Jump to content

Recommended Posts

• İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

......Vır vır vır....dini yok saymasına lüzüm yoktu,çıplaklık ile özgürlük gelmez ..

Sana Atatürk cevap versin mechule...

"Kimi yerler de kadınlar görüyorum ki, başına bir bez, ya da bir peştamal ya da benzer bir şeyler atarak yüzünü, gözünü gizler ve yanından geçen erkeklere karşı ya arkasını çevirir, ya da yere oturarak yumulur. Bu durumun anlamı, gösterdiği nedir? Efendiler uygar bir ulus anası, ulus kızı bu şaşırtıcı biçime, bu vahşi duruma girer mi? Bu durum ulusu çok gülünç gösteren bir görünüştür. Hemen düzeltilmesi gerekir."

dergahlar kimsenin özgürlüğüne çağdaşlığına engel değildi hak yedi,müslüman insanlığa bunu yapması yanlıştı ellerinden alması tam bi iç savaş,nice gençlerin fikirlerini baltaladı kimbilir

Yaa ne fikirler baltaladı bir bilsen..Fikir mi var dinde de ne baltalayacak adam..Siz zaten kendinizi baltalamış,lime lime olmuş bilimden bihaber tiplersiniz..Yine Atatürk cevap versin:

"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım akıldır ve bilimdir...

Zaman süratle iler­liyor, milletlerin, toplum­ların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor. Böyle bir dünya­da; asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkâr etmek olur... (Atatürk bu sözleri Kuran’daki şu ayet için söylüyor: " Allah’ın kanununda asla bir değişme bulamazsın, Allah’ın kanununda kesinlikle bir sapma da bulamazsın." (Kuran – Fatır 35/43)

"Bizi yanlış yola sevk eden habisler, biliniz ki çok kere din perdesine bürünmüşlerdir."

,cumhuriyet böyle olmamalıydı..

Nasıl olmalıydı çok bilmiş..Senin fikrini almayı unutmuşlar mı?..Vah vahhh...

Sitelerde Paylaş

tabiki de sevmeli hem de çok sevmeli biz ona çok şey borçluyuz öncelikle vatanı borçluyuz şehitlerimizin kanı ile kazanılmış bu güzel vatanı ATA mız canı pahasına aklını kullanarak zekasını kullanarak bizler için kurtarmıştır. sadece müslümanlar değil türk ermeni kürt laz bu devletin topraklarında yaşayan herkes ATA mızı sevecektir sevmek zorundadır. yok ben sevmiyorum diyorsa da defolup gitmeli bu vatandan ya da mecbur saygı duymalı. ben bi müslümanım ve ona çok şey borçluyum anamı babamı vatanmı bayrağımı borçluyum. ATATÜRK olmasaydı biz olmazmıydık dien bi sürü insan var olurlardı tabi ama babası belli olur muydu orası meçhül gelen vurur giden vururdu kalırdı sap gibi meydanda. ben üniversite okuyorum atatürk ü sevmiyorum burası özgürlük yeri kimse beni susturamaz dien bi sürü beyinsizle aynı ortamda duruyorum. ve bu bana utanç veriyor. bu ülkede yaşayan bu ülkenin kafa kağıdını taşıyan herkes sevmekten öte önce saygı duyacak ve evet sevecek buna da mecbur.

Sitelerde Paylaş

ayrıca dini yok sayması islamı gericilik olarak görmesi ATATÜRK ün kendi görüşüdür olabilir herkes inanmak zorunda değil ki ben inanıyorum die herkesten bunu bekleyemem ama bu gün nefes alıyorsak onun aklına cesaretine borçluyuz sırf bunlar için bile ATATÜRK ü sevmek ona saygı duymak zorundadır bu devletin vatandaşları.

bu bi zorunluluktan da öte boynumuzun borcudur. minnet göstergesidir.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlarda beyin yoktur.En güzel örneği işte karşınızda.Be moron, Atatürk seni insan yerine koymuş, ayakların üzerinde durmanı sağlamış.Sen nefret et Atatürk'ten kimin s*kinde olur? İstersen her gün 5 vakit namazdan sonra Atatürk'e söv.Tıpkı benim Allahınıza sövdüğüm gibi.Ne olcak? Hiç birşey. Belki biraz rahatlarsın o kadar. Sen kıçınıda yırtsan, boş kafalı kankalarınla bir olup çığırsanda bu memleket laik olmaya devam edecektir.

