Jump to content

Kuranda kadın olmak

Recommended Posts

Bir kitap düşünün ki kaçbin yıl öncesinden gelmiş ve günümüzde o kitaba göre hareket ediliyor.

Kurallar,yazılar kaçbin yıl öncesine ait ve günümüzde uygulanmaya çalışılıyor. Adamın biri dağdan kitap getirir ve bunu bana tanrı indirdi der. Ve bunu diyen adam o kadar nefsine düşündür ki önüne gelen kadını yardıma muhtaç ayağına nikahına alır.

Ve de öyle bir kitap ki kadının zerre kadar değeri yok;

"allahın kimini kimine üstün kılmasından ötürü erkekler kadınlar üzerinde hakimdirler. iyi kadınlar gönülden boyun eğenlerdir serkeşlik etmelerinden endişelendiğiniz kadınlara öğüt verin, yataklarında onları yalnız bırakın, nihayet dövün."(4 nisa 34)

"ey erkekler, kadınlarla aranızdaki üstünlüğü unutmayın"(2 bakara 237)...

"kadın ve atlar, davarlar dünya hayatının metaıdırlar. içinizden herbiriniz kendi metaınızdan sorumlu" (3 al-i imran 12) metaı=sürü

" karılar tarlalarınızdır tarlalarınıza dilediğiniz gibi girin" (2 bakara 222)

Tanrı adaletli ve kullarını sever derler. Hani?

O kadar insan doğal felaketlerde can verirken nerde? Afrikada millet açlıktan ölürken nerde?

İnsanlar toplumdan dışlanıp hor görülürken nerde?

İnananlar da menfaat için inanıyor zaten. Cehennem korkusu yüzünden yani. Tanrınız bunu bile bile sizi cennete falan mı alacak?

Diğer bir konu da cennetteki huriler. Cennet mi kerhane mi belli değil. Sapkın araplar. Hepsinden tek tek nefret ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dinsel sapıklığı meşrulaştıran ve bu denli kutsallaştıran bir başka din yoktur yeryüzünde!

İnsanların böylesi bir dine (doğuştan da olsa) mensup olmaları utanç kaynağı iken, yeryüzüne inmiş son kitap/din ve dolayısı ile Allah'ın değiştirilmemiş son kitabı olarak inanıp diğer dinler karşısında böbürlenmeleri çok ironik, trajikomik yani..

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...
On ‎4‎/‎20‎/‎2011 at 22:03, özgürçocuk yazdı:

Bir kitap düşünün ki kaçbin yıl öncesinden gelmiş ve günümüzde o kitaba göre hareket ediliyor.

Kurallar,yazılar kaçbin yıl öncesine ait ve günümüzde uygulanmaya çalışılıyor. Adamın biri dağdan kitap getirir ve bunu bana tanrı indirdi der. Ve bunu diyen adam o kadar nefsine düşündür ki önüne gelen kadını yardıma muhtaç ayağına nikahına alır.

Ve de öyle bir kitap ki kadının zerre kadar değeri yok;

"allahın kimini kimine üstün kılmasından ötürü erkekler kadınlar üzerinde hakimdirler. iyi kadınlar gönülden boyun eğenlerdir serkeşlik etmelerinden endişelendiğiniz kadınlara öğüt verin, yataklarında onları yalnız bırakın, nihayet dövün."(4 nisa 34)

"ey erkekler, kadınlarla aranızdaki üstünlüğü unutmayın"(2 bakara 237)...

"kadın ve atlar, davarlar dünya hayatının metaıdırlar. içinizden herbiriniz kendi metaınızdan sorumlu" (3 al-i imran 12) metaı=sürü

" karılar tarlalarınızdır tarlalarınıza dilediğiniz gibi girin" (2 bakara 222)

Tanrı adaletli ve kullarını sever derler. Hani?

O kadar insan doğal felaketlerde can verirken nerde? Afrikada millet açlıktan ölürken nerde?

İnsanlar toplumdan dışlanıp hor görülürken nerde?

İnananlar da menfaat için inanıyor zaten. Cehennem korkusu yüzünden yani. Tanrınız bunu bile bile sizi cennete falan mı alacak?

