Jump to content

Muhammed Mustafa erdemli bir insan mıydı?

Recommended Posts

• İleti 153
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peygamberimizin ahlâkının en önemli özelliği, Allah vergisi oluşudur. O bütün güzel vasıfları, çalışıp, emek verip, bir çaba sonucu kazanmış değildir. Onun ahlâkı Allah tarafından ihsan edilmiş, ikram edilmiştir. Yüce Allah onu insanların örnek alacağı kusursuz, eksiksiz ve seçkin bir şekilde yaratmıştır.

(...)

Öyle ki, her gören, Peygamberimizin o faziletle birlikte yaratıldığı kanaatine varırdı. Hiç kimse ondan o fazilete aykırı bir şeyin görüleceğine inanmazdı. O her zaman muhtaçlara yardım eder; zayıfları korur; tatlı sözlü, güler yüzlü bulunur; izzet ve vakarını muhafaza eder; tevazu ve hoşgörüsünü hiç kimseden esirgemezdi. Güneş nasıl ki, Allah'a inananın da, inanmayanın da üzerine doğarsa, Peygamberimizin dünyayı kaplayan şefkati de küçük-büyük, gençihtiyar, müslim-gayr-i müslim herkese aynı şekilde yayılırdı.

Bu Muhammed, olmayan-yaşamamış Muhammed'dir.

Efsanedir, uydurmadır.

Gerçek muhammed bu değildir.

Gerçek Muhammed, doğduğunda mucize olaylar olmamıştır, her sıradan çocuk gibi doğmuştur.

Gerçek Muhammed, rahip Bahira ile karşılaşmış ve peygamberlikle müjdelenmiş değildir.

Öyle olsa en başta Ebu Talip ona inanır, müslüman olurdu.

Gerçek Muhammed'in sırtındaki peygamber mührü falan değildir, büyük bir et benidir, urdur ve zaman zaman kendisine rahatsızlık verir.

Gerçek Muhammed'in hiçbir üstün niteliği yoktur, tersine zaafları çoktur.

İlk 3 maddeyi ele almıştık. Sonraki 3 maddeye geçelim:

4- Eline, diline, beline sahip

5- Kul hakkı yemeyen

6- Çalışkan, üretken

Muhammed, ne eline, ne diline, ne de beline sahip olamamıştır.

Eli ya kılıçtadır, ya başkalarının malında-toprağında.

Dili "Bana Allah'tan vahiy geliyor" diye ayetler dizip durmuştur.

Beli ise onlarca eş ve cariyeyle yetinmemiş, evlatlığının karısına kadar uzanmıştır.

"Kul hakkı" demek, başka insanın kazandığını gaspetmek, emeğini sömürmektir.

Muhammed'in emriyle binlerce insanın canı, malı, evi-toprağı gaspedilmiş, kölelerin emekleri ve özgürlükleri sömürülmüştür.

Muhammed gençliğinde bir müddet çalışmış, bunun dışında yaşamında hiç üreten, emek sarfederek katkı sunan biri olmamıştır.

Bir kitabı bile 23,5 senede ancak tamamlayabilmiştir.

Bilmediği konuya el atmış, "hurma ağaçlarının aşısını şöyle yapın" diye ahkam kesince, o yıl hurma verimi düşmüş, bunun üzerine "“Siz dünya işlerini benden daha iyi bilirsiniz” demek zorunda kalmıştır. (Sahih-i Müslim) Yani, o reel yaşamın işlerinden uzaktır, uydurmaları ahireti-cenneti-cehennemi iyi bilir. Nasıl olsa gidip de gelen yok ki yalanlasın. :D

Sitelerde Paylaş

Bu Muhammed, olmayan-yaşamamış Muhammed'dir.

Efsanedir, uydurmadır.

Gerçek muhammed bu değildir.

Gerçek Muhammed, doğduğunda mucize olaylar olmamıştır, her sıradan çocuk gibi doğmuştur.

