Jump to content

FARKLILIKLARA TAHAMMÜL

Recommended Posts

Acaba farklılıklar zenginliğimiz midir?Farklılıklara tahammül edebilmeli miyiz?Birbirimizi anlıyor muyuz?Yoksa bazılarımız şiddet yanlısı olduğu için barış mümkün değil mi?

6 sene islamcı ve kürt(çü)lerden baskı gören biri olarak şimdilik onlarla savaşmak taraftarıyım.Hatta gerekirse kılıçtan geçirmeli bu fettoşlarla kürt(çü)leri.Farklılıklara tahammül ederiz etmesine de sen kalkıp bana şiddet uygularsan, sende katil bir ruh varsa kusura bakma ben sana tahammül edemem.İslamcıların çoğu da katildir.

tarihinde defineadası tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Acaba farklılıklar zenginliğimiz midir?Farklılıklara tahammül edebilmeli miyiz?Birbirimizi anlıyor muyuz?Yoksa bazılarımız şiddet yanlısı olduğu için barış mümkün değil mi?

6 sene islamcı ve kürt(çü)lerden baskı gören biri olarak şimdilik onlarla savaşmak taraftarıyım.Hatta gerekirse kılıçtan geçirmeli bu fettoşlarla kürt(çü)leri.Farklılıklara tahammül ederiz etmesine de sen kalkıp bana şiddet uygularsan, sende katil bir ruh varsa kusura bakma ben sana tahammül edemem.İslamcıların çoğu da katildir.

Aynı baskı altında yetişen biri olarak şiddetin hiçbir zaman çözüm olmadığını vurgulamak istiyorum malesef şiddet her zaman daha çok şiddeti doğurur bu yüzden barışçıl ama safça olmayan bir harekete gitmeyi daha uygun görüyorum...

Sitelerde Paylaş

6 sene islamcı ve kürt(çü)lerden baskı gören biri olarak şimdilik onlarla savaşmak taraftarıyım.Hatta gerekirse kılıçtan geçirmeli bu fettoşlarla kürt(çü)leri.Farklılıklara tahammül ederiz etmesine de sen kalkıp bana şiddet uygularsan, sende katil bir ruh varsa kusura bakma ben sana tahammül edemem.İslamcıların çoğu da katildir

buyrun burdan yakın :)

Birileri sizi fena halde ezmiş olmalı.

Üzüntü verici bir durum. Ama şiddete şiddetle karşılık vermek yine şiddet doğurur. Relax relax ...:)

Sitelerde Paylaş

Sevindim.Demek ki baskı gören tek ben değilmişim..Siz nerede ve nasıl bir baskı gördünüz?

Aslen istanbulluyum ancak uzun süre izmirin köy sayılabilecek bir yerinde yetiştim... izmir gibi gevur takma adını almış bir yerde bile inanılmaz bir baskıyla karşılaştım tanrı inancını taşımadığımı ilk orta okulda farkettim ancak emin olamamıştım yinede bir heyecan çevreme söyledim inanılmaz bir tepkiyle karşılaştım hocalardan tut üst sınıftaki çocuklara kadar pek çok kişi tarafından sorgulandım ve tehdit edildim kürtlerle ilgili problemler genelde neden kaşının üstüne gözün var tarzı sırf kavga çıkarmaya yönelik şeylerdi. üniyide balıkesirde okudum ordada tahmin edersiniz ki mhp faşizanlarıyla uğraştık örümcek beyinli komşulardan bahsetmiyorum bile... tabi ilk okul ve lise hayatına göre daha rahattım üni öğrencisi olduğum için(yakın bir akrabamın cumhuriyet savcısı olmasıda yardım etmedi değil) düşününce ben batıda böyle bir sorunla karşılaşıyorsam doğuda yaşayan arkadaşlarımızın vay haline ister müslüman olsun ister olmasın baskı heryerde anlaşılan özet geçtim kimseyi sıkmıyım dedim.

Sitelerde Paylaş

intikam zehirli bir sözcük.

Keskin sirke gibi sadece küpüne zarar verir.

Sizin , muhataplarınızdan daha olgun ve perspektifi daha geniş olmanız gerekiyor. Size bu oyunda biçilen rol bu ."Acaba yaşadığım bu olumsuzlukları nasıl iyi yönde kullanabilirim? " diye düşünürdüm sizin yerinizde olsam .

Bazen yapılan bir iyilik , intikam ateşinden çok daha etkili olabilir.Öyle bir şey yaparsınız ki , karşınızdaki kişi size kötülük yaptığı için pişmanlık duyar ve ayaklarınıza kapanır!Bu sizin zekanıza ve hayal gücünüze ve biraz da cesaretinize bağlı olacak.

Siz daha olgun olma yolunda yükselirken , size kötülük yapan kişi de ne kadar aşağılarda olduğunu görür ve bundan utanç duyar.Size kendini affettirmek için her şeyi yapar.

Dizginler bu şekilde ,elinizde olur.

Size kötülük yapan birileri , farklı bir gezegenden gelmedi .Güneşin altında herkes birdir.

Dünyanın en iyi kişisi , sizden fazla iyi olamaz, dünyanın en kötü kişisi de sizden daha kötü olamaz.

Bakış açınız sonuçların rengini belirleyecek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...