Jump to content

Çılgın İstanbul Depremi

Recommended Posts

Çılgın proje imiş.

Tamamlanması 10-15 yıl sürebilirmiş.

Kimilerine göre 10 milyar dolar para harcanacakmış, kimilerine göre ise 20 milyar dolar.

Ben daha çılgın birşeyden bahsedeceğim:

20 yıl içinde İstanbulda deprem olma olasılığı 2/3 tür. Ölecek kişi sayısı çok fazla olacak. Tüm aklı başında bilimadamları Türkiye tarihindeki en büyük deprem olacağını söylüyor. Hatta birisi "Hayatım içinde bir milyon insanın öleceği bir deprem görecek olmam beni üzüyor." bile diyebiliyor.

Bir milyon insan ölecek!

İŞte size çılgın bir rakam. Bir milyon ölü.

Bunları bilmeyen veya önemsemeyen bir yönetici çılgın değil aklını kaçırmıştır.

Sitelerde Paylaş

"Doğa bilimlerinin etkilemediği, doğa bilimlerinden nasibini almamış insanların yönettiği, ve o insanların içinde yaşadığı bir ülkede buna hazırlanmak mümkün değil. Önce eğitim ayağa kaldırılmalı. Bu niyet hiç yok. İmam mektebi yapan bir memleketten ne bekliyorsunuz, Allahaşkına?

Bilgili insanların yönetime getirilmesi lazım. Eğitim ihtilali lazım.

Öğretmen mi kaldı?

Siz Darwin'in teorisini öğreten öğretmeni sürerseniz, bu memleketin doğa karşısındakini aczini arttırıyorsunuz demektir.

Eskiden yöneticiler biraz daha tahsilliydiler, şimdi tam bir felaketle karşı karşıyayız.

Bu halkı kim koruyacak?

Bir müessese var bu halkı koruyacak afete karşı. Bir tane.

'Silahlı Kuvvetler'. Benim tek güvendiğim kurum."

Sitelerde Paylaş

Celal Şengör gibi birinin bu ülkede harcanışına üzülüyorum adamın faydalı olacak hiçbir alanı yok.

Gerçekten de konuştuğumuz konular ya türban üniversitelere girer mi ya da diğer dini bir şey daha.

Bi de evrimi anlatan öğretmenin sürülmesi olayı başlı başına bir trajikomedi.

Bizim ülkeye zaten bu yakışıyor devam edelim. Tiksiniyorum.

Biraz alakasız oldu ama söylemek istedim

tarihinde CCR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yine yatırımlar İstanbul'a... Hem de manyak rakamlarla... Oysa ki Türkiye İstanbul'dan ibaret değil. Anadolu'da hala yolsuz ve susuz yerler var. İşsizlik almış başını gidiyor. Fakirlik zirve yapmışken, sen bunlara yatırım yapmak yerine, İstanbul'a onlarca milyar dolar savur...

Ben Anadolu'lu bir AKP taraftarı olsaydım, bu çılgın projeden sonra AKP'ye kol saati gösterirdim...

İstanbul'u yarmanın, Çamlıhemşin'de oturan kişinin ne kadar şeyinde olur?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...