Jump to content

Kuranda kadın olmak

Recommended Posts

6 minutes ago, Tanah said:

Vay mk hemen gidip Araplar'a haber veriyorum Kuran'da çok eşlilik yok kendi dilinizi yanlış anladınız diye.

:D "Arablar 1400 yıldır yanlış anlamış, bizim tatlısu müslümanları bir tek doğru anlıyor" 

Bu cümleyi  765 trilyon kere söyledik. Ama turkiye tatlısu muslimlerinde hala aynı kafa. Muslim bir gerzeğe,kölelikle ilgili ayetleri gösteriyorum adama yanlış çeviri diyor !  Diyanetin veda hutbesinde kölelikle ilgili olan bölüm kaldırılmış, al bak ,bu orjinali diyorum. Bu sefer, veda hutbesi diye birşey yok ,uydurma diyorlar. Abiciğim, einstein çok doğru söylemiş ;  İki ŞEY SONSUZDUR. 

1:) İNSANOĞLUNUN APTALLIĞI

2:) EVREN ;  Ama ikincisinden emin değilim. insanların %99 u gerizekalı mk. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, Hasan Akçay yazdı:

Evet. Kesinlikle. Bunu yazdiklari makallelerde açiklayan Araplar var. Örnegin Yaseen'in makalesi. Internette okuyabilirsiniz. Araplar da okuyabilir.

Tabii ki olacak sonuçta Atatürk Ülkücü diyen Türkler de var. Onlar da siizn gibi gerçeklerden kaçıyor 1400 yıldır örümcek beyinlilerin içinde yaşamaktan bıkmış dilin o lelastik yapısını sikip atarak yeni anlamlar veriyorlar.

Sitelerde Paylaş

Bakin güzel kardesim, iki hususa dikkat çektim. Onlari AKLINIZ ile okuyun. Kanit isteryenhe o iki husus yeter. Size ezberletilenleri unutun, ezberinizi bozun. AKLINIZA saygi gösterin. 

Islami elestirmek için çok eslilik gibi iftiralara muhtaç degilsiniz. Yalnizca gerçekleri dile getirerek te islami elestirebilirsiniz. Sermayesiz kalmaktan korkmayin o kadar. 

tarihinde Hasan Akçay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
42 minutes ago, leonardo18 said:

Sağduyu: Sahtekar senin anandır. İki-yüzlü/cahil de anandır. Mal da anandır. Geri-zekalı da anandır.

BEN BURADA EZAN OKUNUNCA CİNLERİN KAÇMASINDAN VE KÖPEKLERİN BUNU GÖRÜNCE HAVLAMASINDAN SÖZ EDİYORUM! TAMAM MI? CAMİ SOL TARAFIMDAAA. ÖYLEYSE BU TARAFA KAÇARLARSA BEN NE YAPACAĞIIIM?

Sen ne aşağılık, adi, pislik bir herifmişsin, bir şey söyleyeceksen bana söyle, anamın ne ilgisi var? Sana ne söylense hakkeden karaktersiz, şerefsiz birisin sen, ikiyüzlü, sahtekar, ateist taklidi yapan müslüman herif.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Hasan Akçay yazdı:

Bakin güzel kardesim, iki hususa dikkat çektim. Onlari AKLINIZ ile okuyun. Kanit isteryenhe o iki husus yeter. Size ezberletilenleri unutun, ezberinizi bozun. AKLINIZA saygi gösterin. 

Eminim 1400 yıldır da Kuran akılla okunmuştur bu sitede bu dediklerini kimse yutmaz senin gibi reformcular anca ehli sünnetten bıkmış insanları çekebilir kendine biz ateistler bunları çoktan aştık.

tarihinde Tanah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben yine de bakıyorum: Nisa 2: Yetimin malını yemeyin diyor. Yani kardeşiniz vefat edip çocuk size kalırsa, anasından/babasından kalan parayı/malları saklayın. 18 yaşına gelince kendisine verin. diyor.

Nisa 3:

Alıntı

Yetimler konusunda adaleti koruyamayacağınızdan korkarsanız, sizin için temiz kılınan kadınlardan ikişer, üçer, dörder nikâhlayın. Eğer bu durumda adaleti gözetemeyeceğinizden korkarsanız, bir tek kadınla yahut yeminlerinizin/sağ ellerinizin sahip olduklarıyla yetinin. İşte bu, haksızlığa sapmamanız için en uygun yoldur.

