Jump to content

Kuran'da pezevenklik serbest midir?

Recommended Posts

• İleti 282
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

tesadüflere inanıyorsun yani :D

Yukarı bak, bir çingene kavgasını anlatmıştım..

Burayı çingene panayırına çevirmeyelim şimdi ..

Bir ateist -Allah belanı versin dediğinde, -Allah a inanıyorsun yani diye sormak, benim komedyen olduğumu gösterir..

Ama değilim.. :) Anladın sen onu..

Sitelerde Paylaş

Yukarı bak, bir çingene kavgasını anlatmıştım..

Burayı çingene panayırına çevirmeyelim şimdi ..

Bir ateist -Allah belanı versin dediğinde, -Allah a inanıyorsun yani diye sormak, benim komedyen olduğumu gösterir..

Ama değilim.. :) Anladın sen onu..

şimdi ikisi arasında dağlar kadar fark var.hiçbir şeyin tesadüf eseri olamayacağını düşünen bir zihniyetin tesadüfe bak ifadesini kullanması ilginç...yoksa ateizm falan deyince ateist olmuyorsun elbette :D

tarihinde AteistKemalistBirey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İyi ya işte, sen ensest yaparsan sana ne panteizm anlayışında ne ateizm anlayışında buna ceza yoktur..

O halde panteizm de, ateizm de bu duruma razıdır..

smile.gif

Aradaki farkı anlamaktan aciz misin sen?

Biri insanın yatak odasına varıncaya kadar, karısını hangi pozisyonda becerebileceğini yazana kadar detaylara inip ahkam kesmiş bir kitap.

Diğerinde ise bu ve benzeri hiçbir konuya girmeyip, bir hüküm belirtmemiş ve bunların tümünü çağdaş-modern yasalara bırakmış olan akımlar.

Ateizmin ve panteizmin bir anayasası, evrensel bir kitabı mı var ki bu kıyaslamayı yapmaya yelteniyorsun.

Enseste gelince ateizmin-panteizmin bu konuda bir izni ya da yasağı olamaz. Genel eğilim kesinlikle yanlış olduğudur.

Ama ensesti arıyorsan pek uzağa gitmene gerek yok, İslam'da mevcut zaten.

Adem'in çocuklarından başlayıp, bugün amca kızı,hala kızı, teyze kızı, dayı kızı demeden evliliği hak gören zihniyettir.

Sitelerde Paylaş

şimdi ikisi arasında dağlar kadar fark var.hiçbir şeyin tesadüf eseri olamayacağını düşünen bir zihniyetin tesadüfe bak ifadesini kullanması ilginç...yoksa ateizm falan deyince ateist olmuyorsun elbette :D

Hey Allah ım ya..

Zihniyete bak ..)

Kullandığım ve toplumda kullanılan deyim halini almış söylemimden bu sonucu çıkartmak, en baba tefsircileri bile kıskandıracak düzeyde..

Gerçi tesadüf kelimesinden aynı şeyleri anlamıyoruz ama..

Neyse seni mi kıracacaz, tevavuka bak.. diyelim..

:)

Sitelerde Paylaş

Öte yandan, güya bunu sorgulayan ateistlerin, bağlı bulundukları hiç bir kitap, ahlaki öğreti, norm vs. yoktur..

Çünkü bu normlar zamana ve içinde yaşanılan kültüre göre değişiklik gösterir, aktif olarak değişir..

Örneğin bilinen bir örnekten yola çıkarsak, Eskimolarda kadının çok kocalılığı bir kültürdür..

Hatta adam karısını bir başka erkeğe vermezse erdemsizlik olarak görülür(müş)..

Bu durumda bir ateistin, karakterinden dolayı değil, ateistliğinden dolayı yani bir kurallar manzumesini bağlı olmamasından dolayı, bu durumu yermesi, kötülemesi düşünülemez..

Bu durumun kötülenememesi, vakıayı suç olmaktan da çıkartır.

Böylece bu duruma verilecek bir ceza veya mükafat da olamaz..

Öyle ise ateizm, erkeklerin karılarını paylaşmalarına izin verir..

Yani anlaşıldı, bu forumda kimsenin elinin ayarı yok...

Bu nedir yaa?

Böyle örnek verilir mi? Esprisi bile yapılmaz...

Dünyada verilecek örneğe kıran mı girdi???

Her taraf da bi alem, bi taraf yar bir taraf ser misali...

