47 mermısının sesini cocuk yasta kulagınızda duyar kobraların adamları izli mermilerle taradıgını görürse o zaman gelsin bana desin ki terör yok.Füzelerin camdan içeri girmemesi için ışıkları kapatmayı o çığlıkları duymayan insanlara bekara karı boşamak kolay gelir.

Kapatılmalı mı parti ? Hayır

Adamların siyasi yasaklı olmalarını canı gönülden isterim ama bu devlet için iyi olmaz.

Olayları tersinden anlama.

Doğudaki adamlarla tek iletişim aracı BDP'dir.

%60'ların üstünde bir boykot oranı yaptırdı BDP orada.

Yani Anayasa'nın meşruiyetinden daha fazla bir oran :)

CHP'yi sevmediğimi hatta bu tablodan sorumlu tutarak nefret bile ettiğimi söyledim kaç kere.

Tutup çocuk katiliyle işbirliği yapılsın demiyorum.

Siyasi anlamda ortada bir fırsat varsa kullanılsın diyorum.

Herhalde o halkın tamamı terörist zihniyette değil.

Ama maalesef BDP'den başka erişim yolu yoktur.

Sitelerde Paylaş

Doğu derken hangi dogu arkadasım? Dediğim gibi sivas erzurum Türk milliyetciliği ile ünlü değil mi? Orda Cerkes Kürt TÜrk Alevi Hanefi Göçmen ne ararsan var? Ama demekki başka şeyler var olayın altında süregelen. Adamlar resmen ayrılmak istiyor Türkiye'den. Barış hiçbirzaman olamayacak buna inanmıyorum ben. Barış istediklerine zerre kadar inanmıyorum. İNSAN!!cıl olarak çözüme cabaladıklarına inanmıyorum.

Sitelerde Paylaş
Diyemezsin çünkü arkasında devlet var.Güç kimdeyse onun doğrusu kabul görecektir.

PKK'nın tescilli terör örgütü olmasının sebebi devletin düşmanı olması,tescil eden de devlet.

Sen de diyorsun ki,devlet ne yapsa mübahtır çünkü o devlettir.Dur ihtarına uymayanların kafasına sıkan polis serbest bırakılmalıdır çünkü devletin polisidir ancak devletin doğrularına karşı slogan atanlar hapislerde çürümelidir çünkü devlet düşmanıdırlar.

Devletin bekası her şeyin önündedir diyorsunuz.

Ben insan faktörü her şeyin önündedir diyorum.Farkımız bu.

PKK'nın tescilliliği sadece devletten değil, dünyada tescilli.

Çünkü terörü sadece Türkiye'ye mahsus değildi.

"Ergenekon terör örgütü" dediler. Var mı dünya ülkelerinden bir destek?

Devlet ÖDP'yi kapatıp terör örgütü ilan etse Avrupa onaylayıp onlar da mı terör örgütü ilan edecek?

İfadeleri çarpıtmayın. "Devlet ne yapsa mübahtır" diyen yok. Ya da "Katil polis serbest bırakılmalıdır" diyen olmadı.

İnsan faktöründen yana olmak da terörizmi savunanlara kalmadı.

Terörist propagandalarına ve ajitasyonlarına karnımız tok.

PKK dışındaki sol örgütlere bile Güneydoğu'da hayat hakkı tanımadıkları dönemi gayet iyi bilmekteyiz.

Şivan Perver'i bile ölümle tehdit edenleri de.

Şivan Perver de mi devletten yana?

Sizden devlete destek bekleyen yok. Biz vermiyoruz ki sizden de bekleyelim.

Ama teröre destek vermeyin. Teröristleri savunmayın.

Şiddet uygulayan polisi ve askeri eleştirdiğiniz ölçüde terör örgütünü de eleştirin.

Ki gerçekten insan faktöründen yana olduğunuz inandırıcı olsun.

Dersim iftiraları da kokuştu artık.

ABD, Irak'ta 1 milyon insan öldürdü. Demokrasi adına.

Hem de Dersim'den 70 yıl sonra. İnsan haklarının, özgürlüklerin en yoğun olduğu dönemde.

Dersim kadar lafı edilmez.

Dersim'de isyancılar öldürüldü.

Asıl acıyı ise zorla göç ettirilenler yaşadı.

Ama o zorunlu göç sayesinde orada feodalitenin beli kırıldı. Tunceli en yüksek üniveriste mezunu oranına sahip şehir oldu.

Çok sayıda değerli insan yetiştirdi. Devlette, kamuda önemli kademelerde görev aldılar.

70-80 yıl öncesi yaşananları kaşıyarak ve abartarak siyaset olmaz.

"İntikaam! İntikaam!" diye haykıran Nuri Dersimi'lerin takipçileri olarak görülmekten öte gidemezsiniz.

Kimse de İntikam niyetinde olanların demokratik özerklik taleplerine sıcak bakmaz, meydan vermez.

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uzakdoğudan bahsedercesıne konusan sensin. Nerde yasıyorsun cidden? İStanbul etiler yada izmir karşıya fethiye marmaris falan mı? Yada cevrende kactane dogulu var nerde yetiştin. Gerçi sen diyarbakırdada yetişsen ordan bihaber olurdun bunu herseferinde ortaya koyuyorsun:)

Ordaki AKP ve BDP oylarına bir bak derim. Ama bakmak var görmek var.

