Jump to content

Kuranda kadın olmak

Recommended Posts

32 dakika önce, sağduyu yazdı:

İslam'ın putu "Ben erkeği üstün kıldım." diyor, kölesi "Yok, öyle bir şey" deyip insan yasalarının önünde diz çöküp putunu yalanlıyor.

İşin ilginç yanı, bu mankafa hedef kitlesi olarak bu aşağılık arap dinine inananları yani müslümanları seçmesi gerekirken İslam'ı sikine bile takmayan dinsizlere anlatıyor bu zırvalarını. Be geri zekalı, kadını 2. sınıf vatandaş yerine koyanlar müslümanlar, git onlara anlatsana bunları. Ama yok, bu sahtekarın derdi aklınca arap putunun reklamını yaparak putun cennetinde iyi bir yer kapmak, bu üçkağıtçı pisliğin umurunda bile değil kadınların ezilmesi, 2. sınıf insan yerine konup aşağılanması. Umurunda olsaydı biz dinsizlerle uğraşmak yerine gidip kendi dindaşları ile uğraşırdı.

Bu tamamen yanlış bir şey de değil aslında. Kelime seçimi çok önemli. "üstünlük" demeyelim de "öncelik" vardır. Örneğin erkeğin bazı durumlarda kadınların "kırılmayacak yerlerine" vurma önceliği vardır. Neden? - çünkü tersi olamaz. 2) Bu eski Yunandan beri bilinen bir şeydir. Kadınlar bize göre biraz daha narin/duygusal yaratıklardır. Kadın generaller bile var. Ona bir şey demiyorum. Ama genel anlamda, köpek falan olduğunda dışarı çıkıp köpeği kovan genellikle erkektir. Kuran'ın söylediği de bundan fazlası değildir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Bu tamamen yanlış bir şey de değil aslında. Kelime seçimi çok önemli. "üstünlük" demeyelim de "öncelik" vardır. Örneğin erkeğin bazı durumlarda kadınların "kırılmayacak yerlerine" vurma önceliği vardır. Neden? - çünkü tersi olamaz. 2) Bu eski Yunandan beri bilinen bir şeydir. Kadınlar bize göre biraz daha narin/duygusal yaratıklardır. Kadın generaller bile var. Ona bir şey demiyorum. Ama genel anlamda, köpek falan olduğunda dışarı çıkıp köpeği kovan genellikle erkektir. Kuran'ın söylediği de bundan fazlası değildir.

Abi gören de Kuran azıcık okşayın diyor sanacak resmen vurun darp edin diyor sen hala nasıl savunsam acaba diye çırpınıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Hayır ama siz lisede din dersini filan hiç dinlemediniz mi? Açtığınız konuların çoğu sıradan Müslüman bildiği, sokakta kime sorsanız açıklayacağı konular.

Yani kuran diyor ki "kaba etlerine vurabilirsin" diyor. O da çok gerekli olduğu durumlarda.

Yukarda saydıklarınızın hepsi bilinçsiz insan davranışı. Hintliler Hindu dinine mensup, Ama dediklerinizi kabul edecek olursak Hintlilerin yarısı bizim haberimiz olmadan  Müslüman olmuş demektir.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, leonardo18 yazdı:

erkeğin bazı durumlarda kadınların "kırılmayacak yerlerine" vurma önceliği vardır.

:lol: Sen salak olmayasın bilader! Bunu da nerenden çıkardın! Hayır böyle işkembeden uydurma bir şeyi nasıl yüzün kızarmadan utanmadan sıkılmadan yazabiliyorsun sen ya! Gerçi sen ne desek nisan yağmurları başladı yarappi şükür diyorsun da, üstelik ekim ayında ama... :D

Sen yağmur başladı sansan da biz elbet söyleyeceğiz. Başka okuyanlar da var. Onların bilgilenmesi için: Adam karısını (ve kölesini) döverken öldürse, kısas yapılmaz!!! Bu ilkel yağmacı dini bu kadar vahşi! Neden, çünkü hüre hür köleye köle dişiye dişi kısas yapılacağı şeklinde rezil bir hüküm var.