Sitelerde Paylaş

Hey Allah ım ya..

Zihniyete bak ..)

Kullandığım ve toplumda kullanılan deyim halini almış söylemimden bu sonucu çıkartmak, en baba tefsircileri bile kıskandıracak düzeyde..

Gerçi tesadüf kelimesinden aynı şeyleri anlamıyoruz ama..

Neyse seni mi kıracacaz, tevavuka bak.. diyelim..

müslüman isen hiçbir şey tesadüf değildir.allah istedimi o yazıyı yazarsın istemezse yazmazsın.tesadüf diye bir şey yoktur islamiyette.

Sitelerde Paylaş

Aradaki farkı anlamaktan aciz misin sen?

Biri insanın yatak odasına varıncaya kadar, karısını hangi pozisyonda becerebileceğini yazana kadar detaylara inip ahkam kesmiş bir kitap.

Diğerinde ise bu ve benzeri hiçbir konuya girmeyip, bir hüküm belirtmemiş ve bunların tümünü çağdaş-modern yasalara bırakmış olan akımlar.

Ateizmin ve panteizmin bir anayasası, evrensel bir kitabı mı var ki bu kıyaslamayı yapmaya yelteniyorsun.

Enseste gelince ateizmin-panteizmin bu konuda bir izni ya da yasağı olamaz. Genel eğilim kesinlikle yanlış olduğudur.

Ama ensesti arıyorsan pek uzağa gitmene gerek yok, İslam'da mevcut zaten.

Adem'in çocuklarından başlayıp, bugün amca kızı,hala kızı, teyze kızı, dayı kızı demeden evliliği hak gören zihniyettir.

Aradaki farkı anlamaktan aciz olanların mugalata yaptığını ne güzel itiraf ediyorsun..

Ateizmin bir ya da panteizmin bağlı bulunduğu bir kitap yoktur.. doğrudur..

Bu durumda her hangi bir kurallar silsilesine bağlı olabilir..

Örneğin Hollanda da yaşayan bir panteist, iki erkeğin evlenmesine karşı çıkamaz..

Genel eğilimin sapıklık olarak gördüğü bu aksiyonu onaylamak durumdadır..

Çünkü toplumun ya da kanun koyucunun buna bir cezası yoktur..

Bu anlayışla, ateizm ya da panteizmin ilgisiz kaldığı, tavır koymadığı her türlü ahlaksızlığı, bu anlayışlara yamayabilirim..

Tıpkı bu başlıkta olduğu gibi..

Bir Panteist olarak enseste ceza verilmemesi gerektiğini düşünüyorsan, bu ensesti teşvik etmektir, senin yukarıdaki mantığına göre..

Öte yandan evrenin en ince ayrıtılarından,sonuçlar çıkaran anlayışların bu durumlara bitaraf kalması düşünülenemez..

Zira insan da bu evrenin parçasıdır..

Öte yandan yine çingene kavgasına dönüştürme çabalarını görmek hiç zor değil..

Ben canlılığın evrimle başladığını düşünüyorum..

Canlılığın başlangıcında ve daha doğru ifade ile sürüngenlerden eşeyli üremeye geçildiğinde bugün ensest dediğimiz olgunun olma ihtimali neredeyse kaçınılmaz.

Bu, o zaman için normal fakat günümüz itibarı ile anormal durumdur..

Mecbur kalındığında domuz eti yemek gibi,, düşünmek gerekir ama işin içine düşünme eylemi girdiğinden burada zorlanabilirsin..

Sitelerde Paylaş
Aradaki farkı anlamaktan aciz olanların mugalata yaptığını ne güzel itiraf ediyorsun..

Ateizmin bir ya da panteizmin bağlı bulunduğu bir kitap yoktur.. doğrudur..

Bu durumda her hangi bir kurallar silsilesine bağlı olabilir..

Örneğin Hollanda da yaşayan bir panteist, iki erkeğin evlenmesine karşı çıkamaz..

Genel eğilimin sapıklık olarak gördüğü bu aksiyonu onaylamak durumdadır..

Çünkü toplumun ya da kanun koyucunun buna bir cezası yoktur..

Bu anlayışla, ateizm ya da panteizmin ilgisiz kaldığı, tavır koymadığı her türlü ahlaksızlığı, bu anlayışlara yamayabilirim..

Tıpkı bu başlıkta olduğu gibi..

Bir Panteist olarak enseste ceza verilmemesi gerektiğini düşünüyorsan, bu ensesti teşvik etmektir, senin yukarıdaki mantığına göre..