Diğer bir konu da cennetteki huriler. Cennet mi kerhane mi belli değil. Sapkın araplar. Hepsinden tek tek nefret ediyorum.

Merhabalar.

Bakın Kutsal Kitap'tan söz ediyoruz. O yüzden dikkatli, okuyarak konuşalım. Derin konulara girerken doğru meal konusunda da dikkatli olmalıyız. İlk önce Nisa-34'e bakalım.

"Erkekler; kadınları gözetip kollayıcıdırlar. Şundan ki, Allah, insanların bazılarını bazılarından üstün kılmıştır ve erkekler mallarından bol bol harcamışlardır. İyi ve temiz kadınlar saygılıdırlar; Allah'ın kendilerini koruduğu gibi, gizliliği gereken şeyi korurlar. Sadakatsizlik ve iffetsizliklerinden korktuğunuz kadınlara önce öğüt verin, sonra onları yataklarında yalnız bırakın ve nihayet onları evden çıkarın/bulundukları yerden başka yere gönderin! Bunun üzerine size saygılı davranırlarsa artık onlar aleyhine başka bir yol aramayın. Allah çok yücedir, sınırsızca büyüktür."

- Kelime seçimine bakın: Biri "İtaatkar" olarak çevirmiş diğeri "Saygılı" olarak Çevirmiş (YNÖ-nur içinde yatsın)

- Benim eklediğim surede mantıksız bir şey var mı?

Bakara 237.

"Bir mehir belirlemişseniz ve kadınları hiç dokunmadan boşamışsanız, kesiştiğiniz mehirin yarısını verin. Ancak kadınların vazgeçmesi ile, nikâh bağı elinde bulunan erkeğin durumu müstesna. Erkekler olarak sizin vazgeçmeniz takvaya daha yakındır. Aranızdaki lütufkârlık farkını unutmayın. Allah, yapmakta olduklarını en iyi şekilde görmektedir."

Surenin tamamını okuyunca bambaşka bir şey çıkıyor. Burada rahatsız olduğunuz bir şey var mı?

Ali İmran 14:

"Kadınlara, oğullara, altın ve gümüşten oluşturulmuş yığınlara, salma atlara, davarlara ve ekinlere tutkunlukların sevgisi, insanlar için süslenip püslenmiştir. Tüm bunlar geçici-iğreti hayatın nimetidir. Allah'a gelince, varılacak yerin en güzeli onun yanındadır."

- Hepten Copy-Paste yapmayın. Evinizde Kuran-ı-Kerim yok mu? Önce sureyi okuyun. Sonra gönderin.

Bakara 223:

"Kadınlarınız sizin tarlanızdır. O halde tarlanıza dilediğiniz şekilde varın. Öz benlikleriniz için önceden bir şeyler gönderin. Allah'tan sakının ve bilin ki, O'na mutlaka ulaşacaksınız. İman sahiplerine müjde ver."

- Evde Kuran yoksa o kısmı komple okumanızı tavsiye ederim. Evlilik ile ilgili bir takım öğütler var. İsyan ettirici bir şey de yok. Genel bazı öneriler var.

Huri Meselesi: Nerden çıktı bilmiyorum. Bir yerde Cennet'i tarif etmek için birisi benzetme yapmış olmalı. Charlie Hebdo'nun filan bu yüzden maskarası olduk. Sanırım büyük bir mutluluk ve huzur hali ima edilmiş. (Ben 72 tane bakire ile baş edemem. İade ederdim.)

Diğer ifadeler: - Böyle düşünüyor olabilirsiniz, ama yurt dışında da Türkiye'de diğer insanların inancına saygısızlığı kabul etmiyorum (Evinize gelip kendimi patlatmam ama ayıplarım). Ama Ateizm'e de saygı duyuyorum. Sorun yok benim için.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, leonardo18 said:

Merhabalar.

Bakın Kutsal Kitap'tan söz ediyoruz. O yüzden dikkatli, okuyarak konuşalım. Derin konulara girerken doğru meal konusunda da dikkatli olmalıyız. İlk önce Nisa-34'e bakalım.

