Jump to content

Tanrının olmadığını kanıtlıyorum !

Recommended Posts

Uyuyunca rüya görüyoruz ama ölünce görmeyeceğiz demek istiyor. Ölümü uykuya benzetmiş ya, tek farkın bu olacağını anlatmak istiyor.

Beyin ölünce rüya da göremeyiz haliye.

AteistKemalistBirey oradan biliyor, o yüzden bu kadar emin konuşuyor olabilir.:)

sağolun tercüman hanımefendi :D

Sitelerde Paylaş
uyuyunca ne oluyorsa ölünce de o olacak (rüyalar hariç)
Nerden biliyorsunuz rüyaların hariç olduğunu?
ruh diye bir şey olmadığından olabilir mi ?
Uyuyunca rüya görüyoruz ama ölünce görmeyeceğiz demek istiyor. Ölümü uykuya benzetmiş ya, tek farkın bu olacağını anlatmak istiyor.

Beyin ölünce rüya da göremeyiz haliye.

AteistKemalistBirey oradan biliyor, o yüzden bu kadar emin konuşuyor olabilir.

Ben olsam emin konuşmazdım.

Uykuda direkt yatıp hiç bi şey hatırlamadan kalksaydık (rüya görmeseydik) belki şüphe olmazdı, ama rüya diye bir fenomen var, hiç de öyle tamamen sırrına vakıf olunmuş değil.

Ben olsam, rüya gibi müthiş bir fenomeni

bilimdeki materyalist bilim felsefesiyle, (bilimsel de olsa) üstünkörü açıklananlarla tatmin olmazdım.

Bu açıklamalarla "tamam işte rüya da böyle, sihirli ilahi bi şey yok" demezdim. Basit değil çünkü. Tam anlaşılmadan böyle denmemeli.

Ölümü hiçlik kabul edenler, sizin için

rüya hakkında şu anda akıma gelen (bilimsel kabul etmeyiniz) çıkarımlar:

beyindeki zaman algısını bir fonksiyon grafiği yaparsak

rüya görürken grafiğin eğimi fazladır. Zaman büzüşür, az zamanda uzun rüyalar görürüz.

kalp durması, bilinç kaybı ve ölümde ise eğim sonsuz olur, zaman sıfırlanır, rüya uzunluğu limitte sonsuza gider.

Sitelerde Paylaş

Ben olsam emin konuşmazdım.

Uykuda direkt yatıp hiç bi şey hatırlamadan kalksaydık (rüya görmeseydik) belki şüphe olmazdı, ama rüya diye bir fenomen var, hiç de öyle tamamen sırrına vakıf olunmuş değil.

Ben olsam, rüya gibi müthiş bir fenomeni

bilimdeki materyalist bilim felsefesiyle, (bilimsel de olsa) üstünkörü açıklananlarla tatmin olmazdım.

Bu açıklamalarla "tamam işte rüya da böyle, sihirli ilahi bi şey yok" demezdim. Basit değil çünkü. Tam anlaşılmadan böyle denmemeli.

rüya görürken grafiğin eğimi fazladır. Zaman büzüşür, az zamanda uzun rüyalar görürüz.

kalp durması, bilinç kaybı ve ölümde ise eğim sonsuz olur, zaman sıfırlanır, rüya uzunluğu limitte sonsuza gider.

Rüyanın oluşması için gereken en temel kondisyonları sağlayan beyinin ölmesi durumunda rüyadan bahsedemeyiz. Ötesi mantık dışıdır.

Sitelerde Paylaş

Rüyanın oluşması için gereken en temel kondisyonları sağlayan beyinin ölmesi durumunda rüyadan bahsedemeyiz. Ötesi mantık dışıdır.

İşin püf noktası da orada. Ölmeden yahut bilinç kaybolmadan önceki son anda, söz ettiğim o sonsuz rüya görülür ve biter...

Sonrasında ise beyin, bunları mantık dışı bulanlarla aynı kondisyonda devam eder :)

Sitelerde Paylaş
O kafanın içindeki organ her HAYVANDA var ama hiç biri yok olup gideceğini düşünmüyor. Bundan da sizin haberiniz yok galiba

Emin ol o kadar salak olsalardı hepsi koşa koşa ölüme giderdi ve soyları tükenirdi :)

İnsana sadık olan köpek ve yavrusuna sadık olan anne dışında benim aklıma ölüme meydan okuyacak bir hayvan gelmiyor

İnsanların rüya gördüklerini beyinlerine görebiliyoruz, rüya görmeyecek derin uykuyu sağlayan ilaçlar verebiliyoruz ve ölünce beyinde bir aktivite kalmadığını da ölçüyoruz biliyorsun değil mi?

Rüyalarda (ayrıntılı, bazen hatırlayabildiğimiz rüyalarda) beyin çok çalışır, uyanık düşünen bir beyin kadar aktiftir. Ölümde hiç çalışmaz

Kendi çapınızda eğrilerle doğrularla matematikle geometriyle türevle integralle bir şeyler çıkarmaya çalışacağınıza azıcık şu dünyayı öğrenmeye çalışın.

Sitelerde Paylaş

İnsanların rüya gördüklerini beyinlerine görebiliyoruz, rüya görmeyecek derin uykuyu sağlayan ilaçlar verebiliyoruz ve ölünce beyinde bir aktivite kalmadığını da ölçüyoruz biliyorsun değil mi?

Rüyalarda (ayrıntılı, bazen hatırlayabildiğimiz rüyalarda) beyin çok çalışır, uyanık düşünen bir beyin kadar aktiftir. Ölümde hiç çalışmaz

Kendi çapınızda eğrilerle doğrularla matematikle geometriyle türevle integralle bir şeyler çıkarmaya çalışacağınıza azıcık şu dünyayı öğrenmeye çalışın.

Laf... Paragrafın ilk yarısını ben de dedim zaten. Son yarısı ise okuyucunun gözünde saygınlığımı azaltıp, söylediğimin düşünmeye değer olmadığını dikte eden bir vaaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...