Yok o değil şimdi, bu kaba etler zırvasını bir göstersene nerde yazıyor bu, Kuran'ın neresinde, bir numarasını ver de bir arayalım yahu! Sen zırvalamayı da bıraktın, artık sıçramaya başladın! Harbiden, salak mısın sen bilader! :lol:

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, leonardo18 yazdı:

Hayır ama siz lisede din dersini filan hiç dinlemediniz mi? Açtığınız konuların çoğu sıradan Müslüman bildiği, sokakta kime sorsanız açıklayacağı konular.

Yani kuran diyor ki "kaba etlerine vurabilirsin" diyor. O da çok gerekli olduğu durumlarda.

Yukarda saydıklarınızın hepsi bilinçsiz insan davranışı. Hintliler Hindu dinine mensup, Ama dediklerinizi kabul edecek olursak Hintlilerin yarısı bizim haberimiz olmadan  Müslüman olmuş demektir.

Bir de utanmadan olayı normalleştiriyor ya.

Sitelerde Paylaş

Demo, daha önce de söyledim. YNÖ mealine bakın. Sapkın bir şey bulursanız getirin tartışalım.

Dövme konusu neredeydi unuttum. 20 sene önce okumuş olduğum şey aklıma geldi, onu anlatıyorum.

Salak da değilim ama öyle koyu ateist de değilim. Benim bir şey demem için çok sağlam bilgi lazım. Mesela "Eşleriniz siz haksızlık yaptığınız halde sizden kaçmaya çalışırsa onları futbol sahasının ortasında taşla öldürüp, oraya gömüp, cesedin üzerinde maç yapabilirsiniz". Böyle bir şey görürseniz bana söyleyin. dediğim gibi zamanında okumuştum. Yer yer denk geldiğim sert ifadeleri sağa sola sordum. Çoğu için de bazı cevaplar aldım.

- Dine saldırabilirsiniz. Ama biraz daha yaratıcı şeyler bulun. resmen ot gibisiniz. Kuranda "mahrem yerlerinizi örtün" diyor. Bu ne demek? "Ninja gibi önünüzü görmeyecek elbisenin içine girin" mi demek? Dimi ama böyle şeyler de var. Çünkü cami de sol tarafıma denk geliyor, o taraftan bu tarafa doğru kaçmaya da başlayabilirler. Onu hesap edip şey ediyorum :::)

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Tanah yazdı:

Bir de utanmadan olayı normalleştiriyor ya.

- kadına yönelik şiddet bütün toplumlarda sorundur. Tabi ki hiç olmaması gereken bir şey. Ama ne var, yüzüne vurmaktan iyidir. Zaten o aşamaya gelmeden, "yatağını ayır" filan bir sürü şey öneriyor. Bir tek boşanma konusunu çok iyi bilmiyorum. İslam hukukunda var mı yok mu hatırlayamadım.

Ama kaç tane kadın gördüm. Gayet normal görünüyor. Yüzünde morlukla filan denk geldim. medeni insan bunu yapıyorsa, orta çağ insanı ne yapsın?

- Yani ben hiçbir şeyi bedava savunmam. Ama diğer dinlerin içinde islamın bazı olumlu özelliği görmezden de gelinemez bence.

Sitelerde Paylaş

Haydaaa... Ben ne soruyorum bu ne sayıklıyor! Harbiden salak bu ya! Ülen sana Ninja kaplumbağaları mı soran oldu be! Ne zırvalıyor sahi bu ya? YNÖ meali ne ülen? Peygamber mi bu adam, yeni kuran mı gelmiş buna? Sahi sen salaksın, o kesin de ne tür bir salaksın, hiç literatürü inceledin mi!

Sitelerde Paylaş

YNÖ meali mi puhahah o meal hangi kafadaki bir insan tarafından yaıldı haberin yok galiba? Reformcu ''aman gerçek İslam bu değil İslam'ı bir tek biliyorum Araplar bilmiyor''cu bir kafa tarafından sen de oturup onu ciddiye alıyorsun öyle mi ahahaha.

Sitelerde Paylaş
39 minutes ago, leonardo18 said:

Kuran'ın söylediği 7. yy araplarının anlayışı, bu anlayışa göre kadın 2. sınıf insandır, ki bu anlaşılabilir bir şey. Asıl anlaşılmayan sizi aptalların bu 7. yy arap zihniyetini kutsayıp bu zihniyete tapınmanız. Nasıl bu kadar geri zekalı olabiliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
25 minutes ago, leonardo18 said:

Demo, daha önce de söyledim. YNÖ mealine bakın. Sapkın bir şey bulursanız getirin tartışalım.