"Erkekler; kadınları gözetip kollayıcıdırlar. Şundan ki, Allah, insanların bazılarını bazılarından üstün kılmıştır ve erkekler mallarından bol bol harcamışlardır. İyi ve temiz kadınlar saygılıdırlar; Allah'ın kendilerini koruduğu gibi, gizliliği gereken şeyi korurlar. Sadakatsizlik ve iffetsizliklerinden korktuğunuz kadınlara önce öğüt verin, sonra onları yataklarında yalnız bırakın ve nihayet onları evden çıkarın/bulundukları yerden başka yere gönderin! Bunun üzerine size saygılı davranırlarsa artık onlar aleyhine başka bir yol aramayın. Allah çok yücedir, sınırsızca büyüktür."

- Kelime seçimine bakın: Biri "İtaatkar" olarak çevirmiş diğeri "Saygılı" olarak Çevirmiş (YNÖ-nur içinde yatsın)

Bakara 237.

"Bir mehir belirlemişseniz ve kadınları hiç dokunmadan boşamışsanız, kesiştiğiniz mehirin yarısını verin. Ancak kadınların vazgeçmesi ile, nikâh bağı elinde bulunan erkeğin durumu müstesna. Erkekler olarak sizin vazgeçmeniz takvaya daha yakındır. Aranızdaki lütufkârlık farkını unutmayın. Allah, yapmakta olduklarını en iyi şekilde görmektedir."

Surenin tamamını okuyunca bambaşka bir şey çıkıyor. Burada rahatsız olduğunuz bir şey var mı?

Ali İmran 14:

"Kadınlara, oğullara, altın ve gümüşten oluşturulmuş yığınlara, salma atlara, davarlara ve ekinlere tutkunlukların sevgisi, insanlar için süslenip püslenmiştir. Tüm bunlar geçici-iğreti hayatın nimetidir. Allah'a gelince, varılacak yerin en güzeli onun yanındadır."

- Hepten Copy-Paste yapmayın. Evinizde Kuran-ı-Kerim yok mu? Önce sureyi okuyun. Sonra gönderin.

Bakara 223:

"Kadınlarınız sizin tarlanızdır. O halde tarlanıza dilediğiniz şekilde varın. Öz benlikleriniz için önceden bir şeyler gönderin. Allah'tan sakının ve bilin ki, O'na mutlaka ulaşacaksınız. İman sahiplerine müjde ver."

- Evde Kuran yoksa o kısmı komple okumanızı tavsiye ederim. Evlilik ile ilgili bir takım öğütler var. İsyan ettirici bir şey de yok. Genel bazı öneriler var.

Huri Meselesi: Nerden çıktı bilmiyorum. Bir yerde Cennet'i tarif etmek için birisi benzetme yapmış olmalı. Charlie Hebdo'nun filan bu yüzden maskarası olduk. Sanırım büyük bir mutluluk ve huzur hali ima edilmiş. (Ben 72 tane bakire ile baş edemem. İade ederdim.)

Diğer ifadeler: - Böyle düşünüyor olabilirsiniz, ama yurt dışında da Türkiye'de diğer insanların inancına saygısızlığı kabul etmiyorum (Evinize gelip kendimi patlatmam ama ayıplarım). Ama Ateizm'e de saygı duyuyorum. Sorun yok benim için.

Kutsal bir kitaptan değil 1400 yıl önceki cahil, ilkel ve vahşi arapların yazdığı zırvalardan, ilkelliklerden, saçmalıklardan bahsediyoruz. Senin bu araplara tapman bizi bağlamaz, biz bu arapların palavralarına, saçmalıklarına saygı göstermek zorunda değiliz. Onun için geç bu kutsal mutsal zırvalarını.

Ayrıca verilen ayetlerde resmen kadın 2. sınıf insan yerine konuyor, sen hala bu ayetlerde rahatsız olduğunuz ne var diyorsun? Asıl sorman gereken soru ben neden rahatsız olmuyorum, neyim var benim demendir? Sen arabın palavralarının büyüsüne kapılarak cennet hayali ve cehennem korkusu yüzünden bu arap palavraları ve zırvalarındaki saçmalıkları göremezsin ama beyni arap masallar palavraları ile yıkanmamış insanlar neyin ne olduğunu rahatça görüyorlar.