Gerçek Muhammed, rahip Bahira ile karşılaşmış ve peygamberlikle müjdelenmiş değildir.

Öyle olsa en başta Ebu Talip ona inanır, müslüman olurdu.

Gerçek Muhammed'in sırtındaki peygamber mührü falan değildir, büyük bir et benidir, urdur ve zaman zaman kendisine rahatsızlık verir.

Gerçek Muhammed'in hiçbir üstün niteliği yoktur, tersine zaafları çoktur.

İlk 3 maddeyi ele almıştık. Sonraki 3 maddeye geçelim:

4- Eline, diline, beline sahip

5- Kul hakkı yemeyen

6- Çalışkan, üretken

Muhammed, ne eline, ne diline, ne de beline sahip olamamıştır.

Eli ya kılıçtadır, ya başkalarının malında-toprağında.

Beli ise onlarca eş ve cariyeyle yetinmemiş, evlatlığının karısına kadar uzanmıştır.

"Kul hakkı" demek, başka insanın kazandığını gaspetmek, emeğini sömürmektir.

Muhammed'in emriyle binlerce insanın canı, malı, evi-toprağı gaspedilmiş, kölelerin emekleri ve özgürlükleri sömürülmüştür.

Muhammed gençliğinde bir müddet çalışmış, bunun dışında yaşamında hiç üreten, emek sarfederek katkı sunan biri olmamıştır.

Bir kitabı bile 23,5 senede ancak tamamlayabilmiştir.

Bilmediği konuya el atmış, "hurma ağaçlarının aşısını şöyle yapın" diye ahkam kesince, o yıl hurma verimi düşmüş, bunun üzerine "“Siz dünya işlerini benden daha iyi bilirsiniz” demek zorunda kalmıştır. (Sahih-i Müslim) Yani, o reel yaşamın işlerinden uzaktır, uydurmaları ahireti-cenneti-cehennemi iyi bilir. Nasıl olsa gidip de gelen yok ki yalanlasın. :D

Sen haklıysan ben bir şey kaybetmem.Ya ben haklıysam sen ne yapacaksın?

Sitelerde Paylaş

Sen haklıysan ben bir şey kaybetmem.Ya ben haklıysam sen ne yapacaksın?

Sen bir tek Allah inancı var sanıyorsun herhalde.

Farzet ki benim tanrım gerçek.

Ve uyarıldıkları halde hala yanlışı göre göre, bile bile inatla devam edenlere, hele senin gibi bu tür bencil hesaplar içinde olanlara karşı acımasızsa;

Sen ne halt edeceksin o zaman?

:lol:

Sitelerde Paylaş

Sen bir tek Allah inancı var sanıyorsun herhalde.

Farzet ki benim tanrım gerçek.

Ve uyarıldıkları halde hala yanlışı göre göre, bile bile inatla devam edenlere, hele senin gibi bu tür bencil hesaplar içinde olanlara karşı acımasızsa;

Sen ne halt edeceksin o zaman?

:lol:

Sen bilirsin benden söylemesi.Demedi deme.

Sitelerde Paylaş

Eli işte gözü oynaştadır..

Çok eşli hayatı öyle bir sevmiş ve benimsemiştir ki hayalinde yarattığı cenneti bile hurilerle dolu tasvir etmiştir..

Beline çok düşkün bir adam..

Müslümanlara peygamberin çok eşlilik durumu sorulduğunda, 'savaşta kocası ölmüş veya çeşitli nedenlerle korunmaya muhtaç kadınlara bakmak için' yanıtını verirler..

İslamiyette 4 eş almayı da yine korunmaya muhtaç kadınlarla ilişkilendirirler..

Peki hadi bu dünyadaki insanlara bunu yutturdular diyelim. E cennette kadınların korunmaya ne ihtiyacı vardır ey müslümanlar ?..Ekmek elden, su gölden bir yaşamın olduğu yerde neden her bir adama bir çok huri düşmekte?..