Sanırım yaşı uygun olduğunda nikahlayabilirsin diyor. Ama dikkatli davranarak, adaletli davranarak diyor. Yoksa sahip olduğunla yetin o işe kalkışma diyor.

Açıklama: O dönemlerde çok sık savaş yaşanıyor. Erkeklerin birçoğu savaşlarda ölüyor. Bu nedenle (o zamanlar ekonomik özgürlüğü çok kısıtlı olan) kadınların korunabilmesi için bir sistem bulmak gerekiyor. Ama bu durum da sınırsız bir durum değil. "Adaleti gözeteceksiniz" diyor. Yani her zaman başvurulacak, normal bir durum gibi anlamıyorum.

Sonraki sure:

Alıntı

Kadınlara mehirlerini nazik ve cömert bir şekilde örf ve çevrenin kabullerine uygun olarak verin. Eğer ondan birazını kendileri kişisel istekleriyle size sunmuşlarsa artık onu içinize sine sine yiyin.

Mehir bir çeşit başlık parasıdır. Bu da diğer bir ilginçlik. Başlık parası/çeyiz kadına aittir. kadının bu tür mal varlıklarına el koyamazsın deniyor.

Nisa 6:

Alıntı

Yetimleri, nikâh çağına gelmelerine kadar gözetleyip deneyin. O zaman onlarda içinize sinecek bir olgunluk ve erginlik görürseniz, mallarını onlara geri verin. Büyüyecekler diye bu malları tez elden saçıp savurarak yemeyin. Zengin olan, iffetli davransın. Fakir olan ise örfün gerekli kıldığı oranda yesin. Mallarını kendilerine teslim ettiğiniz zaman yanlarında tanıklar bulundurun. Hesap sorucu olarak Allah yeter.

Bu kısım zaten yetim (babası savaşta ölen) çocuklarla ilgili. Asıl tema çok eşlilik değil.

Anormal bir şey göremiyorum.

Not: YNÖ'den gidelim. konuyu çok iyi bilmiyorum. Benim güvendiğim tercüman odur. Bu gibi ayetlerde bir tek kelimenin düzgün çevrilmesi bile çok önemli olabiliyor.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, leonardo18 yazdı:

ben yine de bakıyorum: Nisa 2: Yetimin malını yemeyin diyor. Yani kardeşiniz vefat edip çocuk size kalırsa, anasından/babasından kalan parayı/malları saklayın. 18 yaşına gelince kendisine verin. diyor.

Nisa 3:

Sanırım yaşı uygun olduğunda nikahlayabilirsin diyor. Ama dikkatli davranarak, adaletli davranarak diyor. Yoksa sahip olduğunla yetin o işe kalkışma diyor.

Açıklama: O dönemlerde çok sık savaş yaşanıyor. Erkeklerin birçoğu savaşlarda ölüyor. Bu nedenle (o zamanlar ekonomik özgürlüğü çok kısıtlı olan) kadınların korunabilmesi için bir sistem bulmak gerekiyor. Ama bu durum da sınırsız bir durum değil. "Adaleti gözeteceksiniz" diyor. Yani her zaman başvurulacak, normal bir durum gibi anlamıyorum.

Sonraki sure:

Mehir bir çeşit başlık parasıdır. Bu da diğer bir ilginçlik. Başlık parası/çeyiz kadına aittir. kadının bu tür mal varlıklarına el koyamazsın deniyor.

Nisa 6:

Bu kısım zaten yetim (babası savaşta ölen) çocuklarla ilgili. Asıl tema çok eşlilik değil.

Not: YNÖ'den gidelim. konuyu çok iyi bilmiyorum. Benim güvendiğim tercüman odur. Bu gibi ayetlerde bir tek kelimenin düzgün çevrilmesi bile çok önemli olabiliyor.

