Jump to content

Atatürk Büstüne Çirkin Saldırı

Recommended Posts

Diyarbakır'da KCK davası nedeniyle toplanan kalabalık gruba polisin müdahalesi sonrası Dağkapı meydanına gelen grup, Atatürk büstünün yüz kısmına Öcalan'ın posterini bağladılar.

Diyarbakır'da sabah saatlerinde başlayan KCK davası nedeniyle yer yer gerginlikler sürerken, Belediye önünde polise molotof ve havai fişek atan gruba poliste sert müdahale etti. Kalabalık grup polisin kovalamacası sonucu Dağkapı Meydanına gelirken, meydanda bulunan Atatürk büstüne sarı, kırmızı, yeşil renklerde afiş ve Atatürk büstünün yüz kısmına da İmralı Cezaevinde bulunan Abdullah Öcalan'ın posteri asıldı.

Polisler gruba müdahale ederken, polis elindeki bıçak ile posteri keserek Atatürk büstünden çıkarttı. Diyarbakır'da sabah saatlerinde itibaren çıkan olaylarda polise taş ve molotoflu saldırı gerçekleştiren 81 kişinin şuana kadar gözaltına alındığı öğrenildi.

BDP yandaşları Türk bayrağını indirdi!

YSK'nın 12 adaya ilişkin veto kararını protesto etmek üzere Taksim'den Aksaray'a yürüyen BDP yandaşları, metro istasyonu girişindeki direkte asılı olan Türk Bayrağı'nı indirip yere attı.

YSK'nın 12 adaya ilişkin veto kararını protesto etmek üzere Taksim'den Aksaray'a yürüyen BDP yandaşları, metro istasyonu girişindeki direkte asılı olan Türk Bayrağı'nı indirip yere attı. Bayrağın yere atılmasının ardından bazı göstericiler BDP bayrağı sallayarak eylem yaptı. Türk Bayrağı, grup içerisindeki bazı göstericilerin tepki göstermesi üzerine tekrar yerine asıldı.

BDP yandaşları Türk bayrağını indirdi!

YSK'nın 12 adaya ilişkin veto kararını protesto etmek üzere Taksim'den Aksaray'a yürüyen BDP yandaşları, metro istasyonu girişindeki direkte asılı olan Türk Bayrağı'nı indirip yere attı.

YSK'nın 12 adaya ilişkin veto kararını protesto etmek üzere Taksim'den Aksaray'a yürüyen BDP yandaşları, metro istasyonu girişindeki direkte asılı olan Türk Bayrağı'nı indirip yere attı. Bayrağın yere atılmasının ardından bazı göstericiler BDP bayrağı sallayarak eylem yaptı. Türk Bayrağı, grup içerisindeki bazı göstericilerin tepki göstermesi üzerine tekrar yerine asıldı.

Hani barış? Hani ezilmiş halk? Hani mağdur? ....

Sitelerde Paylaş

Bu kürtler akillanmayacak,otursunlar oturduklari yerde ya,ne kürtü ya hepimiz türküz herbiseyimiz var...

Türkler bizi ezdi, sömürdü, haklarımızı vermedi, aşağıladı, adam yerine koymadı, çocuklarımızı okutmadı, bize iş vermedi, biz hep aç kaldık, gelen vurdu giden vurdu bla bla bla.......

Yukarıda ciddi bir terör eyleminden bahsediliyor, görmüyor musun? Şiddet kullanmış yine çapulcular.

Bu adamlar artık iyice azacak, sağa sola bombalar atmaya, çocuk çocuk demeden şehirlere saldırmaya başlayacak.

Ondan sonra da "ama demokratik hak, özgürlük" vs. diye zırlayacak.

TV'de gördükçe verem oluyorum zaten. Bir AKP'li dinci tayfa, bir de bu teröristler ağızlarına sakız etti demokrasi ve özgürlüğü.

Böyle olmaz. Artık içinizdeki şu vahşiden bir kurtulun. Demokrasi demokrasi diyorsunuz madem, savaşınızı demokratik yollardan verin. Artık o ne savaşıysa.. Ben hala anlamadım tabi, orası da ayrı.

Sitelerde Paylaş

ben artık bu ülkeden umudu kestim vatansever duygularım tamamen pasifize edildi malesef

bu hayvanın hunharca asılması gerek ama bunun olmayacağını bilmek koyuyor insana. Bunun yanına kalacağını bilmek koyuyor. İmamın ordusu sıçtı ülkenin ağzına. Onun için artık hiç sinirlenmiyorum, bu gibi şeylere alıştım.

