Jump to content

fal ve burçlar

Recommended Posts

Optimum kardeşim bunun için konu açmaya niye gerek duydun anlamadım, konu diye açıp sorduğun diğer soruları falan da düşününce, nedir ateistlerin günlük yaşamı diye belgesel falan mı çekeceksin ? Yoksa ateistlerin, allah tarafından çarpıldıktan sonra yamulmuş ucubik yaratıklar olmayıp normal insanlar olduğunu anlayınca gerçekten merak etmeye mi başladın ?

Sorunda geçenler bana pek birşey ifade etmiyor, kahve falı baktırmışlığım bile var ama eğlencesine, öyle sürekli günlük burç takip etmek, fal baktırmak hele ki hayatını bunlara göre düzenlemek falan ahmaklık olur.

Nostradamus aynen kuran'dan mucize çıkartmaya benziyor, maya takvimi diyorsan, adamların takvimi sonsuza kadar hesaplayacak hali yok ya, takvimin mantığına göre bir çağın sonunda bırakmışlar, bir yerde bitecekti elbette. Kehanet sahibi biriyle de tanışmadım henüz, 10 tane atıp 1 tane tutturmak marifet değil. 10'da 9 tutturan birisi varsa hemen tanışalım, sayısal lotoda çıkacak sayıları söyleyebilecek biri olursa daha makbule geçer :)

Sitelerde Paylaş

kısaca sormak gerekirse;

fal, büyü, burçlar vb. bu tip şeylere bakış açınız nedir? inanırmısınız mesela?

günlük burç vb şeyleri takip edermisiniz?

nostradamus, mayalar vb kehanet sahipleri size neyi ifade ediyor?

Fal ve büyü gibi şeyler saçmalık.Burçlara gelince kozmik etkiler sıcaklık iklimler genlere etkiyebilir ama insanın geleceğini, ileride neler yapacağının bilinmesine ve fala imkan tanıyan bir kehanet silsilesine mahal vermez.

Geleceğe dair tahminler yürütülebilir ama geleceği motamot doğru kimse okuyamaz.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanın doğum tarihi ve yeri insanın gelişimde belki rol oynayabilir bilimsel olarak bir geçerliliği var mıdır bilemem...

Ama fal burç astrolojiye inanmam okumam da..

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Optimum kardeşim bunun için konu açmaya niye gerek duydun anlamadım, konu diye açıp sorduğun diğer soruları falan da düşününce, nedir ateistlerin günlük yaşamı diye belgesel falan mı çekeceksin ? Yoksa ateistlerin, allah tarafından çarpıldıktan sonra yamulmuş ucubik yaratıklar olmayıp normal insanlar olduğunu anlayınca gerçekten merak etmeye mi başladın ?

Sorunda geçenler bana pek birşey ifade etmiyor, kahve falı baktırmışlığım bile var ama eğlencesine, öyle sürekli günlük burç takip etmek, fal baktırmak hele ki hayatını bunlara göre düzenlemek falan ahmaklık olur.

Nostradamus aynen kuran'dan mucize çıkartmaya benziyor, maya takvimi diyorsan, adamların takvimi sonsuza kadar hesaplayacak hali yok ya, takvimin mantığına göre bir çağın sonunda bırakmışlar, bir yerde bitecekti elbette. Kehanet sahibi biriyle de tanışmadım henüz, 10 tane atıp 1 tane tutturmak marifet değil. 10'da 9 tutturan birisi varsa hemen tanışalım, sayısal lotoda çıkacak sayıları söyleyebilecek biri olursa daha makbule geçer :)

niye şaşırıyorsun böyle konu açmama.. mesela galatasaraylıysam fenerbahçelilerle oturup konuşamazmıyım :)

karşıt görüşleri çok detaylı araştırmak gerektiğini düşünüyorum.. basma kalıp iki cümleyle insanları ve onların görüşlerini bilemezsiniz.. siz de bize karşı mthiş bir önyargı olduğu için konuşurken dalıyorsunuz adama.. önyargıları yıkmak gerek..gerçi çok zor gibi..

Sitelerde Paylaş

Hoptirinom,

Eskilerden bir şarkı vardır bilir misin?