YNÖ'ye güvendiğin için saçmalıyorsun ya zaten. O adam Müslüman değil Müslümanımtrak.kendisine sorsan Müslümanım derdi ama Müslümanlıktan çok deizmi överdi yani Kuran'ı kendine göre kelimelerin 25478. anlamlarını falan alarak tercüme ediyordu tıpkı bizim mal Hasan Akçay gibi.

tarihinde Tanah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, leonardo18 said:

Nisa 3:

Sonraki sure:

Nisa 6:

Senin gibi ikiyüzlü, ahlaksız, aşağılık birisinin İslam'ın pisliklerini, rezilliklerini görmemesi çok normal, çünkü aynı hamurdansınız. Bir de utanmadan kendisi bir sahtekar olan YNÖ'den gidelim diyor.

Ayetin neresinde 18 yaş geçiyor sahtekar yalancı herif?

Mehir kadına verilen ücrettir, ama sadece Muhammed'le evlenecek kadınlar isterlerse bu ücreti almadan kendilerini Muhammed'e hibe edebilirler.

Diğer bahanelerden bahsetmeme gerek yok, tipik müslüman saçmalamaları, bu ikiyüzlüler işine geldikleri zaman o dönemin şartları derler, işine geldikleri zaman Kuran tüm insanlığa ve tüm zamanlara gönderildi derler. Böyle kaypak, böyle dönek, böyle tutarsız bir topluluktur bunlar.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Hasan Akçay said:

Çeviri degil, küstah bi çarpitma bu. Arapça metinden tamamen kopuk.

Önceki ve sonraki ayetlerle birlikte

eksiltmesiz, artirmasiz kisacasi YORUMSUZ çeviri şöyle olabilir: 

Yetimlere mallarini verin. Pisi temizin yerine koyup degistirmeyin. Onlarin malini kendi malinizla yemeyin, büyük günahtir bu -hûben kebîrâ. (4:2)

Yetimlerin haklarini koruyamayacaginizdan korkuyorsaniz size yetki veren o kadinlari ikiser, üçer, dörder nikahlayin

ama adil olamayacaginizdan korkuyorsaniz onlarin yalnizca birini

ya da ellerinizin altindakileri. Sapmamaniz için uygun olan budur. (4:3)

O kadinlarin mallarini karsilik beklemeden verin ama kendileri ondan birazini size verirlerse iste onu çekinmeden ve saglikla yiyin. (4:4)

Nisâ 3'ü bu forumda daha önce müzakere ettik. Ama bi daha müzakere etmek isterseniz hay hay müzakere ederiz. Simdilik yalnizca şu iki hususa dikkat çekeyim:

Bir: Nisâ 3'te  yetinin diye bi fiil yok. Ayette fiil TEK, yalnizca 1 (BiR) tane. O da nikahlayin anlamindaki fenkihû

Yani

Nikahlayin o kadinlarin ikiserini, üçerini, dörderini

ya da onlarin yalnizca birini

ya da ellerinizin altindakileri. 

Iki: Nisâ 3'teki nikahlayin "BASKALARINA nikahlayin" demek. Çünkü "Nikahlayin...ellerinizin altindakileri" de deniyor -fenkihû... mâ meleket eymânukum. Ama ellerinizin altindakilerin ERKEK olanlari var (24:33). Ve SiZ de erkeksiniz. Erkekler erkekleri KENDiLERiNE nikahlamazlar, baskalarina nikahlarlar. 

Alemin tek akıllısı sensin galiba..

Böyle saçmalama dünyada yoktur,olamaz..

Böyle bir tefsiri nerenle yaptın? İnanılmaz!

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, leonardo18 said:

Nisa 3:

Kadınların korunması için ilahi çözüm bu mu?

İlla bir erkekle evlenmesi gerekiyor yani..

Kadın belki evlenmek istemiyor?

Kendi ayakları üzerinde durmak istiyor?

Kuran'da bu açıdan bir çözüm önerisi var mı?

Tabi ki yok!

Çünkü kadın bir mal olarak düşünülüyor..