Buna cevap veremezler.Çünkü "azgınlıktan" diyemezler..

Bütün bu çok eşlilik sevdası müslüman alemine ve cennete, hep bu Muhammedin azgınlığı yüzünden girmiştir...

Konuyu Cübbeli Ahmet hoca'nın hurilerle ilgili bir videosuyla süsleyelim..Ne kadar salavat o kadar huri..Çok güldüm..

http://www.videoface.gen.tr/ne-kadar-salavat-o-kadar-huri.html

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Peki sizin evrimde nasıl oluyor bu iş?

Kadın üremeyecek ise neden yumurtlar ki? Tamam yumurtladık, o yumurta olgunlaşacak mı ne olacak ne kadar süre beklemek gerek,

daha yaşın küçük diyerek biraz daha çocukluğunu yaşasın diye bir köşeye terk edilen kedi, inek, maymun görmedim ben,

Hayvan olmak istiyorsan çık git mağarada yaşa...

7.yy a geri dönmek isteyen zihniyet bronz çağına da geri dönmeyi neden göze almasın?

Genç yaşta evlenen kızlar (adet görür görmez) henüz pelvisleri gelişmediği için (çatıları dardır) halime kalıp doğum yaparlarken ölüme riski ile karşılaşırlar. Eğer tıbbi kaynaklar var ise bu çocuklar sezaryen ile alınabilir ve genç kızın hayatı kurtulur ama sizin 7. yy'a özenen şeriat ülkelerinde gerçekten çok sağlam bir tıbbi altyapı yok malesef

http://articles.cnn.com/2009-09-14/health/yemen.childbirth.death_1_minimum-marriage-age-child-marriages-child-brides?_s=PM:HEALTH

http://www.factsforlifeglobal.org/01/1.html

15 yaş altındaki kızlarda doğum komplikasyonları riski diğer kadınların 5 katı diyor ama ben sana adam gibi bir makale de bulabilirim bu konuda.

Senin yüce Kuran'ın akıl edememişmi kız iyice olgunlaşana, poposu serpilene kadar bekleyin öyle evlenin demeyi?

Erkeğin pipisinin ucundaki etin sağlık risklerini(!) biliyor, bunu bilmiyor mu?

KOnuya gelince, adaletli ve düzenli bir toplum yapmaya çalıştığı için bir derece erdemlidir. İslamiyet öncesi ve sonrası Arap toplumuna bakarsanız etkilerini görürsünüz zaten.

Ama sorun bazı mankafaların 7.yy'da yaşayan dünyanın en pis toplumlarından birine (çocuk gömmeler, ölen erkekler, kan davaları, tecavüz . ohoo...) yazılmış kanunların evrensel olduğunu zannetmesi...

Madalyonun diğer yüzünde ise kendi karıları ile ilgili olay ve Ben-i Kureyza katliamı var. Ben-i Kureyza için hükmü başkası vermiş diyorlar, ama bence peygamber istese müdahale edebilirdi

tarihinde Yakılan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

Erdemliymiş. Allah'tan farkı eti, kemiğiymiş. Hatta Allah'a eşitmiş:

http://www.youtube.com/watch?v=t4iqTcGMwm8

(Hem başlığı güncellemiş oldum, hem de bu video önemli, bulmam kolay olsun diye başlığa ekledim.)

Linkini de yazalım ki görüntü kaybolursa bulunabilsin:

Biz de biliyoruz böylelerinin olduğunu - bu yüzden de onları kendi hallerine bırakıyoruz zaten..Topluma yararı yoksa zararıda yok onların.

Sende sanki sapık ateist yokmuş gibi algılıyorsun be adam ...Yani yolunu sapıtmış ateist dolu sürülerce.

Tamam bu videodaki adam görünüşe göre Allaha şirk koşmuştur yolunu sapıtmıştır iyide onun o anki durumunu nerden anlayacaksın nasıl tespit edeceksin - belki aşka gelmiştir aşık olmanın ona verdiği bir dürtüdür belkide algıları o kadardır. sevgilisine sana taparım sen benim tanrımsın diyene ne demeli herşeyden üstün görene ...