Nakaratı

palavra, palavra, palavra...

şeklindedir.

Medyumluk ve Bilimsellik

Bu yazının üzerine laf söyleyeni Medyum Memiş Keto'yu dövdüğünden daha feci şekilde dövsün.

Yok arkadaşım, hepsi palavra. Neden palavra olduğu da orada yazıyor.

Bu tur konularin (telepati, telekinezi, uzaktan algilama, gelecegi gorme, vs) bilim adamlari tarafindan hicbir zaman ciddiye alinmadigi ve bilim dunyasinda bu konulardan hep uzak duruldugu zannedilmesin.

Gunumuzde durum elbette budur, ama durum bu noktaya gelene dek, bu konularin sarlatanlik veya kendini kandirma ornekleri olduguna ikna olmaya yetecek kadar veri toplanmis ve calisma yapilmistir.

Al bak, bu da parodisi:

Medyumluk Gerçek Olsaydı Ne Olurdu?

Şu zamanda, bugün geldiğimiz noktada insanların bu tarz şeylere inanması, neredeyse insanoğlunun bir kısmı refah içinde yaşarken Karakita'da insanların açlıktan ölmeleri kadar insanlık adına utanç verici.

tarihinde batatesci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Einstein normal ötesi diye adlandırılan telepatiye çok meraklıymış..Telepatiyle ilgili zihinsel yeteneklerini geliştirmek için bir çok seansa katılmış ve altıncı hissin kanıtlarının göz ardı edilemeyeceğini iddia etmiş...

Telepatiyle ilgilenen bir yazarın "mental radio" adındaki kitabına bir de önsöz yazmış.İnsanların telepati gücüyle iletişim kurabileceklerini açıklamış..Bu enerjilerin mekaniğinin metafizikle alakalı değil,günümüzde üzerinde yeterince araştırma yapılmamış , henüz ortaya çıkarılmamış fizikle açıklanacağını söylemiş...Dinciler hemen atlamasın, zira ruhlarla ,cinlerle perilerle alakalı değil , enerjiyle alakalı kuramlarla yaklaşmış konuya...

Bazı anlamlandıramadığımız veya günümüzde henüz araştırılmamış şeyler olabilir.. Bazı şeyler varsa bile, bu ortada bir Allah var demek anlamına asla gelmez..

Belki de bazı kişilerin altıncı his fenomenleri E=mc2 nin içinde saklıdır :) ya da kuarklarda,quantum da falan...Ben pek anlamam Einstein'ın yalancısıyım..

Sitelerde Paylaş

Haklısın placebo, bugün geçmişte insanoğlunun anlayamadığı pek çok şeyin doğasını şimdi ilkokul çocukları bile biliyor. Bugün ''Allah var''a bağladıkları her bilinmeyen yarın bilimin açıklayabildiği bir husus olduğunda başka bilinmeyenlere sarılacaklar. Geçmişte de böyle olmadı mı?

Sitelerde Paylaş

niye şaşırıyorsun böyle konu açmama.. mesela galatasaraylıysam fenerbahçelilerle oturup konuşamazmıyım :)

karşıt görüşleri çok detaylı araştırmak gerektiğini düşünüyorum.. basma kalıp iki cümleyle insanları ve onların görüşlerini bilemezsiniz.. siz de bize karşı mthiş bir önyargı olduğu için konuşurken dalıyorsunuz adama.. önyargıları yıkmak gerek..gerçi çok zor gibi..

Futbolla da zerre kadar ilgim yok ama uğraşmamak için soranlara cimbomluyum deyip geçiyorum :) Öbür türlü işin yoksa "futbolla hiç ilgilenmiyorum, en son 15 sene önce televizyonda bir maç seyretmiştim" cevabını verince sana uzaydan gelmişsin gibi bakan adamlara laf anlat.