Sitelerde Paylaş

OKUYA GELDİM ULAN KURANIN NEYİNİ SAVUNUYORTSUNUZ KADININ KURANDA YERİ NELLİ BASİT ÖRNEK BUYRUN  UTANMAZ YÜZÜ KIZARMAZ YALANCI  MUHMMEDİ NASIL SAVUNUYORLAR ULAN KURANIN ALLAH KELENI OLDUĞUNU O BİLSEYDİ KURANIN TOPARLARDI YTOKSA ARABIN PUTU ŞAH DAMARINDAN YAKINMIŞ SİKERMİŞ BELESINI YALAN OLDUĞU BURDAN BELLİ . BU NASIL ALLAHMIŞ BİR KİTAP GÖNDERMİŞ O DİYOR BEYEZ BU DİYOR SİYAH BU SAHTAKARLIKLARIN ALTINDA YATAN TEK NEDEN   KORKUDUR CEHNNEM KORKUSU CEHNNEM KORKUSUNU ÇIKAR BAKIN MÜSLÜMAN ADAM BULACAKMISINIZ SİZİ GİDİ KÖLE MERAKLILARI MÜSOLAR.

kadintarla.jpg

Sitelerde Paylaş
On 20.04.2011 at 22:03, özgürçocuk said:

"kadın ve atlar, davarlar dünya hayatının metaıdırlar. içinizden herbiriniz kendi metaınızdan sorumlu" (3 al-i imran 14) metaı=sürü

Yazmıycaktım aslında arkadaş çok cahil !  Bu kadar cahil olana ne anlatılabilir ki, temeli yok çünkü. Temelsiz, dini bilgiler noktasından çok yetersiz, çok gerikafalı, fesüphanallah

Al-i imran 14: "Zuyyine lin nâsi hubbuş şehevâti...."

Bakınız Ayeti Celilede "Nas" kelimesi geçiyor. "Nas" kelimesi Arapça sözlükte "Nisyandan" müştak bir kelimedir. Yani "unutmaktan" Neyi unutmaktan?

"Yaradılışındaki gayeyi unutmuş", "İslam fıtratı üzerine yaratıldığını unutmuş" Hulasa "İnsanlığını unutmuş" avam tabakasına Cenab-ı hak "Ey Naaaaaaas" "Ey salaklar ey gerikafalılar" "Ey adi şerifsizler"  :D diye hitap ederler

Şimdi "Zuyyine lin nâsi hubbuş şehevâti...." 

Cenab-ı Mevlam "İnsanlara" derken "Nas"a yani "adi şerifsiz düzenbaz hırsız affederisniz pezenefenki p.ştu her tülü fenalıklar yapmaya" müsait "İnsanları" kasddederler "Herkesi kasdetmezler." İnce yerler bunlar ! ! Anlatabiliyom mu? :D

Yani diyor kini Cenabı hak Mevlam :D "Bu adi şerifsiz düzenbez hilekar şerefsiz hırsızi adi mahluklara"  "hubbuş şehevâti"  "şehveti sevlecek şey zannettiler" sebebi de O zikredilen 7 şey süslü gösterildi buyuryorlar "kim tarafından süslü gösterildi? "Şeytan tarafından süslü" gösterildi

o yüzden "şerifsiz adi düzenbaz hilekar...  İnsanlar" "karıları kadınları bir metaa gibi görür, bir mal gibi görüler :D  Diyor Cenab-ı Hak mevlam  fessenüzibillah allaaaaaahu akbar :D

Hooppppp ama, eğer ki "kadınlar oğlanlar diğer şeyler Allah tarafından süslü gösterilirse" metaı olmaaaaaaz!!!!! nafi şeyler olur İnsanlığa çok yaralı şeyler olur. Öbür türlü Nas bir meta gibi görürür "kullanır bir kenara bırakır"  diyor Mevlam anlatabiliyem mi ?

hah hay kamoon. 

Abicim, dini anlamasını bilicen, iyi okuycan !! 

Yoksa zannedersin ki, işte "insanlara bunlar süslü gösterildi" dersin. Ne lakası var azizatım :D

halbukiine  İnsana değil "Nas"a diyor yani : "İnsanların adi şerifsizsine (şeytan tarafından) süslü gösterildi, bunlar adi dünya hayatının metaıdır" diyor

Amakine haa :D bak şimdi, tekrar ediyorum.. Eğer kadınlar oğlanlar atlar arabalar debeteneler tatanalar "Allah tarafından İnsanlığını bilen insana süslü gösterilirse" O vakit bunlar metaı olmaz topluma çoook yararlı şeyler olur diyor anlatabiliyem mi? :D  

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, Dindarr said:

Yazmıycaktım aslında arkadaş çok cahil !  Bu kadar cahil olana ne anlatılabilir ki, temeli yok çünkü. Temelsiz, dini bilgiler noktasından çok yetersiz, çok gerikafalı, fesüphanallah

Al-i imran 14: "Zuyyine lin nâsi hubbuş şehevâti...."

