Jump to content

Beni Çılgına Çeviren Şey

Recommended Posts

F:fartofinlee C:Cahil

(hararetli hararetli bir şeyler anlatırken)

F:... hede hödö oduğu için bu evrimci perspektiften de doğrudur.

C:Evrim diye bir şey yoktur?

F:Evrimle ilgili ne biliyorsun ki?

C:Yapma allah aşkına.İnsanın maymundan geldiğine kim inanır!?

Bu cümleyi her duyduğumda inanın beynimden vurulmuşa dönüyorum. Karşımdakinin acizliğini bir kenara bırakalım, boşa konuşup kendimi boşa yorduğumu düşünüyorum.

bu forumda da çok fazla rastladım.

Evrime inanın ya da inanmayın ama şunu öğreniverin: Evrim teorisi İNSAN MAYMUNDAN GELİR cümlesine indirgenemez!

Zira evrim teorisi böyle bir şeyi iddia dahi etmemektedir.

Doğrusu ise İNSANLAR VE MAYMUNLARIN BİR ORTAK ATAYI PAYLAŞTIKLARI gerçeğidir.

ve bunu duymak size belki üzücü gelebilir ama sadece maymunla değil, kuşla, yılanla, hatta deniz hıyarıyla bile çok uzaktan akrabayız.

Sitelerde Paylaş

evrime inanıyor musun ile evrim teorisine inanıyor musun arasında farklar var bence

evrim gen frekanslarının değişimidir. yani nesilden nesile farklı kalıtsal özelliklerin aktarılmasıdır.

geçmişteki insanlar daha güçlüydü şimdi insana baktığımızda o zor şartlarda yaşayamazdı yavaş yavaş küçülüyoruz.

Sitelerde Paylaş

Bırakın desinler!

Maymuna baktıklarında onların da kafası karışıyor "Ne kadar insana benziyor" diye.

Ortak atayız ama en yakın akrabayız da. Yani, bir kuşla, yılanla o denli yakın değiliz.

Ayrıca çamurdan-balçıktan yapılmış olmak gibi saçma değil.

Sitelerde Paylaş

evrime inanıyor musun ile evrim teorisine inanıyor musun arasında farklar var bence

evrim gen frekanslarının değişimidir. yani nesilden nesile farklı kalıtsal özelliklerin aktarılmasıdır.

geçmişteki insanlar daha güçlüydü şimdi insana baktığımızda o zor şartlarda yaşayamazdı yavaş yavaş küçülüyoruz.

demek istedigini anladım. haklısın. sonucta evrim DNA'daki değişim olduğuna göre, DNA'nın değiştiği de reddedilemez olduğuna göre inanıp inanmamak gibi birşey söz konusu değil..

işte ben de bu yüzden evrim ve teori sözcüklerini yanyana kullanmayı sevmiyorum. Evrim kanıtlandı. İkna olmamakta direnen bilimden uzak yobazlar var diye evrime teori demek haksızlık olur. O bahsedilen "Darwin'in Evrim Teorisiydi" ve teorisini hayatı süresince kanıtlayamadı. Elinde ne DNA dizilişleri ne de fosillerle ilgili hiç bir veri yoktu çünkü..

nasıl dünyanın küresel olduğu bir teori değilse evrim de bir teori değildir.

Sitelerde Paylaş

İnsanlar kendilerini ve hayatlarını mükemmelleştirmeye çalışıyorlar sürekli. Yok olacaklarını kabullenemiyorlar; çünkü bu onlara çok ağar geliyor. Hayatlarını da çok karmaşıkmış gibi görmeye çalışıyorlar; başarıyorlar da. İnsanları aslında bu korkuya iten en büyük etkende hayatlarını boş geçirme arzusu. İnsanlara baktığınızda amaçları olan kısım azınlıktadır her zaman. Herkesin amaçları vardır ama çoğu insanın amacı hayatını çok kolay, hiç bir çaba sarf etmeden geçirmektir. İnsanlar aslında sadece kişisel zevkleri için yüce bir varlığa inanmak istiyorlar. Ama bilmiyorlar ki inandıkları varlığa göre hepsi cehennemlik. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...