Kadına bak, peygamberim diye tapındığı zibidinin becerdiği karıların haddi hesabı yok kalkmış Atatürk'ün kaç kadını olmuş diye hesap soruyor.Atatürk peygamberim diye dolaşmıyordu.Benden size kalacak tek şey ilim ve bilimdir demiş.Soytarı kılıklı haysiyetsiz seni.

ne kadar tuhaf al bi beyin daha bütün müslümanları aynı kefeye koyacak. ben atatürk aşığı bi müslümanım sayın beyinsiz o yüzden tüm müslümanlara laf ederken bi daha iyi düşün sölediğin laflar aynen sana girebilir zira. sen de söv benim ALLAH ıma bi gün görecez gerçeği sen haklısın ben haklıyım muhalefeti yapmayacağım. sen haklıysan benim kaybedeceğim bi şey yok inanmayarak ama ben haklıysam sana öbür dünyada hani nerde yoktu deyip sana haklılığımı ispat etmenin mutluluğunu yaşayacağım. sen efendimizin o zamanlardaki durumunu o günün şartlarını biliyor musun da konuşuyorsun sende istediğini söle efendimize sanki sen de onun çok bi taraflarındasın . zira ATAMA da PEYGAMBERİME de hakaret edecek konumda değil kimse o zamanın şartlarını bilmeden. bana göre iyi sana göre kötü ama bu kadar hakaret etme. yanlışlarını söyle ama saygını kaybetme. sen bu hakaretleri ederken senin de haysiyetini gördük sayın beyinsiz. önce genelleme yapmamayı öğren senin fikrinde olmayan herkese hakaret etme hakkını kimse vermiyor sana. bunu da aklının bi köşesine yaz sevgili beyinsiz kardeşim. benim sözüm ateistlere değildir herkes istediğini düşünür ama kendisiyle aynı fiirde olmadığı için sırf müslümanları kötülemek yolunda hakaret eden sevgili beyinsiz kardeşimedir. yanlışı varsa saygıyla söyle hakaret etme. ALLAH akıl fikir ihsan eylesin.

tarihinde ziyaretçi_33 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Aslında bu forumda dinlerin YAMUKLUKLARINDAN okadar anlatıldıkı,hala anlamamakta direnmek AFYON dozunun çok fazla çekildigi anlamına gelir.

Lenin ne demişti,DİN afyondur.

Neden demişti bu DÜNYEYE MAL OLAN bu sözü.

Ortodoks papazlarının RUS halkını AFYONLADIKLARINDAN.

Nasılmı?

Moskovada peygember gibi bir paraz türer,adıda RASPODIN.

Bunun ohuyup üflediglerinden eyi olmayan olmuyormuş.

Kıralında oglu hasta olur,doktorlar çarasını bulamayınca bu RASPODIN efendi önerilir.

Raspodın dev yapılı

Yahışıhlı

Orta yaşlarda

kabadayı

Cüretli bir kişilige sahap.

Raspoddın çağrılır,başlar çocuğu ohumaya.

İlginçlige bahınkı çocuhda iyi olur.

Raspodın saray papazı yapılır.

Önce kıralın garıyı atar yatağa.

Sonra sarayda kim varsa DİŞİ cinsinden hepsinin üstüne çıhar.

Pirensin birinin garısınında üstüne çıhınca,pirens yetti galı senin bu sarayda yedigin POHLAR deyerek düşer papazın peşine,bir tenhede gıstırır 6 kurşun sayar papaz efendiye,ama Raspodın azgını bir türlü yere düşmez üstelikte pirense saldırır,pirens bir gurşun daha sallayınca yere yığılır.

Papazlar Rusyayı o hala getirmişlerdiki,Osmanlı sultanları yanlarında appacıh galır.

Tam bizim Mevlene Calalattın tıpkısının aynısıydılar.

Kıral indirip,kıral bindiriyoslardı bizim HAIN gibi.

Bu düzenbazlar Rus halkını sömür sömür sömürüyürlerdi.

Aynan bizim tarıkatcılar gibi.