Bakınız Ayeti Celilede "Nas" kelimesi geçiyor. "Nas" kelimesi Arapça sözlükte "Nisyandan" müştak bir kelimedir. Yani "unutmaktan" Neyi unutmaktan?

"Yaradılışındaki gayeyi unutmuş", "İslam fıtratı üzerine yaratıldığını unutmuş" Hulasa "İnsanlığını unutmuş" avam tabakasına Cenab-ı hak "Ey Naaaaaaas" "Ey salaklar ey gerikafalılar" "Ey adi şerifsizler"  :D diye hitap ederler

Şimdi "Zuyyine lin nâsi hubbuş şehevâti...." 

Cenab-ı Mevlam "İnsanlara" derken "Nas"a yani "adi şerifsiz düzenbaz hırsız affederisniz pezenefenki p.ştu her tülü fenalıklar yapmaya" müsait "İnsanları" kasddederler "Herkesi kasdetmezler." İnce yerler bunlar ! ! Anlatabiliyom mu? :D

Yani bu ayette Muhammed ve arkadaşları kastediliyor diyorsun, ki yerden göğe haklısın. Evet, dediğin gibi Muhammed ve adamları aynen tarif ettiğin gibidirler.

Sitelerde Paylaş

Dindarr, peygamber ve arkadaşları hakkındaki bu sözlerini, toplum içinde söylese kimbilir ne yaparlar!
muhammed ve sahabe hakkında bu kadar açık konuşan ateist bile seyrek görülürken, dindarr fena koymuş lafı.

Artık ne derece doğru bir davranıştır bilemiyorum. bence birçok ateist, en azından şekil olarak bu ifadeleri doğru bulmaz.

Dindarr, ateistlere "hristiyan" diyordu. artık bu durumda kendisi hristiyan olmak zorunda kalacak.

Acilen bir papaza gidip, kendini kutsattırmasında fayda var.

Sitelerde Paylaş
21 hours ago, Mindsurfer said:

Dindarr, peygamber ve arkadaşları hakkındaki bu sözlerini, toplum içinde söylese kimbilir ne yaparlar!
muhammed ve sahabe hakkında bu kadar açık konuşan ateist bile seyrek görülürken, dindarr fena koymuş lafı.

Artık ne derece doğru bir davranıştır bilemiyorum. bence birçok ateist, en azından şekil olarak bu ifadeleri doğru bulmaz.

Dindarr, ateistlere "hristiyan" diyordu. artık bu durumda kendisi hristiyan olmak zorunda kalacak.

Acilen bir papaza gidip, kendini kutsattırmasında fayda var.

Sen yanlış anlamışsın "kadını bir mal gibi görenler" Ayettde "Nas" kelimesi ifade ediliyor

Kur'anda "Ey Nas" hitabı Peygamberimize, müminlere ve İnsanlığını bile İnsanlara değil Tüm dünya nufüsündaki "adi şerifsiz insanlara" bir hitapdır

Nas: İnsanların hepsi demek değildir.

Arapça "Nas" Nisyadan müştaktır. "Unutmaktan" neyi unutmuş "İnsanlığını unutmuş" varlıklara "Nas" diye hitab edilir

Arapça "İnsan" kelimesi ise "Üns" ten muştaktır.

Ayette "Nas" geçiyor  

Yani Avam tabakasındaki  "adi şerifsizler Kadını mal gibi görenler"   onlar "Nas"dır diyor İnsanlığını unutmuş diyor Cenabı Hak Nas diyerek 

Allah Kur'anda Havas tabakasına ise "Ya eyyuhellezine amenu" diye hitap eder. ;)

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, Dindarr yazdı:

Sen yanlış anlamışsın "kadını bir mal gibi görenler" Ayettde "Nas" kelimesi ifade ediliyor

Dalga geçtiğini düşünerek, ben de dalga mı geçeyim diye yazmıştım ama görüyorum ki ciddisin.