Senin eklediğin çeviri sahtekarlıktan başka bir şey değil. Ayetin doğru çevirisinde "İtaatsizliklerinden korktuğunuz kadınlara öğüt verin, yataklarında yalnız bırakın ve dövün" yazar.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
On 20.04.2011 at 22:03, özgürçocuk yazdı:

Burda ufak bir hata var sanırım. "Ali İmran 14 " olması gerekiyor. Ayrıca özet yapmak için olsa gerek, metin de biraz değişmiş. 

Aslı şöyle olacak:
3/ÂLİ İMRÂN-14: Kadınlar, oğullar, yük yük altın ve gümüş, salma atlar, davarlar ve ekinler gibi nefsin şiddetle arzuladığı şeyler insana süslü gösterildi. Bunlar dünya hayatının geçimliğidir. Oysa asıl varılacak güzel yer ancak Allah’ın katındadır.

Yoruma gelirsek...; burda kadın ve çocuklar; davar, at, ekin, altın ve gümüşlerle eş tutulmuş, ve yine mal yapılmıştır.
İnsanlar bazen atını bile paraya değişmezken, burda kadın ve çocukların ticari mal gibi sunulması utanç verici.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Davarların "nefsin şiddetle arzuladığı şeyler" olarak gösterilmesi de ilginç?

Mesela günümüzde bir insan, ben çocuk istiyorum veya beygir istiyorum diyebilir. ama "ben davar istiyorum, davar bulun bana" demez:)

Eğer etinden dolayı ise, çok aç gözlü insanlar... yok eğer iyi para ediyorsa yine çocuk ve kadınlarla bir tutulması açısından durum vahim.

Sitelerde Paylaş
On 20.04.2011 at 22:03, özgürçocuk said:

Erkekler kadinlar üzerinde hakimdirler... mis yani erkekler kadinlar üzerinde yöneticilerdir... mis, erkekler kadinlari yönetenlermis. Buradaki "yönetenler"in Arapça metindaki karsiligi ise: kavvam edenler.

Yani ayette şu söyleniyor: Erkekler kadinlar üzerinde "kavvam edenler"dir -Er ricâlu "kavvam"ûne alen nisâi...

Peki, "kavvam edenler" ne anlama geliyor? Bunu görmek için yine bu surenin yani Nisâ suresinin 135. ayetine bakabilirsiniz. Orda inananlara seslenilerek deniyor ki: ADALETi "kavvam edenler" olun -kûnû "kavvam"îne bil KIST... Iki ayetteki de AYNI kelime: kavvam...

Peki, Nisâ 135'te "Adaleti yönetenler olun" mu deniyor? Mümkün mü? Adaleti yönetenler SiZ olsaydiniz adalet sizin HIH deyiciniz olup çikmaz miydi, adaletin adaletligi mi kalirdi, adalet sahibinin sesi haline gelmez miyid?

sahibinin sesi (resim) ile ilgili görsel sonucu

Öyle her önünüze konan çeviriye inanivermeyin, yoksa aldatirlar sizi. AKLINIZ ile okuyun. Eger akliniz ile okursaniz ayette ne dendigini gayet kolay anlarsiniz. Güvenin akliniza, saygi gösterin. 

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu dünyada kadın olmak zor.

Zorba erkeklerden çektikleri yetmiyormuş gibi, zamanımızın Tanrılarının tavırlarının da kadınlardan yana olduğu pek söylenemez.

Dolayısıyla Tanrıların cinsiyetinin erkek olduğu muhakkak.

Bütün erkekler zorba mı ?.

Hayır, elbette değil, ama bunu Tanrılar için öylemek mümkün değil.

Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, Hasan Akçay said:

Öyle her önünüze konan çeviriye inanivermeyin, yoksa aldatirlar sizi. AKLINIZ ile okuyun. Eger akliniz ile okursaniz ayette ne dendigini gayet kolay anlarsiniz. Güvenin akliniza, saygi gösterin. 