Dövme konusu neredeydi unuttum. 20 sene önce okumuş olduğum şey aklıma geldi, onu anlatıyorum.

Salak da değilim ama öyle koyu ateist de değilim. Benim bir şey demem için çok sağlam bilgi lazım. Mesela "Eşleriniz siz haksızlık yaptığınız halde sizden kaçmaya çalışırsa onları futbol sahasının ortasında taşla öldürüp, oraya gömüp, cesedin üzerinde maç yapabilirsiniz". Böyle bir şey görürseniz bana söyleyin. dediğim gibi zamanında okumuştum. Yer yer denk geldiğim sert ifadeleri sağa sola sordum. Çoğu için de bazı cevaplar aldım.

- Dine saldırabilirsiniz. Ama biraz daha yaratıcı şeyler bulun. resmen ot gibisiniz. Kuranda "mahrem yerlerinizi örtün" diyor. Bu ne demek? "Ninja gibi önünüzü görmeyecek elbisenin içine girin" mi demek? Dimi ama böyle şeyler de var. Çünkü cami de sol tarafıma denk geliyor, o taraftan bu tarafa doğru kaçmaya da başlayabilirler. Onu hesap edip şey ediyorum :::)

Sen mi ateistsin, hadi oradan be! Sen ateist taklidi yapan sahtekar, ikiyüzlü bir müslümansın sadece. Üstelik de zır cahilsin, hiç bir bok bilmiyorsun, YNÖ mealine bakalımmış, yani adam diyor ki, bu dini din satıcılarından öğrenin. İnsan salak olunca böyle zırvalar tabii.

Bir de utanmadan sapkın bir şey bulursanız getirin tartışalım demiş, yahu bu aşağılık, rezil arap dininde sapkın olmayan bir şey mi var? Bu aşağılık dinin sapkınlıkları üzerine sürüyle konu açılmış, hala sapkın bir şey bulursanız diyor herif.

Bir de sağa sola sormuş, yani ben o kadar malım ki okuduğumu anlamıyorum, araştırmıyorum, başkalarının anlattıkları ile yetiniyorum diyor. Bi,r insan nasıl bir mal olduğunu bu kadar açık bir şekilde söylemez ki.

Sitelerde Paylaş
On 20.04.2011 at 22:03, özgürçocuk said:

"allahın kimini kimine üstün kılmasından ötürü erkekler kadınlar üzerinde hakimdirler. iyi kadınlar gönülden boyun eğenlerdir SERKESLiK etmelerinden endişelendiğiniz kadınlara öğüt verin, yataklarında onları yalnız bırakın, nihayet dövün."(4 nisa 34)

AKLIMIZ ile okumaya devam. SERKESLiK etmeleri imismis. Kadinlarin kime serkeslik etmelerinden söz ediliyor?

Bakar misiniz, Arapça metinde "Iyi kadinlar Allah'in korudugunu gaybda korurlar" deniyor -hâfizâtun lil gaybi bimâ hafizallah. Gayb yok iken demek, örnegin yanlarinda kocalari yokken, kocalari yanlarinda degilken. SERKESLiK ETMEK ise dikbaslilik etmek demek, DiKLENMEK. Bi kadin kocasina, kocasi yaninda yokken mi diklenir? Düsünün düsünün. Siz diklenmek istediginiz birisine o birisi yaninizda yokken mi diklenirsiniz?

Kaldi ki o diklenmenin gerçeklesme sekli Allah'in korudugunu korumamaktir  -mâ hafizallah. Yani açik ve net, kendisine diklenilen öyle, erkekler filan degil Allah'tir. Suç olan, Allah'a itaatsizlik etmektir. Cezayi gerektiren odur. Kadinlar erkeklere boyun egerler diye bisey yok. 