Asıl Faşizm duyguları içerisinde olanlar bence Kürt arkadaşlar. Biraz daha ılıman olsalar daha iyi olur diyorum ben.

Sitelerde Paylaş

Bu konu epey tartışılır.

Ama başlığı hiç uygun olmamış.

Faşizm başlığı altında faşizm tartışılır. Ama konu YSK'nın vetoları. Bunu faşistlik olarak yorumluyorsak alt başlıkta belirtebiliriz.

Kaliteli bir forum tartışması için başlık ve başlık yazısına özen gösterilmeli.

Her konuyu okumayan biri bu konuyu aramış olsa başlıklarda bulamayacaktır.

Ana başlık: "Bağımsız Adaylara Veto" gibi olmalı. Alt başlık ise "Faşizmin ayak sesleri" gibi...

Pilling, onay verirsen başlık değiştirilebilir.

Sitelerde Paylaş

Tayyip'in yine sinsi ve pis oyunları.Daha dün çıkıp Kürt sorunu bitmiştir dedi.Ne yaptın da bitirdin be adam? Bu seçim Tayyip'in kaderini belirleyeceği için her türlü pisliği yapacaktır.

Burda Ateist Bakış haklı.Chp'nin hemen devreye girip Bdp'lilerle flörte başlaması lazım.Doğudan Chp'ye gelecek 6-7 puanlık oy bile çok işine yarar.Yoksa bu herifin ustalık dönemi gerçekten bir facia olacak.

Sitelerde Paylaş

Tayyip'in yine sinsi ve pis oyunları.Daha dün çıkıp Kürt sorunu bitmiştir dedi.Ne yaptın da bitirdin be adam? Bu seçim Tayyip'in kaderini belirleyeceği için her türlü pisliği yapacaktır.

Bu vetolar zarar mı verir yararmı saglar Akp ye bir düşün. Ne müthis insanlarsınız.Chp benim siyah çorap mı giysem mavi corap mı giysem sorununu bile çözemez birbirlerini yiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Akp yine tek devlet tek millet sloganlarına başladı.Çünkü milliyetçilerden gelecek oy doğudakilerden çok daha fazla.Bağımsızları yasaklatarak kendince onlara Akp'den başka yol bırakmadığını düşünüyor.

Hayatında kaç kere Chp iktidarını görebildin de neyi çözüp çözemeyeceklerini anlatıyorsun? İşin gücün boş beleş atmak.

Sitelerde Paylaş
Bu vetolar zarar mı verir yararmı saglar Akp ye bir düşün.

AKP'ye en az 6 milletvekili kazandırır.

Boykot kararı alındığında ise 25-30 milletvekili.

Daha ne olsun?

Köprüyü geçmelerine birkaç adım kalmışken demokrasiyi düşünecek değiller herhalde.

Meclis başkanı ve AKP'liler rol yapıyor. Bu sonucu hepsi bekliyordur.

Hatta YSK'ya şikayeti bile onlar yapmıştır.

Durun bakalım, daha bu başlangıç.

Seçime kadar birkaç senaryo daha yaşarız kesinlikle.

Bağımsızların yedeği de olmadığından; YSK'nın bu yaptığı resmen tuzaktır.

Üstelik BDP'liler listelerini tüm partilerden 1 gün önce sunmuşlardı.

2 saatlik iş bile değil, listede sabıkalı adaylar olduğunu bildirmek.

Ama kasıtlı olarak yapmadılar.

Aynı ÖDP'nin eksik evraklarını "Artık almıyoruz" diyerek geri çevirmeleri ve ÖDP'yi de veto etmeleri gibi.

Benim bildiğim evrakı eksik olan dosyayı kabul etmezsin. Tamamlanmasını istersin. Bunun için de 3-5 gün süre verirsin.

İstenen evraklar arasında en önemlisi sabıkasızlık kaydıdır. Bu evrak yoksa başvuruyu geri çevirirsin.

Bu neden yapılmamıştır?

YSK "Beni ilgilendirmez. Evraklarını kanuna uygun verselerdi" diyerek haklı olabilir mi?

Yoksa böyle bir yaklaşımla tuzağa zemin mi oluşturmaktadır?

Sitelerde Paylaş

zamanında bdp lilerden çok sıkıntı çektim doğuda memurken.aslında sevindim karara, kendince haklı bir karar; sabıkalıysan milletvekili olamazsın, ama akp'de de sabıkalılar var, onlar da girmemeli seçime.

tarihinde defineadası tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence bdp akıllı davransın

Hep katırlardan milletvekili olursa böyle olur sebahat tuncel, emina ayna gültan kışnak, v.b

Çıtırlardan yapacaksın ki, Ysk'da görmemezlikten gelsin

Yapacaksın, duygu dikmenoğlunu, ebru şanlı, asuman krause, emine ün v.b bak ondan sonra kimse adaylığını çekebiliyor mu? :D :D :D :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...