Jump to content

siz busunuz

Recommended Posts

Bir ülkenin kaderini değiştirebilecek duyarlılığı gösterenlerin katıldığı mitingde bir kadına 2-3 kişi sarkıntılık edebilir belki.

Ama o kişilere diğer insanlar müdahale edip kadına yardımcı olmuyorlarsa;

Bırakın yardım etmeyi, ağızlarında tekbirle sözde demokrasi isteyenler hep birden saldırıp toplu tacize-tecavüze girişiyorsa;

O ülkenin bir de demokrasi istemeyenlerini, duyarsızlarını düşünün.

İnsan diyebilmek imkansız!

Örneğin yarın 1 Mayıs.

Taksim'de asla bir kadın böyle bir durumla karşılaşmaz, şimdiye dek karşılaşmamıştır.

Polisten, güvenlikten dolayı değil, katılanların kesinlikle en ufak bir tacize bile izin vermeyeceklerinden dolayı.

Evet, biz de gelişmemiş bir toplumuz. Bizde de taciz, tecavüz çok ama bizdeki lümpen kesimde olur.

Politik topluluklarda olmaz. Hele demokrasi, özgürlük isteyen kesimlerde hiç olmaz.

Hatta sadece solcularda değil, sağcı kesimin mitinglerinde de olmaz. Derhal müdahale edilir.

Onlar da müslüman, bizim halkımız da müslüman.

Ama bizim halkımız biraz uygarlıktan nasiplenmiş, laiklikle yoğrulmuş.

Tesettür yaygınlaştıkça bu nitelik kaybolacak, açıklara karşı hayvanca duygular artacak ve azgınlaşacak, saldırganlaşacaklar.

Aradaki farkın yegane sebebi bu.

Tesettürlü bir kadına bunu yapamazlardı. O zaman o kitle müdahale ederdi.

Açığa fahişe gözüyle baktıkları için mübah görüyorlar.

Sitelerde Paylaş

Tesettür yaygınlaştıkça bu nitelik kaybolacak, açıklara karşı hayvanca duygular artacak ve azgınlaşacak, saldırganlaşacaklar.

Aradaki farkın yegane sebebi bu.

Tesettürlü bir kadına bunu yapamazlardı. O zaman o kitle müdahale ederdi.

Açığa fahişe gözüyle baktıkları için mübah görüyorlar.

Evet kesinlikle haklısın. Azgınlıkla bastırılmışlık dogru orantılı. Şöyle ki bizde facebookuna bikinili ya da çok kısa etekli fotoğraflarını koyan kızlar hemen "kaşar, kaltak, yollu" gibi damgalar yer. Sanki millet o resimlere baksın da mastürbasyon yapsın diye koymuş gibi. Daha medeni toplumlarda ise gerçekten 7 yaşındaki kız gibi 60 yaşında bir insan da internette sadece müstehcen bölgelerini kapatarak fotoğraflar veriyor, çünkü o fotoğrafın kot ve kazakla çekilenden bir farkı yok.

Diğer bir taraftansa daha gelişmemiş toplumlarda (bir kısım türk insanında da) kısa kollu giyen, saçları görünen kadın çıplak addediliyor ve erkekler üzerinde baştan çıkarıcı etkisi oldugu düşünülüyor.

Sitelerde Paylaş

Bu haberi gördüm doğru olduğundan şüpheliyim dine karşıyız diye her duyduğumuz şeyede inanmayalım bence ortada kayıt yok görüntü yok amerikalı bir spikerin lafları var sadece eğer orda böyle bir hareket yapılıyorsa ordaki görüntüyü kapatan kameramanın ne yapıp edip bunu çekmesi gerekirdi biraz amerikanın orta doğu tü kaka gidelim petrolünü alalım politikasına uygun reklam kokan bir hareket spikerde cbs spikeri hmm bu beni biraz düşündürdü...

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Elleriyle Amarıhalı gadına tecevüz edenler müslüman degülmüş.

İsyan bayrahlarına açanlarada garşı gelenlerde degülmüş.

Süüdüler vahhabı olduhlarından,bunlarda müslüman degülmüş.

Irah ve surıya şöyle böyle

Eran heç heç müslüman degül.

Türkiyemi?

Oda beton Mustafanın LAIK ve KAFIR devleti.

Peki nerde bu müslümanlar?

İsyancı bölücü Saidikürdimi ?

Kıtabında hırıstıyan ve Yahudileri dost edinmeyin dediklerine sığınan Fettoşmu?

Yohsa Irahda Allahuekber deyerek Türk Alavı şoforun kafasını kesenlermi?

Yohsa kellesinde usu olmayan,evlerdeki televizyonları sokaklara fırlatan Talıbanlarmı müslüman.

Yohsa TÜM UYDURDUHLARI YALANLARA INSANLARI INANDIRABİLSİN DEYE Allahı devreye sohanlarmı müslüman?

İsterseniz kur,ana bahalım o nasıl bir müslüman öneriyor.

Varmı ıslamcılardan kimse buyursun HODRİ MEYDAN.

Dinler şu anda dünyenin yarısından çoğunu HAŞAT etmiş durumda.

Pekiiii,teröristler müslümen degül

Eran degül

Süüdiler dedül

Türkler degül

Gaddafılar

Saddamlar

Falanlar

Fıstıhlar degül

Degülün degülüde degül:-))))))

Peki kim bu

Elinden

Dilinden

Belinden zarar vermeyen müsümüsüler,kaf dağının ardında sanırım dimi??

Rabbınız sizin müstehekkinizi versin EMİİİİİİ.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Bu haberi gördüm doğru olduğundan şüpheliyim dine karşıyız diye her duyduğumuz şeyede inanmayalım bence ortada kayıt yok görüntü yok amerikalı bir spikerin lafları var sadece eğer orda böyle bir hareket yapılıyorsa ordaki görüntüyü kapatan kameramanın ne yapıp edip bunu çekmesi gerekirdi biraz amerikanın orta doğu tü kaka gidelim petrolünü alalım politikasına uygun reklam kokan bir hareket spikerde cbs spikeri hmm bu beni biraz düşündürdü...

bu da olayın bir başka yönü aslında. bir arkadaş yukarıda belirtmiş, örneğin 1 mayıs kutlamalarında böyle birşey oldu deseler ve herhangi bir belge ortaya koymasalar ben hiçbir zaman inanmam böyle birşey olacağına. anadolu insanından böyle birşey beklemem. ama olayın içinde ortadoğu müslümanları olunca insan herşeyi bekliyor. ben bu insanlara faşizme yaklaşan bir tepkiyle ön yargılı olarak bakıyorum diye bunları sölediğimi düşünüyor olabilirsiniz. ama bir kişi de çıkıp "yok yahu mısırda kesinlikle olmaz böyle bir şey" demiyor. asıl mesele de bu zaten.

tarihinde eflatun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...