ASIL ilginç olan nedir biliyor musunuz, Allah'in korunmasini istedigi IRZI korumamak suretiyle bazan ERKEKLER serkeslik ederler. Nisâ 128'de bu dile getiriliyor: Eger bir kadin kocasinin SERKESLiK ettiginden ve kendisine sirt çevirdiginden endise ediyorsa... E napicak o kadin? Madem islamda esas olan, hirsiz kadina ve hirsiz erkege AYNI yaptirimin uygulanmasi örneginde görüldügü üzere, yasalarin herkese esit uygulanmasi gerekir, napicak o kadin SERKES kocasina?

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Erdoğan’ın dünkü gafı... "Bir adam gibi ölmek var, bir de madam gibi" derken,
cinsiyetçilikle yabancı düşmanlığını kısacık bir cümlede buluşturabilme becerisi göstermiş, iç dünyasındaki husumetin kodlarını vermiş.
Cenneti anaların ayağı altına seren bir inanç sisteminin aşıladığı değerleri aşan bir kültürel beslenmenin yansıması bu

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/616497/Trump_tan_Erdogan_a_siyasette_macoluk_sorunu.html

Seçmen kitlesinin yüzde 55’i kadın olan AKP'li bir lider, yanında eşi varken ve bu sözlere o da gülerken RTE söylüyor bunu. İnsan, en azından darbeye direnirken tank altında kalarak ölen kadından utanır.

Sitelerde Paylaş

Nisa,3: Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın. Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız, o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.

İşte Kuran'ın kadına yaklaşımı burada izah edilmiş.Lamı cimi yok.

1-Yetim kızları( yani kimsesiz) evlatlık olarak alıp onlarla evlenebiliyorsunuz.

2-Eğer bu fiili onların malına konmak amaçla yapıyorsanız,yetim olmayan kadınlardan istediğiniz kadar alabilirsiniz.

3-Eğer bu yetim olmayan yani normal kadınlara da eşit davranamıyacağınızı düşünüyorsanız bir tane alıyorsunuz ve elinizin altındaki "cariyelerle" yetiniyorsunuz.

Bu ayetin sonuçlarına gelelim..

a:Kadının mal olarak görüldüğü ortada,kadının fikrini soran yok,herşey erkeğin zihin yapısına teslim edilmiş.Adaleti sağlayan erkek ve kadının bunu sorgulama hakkı yok..

b:Cariyeler kısmı çok çarpıcı,insanı hayattan soğutuyor..Eğer adaletsiz bir erkekseniz cariyeler size yetiyor.Çünkü cariyelerin adalete ihtiyacı yok,vah vah..Her türlü pisliği yapabilirsiniz..Resmen utanç verici..

c:günümüzde bu ayeti uygulamaya kalkarsanız sapık muamelesi görürsünüz.Evlatlık olarak aldığın bir kızla evlenmek haaa!

Sitelerde Paylaş

Tayyip Erdoğan'dan kadını aşağılayan cinsiyetçi söyleme, yanındaki eşi Emine Erdoğan gülümsedi!
Erdoğan, "Biz bir gün ölmeyecek miyiz? Öleceğiz. Bir adam gibi ölmek var... Bir de madam gibi ölmek var" dedi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/video/video_haber/616225/_Soylemeyecegim__dedi_ama_soyledi..._Erdogan_dan_cinsiyetci_soylem__Emine_Erdogan_guldu.html

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün gece Trabzon'da kadını aşağılayan cinsiyetçi söylemine eşi Emine Erdoğan güldü, destekçileri ise sloganlarla destek verdi. Erdoğan bu sözleri söylerken yanında olan eşi Emine Erdoğan'ın güldüğü görüldü. Kalabalık ise "Recep Tayyip Erdoğan", "Feto pabucu yarım çık dışarıya oynayalım" sloganları attı.

Sitelerde Paylaş

Tremor: Nisa suresine baktım. Bambaşka bir konudan söz ediliyor. Dediğim gibi YNÖ mealine bak oradan tartışalım.

Sağduyu: Sahtekar senin anandır. İki-yüzlü/cahil de anandır. Mal da anandır. Geri-zekalı da anandır.

BEN BURADA EZAN OKUNUNCA CİNLERİN KAÇMASINDAN VE KÖPEKLERİN BUNU GÖRÜNCE HAVLAMASINDAN SÖZ EDİYORUM! TAMAM MI? CAMİ SOL TARAFIMDAAA. ÖYLEYSE BU TARAFA KAÇARLARSA BEN NE YAPACAĞIIIM?