Kadını "mal" olarak görenlere böyle diyorsan, yine aynı noktaya geliyoruz; Mesela Ahzap 50'deki ganimet ne demektir..?

Kadını mal gibi görenlere bu lafı söylüyorsan, evet gerçekten de inandığın kitabı yazanlar için bunu söylüyorsun. başka bir açıklaması var mı?

Bakara 223'de "tarla gibi sürebilirsin" diyor... tarla mal mıdır, şahsiyet midir...? 

Kaç ayette "sahip olduğunuz cariyeler" diyor. Peki neye sahip olunur... sahip olunan şeylere ne denilir..?

Ayrıca bir kadını kendisine sormadan nikahlıyorsan, o eşin olmaz, kölen olur! 

Nitekim  islam kültüründe erkek "efendi" olarak geçer. ve "kadın almak" deyimi kullanılır!

İtaat etmediği takdirde dövebiliyorsan yine maldır ki, dayak hayvanlara dahi layık görülemez (nisa34) 

Bu yüzden avrupa ülkelerindeki bir köpek, şeriat ülkesindeki bir kadından daha mutludur !

Kadına hayvan kadar değer vermeyen bu karanlık zulüm dinini savunmaktan utanman için, daha ne olması gerekiyor? 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Mindsurfer said:

Dalga geçtiğini düşünerek, ben de dalga mı geçeyim diye yazmıştım ama görüyorum ki ciddisin.

Kadını "mal" olarak görenlere böyle diyorsan, yine aynı noktaya geliyoruz; Mesela Ahzap 50'deki ganimet ne demektir..?

Kadını mal gibi görenlere bu lafı söylüyorsan, evet gerçekten de inandığın kitabı yazanlar için bunu söylüyorsun. başka bir açıklaması var mı?

Bakara 223'de "tarla gibi sürebilirsin" diyor... tarla mal mıdır, şahsiyet midir...? 

Kaç ayette "sahip olduğunuz cariyeler" diyor. Peki neye sahip olunur... sahip olunan şeylere ne denilir..?

Ayrıca bir kadını kendisine sormadan nikahlıyorsan, o eşin olmaz, kölen olur! 

Nitekim  islam kültüründe erkek "efendi" olarak geçer. ve "kadın almak" deyimi kullanılır!

İtaat etmediği takdirde dövebiliyorsan yine maldır ki, dayak hayvanlara dahi layık görülemez (nisa34) 

Bu yüzden avrupa ülkelerindeki bir köpek, şeriat ülkesindeki bir kadından daha mutludur !

Kadına hayvan kadar değer vermeyen bu karanlık zulüm dinini savunmaktan utanman için, daha ne olması gerekiyor? 

Ganimet nedir ?

Ben islamdaki Kur'andaki ganimeti anlatmak durumundayım yoksa başka milletlerin gözünde ganimet nedir hepimiz biliriz 

İslamda Kur'an Ganimet ise : Savunma amaçlı savaşta yani Kur'an tabiriyle Canlarını "kadınlar çocuklar ve acizler için niçin savaşmıyorsunuz"  ayetiyle meydan-ı gazada çarpışan Mehmetiçiğin (Muhammediçiğin) lehine sonuçlanan zaferden sonra, savaş meydanında ortada kalan mallara ve esirlere denir. Kur'an da fidye ise: Esir kölelerin savaşa getirmedikleri mallarıyla ödediği yada ailesinin ödediği paradır.  İslamda ganimet bu olmuştur Kur'an tasdikli teşekkür ederim ederim saygılar

-----------------------------------------------------------

Kadınlar tarlaya benzetilmesi Çocuklarında yemişe benzetilmesi demektir. Halbuki Yunan medeniyetin en aydınları Kadını "Tarla" değil "Zevk aleti"  "tenasül aleti" "şer aleti" olarak tarif etmişlerdir. Günümüz dünyası ise kadını "motor dalga manita (metres) vesair acaip acaip cümlelerle benzetmelerle tarfi buyurmaktadırlar :D O halde Kurana dil uzatma

Kadınlar tarladır demiş.  tarlada yabani ot istemeden biter fakat Gül pak nazlı yetişirir tarlanıza dilediğiniz yerden girin demek

Kadınlara hoş sözlerle söylerek kalblerini girin güzel muamele edin çocuğunuz cemiyeyte yaralı bir şekilde doğsun demektir

öbür türlü bir anlayış oldumu işte böyle olur  yabani ot istemeden biter. kötü söz anında yemişini verir.

insanlarımız gençliğe bakınca  "ey gençlik sizler yarının ......." :D  Allah kurtarsın diyorlar :D

----------------------------------

islam da kadını istemeden nikahlanması söz konusu olamaz İster köle ister hür olsun Mihrini vermeden onunla evlenemezsin. Mihrinin tayini ise doğrudan kadına bırakılmıştır.

