Jump to content

Facebook hakkında

Recommended Posts

güvenlik koruması bu... özellikle bulunduğun şehirden yada ülkeden başka bir yere seyahat edip girersen çıkıyor bir nevi hesap hırsızlığına çözüm, tabi komplo teorisi olarak bu bilgileri cia e ulaştıracağını düşünebilirsin ki istenen bütün bilgileri direk fbi ve cia in eline verdiğini duymuştum fbnin. ne derece doğru tartışılır...

Sitelerde Paylaş

Vermeyin. Çünkü 3. şahıslarla paylaşılabilir. Durmadan özel hayatı koruma kurallarını değiştiriyorlar. Bunları da paylaşabilirler. Çalınırsa yenisini alırsın. Ama 3. şahısların ellerine giderse(ki hacklenirse de gidebilir) izini süremezsin.

Sitelerde Paylaş

Belli bir güce sahip kurumlar sizin hakkınızda bilgi edinmek istese sülalenize kadar alır zaten bundan kuşkunuz olmasın . İnternette dolaşıp kişisel bilgilerini yayınladıkları hesaplarla iletişim kuran insanların "Neden şu şu bilgilerimi istiyorlar ki" Şeklindeki paranoyasını anlamadım gitti .

Sitelerde Paylaş

Belli bir güce sahip kurumlar sizin hakkınızda bilgi edinmek istese sülalenize kadar alır zaten bundan kuşkunuz olmasın . İnternette dolaşıp kişisel bilgilerini yayınladıkları hesaplarla iletişim kuran insanların "Neden şu şu bilgilerimi istiyorlar ki" Şeklindeki paranoyasını anlamadım gitti .

Kimliğin fotoğrafını yükle diyor adamlar. Gizli servisler vs elbette istedikleri bilgiye ulaşabilir tamam da bu benim kendi elimle kimlik fotokopimi düşünmeden facebook'a yüklememi gerektirir mi ? Hiç sanmıyorum. Ben hemen bir site açıp kimliğinizin önlü arkalı resmini istiyorum o zaman ? Açıyorum hemen siteyi, ilk sen yükleyeceksin anlaştık mı ?

Sitelerde Paylaş

O kşi olduğunu ispat etmen gereken bir durum olmadıkça bu gereksiz,

Adınızı, resminizi, temsil ettiğiniz varlığı birileri izinsiz sömürüyor veya kullanıyor olabilir.

O zaman bu bilgiler istenmelidir.

Bence bu gibi durumlarda mankıklı bir uygulama.

Sitelerde Paylaş

Kimliğin fotoğrafını yükle diyor adamlar. Gizli servisler vs elbette istedikleri bilgiye ulaşabilir tamam da bu benim kendi elimle kimlik fotokopimi düşünmeden facebook'a yüklememi gerektirir mi ? Hiç sanmıyorum. Ben hemen bir site açıp kimliğinizin önlü arkalı resmini istiyorum o zaman ? Açıyorum hemen siteyi, ilk sen yükleyeceksin anlaştık mı ?

Ben facebook ve benzeri platformlar için birşey yazmışım . Ve kişisel bilgilerin ne derece paylaşılıp paylaşılmaması ile alakalı . Sen kalkmış bana site açıcam kimliğinin fotokopisi yükle demişsin . Militanca bir yazı olmuş . Mantıklı yanı yok ki anlaşalım .

Sitelerde Paylaş

Sallama bir numara yaz. TC kimlik numarası ile aynı uzunlukta olsun. Ama ne yazdığını unutma ya da bir yere kaydet. İlerde tekrar soracaklar çünkü.

FC kimlik nosu oluşturalım yani güzel fikir :D

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/17693835.asp

Face CIA'nın bir gizli veritabanı mı?

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben facebook ve benzeri platformlar için birşey yazmışım . Ve kişisel bilgilerin ne derece paylaşılıp paylaşılmaması ile alakalı . Sen kalkmış bana site açıcam kimliğinin fotokopisi yükle demişsin . Militanca bir yazı olmuş . Mantıklı yanı yok ki anlaşalım .

Bana güvenmiyorsun ama FB'a güveniyorsun,darılırım ama. Facebook'ta akrabaların kim, arkadaşların kim, nerde çalışıyorsun dinin politik görüşün vs vs her türlü kişisel bilgiyi kendi elimizle adamlara teslim ettiğimiz yetmezmiş gibi kimlik fotoğrafını da yükleyebiliriz hiç bir sakınca yok diyorsun. Ben de adamlar bu kadar hazıra konmasın, çalışsınlar biraz diyorum.

"Facebook, Google ve Yahoo!, hepsinin ABD istihbaratı için entegre arabirimleri var. "

Julian Assange

Doğru mudur bilemem ama mümkün olduğunu biliyorum, yetmez mi ?

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...
  • 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...