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Tremor said:

Nisa,3: Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikâhlayın. Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız, o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur.

Çeviri degil, küstah bi çarpitma bu. Arapça metinden tamamen kopuk.

Önceki ve sonraki ayetlerle birlikte

eksiltmesiz, artirmasiz kisacasi YORUMSUZ çeviri şöyle olabilir: 

Yetimlere mallarini verin. Pisi temizin yerine koyup degistirmeyin. Onlarin malini kendi malinizla yemeyin, büyük günahtir bu -hûben kebîrâ. (4:2)

Yetimlerin haklarini koruyamayacaginizdan korkuyorsaniz size yetki veren o kadinlari ikiser, üçer, dörder nikahlayin

ama adil olamayacaginizdan korkuyorsaniz onlarin yalnizca birini

ya da ellerinizin altindakileri. Sapmamaniz için uygun olan budur. (4:3)

O kadinlarin mallarini karsilik beklemeden verin ama kendileri ondan birazini size verirlerse iste onu çekinmeden ve saglikla yiyin. (4:4)

Nisâ 3'ü bu forumda daha önce müzakere ettik. Ama bi daha müzakere etmek isterseniz hay hay müzakere ederiz. Simdilik yalnizca şu iki hususa dikkat çekeyim:

Bir: Nisâ 3'te  yetinin diye bi fiil yok. Ayette fiil TEK, yalnizca 1 (BiR) tane. O da nikahlayin anlamindaki fenkihû

Yani

Nikahlayin o kadinlarin ikiserini, üçerini, dörderini

ya da onlarin yalnizca birini

ya da ellerinizin altindakileri. 

Iki: Nisâ 3'teki nikahlayin "BASKALARINA nikahlayin" demek. Çünkü "Nikahlayin...ellerinizin altindakileri" de deniyor -fenkihû... mâ meleket eymânukum. Ama ellerinizin altindakilerin ERKEK olanlari var (24:33). Ve SiZ de erkeksiniz. Erkekler erkekleri KENDiLERiNE nikahlamazlar, baskalarina nikahlarlar. 

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Hasan Akçay yazdı:

Çeviri degil, küstah bi çarpitma bu. Arapça metinden tamamen kopuk.

Önceki ve sonraki ayetlerle birlikte

eksiltmesiz, artirmasiz kisacasi YORUMSUZ çeviri şöyle olabilir: 

Yetimlere mallarini verin. Pisi temizin yerine koyup degistirmeyin. Onlarin malini kendi malinizla yemeyin, büyük günahtir bu. (4:2)

Yetimlerin haklarini koruyamayacaginizdan korkuyorsaniz size yetki veren o kadinlari ikiser, üçer, dörder nikahlayin

ama adil olamayacaginizdan korkuyorsaniz onlarin yalnizca birini

ya da ellerinizin altindakileri. Sapmamaniz için uygun olan budur. (4:3)

O kadinlarin mallarini karsilik beklemeden verin ama kendileri ondan birazini size verirlerse iste onu çekinmeden ve saglikla yiyin. (4:4)

Nisâ 3'ü bu forumda daha önce müzakere ettik. Ama bi daha müzakere etmek isterseniz hay hay müzakere ederiz. Simdilik yalnizca şu iki hususa dikkat çekeyim:

Bir: 4:3'te  yetinin diye bir fiil yok. Ayette fiil yalnizca bir tane. O da nikahlayin anlamindaki "fenkihû"dur. 

Yani nikahlayin o kadinlarin ikisertin, üçerini, dörderini

ya da onlarin yalnizca birini

ya da ellerinizin altindakileri. 

Iki: Nisâ 3'teki nikahlayin "BASKALARINA nikahlayin" demek. Çünkü ayette "Nikahlayin ellerinizin altindakileri" de deniyor -fenkihû... mâ meleket eymânukum. Ve ellerinizin altindakilerin ERKEK olanlari var. Bkz 24:33. Siz de erkeksiniz. Errkekler erkekleri KENDiLERiNE nikahlamazlar, baskaalrina nikahlarlar. 

Vay mk hemen gidip Araplar'a haber veriyorum Kuran'da çok eşlilik yok kendi dilinizi yanlış anladınız diye.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...