Öte yandan evrenin en ince ayrıtılarından,sonuçlar çıkaran anlayışların bu durumlara bitaraf kalması düşünülenemez..

Zira insan da bu evrenin parçasıdır..

Öte yandan yine çingene kavgasına dönüştürme çabalarını görmek hiç zor değil..

Ben canlılığın evrimle başladığını düşünüyorum..

Canlılığın başlangıcında ve daha doğru ifade ile sürüngenlerden eşeyli üremeye geçildiğinde bugün ensest dediğimiz olgunun olma ihtimali neredeyse kaçınılmaz.

Bu, o zaman için normal fakat günümüz itibarı ile anormal durumdur..

Mecbur kalındığında domuz eti yemek gibi,, düşünmek gerekir ama işin içine düşünme eylemi girdiğinden burada zorlanabilirsin..

Thaless, çırpındıkça batıyorsun.

Şu yazdıkların sırf cevap yetiştirebilmek için saçmalamaktan başka birşey değil.

Bana ne Hollanda'daki eşcinsel evlilikten!

Orada yaşayan panteisti de ilgilendirmez.

Oranın yasaları uygun buluyorsa onların bileceği iş.

Kalkıp da ateistler-panteistler eylem yapıp bu evliliği engellemeye mi kalkışacaktı?

Kimisi der ki:Ha beraber yaşamışlar, ha bu beraberliklerini sözleşmeye dökmüşler.

Kimisi de: "Doğru değil. Doğanın kanununa aykırı. Yasalar izin vermemeliydi" diye düşünür.

Sen bunları duymayınca bu durumdan sonuç çıkarman yanlış.

Öte yandan başka bir düşünceye, başka bir fikre hak tanımayan, değişen zamana ve şartlara göre yeni kanunlar-hükümler oluşturmaya kesinlikle meydan vermeyen ve 1400 yıl öncesinin ilkel köleci toplum düzeninin şartlarında hazırlanmış bir kitap var.

Ve bu kitap, öz evladın gibi büyütüp yetiştirdiğin evlatlığınla ya da onun boşandığı karısıyla evlenebilmeyi hak görüyor.

Sadece bu bile yeterli ilkelliğine.

Neden o ayetler hiç okunmaz, tv'lerde-camilerde bahsi geçmez.

Çünkü çağımızda asla kabul edilemeyecek bir hükümdür.

Kaldı ki o çağda bile tabuymuş. Ama belli ki efendin şeyinin hevasına engel tanımamış, yıkıp geçirmiş. :lol:

Sitelerde Paylaş

....

Kur'an'da tecavüzün, azmettirmenin, fuhuşa zorlamanın karşılığında belirtilmiş bir ceza yoktur.

...

Sen bunları duymayınca bu durumdan sonuç çıkarman yanlış.

Fazla üzerine gidince çoşuyorsun, heyecana kapılıyorsun..

Hadi bakalım, ne zaman diyeceksiniz merak ediyorum;

Kuran da bok yemenin cezası yoktur, öyle ise Müslümanlar bok yiyebilir..

İyiki Müslüman değilsiniz..

Zira olsaydınız, bu mantıkla büyük ihtimalle tecavüzcü, pezevenk falan olurdunuz..

Sitelerde Paylaş
Fazla üzerine gidince çoşuyorsun, heyecana kapılıyorsun..

Hadi bakalım, ne zaman diyeceksiniz merak ediyorum;

Kuran da bok yemenin cezası yoktur, öyle ise Müslümanlar bok yiyebilir..

İyiki Müslüman değilsiniz..

Zira olsaydınız, bu mantıkla büyük ihtimalle tecavüzcü, pezevenk falan olurdunuz..

Ben sana olmayanlardan değil olanlardan bahsediyorum.

Ama görüyorum ki cevap vermen gerekenleri es geçmektesin.

Sen de bu mantıkla:

Kur'an "Bokta, deve sidiğinde şifa vardır" yazsaydı eğer;

Herhalde burnun boktan kalkmaz, dilin sidikten kurumazdı. :lol:

Sitelerde Paylaş

Ayet bölük pörçük okununca saçmalamanın sınırı olmuyor tabi.

Ayet ayet cımbızlama vardı şimdi cümle cümle kelime kelime cımbız moduna geçilmiş.