Bunun gibiler geleneksel olarak sallandırılsa böyle mi olurdu. Ülkeye olan güven tamamen yitirildi.

tarihinde VahsisBack tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

türkiye yıllardan beri terörle mücadele değil teröristle mücadele yapıyor..bu raddeye geleceği belliydi.atatürk büstü olayına gelince.kıbrısta rum şerefsizin biri de türk bayrağını indirmeye çalıştı askerlerimizin biri kafasından öldürdü onu.aynen öldüreceksin öyle şerefsizi..

Sitelerde Paylaş

Biz ki; Atatürk sayesinde haddinden fazla erken demokrasiyi tatmış ''padişahım yaşa'' sendromunu üzerinden atamamış ergen bir ülkeyiz.

malesef evet :( zaten halk,atatürkü vatanı kurtardığı için değil dini kurtardığı için sevdi..

Sitelerde Paylaş

Tek çözüm ayrılmak.

Bunun milliyetçilikle ırkçılıkla şunla bunla ilgisi yok. Kürdü sevmedim ve asla sevmeyeceğim. Sözde bilmem kaç bin yıllık tarihimiz var diyorlar, öyle olsun, o kadar bin yıllık tarihinde milli bilince ulaşamamış, ciddi bir devlet kuramamış, kısaca taş üstüne taş koyamamış insan güruhuna "kardeşim" diyeceğime gider maymuna kardeş derim onu beslerim.

Yunanlılarla kardeş değil miydik? Ya bulgarlarla? Araplarla beraber yaşayamaz mıydık? Neden olmadı? Hep emperyalistlerin kirli planları hede hödö değil mi...

Bu, cumhuriyeti kuran milliyetçi kadronun yaptığı en temel ve en büyük hatadır. Kürtlere sizler de türksünüz diyerek onları asimile edebileceklerini ve hep beraber güle oynaya geçinebileceğimizi sandılar. Devirlerine göre ilerici olsalar da daha fazla toprak eşittir daha büyük güç gibi ilkel bir düşünceden kurtulamadılar.

Yer Su; selam.

Sitelerde Paylaş

Tek çözüm ayrılmak.

Bunun milliyetçilikle ırkçılıkla şunla bunla ilgisi yok. Kürdü sevmedim ve asla sevmeyeceğim. Sözde bilmem kaç bin yıllık tarihimiz var diyorlar, öyle olsun, o kadar bin yıllık tarihinde milli bilince ulaşamamış, ciddi bir devlet kuramamış, kısaca taş üstüne taş koyamamış insan güruhuna "kardeşim" diyeceğime gider maymuna kardeş derim onu beslerim.

Yunanlılarla kardeş değil miydik? Ya bulgarlarla? Araplarla beraber yaşayamaz mıydık? Neden olmadı? Hep emperyalistlerin kirli planları hede hödö değil mi...

Bu, cumhuriyeti kuran milliyetçi kadronun yaptığı en temel ve en büyük hatadır. Kürtlere sizler de türksünüz diyerek onları asimile edebileceklerini ve hep beraber güle oynaya geçinebileceğimizi sandılar. Devirlerine göre ilerici olsalar da daha fazla toprak eşittir daha büyük güç gibi ilkel bir düşünceden kurtulamadılar.

Yer Su; selam.

Atatürk'ün tek hatası bence doğuyu Türkiye'ye dahil etmekti. Tabii o zaman nüfus on milyon, Kürtler de oran olarak çok az, asimilasyon olur herhalde diye düşünmüşler.. Doğu giderse kaç sorun çözülür? Dincilik büyük darbe yer. Göçe karşı yasal işlem yapılır. Bizim taraf AB'ye bile girer. Ha, jeostratejik boyutu ne olur, güçsüzleşirmiyiz bilemem. Ama kendi ülkemde azınlıkta düşmektense bunu tercih ederim. Önce bir bunu yapalım, sonra laik-islamcı çatışmasını kendi içimizde zamanla yumuşatırız.

Bölünme talebi batıda yayılacak.. ne zaman olacak bilmiyorum ama işte o zaman bölünme olur, yoksa sırf Kürtlerin istemesiyle olmaz. Sana da selamlar Tesla.