Peki hangi çeviriye inanmalıyız? Senin bu geri zekalı put neden kitabının başka dillere çevrilirken yanlışlar, hatalar, kasıtlı çarpıtmalar olabileceğini akıl edememiş? Bu mal put daha baştan bu kitabı var olan tüm dillere çevrilmiş halde postalasaydı da biz de senin gibi sahtekarların, üçkağıtçıların vıdı vıdılarına katlanmak zorunda kalmasaydık ya.

Benim aklım bu Kuran'ın arap masalları ve palavralarından oluştuğunu, senin de üçkağıtçı ve sahtekar bir yalancı olduğunu söylüyor, ne yapacağız şimdi?

Evet, insanlar hangi çeviriye inanmalı ve neden?

Sitelerde Paylaş

Açik ve net. 135'te ne söyleniyorsa 34'te de o söyleniyor. Çünkü iki ayetteki kelime de AYNI: kavvam. 135'te "ayakta tutanlar olun!" deniyor, o halde 34'te de "ayakta tutanlar olun!" deniyor, 135'te "ADALETi ayakta tutanlar olun!" deniyor,  34'te "KADINLARI ayakta tutanlar olun.".

Örnegin para için degil Allah için taniklik edin -şuhedâe lillah (Nisâ 135), adalet saraylari yapin, hukuk fakülteleri açin, yargiçlarin cüzdanlariyla vicdanlari arasinda kalmasini önleyin... Ama zinhar adaleti yönetip yönlendirmeye kalkmayin. Birakin adalet kendi kendisini yönetsin ki islevini bagimsizca yerine getirsin.  

Kadinlarin ihtiyaçlarini karsilayin. Ama zinhar kadinlari yönetip yönlendirmeye kalkmayin. Birakin kadinlar kendi kendilerini yönetsinler ki bagimsizca kadinlik islevlerini yerine getirsinler. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Hasan Akçay yazdı:

Açik ve net. 135'te ne söyleniyorsa 34'te de o söyleniyor. Çünkü iki ayetteki kelime de AYNI: kavvam. 135'te "ayakta tutanlar olun!" deniyor, o halde 34'te de "ayakta tutanlar olun!" deniyor, 135'te "ADALETi ayakta tutanlar olun!" deniyor,  34'te "KADINLARI ayakta tutanlar olun.".

Örnegin para için degil Allah için taniklik edin -şuhedâe lillah (Nisâ 135), adalet saraylari yapin, hukuk fakülteleri açin, yargiçlarin cüzdanlariyla vicdanlari arasinda kalmasini önleyin... Ama zinhar adaleti yönetip yönlendirmeye kalkmayin. Birakin adalet kendi kendisini yönetsin ki islevini bagimsizca yerine getirsin.  

Kadinlarin ihtiyaçlarini karsilayin. Ama zinhar kadinlari yönetip yönlendirmeye kalkmayin. Birakin kadinlar kendi kendilerini yönetsinler ki bagimsizca annelik islevlerini yerine getirsinler. 

Vay anasını Kuran ne güzel bir kitapmış ben hemen zaman makinesiyle gidip Muhammed'in zamanındakilere Kuran'ı yanlış anlamışsınız diyeyim.

tarihinde Tanah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunun saçmalamalarına artık yanıt vermek de usandırdı ama... Adalet gökte asılı duran soyut bir varlık mı ki yönetilmeyecek? Bunu insanlar uygulamayacak mı? Mahkemede çaaat gökten yıldırım düşüp suçlunun üzerine iniyor, öbürüne hadi sen git, beraat ettin mi diyorlar! Yargıca gökten melek inip kulağına kararı mı fısıldıyor! Hukuk bir insan işi değil mi? Yönetmeden nasıl yürütülecek bu be!

Hadi diyelim bunu da geçtik, ülen cahil çöl yağmacıları hukukun üstünlüğünü, kuvvetler ayrılığını filan nerden bilecekler be! Şimdiki çömezleri bile bilmiyor bu modern çağda! Allahın salak vahşi yağmacıları nerden bilecekler bunu!