Önyargı ? Ben bir müslümanla ilgili herhangi bir varsayımda bulunuyorsam çevremde gördüğüm, istemediğim kadar müslümanda gördüğüm ortak düşünce ve davranış kalıplarından yola çıkarak konuşuyorum. Yüzde doksandokuzunun müslüman olduğu iddia edilen bir ülkede ateist olan benim, futbolla gram ilgilenmeyen benim, nefsi müdaafa hariç şiddetin her türlüsüne karşı olan benim, cinsellikle içiçe olmayan kendine özgü namus anlayışı, cehennem korkusuna dayanmayan doğru-yanlış ölçüsü olan benim. Sen bir ateistle ilgili varsayımda bulunurken neye dayanarak konuşuyorsun ? Kaç tane ateist akraban, arkadaşın vs var ?

Sitelerde Paylaş

kısaca sormak gerekirse;

ben inanmam

ama Muhammed'in büyü ve sihirden çok korktuğunu biliyorum, o inanıyormuş. Kuran ve hadisler büyüler, büyücüler, sihirlerle dolu.

Tabii bunlar saçmalık, bunu sen de kabul ediyor gibisin.

Neyse işte kitabını oku , sütünü iç ve uyu...

Sitelerde Paylaş

Müslümanlara önyargılı olmak diye birşey sözkonusu olamaz mavipanterinde dediği gibi çevremiz müslüman doludur neyin ne olduğu ortadadır bu siteye gelen müslümanlar (en azından çoğu) ateistler hakkında varsayımda bulunan ve ön yargılı olanlardır...

konuya gelirsek

enerji, biokinezi, telekinezi vardır kullanılmaktadır bunları çok iyi kullanan insanlar vardır farzı misal berk eratay bırak türkiyeyi dünyada ünlenmiş bir biyokinezi ustasıdır.

Fallara inanmam ancak insanların düşüncelerinin bazı şeyleri tetikleyebildiğini düşünüyorum mesela kalabalık bir grup sokakta yürürken hepiniz bir kişiye odaklanıp size bakmasını isterseniz o kişi bir süre sonra size dönüp bakacaktır bu deneysel bir çalışmadır ve enerji odaklamalarıyla mümkün olacak birşeydir. Fala bağlamak gerekirse eğer bir fal baktırır ve birşey görürseniz bakan kişinin size söylediği şey (mesela para) sizin beyninizde oluşacak doğal olarak beyniniz ve bilinçaltınız falda görülen şeyi tetikleyebilir tabiki bunu her fal baktıran kişinin enerjisi yaptırabilecektir diye bir garantisi yoktur bu sebeple fallar güvenilir şeyler değillerdir işin sırrı enerjinizi bir konuya odaklayabilmektedir. Bazı kişileri duyarsınız mesela bir falcıya gitmiş falcı onun bütün hayatını saymış falan buda ordaki falcının kişinin enerjisini okuyabilmesiyle ilgilidir yani mistik bir tarafı yoktur. Bu yüzden bu falcılar güçlü karakterdeki insanları okuyamazlar çünkü enerjileri onların enerjileriyle çatışır. Buda toplumumuzdaki tipik "inanmazsan çıkmıyormuş/bakamıyormuş" klişesini güzel açıklıyor bence...

Yani bununda inanmayla alakası yoktur vardır doğrudur geçmişi görebilirler ancak kimse geleceği okuyamaz...

Sitelerde Paylaş

kısaca sormak gerekirse;

günlük burç vb şeyleri takip edermisiniz?

nostradamus, mayalar vb kehanet sahipleri size neyi ifade ediyor?

Ateistler olarak inanmıyoruz genelde teistler veya teist eğilimde olanlar bu tür şeylere inanma eğiliminde birde kuranda var veya yok diye yorum getirmeye kalmıyorlarmı beni benden alıyor cahiller.

Sitelerde Paylaş

maya takvimi diyorsan, adamların takvimi sonsuza kadar hesaplayacak hali yok ya, takvimin mantığına göre bir çağın sonunda bırakmışlar, bir yerde bitecekti elbette. Kehanet sahibi biriyle de tanışmadım henüz, 10 tane atıp 1 tane tutturmak marifet değil. 10'da 9 tutturan birisi varsa hemen tanışalım)

Memlekette hemen her gün birkaç deli "Yarın büyük bir deprem olacak" diyor. Haberiniz olmuyor, değil mi?

Ama yarın bir gün büyük bir deprem olduğunda, bu delilerden biri 'büyük kahin' olacak.

Benden söylemesi.

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...