Almanyanın Dortmund ilinde bir NAKŞİBENDİ tarıkat papazı var yarbay bozması.

O papaza ınsanlarımızdan hertürlü yardım yağarkan o ınsanlarımıza ZEHİR saçmaktadır.

Leninin din adamlarına olan kini , çalışmadan bu uyusturucu tüccarlarının sultanlar gibi yaşamaları,halkıysa durmadan ilkelliklere itmeleri.

Zenginlere olan düşmanlıgıysa TOPRAH AĞALARININ papazlarla sıkı ilişkisi ve Rus halkını KÖLE gibi kullanmaları.

Ama Rus halkı bir kölelikten kurtulup ,başka bir tip köle oldular,oda CABASI.

Bukadar örnek yetert.

Şincik gelelim bizim dine ve dincilere.

Nısa süresi:40

Allah zerre kadar ZULUM etmez.

Peki negeder ZULUM eder?

Birinci TUSUNAMIDE 300,000 kişiyi dev su dalgalarına kariştirdi.

İkincisinde 30,000 kişi

Depremlerde binlercesi.

Patlattığı yanar dagların lavlarıyla binlerce ınsanı yakıp kömür ediyor.

İtalyada Pompei ili buna bir örnek.

Bir başka örnek verelim.

Nısa :89 Onlarla eşitlenesiniz deye kendileri küfre saptığı gibi,küfre sapmanızı istediler.

Ohalda Allah yolunda göç edecekleri vakta kadar onlardan dostlar edinmeyin.

Eger yüz çevirirseler ONLARI YAKALAYIN , BULDUĞUNUZ yerde ÖLDÜRÜN.(heni Allah zerre gadar zulum etmiyordu?Kendi yalan ını kendi ısbatlıyor)

Birdahada onlardan ne dost edinin nede yardımcı.(Fettullahın papanın ayahlarına kapanması gibi)

Nısa suresı:40 da ne diyordu Allah zerre kadar zulum etmez.

İşte siz ve sizin kitebiniz.

Birde bu uydurmaları uydurduğunuz Allahınıza yükliyorsunuz.

Bunlar bal gibi FISTANLI Arapların uydurması.

Yutanlara yarasın.

Üstelikte bunları savunmazlarmı ZAYIF BEYİNLİLER ( ŞIVAH KOF) .Almanlar bu tiplere yetersiz beyinli anlamında ŞIVAH KOF derler.

Kur,andan üsteki ayatlara benzer yüzlercesini buraya taşımah işten bile degül.

Birkere müslünların ayak altlarında dolanmalarının nedenidir ınançları.

Amarıha salladı bir roket Gaddafının 3 torunuyla bir oğlu param parça oldu.

Nerde müslüman gardaşları?

En böyük müslüman gardaş 5 gemi 1 de deniz altı gönderdi libyalılara garşı savaşmaya.

Arapları sevmedigim halda bu habarı duyunca TEPEM attı.

Bahalım böyük müslüman gardaş ne uyduracah bu habara garşı.

Tokatlanmaya hazırlanan Surıya sırada bekliyor.

Eeeeeeeeeeeeeeeee,AKIL yoktur , NAKIL vardır deyenler TOKATI hak edenlerdir.

Marah etmeyhin bizide sıraya TOKATI ATANLAR sohacah.

7 bakanlıh bütcesi kadar bütceyi boşunamı veriyürüz DİYENETE.

Bir an önceTOLATLANALIM deye

Tolonbeg.

Sitelerde Paylaş

Bir müslüman atatürkü sevmelimi ?

müslim veya gayrı müslim, deist, teist,

keyfi bilir, kimse kimseyi sevmeli veya sevmemeli değildir, keyfi bilir, ama Türkiye Müslümanları Mustafa Kemali sever, seviyor, başka şansı olmadığı gibi, aksine zaten pek gönüllü olmuyor, böyle eğitim görüyoruz, adım başı bunu görüyoruz,

hepsi bir yana, buradaki yazarların hemen hepsinin duruşu bellidir sanırım,

peki sevgili meçhule bir müslüman olarak ben de gerçekten merak ediyorum ki bu sorunun amacı nedir?