Ya bir insan bir iddiada bulunurken bir durur düşünür ben ne saçmalıyorum böyle diye ya! Yalancılığın sahtekarlığın, süslemeciliğin kakalamacılığın da bir dibi olur da godu dank diye dibe vurur, aklı başına gelir çok dibe daldım diye be! İşleri güçleri yalan, sahtekarlık, dolandırıcılık, kakalamacılık! Dünyada daha böyle ahlaksızlık kaldı mı bilmiyorum. Hindular bile yavaş yavaş hale yola geliyorlar, bu Müslümlerde hiç bir tık yok! Ahlaksızlığın dibini bulmakta kararlılar!

Sitelerde Paylaş

Seni seviyorum, Democrassian. O kadar çocukça, masumane atiyorsun ki beni gülümsetiyorsun. Allah da seni güldürsün. Ama ille kavga etmek zorunda imissin gibi saldirmani sana yakistiramiyorum. Sövmeden saymadan, iftira etmeden, niyet okumadan, kisacasi uygarca konusabilirsin oysa. Bi dene. Çok sey kazanacaksin, bi dene. 

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Hasan Akçay said:

Seni seviyorum, Democrassian. 

Tevbe/23. Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.

Yerinde olsam daha dikkatli olurdum, senin sapık, manyak put çok kızar böyle şeylere, demedi deme sonra. 

Ayrıca şu senin put da sövüp saymadan, iftira etmeden konuşsaydı iyi olmaz mıydı? Yok yani tut evreni, canlıları yarat ama yine de küçük bir velet gibi sövüp say, şımarıklık yap, yakışıyor mu böyle tavırlar bir tanrıya.

Sitelerde Paylaş

"Erkekler kıadinlari ayakta tutanlardir = kadinlarin ihtiyaçlarinin karsilayan ama kadinlik islevlerini yerine getirmede özgür birakanlardir" derken Kuran'in indigi ortamdaki erkler ayriligi kavramindan söz etmedim ben, öyle bisey aklimin ucundan bile geçmedi; "hukukî esitlik"ten söz ettim yani yasalarin herkese esit uygulanmasindan. Islamin olmazsa olmazlarindan biri de odur çünkü. Kuran bunu ba'dikum min ba'd diye dile getirir -hepiniz birbirinizdensiniz, esitsiniz. 

Oysa bakin Nisâ 34'ün o sözümona çevirisinde ne demisler:  Allah'in kimini kiminden üstün kilmasindan ötürü... Ne üstünlügü Alklah askina. Hukuken hiç kimse hiç kimseden üstün degil. Herkes yasalar karsisinda esit. Örnegin Kuran hirsizlik yapan erkege de kadina AYNI yaptirimi öngörür yani esit suça esit ceza ilkesidir geçerli olan. Kuran "Erkek üstündür, o halde ona biraz kiyak geçilsin" demez. 

O sözümona çevirideki "üstün"ün Arapça metindeki karsiligi "fadl"dir ve FADL "mal varligi"dir yani ayette söylenen şudur: Allah bazi insanlari bnazilarindan daha varlikli kilar. Dikkat. "Allah erkekleri kadinlardan daha varlikli kilar" denmiyor. Çünkü sünnetullah odur ki Allah bazi kadinlari bazi erkeklerden daha varlikli kilar. Örnegin Hatice'yi Muhammed'den daha varlikli kilmistir. Hatice'nin Muhammed'den hukuken daha üstün kilindigi filan yok.  Üstün...müs. Siz de masum masum bu saçmaliklari çeviri saniyorsunuz. Aklinizi kullanin, kardesim. Bu kadar kolay aldanmayin.