Sen bir ateist olarak hiçbir kanıtın yokken saf gerçeğin ateizm olduğunu ve yaratıcınında saf madde gerçeği olduğunu söylerken akıl ve zihninin algılarının düşüncelerinin mantıklı olduğunumu zannediyorsun..İşte bunda yanılıyorsun . neden yanılıyorsun çünkü başkalarının zihninde düşüncesinde ve kavramlarında senin inandığın saf gerçek dediğin masaldan öte değil de ondan.

Peki bu materyalizmde olduğu gibi din anlayışını kendi yorumundan başka saf göremeyen ve bunuda mantık adına savunanlara ne demeli ?

Bunları gözönünde bulundur videodaki adama hak vereceksin.

Herkes bilir ki yaratan yaratılanın aynısı olmaz .bu önemli noktayı kavramlarına sunuyorum.

Şunuda öğren: Tarikatlar islami teriminde dini yaşamın kendi yorumlarındaki universiteleridirler . Ehliyetli olmayan onların hallerini anlayamaz. .Yunus mevlana geylani gibi yüksek erdemli insanlar M u h a m m e d Mustafanın öğrencilerinin torunlarıdırlar..İşte bu yüzdendir ki O yüksek Ruhlu insanlar islam dininden aldıkları terbiye ile kendilerini en aşağıda görmüşler ve üstünlük şeref gibi madalyaları ayaklar altına almışlar..

Malesef günümüzde bu anlaşılmadığı için dağınık olan zihinler bazı hissiyata galib gelip düşünme bitarafa aklı bile kale almıyorlar..Bunun en önemli sebeplerinden biride öğrencinin ilk öğretimde üniversite sınavlarına kendini zorunlu zannetmesi gibi kaldıramayacağı yükün altına girmesine benziyor.

Heleki böylesi tarikat gibi meselelere ölü olan materyalizm felsefesinin hiçte alanı olmadığı o geniş meselelere burnunu sokması beynine kurşun sıkmasına benzer ..

Sitelerde Paylaş
belki aşka gelmiştir aşık olmanın ona verdiği bir dürtüdür belkide algıları o kadardır. sevgilisine sana taparım sen benim tanrımsın diyene ne demeli herşeyden üstün görene ...

(...)

Bunları gözönünde bulundur videodaki adama hak vereceksin.

Putperestlere de hak verelim o zaman.

Onlar da aşka gelip, yaptıkları putları Allah'la aralarında aracı görüyorlardır belki.

Hem Allah'ın asla affetmeyeceği şeyin şirk olduğunu bileceksin, hem de bu adama ve bunun gibi düşünenlere hak vereceksin ha!

Yoksa sende mi Allah'ın herşeyi yoktan yarattığını ama Muhammed'i kendi nurundan yarattığına ve Muhammed'in nurundan da melekleri yarattığına inananlardansın?

Yoksa sende mi Muhammed'in kainatın efendisi olduğunu öne sürenlerdensin?

Bundan ala şirk mi olur yahu?

Sitelerde Paylaş

Pante haksızlık ediyorsun. O zamanda o zamanın şartıyla yaşamamış bir insan olarak 1400 yıl öncesi için atıp tutuyorsun. Sana göre o zamanın insanları müslüman olmayan kimi görse öldürüyorlardı. Eli kılıcında müslümanlar yoldan adam çeviriyorlardı. Peki o adamlar niye müslüman oldular. Neticede müslüman olan insanlar da o öldürdükleri insanlar gibiydiler. Hadi diyelim ki korkudan oldu

(bunların arasında Hamza gibi Ömer gibi cesaretiyle ün salmış kişiler nasıl korkudan oldu onu da anlamış değilim ya neyse...)