severiz veya sevmeyiz, beğeniriz veya beğenmeyiz Türkiye'de bir Mustafa Kemal gerçeği vardır biliyorsun, pek çoklarının kutsalıdır, pek çoklarının tahriğe hiç açık olmayan hassasiyetidir, gönlündeki yegane liderdir, aşıktır,

gerek var mı bunlara,

peki bizim bu gibi durumlardaki ayetimiz nedir bilir misin, eminim bilirsin,

sana bir adet allanmış, pullanmış altın yaldızlar ile en güzel hattatların ellerini kıymetlendirmiş enam suresi 108.ayet hediye etmek istiyorum, hatta tefsirlerini, şerhlerini, hepsini hediye ediyorum cilt cilt.

kaldı ki madem kaderciyiz, cüzi irade ile kader arasında mekik dokuduğumuza inanırız, sebebler ile alakamız herkesten ziyadedir, hesap soruculardan, kin tutanlardan olmaktansa, içinde bulunduğumuz şartların bir müslüman olarak amelinden vazifelerine ne yüksek kıymetlere çıkardağını da hatırlamanı arzu ederim, pek çok müslümana sorsan, bilinçli ise, rahat, huzurlu amel etmek arzularını nefsinden bilirler, sorsan ki asrı saadette mi yaşamak isterdin, işbu ahirzamanda mı desen cevap hiç değişmez,

-içinde bulunduğum an, olumlu ve olumsuz, veya seküler halleri ile tam da yaşamak istediğim, müslüman olmak istediğim zamandır derler,

çokları da bunlar ile zihin felci oldu, bir sorumluyu bulup kin gütmeyi imandan, hatta bizzat iman saydılar, çokları "bir kurtarıcı bekliyorum"ları zikretmeyi imandan hatta bizzat iman saydılar,

boşver meçhule,

adam ben bu taş parçasını seviyorum, ben bu odun parçasına tapıyorum, ben bu ucubeye aşığım dese, hakkın yokki, tahrik edercesine bu şey sevilmez, nedeni de şudur demeye,

ama bir bir her birimizin misyonları var, bir tebliğ fikrimiz, amacımız ve farzımız var, ona uygun olarak da yine uslub bence bu olmamalıdır, tahrik, tahriği getirir, alay alayı, küfür küfürü,

ortak yönler dünyalar dolusu, bunlara vakit bile kalmaz aslında, gerek de yok.

selametle.

tarihinde tehabb tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atatürk büstlerinden şikayet edenlere bak.

Başka insanların ülkesinin sınırları içerisinde bulunan küp şeklindeki bir yapıya yönelip eşek pozisyonu alıyorlar.

Başkasının ülkesine dönüp eşek pozisyonu alanlar vatanseverlik nedir bilmezler.

Ayrıca islami kurallara göre yaşamak isteyenler siktirsin gitsin bu ülkeden.

Ben devlet bütçesinden kendilerine gidecekleri yerde bir ev ve işe yerleştirme masraflarının karşılanmasına razıyım.

Bunun için 5 yıl zorunlu hizmet de yaparım.

Burası Türkiye Cumhuriyeti.

Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur.

Kurtuluşunda ve kuruluşunda arapların dini ve arap hizmetçileri yer almamıştır.

Bu devletin dinamikleri içerisine islamın sokulmaya çalışılması savaş sebebidir.

Bu işe bir son verin.

Kazanamazsınız.

Bu defalarca denendi.

Adnan Menderes'in ülkeyi Amerikaya peşgeş çekmesi zamanında bundan daha büyük bir güç vardı devletin altını oyan.

Sizler şu anda o gücün yarısı kadar değilsiniz.

Aklınızı başınıza alın.

Bu işe son verin.

Bunlar tehdit veya uyarı değil.

Tavsiyedir.

Ben bilimsel düşünen birisi olarak islamın ve müslümanların son 400 yıl içerisinde tüm alanlardaki kayıplarını istatistiğe vurduğumda bu gerçek karşıma çıkıyor.

Kendinize ve inancını yaşamasını istediğiniz nesillerinize yazık etmeyin.