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu saatten sonra ne Türkler ne de Kürtler aynı topraklar içinde huzur içinde yaşayamaz.Bugün Türkiye genelinde huzuru bozanlar amacı belli. Bana kalırsa da masumların canlarına ve mallarına zarar geleceğine orada ki sorunlu bölgeden kurtulmak gerekir. Bunca olaydan sonra artık bu "imkansız aşk" gibi olmuştur.Ne yapılırsa yapılsın Türkler ve Kürtler kardeş olamaz.Bana göre tabii.

Sitelerde Paylaş

Efendileri tarafından kendilerine bağımsızlık bahşedilen her toplum üç beş yıl sonra ekonomik veya siyasi her olayda herkesten önce eski efendisine koşmuştur.

Kürtler bağımsız olsa atacakları her adımda bize gelecekler. Bugün vatandaşımızdır diye, azmasın silaha sarılmasın diye beslediğimiz işe yaramaz milyonları artık beslememize gerek olmayacağı gibi onların herhangi bir faaliyetinde de orada bulunarak kar edebiliriz. Bırakalım "güney" kürdistanla da birleşsinler. Aynı şehirdeki iki aşiret bile birbirinin anasını bellerken bu iptidai insanlar güney kürtleriyle geçinebileceklerini mi sanıyorlar? Alevi kürtler ne yapacak mesela dinci kürtlere karşı... Bir dünya sorun altında ezilecekler.

Doğuyu ayırmazsak bütün ülkeyi kaybedeceğiz. Nüfus artış hızı ortada. Elbette Kürt de olsa şehirli oldu mu daha az çocuk doğuracaktır yani kürt nüfus artışı da bir süre sonra kesilecektir o gün gelinceye kadar kritik bölgeler de kürt yoğunluklu olacak. Kürtlerin hatay ve mersin gibi kürdistanın denize açılabileceği kritik coğrafyada nüfus politikası gütmediğini bizim dangalak "hepimiz kardeşiz"ci türkler bile iddia edemez.

Ayrıca hepimiz kardeşiz diye sayıklayan dangalakların bir çelişkisine vurgu yapmak istiyorum: İnsan kardeşinin kendi dilini konuşmasını yasaklar mı? Madem kardeşiz, andımızı okurken biz türk diyelim onlar kürt desin, aynı şeyse ne çıkar? Madem kardeşiz ayrılsınlar işte "kardeş ülke"miz olsun... Madem kardeşiz anadillerini okulda okuyup yazabilsinler... Üç beş tane kıytırık kürtçe şarkıya izin verirken bile dizinizin bağı çözüldü. Aslında siz de biliyorsunuz kardeş mardeş olmadığımızı.

tarihinde Tesla tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir şey sormak istiyorum. Şöyle bir kaç maddede bizim Güneydoğu veya genel olarak doğudaki çıkarlarımız nelerdir? Yani verirsek ne kaybederiz? Örneğin: barajlar, bölgede nüfuz (ne süküme yarıyorsa), doğal kaynaklar vs... ve ne kazanırız? Örneğin, sosyal rahatlama, iç göç azalması, işsizlik oranı vs.. Bir liste yapabilir misiniz?

tarihinde Yer Su tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Akp bölünmeyi istese ülkeyi boldu dıye kufur ederdınız sımdı bolunmekten konusuyosunuz:)

Haa banada sorarsanız bencede bolunelım inanın ne işsizlik kalır insani gelişme tavan yapar ne barajı ne enerjısı ne varkı zaten orda okul bıle yaptırmadılar öldürdüler öğretmenleri mühendisleri. Diyebiliriz...

Sitelerde Paylaş

İnsanlar ihtiyaçlarını nerede sağlıyorsa oraya göç ederler.

Ülkeyi doğu batı diye ayırmak göçü engellemez.

Bugun anadilimi konuşamıyorum diye ayaklananların çoğu anadillerini unutma pahasına avrupaya göç etmeye devam edecektir.

"Toprak işleyenin, su kullananındır." diyen atalarımız doğu topraklarını bir türlü verimli kullanamamışlar.

Asimile konusuna gelince,kızları okutmazsan,onlara Türkçe dil eğitimi vermezsen,asimile edeceğine asimile olursun.

Boşuna anadili dememişler.Çocuklar dillerini annelerinden öğrenirler babalarından değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...