Demagoji yapma sadrı islamda bir tek köle gösterilemez ki Anası babası abisi dayısı amcası kocası öldürülmüş bir köle gösterilemez ki AŞK ile Seve seve büyük bir memnuniyetle Muhammedi olmasın gösterilemez.

--------------------------------------------------------------

Arapça "ma meleket eymanküm" lafzı asla sadece köle ve cariyeler demek olmayıp yanında çalıştırdığın (sözleşmeli sözleşmesiz) elemanları işcileri himetçileride kapsadığından dolayı. Senin "eymanküm" lafındaki yorumun bir mugalatadan ibarettir.

-------------------------------------------------------------

İttat ettiğin kadınları dövebilirsin

ayetinden önce "İlk önce kadına hakkını vericeksin" "cennet annelerin ayağı altındadır" "anne ise kadındır" Cihat kadına farz değildir. Nefs ile yapılan büyük cihat ise hayli hayli farz değildir. kadın doğurduğu bebeği emzirmek zorunda değil ise yemek yapmak evini süpürmek çamaşır yıkamak hayli hayli mecbur yada zorunda değildir.

İlk önce kadına hakkını vericeksin Ondan sonra kadın seni hizmetçi gibi çalıştırıp adi bir mahluk gibi görmeye başlarsa günümüz erkekleri gibi olucaksın :Dgünümüz erkeklerin en medenisi, karısını evinde adi hizmetlerini gören bir olarak çalıştırır. Koca islam sana kim dil uzatabilir

-----------------------------------------------

Avrupa kadının durumu daha kötüdür.  Kız çocuğu 14-15 yaşına girdiği zaman annesi "Kızım artık doğum kontrol hapı kullanman lazımdır" diyor. Bir toplumun malıdır çünkü

Artı Avrupada evlilik dışı doğum oranları Müslümanlığı temsil eden tek ülke olan Türkiyeden çok çok daha yüksektir.

"Asırlardır Türk dendiği vakit islam dini manası tahsil edilmiştir" İslam ülkesi diye örnek vericeksen "türkiyeyi vericen"

Biz nasıl hiristiyanlık diyerek afrikadaki hiristiyanları örnek göstermeyip avrupayı (USD avrupadan mteşekkildir) gösteriyorsak Müslümanlık diyincede Türkiyeyi göstericen

Türkiyede Kadının yeri Avrupadaki kadının yerinden kat kat üstündür. Hatta iddaa ediyorum, Türk milletinin fahişelere bile muamelesi, avrupalının eşlerine karşı muamelesinden bile çok çok daha samimi  içten ve kalbidiri

Artı Aydın Kadın Kocasına evliya olmuş kadındır. Çalışmak neden kadınlara cazip gelir Çünkü tüm dünyada kadınlara gereken ilgi ve alakayı erkekler gösteremiyor. gerektiği kadar para da vermiyor. Ve Müebbed istakbalin kadının razısı da olduğunu bilmiyor o yüzden kadınlara çalışmak daha cazip geliyor

Dipnot: Aslında daha özenli bir cevap yazmıştım fakat gönderemeden Ne oldu biliyor musun uçtu silindi :D neyse

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, Dindarr yazdı:

Dipnot: Aslında daha özenli bir cevap yazmıştım fakat gönderemeden Ne oldu biliyor musun uçtu silindi :D neyse

Tamam. o zaman daha özenli yazılmış olarak kabul ediyoruz. teşekkür ederiz. neticede saçmalayıp herkesi neşelendiriyorsun:)

not: önce bilgisayarda bir texte yaz. sonra buraya yapıştır. o zaman kaybolmaz.  

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...