Sitelerde Paylaş

ne kadar tuhaf al bi beyin daha bütün müslümanları aynı kefeye koyacak. ben atatürk aşığı bi müslümanım sayın beyinsiz o yüzden tüm müslümanlara laf ederken bi daha iyi düşün sölediğin laflar aynen sana girebilir zira. sen de söv benim ALLAH ıma bi gün görecez gerçeği sen haklısın ben haklıyım muhalefeti yapmayacağım. sen haklıysan benim kaybedeceğim bi şey yok inanmayarak ama ben haklıysam sana öbür dünyada hani nerde yoktu deyip sana haklılığımı ispat etmenin mutluluğunu yaşayacağım. sen efendimizin o zamanlardaki durumunu o günün şartlarını biliyor musun da konuşuyorsun sende istediğini söle efendimize sanki sen de onun çok bi taraflarındasın . zira ATAMA da PEYGAMBERİME de hakaret edecek konumda değil kimse o zamanın şartlarını bilmeden. bana göre iyi sana göre kötü ama bu kadar hakaret etme. yanlışlarını söyle ama saygını kaybetme. sen bu hakaretleri ederken senin de haysiyetini gördük sayın beyinsiz. önce genelleme yapmamayı öğren senin fikrinde olmayan herkese hakaret etme hakkını kimse vermiyor sana. bunu da aklının bi köşesine yaz sevgili beyinsiz kardeşim. benim sözüm ateistlere değildir herkes istediğini düşünür ama kendisiyle aynı fiirde olmadığı için sırf müslümanları kötülemek yolunda hakaret eden sevgili beyinsiz kardeşimedir. yanlışı varsa saygıyla söyle hakaret etme. ALLAH akıl fikir ihsan eylesin.

Müslümanlar ***.Neden mi? Çünkü sen bir eylemi yaparken illa ki Kuran'a uygun mu değil mi bakarsın.Kuran'ın yada Allah'ın izin vermediği birşeyi yapabilirmisin? Düşünme eylemini gerçekleştirmiyorsunuz siz.1400 yıl evvel sapkın bir bedevi sizin için düşünmüş, sizin yerinize karar vermiş sizde aynen onun izinden gitmek için bir taraflarınızı yırtıyorsunuz.Aman günaha girmeyim, cennetteki hurilerim azalmasın diye düşünmeyi bile reddediyorsunuz.Birşey yaparken kendi düşüncelerine göre değil o *** bedevinin uygun bulduğuna göre yapıyorsunuz.

Sorgulamak, düşünmek, araştırmak falan neree Müslümanlar neree.O yüzden, benim için uçuk kaçık, akıla mantığa sığmayan şeylere inanan, bilmem kaç yıl önceki kurallara göre yaşayan adam beyinsizdir.Bu konuda genelleme yapmamda bir sıkıntı görmüyorum.Ayrıca müslümanları kötülemek gibi bir niyetim hiç olmadı.Sağolasınız siz o konuda bizleri hiç yormuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

senin kaybedeceğin şey hayatını gerçek olmayan bir şeyin uğruna yaşamak olacaktır kaybedeceğin bu ticaret anlaşıyla iman olmaz evli olsaydın ve eşin zannettiğin insanın aslında varolmadığını, onu kendi hayalgücünde yarattığını öğrenseydin ne hissederdin ne düşünürdün? körü körüne olmayan bir varlığa inanmaya devam ediyorsunuz öldükten sonra bir bilinciniz olmayacağı için ne kadar büyük hayal kırıklığına uğrayacağınızı da farkedemeyeceksiniz malesef ama ölmeden önce farkedersen yıllarını ne kadar boş düşüncelerle çar çur ettiğini görebilirsin...

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar ***.Neden mi? Çünkü sen bir eylemi yaparken illa ki Kuran'a uygun mu değil mi bakarsın.Kuran'ın yada Allah'ın izin vermediği birşeyi yapabilirmisin? Düşünme eylemini gerçekleştirmiyorsunuz siz.1400 yıl evvel sapkın bir bedevi sizin için düşünmüş, sizin yerinize karar vermiş sizde aynen onun izinden gitmek için bir taraflarınızı yırtıyorsunuz.Aman günaha girmeyim, cennetteki hurilerim azalmasın diye düşünmeyi bile reddediyorsunuz.Birşey yaparken kendi düşüncelerine göre değil o *** bedevinin uygun bulduğuna göre yapıyorsunuz.