Sitelerde Paylaş

İslamda kadınlar, erkeğin cinsel hazzını temin etmek ve üremek için programlanmıştır. AKP'li damat bakan, Titreşimli Penis Halkası ve seks salıncağı siparişi verdiği, hacklenen mail yazışmalarında ortaya çıktı. Bu siparişi veren kadın partneri (kim olduğunu anladınız siz) olsaydı, islam açısından parabolik sorunsal yaşanması kaçınılmaz olacaktı. İslam o tür insanlara hitap ettiği için onlar islamı kendi iradeleriyle seçiyorlar ama biz, onlar çoğunluk oluşturdukları sosyal ortamda bize yaptıkları baskı nedeniyle seçiyoruz. İslami toplumda yaşamamız, bizim müminler gibi sapık olduğumuzun kanıtı değil, baskı altında yaşadığımızın kanıtıdır.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Hasan Akçay said:

"Erkekler kıadinlari ayakta tutanlardir = kadinlarin ihtiyaçlarinin karsilayan ama kadinlik islevlerini yerine getirmede özgür birakanlardir" derken Kuran'in indigi ortamdaki erkler ayriligi kavramindan söz etmedim ben, öyle bisey aklimin ucundan bile geçmedi; "hukukî esitlik"ten söz ettim yani yasalarin herkese esit uygulanmasindan. Islamin olmazsa olmazlarindan biri de odur çünkü. Kuran bunu ba'dikum min ba'd diye dile getirir -hepiniz birbirinizdensiniz, esitsiniz. 

Oysa bakin Nisâ 34'ün o sözümona çevirisinde ne demisler:  Allah'in kimini kiminden üstün kilmasindan ötürü... Ne üstünlügü Alklah askina. Hukuken hiç kimse hiç kimseden üstün degil. Herkes yasalar karsisinda esit. Örnegin Kuran hirsizlik yapan erkege de kadina AYNI yaptirimi öngörür yani esit suça esit ceza ilkesidir geçerli olan. Kuran "Erkek üstündür, o halde ona biraz kiyak geçilsin" demez. 

O sözümona çevirideki "üstün"ün Arapça metindeki karsiligi "fadl"dir ve FADL "mal varligi"dir yani ayette söylenen şudur: Allah bazi insanlari bnazilarindan daha varlikli kilar. Dikkat. "Allah erkekleri kadinlardan daha varlikli kilar" denmiyor. Çünkü sünnetullah odur ki Allah bazi kadinlari bazi erkeklerden daha varlikli kilar. Örnegin Hatice'yi Muhammed'den daha varlikli kilmistir. Hatice'nin Muhammed'den hukuken daha üstün kilindigi filan yok.  Üstün...müs. Siz de masum masum bu saçmaliklari çeviri saniyorsunuz. Aklinizi kullanin, kardesim. Bu kadar kolay aldanmayin.

İslam'ın putu "Ben erkeği üstün kıldım." diyor, kölesi "Yok, öyle bir şey" deyip insan yasalarının önünde diz çöküp putunu yalanlıyor.

İşin ilginç yanı, bu mankafa hedef kitlesi olarak bu aşağılık arap dinine inananları yani müslümanları seçmesi gerekirken İslam'ı sikine bile takmayan dinsizlere anlatıyor bu zırvalarını. Be geri zekalı, kadını 2. sınıf vatandaş yerine koyanlar müslümanlar, git onlara anlatsana bunları. Ama yok, bu sahtekarın derdi aklınca arap putunun reklamını yaparak putun cennetinde iyi bir yer kapmak, bu üçkağıtçı pisliğin umurunda bile değil kadınların ezilmesi, 2. sınıf insan yerine konup aşağılanması. Umurunda olsaydı biz dinsizlerle uğraşmak yerine gidip kendi dindaşları ile uğraşırdı.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Hasan Akçay yazdı:

çocukça, masumane atiyorsun ki

Sen neden bahsediyorsun be? Hiç bir şey anlamadım, ne çocukçası, ne masumanesi yahu? Hiç bir alaka kuramadım. Sana çocuklar da mı sahtekar, yalancı, süslemeci, boyamacı diyor yoksa! :lol:

Onlar bile mi çakmış köfteyi! :D

Sizin daha çoook foyanız meydana çıkacak, durun daha siz... Siz büyük güçler sizi kullanıyor diye kendinizi bir halt oldu sandınız. Kullanıldığınızın farkında bile değilsiniz. Böyle devam edin... İyi gidiyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...