Neyse ben yine tekrarlayayım ayette fuhuş yok bir kadını fuhuşa zorlamakta yok.Yani bir adamın para karşılığı bir kadını pazarlaması ve buna zorlaması hiç yok.Sadece evlenemeyen bir adamın bir kadını kendisiyle olmaya zorlaması var.

Çarpık bir meal aşırı fahiş şekilde cımbızlama ve abuk bir mantıkla Kuran pezevenkliğe caiz mi veriyor sorusu çıkmış.

Tam komedi ve ateisler için yüz kızartıcı bir başlık bu yazık.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben sana olmayanlardan değil olanlardan bahsediyorum.

Ama görüyorum ki cevap vermen gerekenleri es geçmektesin.

Sen de bu mantıkla:

Kur'an "Bokta, deve sidiğinde şifa vardır" yazsaydı eğer;

Herhalde burnun boktan kalkmaz, dilin sidikten kurumazdı. :lol:

Kuran da bunlar(bok yemeyin) yazmıyor diye gidip, bok yemiyorum..

Ama sen Müslüman olsan gidip yiyecekmişsin gibi duruyor..

Çünkü bu mantığı savunuyorsun..

Gerçi bunun için Müslüman olmana gerek yok..

Çünkü Panteizm bir kişinin bok yemesine karışmaz, ceza vermez..

Afiyet olsun ne diyelim..

Cevap vermem gereken yer yok ki ne diye cevap vereyim?

Her daim çingene kavgası yapıyorsunuz, alıştık bunlara..

tarihinde thaless tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kuran da bunlar yazmıyor diye gidip, bok yemiyorum..

Ama sen Müslüman olsan gidip yiyecekmişsin gibi duruyor..

Çünkü bu mantığı savunuyorsun..

Gerçi bunun için Müslüman olmana gerek yok..

Çünkü Panteizm bir kişinin bok yemesine karışmaz, ceza vermez..

Afiyet olsun ne diyelim..

Cevap vermem gereken yer yok ki ne diye cevap vereyim?

Her daim çingene kavgası yapıyorsunuz, alıştık bunlara..

Hadisler de Muhammed'in Kur'an'a girmemiş sözleridir (Tolstoy)

Deve sidiği hadislerde geçiyor. Deneyebilirsin. :lol:

Sitelerde Paylaş

Hadisler de Muhammed'in Kur'an'a girmemiş sözleridir (Tolstoy)

Deve sidiği hadislerde geçiyor. Deneyebilirsin. :lol:

Günümüzde Apranax varken, Tolstoy un şeyine dayanarak, kalkıp deve sidiği içmenin şifa olacağını söylüyorsun..

Yanılmamışım..

Müslüman olsan kendini hacamatda edersin, deve sidiği de içersin, tecavüzde yaparsın..

Oxford vardı da biz mi okumadık, Apranax vardı da içmedik mi, içmeyin dedik mi?

tarihinde thaless tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında neden Müslüman olmadığınız ya da olamadığınız bu cümlelerin arasında gizli..

Çünkü büyük olasılıkla Müslüman olsanız her gün hülle yapıp, Allah ı kandırdığınızı düşünecektiniz..

Şöyle denmiş;

Bu durumda inanmayan bir insanın "Karşılığında bir ceza vermiyorsan; bu duruma razı oluyorsun demektir" sonucu çıkarması normaldir.

İyi ya işte, sen ensest yaparsan sana ne panteizm anlayışında ne ateizm anlayışında ceza yoktur..

O halde panteizm de, ateizm de bu duruma razıdır..

Ahlaksızlık yapıyorsun ve sopayı hak ediyorsun. Konu üzerinde konuşmak varken alçakça kelimelerle karşı tarafa belden aşağı vurmaya devam edersen, hak ettiğin sopayı da yersin...

Sitelerde Paylaş

Neyse ben yine tekrarlayayım ayette fuhuş yok bir kadını fuhuşa zorlamakta yok.Yani bir adamın para karşılığı bir kadını pazarlaması ve buna zorlaması hiç yok.Sadece evlenemeyen bir adamın bir kadını kendisiyle olmaya zorlaması var.

Bu senin hüsn-ü kuruntun. Ayatte kabak gibi fuhuş mevcut ve bu fuhuşu yaptıranları cezalandırma yerine affetme mevcut. Sen kıçını da yırtsan bu gerçeği değiştiremezsin... Zaten kaale alınan sen değil, uzman tercümanlar ve tefsircilerdir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...