Sorgulamak, düşünmek, araştırmak falan neree Müslümanlar neree.O yüzden, benim için uçuk kaçık, akıla mantığa sığmayan şeylere inanan, bilmem kaç yıl önceki kurallara göre yaşayan adam beyinsizdir.Bu konuda genelleme yapmamda bir sıkıntı görmüyorum.Ayrıca müslümanları kötülemek gibi bir niyetim hiç olmadı.Sağolasınız siz o konuda bizleri hiç yormuyorsunuz.

valla bi çok müslüman sizi yormuyor olabilir ama ben saygı konusunda burdaki bi çok hakaret eden insandan çok daha saygılıyım düşündüklerimi hakaretin arkasına sığınmadan da söyleyebilirim. hiç bir ateisti kötülemedim niye böyle bi şey yapayım ki herkes inandığını savunur tabi savunacaksın kendi düşüncelerini bana senin düşüncelerine saygı duymak düşer ki benim inandığım şeylere hakaret etmediğin sürece ama sen kalkıp benim inandığım peygamberime RABBİM e hakaret ediyorsan bende ve inanlardan saygı bekleyemezsin. o***** bedevi ne ya bak saygısızlığı yapan kim hakaretin arkasına saklanıyorsun sonra yok siz bizi kötülüyorsunuz benim yazılarımda ateistleri küçümseyecek tek bir söz bul bende burayı terkederim yapmam çünkü sana beyinsiz dedim bi tek ve ilk kez ettim bu sözü senin beynin nasıl çalışıyor bilmem anlamadım yani zekam yetmedi belkide sen herkesi nasıl genelliyorsan. benim cennete hurim olmayacak çünkü bi kızım ayrıca ha bana 1000 tane cenette adam versinler diye uğraşmam ben bunu düşünmem bile sevdiğim yanımda olsun ailem olsun yeter ben bi sürü huri için ya da gılman için ibadet etmem sadece RABBİM için ibadet ederim.ayrıca bizim dinimiz de araştır diyor her şeyi araştır hem de sadece aklının yetmediği yerde RABBİN e sığın diyor. ha bu arada müslümanlar uçuk kaçık şeylere inanıyor ya bunu sadece müslümanlar yapmıyor burda ufoya inanan ateistler var bilio musun :D daha ne olduğu bilinmeyen bilimle açıklanamayan ufo ve uzaylılara inanıyorlar... bak bi tek biz değiliz uçuk kaçık olan.ayrıca ben gönülden inanıyorum RAB var bunu gösteren bi çok şey var zaten ama gözleri bağlı olmayana kalbi kararmamış olana... he sen inandığın şeyi savun tabi sonuna kadar savun bende savunayım şunu biliyorum ki bu tartışma çözülmeyecek hiç bi zaman ta ki sende bende ölüp gerçeği görünceye kadar. belki yok olur gideriz sen haklısındır (ben inanıyorum bana göre olmaz ama) belki bi de ahirette karşılaşır tekrar sorarım düşüncelerini.( bu da sana göre olmaz ama) işte kimbilir :D ben kafamı yoruyorum düşünebilen bi insanım ayrıca sen merak etme sen bil ya da bilme gerçi ben kendimi biliyorum salak okumayan ruhsuz biri falan değilim kardeşim haberin olsun...

Sitelerde Paylaş

senin kaybedeceğin şey hayatını gerçek olmayan bir şeyin uğruna yaşamak olacaktır kaybedeceğin bu ticaret anlaşıyla iman olmaz evli olsaydın ve eşin zannettiğin insanın aslında varolmadığını, onu kendi hayalgücünde yarattığını öğrenseydin ne hissederdin ne düşünürdün? körü körüne olmayan bir varlığa inanmaya devam ediyorsunuz öldükten sonra bir bilinciniz olmayacağı için ne kadar büyük hayal kırıklığına uğrayacağınızı da farkedemeyeceksiniz malesef ama ölmeden önce farkedersen yıllarını ne kadar boş düşüncelerle çar çur ettiğini görebilirsin...

ticaret anlayışı değil zerath ben kalbimden inanıyorum zaten kazan kaybet oyunu değil iman bunun farkındayım sadece sizin açınızdan baktım olaya. belki yanlış anlattım anlatacağım şeyi belki yanlış anlaşıldı. ben hayatımı boşa harcadığımı düşünmüyorum yani bize göre size göre işte. bize göre siz ALLAH ın bahşettiği bu yaşamı çar çur ediyorsunuz size göre biz bunu yapıyoruz tabi göreceli sen öyle görüyorsun sözüm yok. ben hayatımı gayet normal yaşayabiliorum bi şikayetim yok okuyorum dinliyorum anlıyorum geziyorum seviyorum paylaşabiliyorum yani bi engelim yok ki önümde.