Korkudan olsa bu din 1400 sene öncesinden bu zamana gelmezdi kimden korkuyorlar ki öyle uzun süre olsun. Allah deme onu bilen adam sadece korkudan ibadet edilişinin hiç bir faydası olmadığını da bilir.

Neden sayıları sürekli artmış güven duymadıkları birinin peşinden niye koşsunlar akıl mantık işi mi bu?

Sitelerde Paylaş

Pante haksızlık ediyorsun. O zamanda o zamanın şartıyla yaşamamış bir insan olarak 1400 yıl öncesi için atıp tutuyorsun. Sana göre o zamanın insanları müslüman olmayan kimi görse öldürüyorlardı. Eli kılıcında müslümanlar yoldan adam çeviriyorlardı. Peki o adamlar niye müslüman oldular. Neticede müslüman olan insanlar da o öldürdükleri insanlar gibiydiler. Hadi diyelim ki korkudan oldu

(bunların arasında Hamza gibi Ömer gibi cesaretiyle ün salmış kişiler nasıl korkudan oldu onu da anlamış değilim ya neyse...)

Korkudan olsa bu din 1400 sene öncesinden bu zamana gelmezdi kimden korkuyorlar ki öyle uzun süre olsun. Allah deme onu bilen adam sadece korkudan ibadet edilişinin hiç bir faydası olmadığını da bilir.

Neden sayıları sürekli artmış güven duymadıkları birinin peşinden niye koşsunlar akıl mantık işi mi bu?

Bunları ben yazmadım.

Dolayısıyla kendi kafanda olanları bana maledip haksız olduğumu öne sürmen yanlış.

Varsa itirazın, yazdıklarımda yanlış olan, yalan olan ifadeyi göster. Ben de sana İslam tarihinden belgesini getireyim.

Ayrıca sayı artışı, inananın çokluğu kıstassa eğer, İslam'dan 600 yıl önce kurulmuş, daha eski bir din olan Hristiyanlığın mensubu çok daha fazla.

Ve aradan 1400 sene geçmesine karşın İslam, Ortadoğu'dan çıkamamış sayılır, 2-3 istisna ülke hariç. İnsanların hala %80'i Muhammed'e ve İslam'a inanmıyor.

Sitelerde Paylaş

Putperestlere de hak verelim o zaman.

Onlar da aşka gelip, yaptıkları putları Allah'la aralarında aracı görüyorlardır belki.

Hem Allah'ın asla affetmeyeceği şeyin şirk olduğunu bileceksin, hem de bu adama ve bunun gibi düşünenlere hak vereceksin ha!

Yoksa sende mi Allah'ın herşeyi yoktan yarattığını ama Muhammed'i kendi nurundan yarattığına ve Muhammed'in nurundan da melekleri yarattığına inananlardansın?

Yoksa sende mi Muhammed'in kainatın efendisi olduğunu öne sürenlerdensin?

Bundan ala şirk mi olur yahu?

putperestlikle ne alakası var bunun.

Onlar neyin aşkına geliyorlarmış ? ha bak ruhcu olan materyalizm felsefesi bir putperestliktir bu doğru.( tabi bunu önce anlamalısın)

Eskiden taştan topraktan put yapıp hatta ekmeğe bile şekil verir taparlarmış ..ateislerde taşa toprağa tapıyor tanrı diyorlar ee ne farkları kaldı putperestliken ?

Diyorumya ateizm bir ilkelliktir diye .

Elbette Allah şirki affetmez ..İyide sen beni anlamamışsın.

adamın ne söyleyip niyetini nasıl anlayacaksın nasıl tespit edeceksin dedim.

Ben Kainatın yaratılışının Muhammed Mustafanın nurundan yaratıltıgına inanıyorum .Bigbang Muhammedin nurundan var edilmiştir ee bırakta kainatın efendisi olsun artık değilmi ..şirk bunun neresinde ?

Ayrıca yukardada söyledim ya Yüksek Ruhlu erdemli insanlar diye .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...