Sitelerde Paylaş

çok dilemiştir,çok caba sarfetmiştir islamı kaldırmak için ama Rahman izin vermemiş,akıllı evet keşke aklını düzgün yerlerde kullanmış olsaydı,müslümanlara 4kadın muhabbeti yapanlar atanın belgeselini hiç izlememiş anlaşılan,her gittiği yerde bi bayan var hayatında öğrencisi,evinde kalan misafir kız falan..

mechülule bir müslüman atatürk ü sevmeli ama önce saygı duymalı bunu bi müslüman kardeşin olarak söylüyorum. demişsin ya dini kıllanıp ikiyüzlülük yapıyor diye bunu görmek için uzaklara gitmene gerek yok baştaki var ya bizim ülkemizin başındaki öyle bir dini kullanıyor müslümanlığı kullanıyor ki asıl ikiyüzlülük cuma camiye gidip müslüman kardeşim müslüman kardeşim diye ağlayıp sonra şehide kelle diyip abdullah öcalan gibi bir şerefsize sayın öcalan sayın öcalan diyip peşinden koşacak kadar fütursuzca atıp tutan. şimdi söyle mechule bizim ölen şehitlerimiz müslüman değil miydi arkasından üzülünmeyip kelle diyecek kadar dile düşürmüş bu insan. şehit anasına askerlik yan gelip yatma yeri değildir deyip kendi oğlunu askere göndermemek için her türlü ikiyüzlülüğü yapan. o şehit anası müslüman değil miydi. hadi geçtim ister müslüman olsun ister olmasın bu ülkeyi seven adam bu ülke yolunda ölüyorsa en çok saygıyı o adam hakeder. ATATÜRK e gelince sen onu sev niye sev bilio musun her şeyi ona borçlusun. bak neyzen tevfik in çok güzel bi şiiri var be hey diye başlayan bi oku bence. orda benim çok sevdiğim bi söz var ATATÜRK e sebepsiz dil uzatanlar için. diyor ki sen anandan yine doğardın ama baban kimdi bilemezdin. ister inansın ister inanmasın bi savaşa giriyorsan lidersiz daha doğrusu akılsız bi lidersiz ordu yenilmeye layıktır. lider çok önemlidir. eğer onun o ileri görüşlülüğü olmasa o savaşta verdiğimiz şehitlerin çok çok çok daha fazlasınız verirdik. EFENDİMİZ zamanında EFENDİMİZ i dinlemeden yanlış yapan ordular yüzünden ne kayıplar verildi kaç sahabe öldü biliosun. işte deniliyor ya ATATÜRK ne yaptı ordular olmasa ne yapabilirdi diye lidersiz ordu ordusuz lider olmaz ve şükür ki çok akıllı çok zeki bi ATA vardı bizim başımızda bu gün anamız belli babamız belli. kendi toprağımızda rahatça yaşıyoruz. bu arada bu konuyu bi müslüman ATATÜRK ü sevmek zorunda mı diye açmasaydın bi mechule ATATÜRK ü sevmeli mi diye açsaydın keşke. çünkü bi müslüman olarak ben çok seviyorum ama bu başlık yüzünden bi çok arkadaş genelleme yapıyor müslüman sevmez falan diyor kanıma dokunuyor. evet iste sevgili kardeşim bi müslüman ATATÜRK ü sevmeli ama öncelikle saygı duymalı. hem bi tek bi müslüman değil bu ülkede yaşayan şu ferahlıktan yararlanıp bu ülkenin eğitiminden verdiği her güzellikten yararlanan adamın Atatürk e anca saygı sevgi duyup arkasından dua etmesi gerekir. eğer böyle diyorsa da ya cahildir ya art niyeti vardır ya da bu ülkeyi bölmek istiyordur.

Sitelerde Paylaş

''Sadece Siz Sıradan Bir İnsansanız , Herşey Size Sıradan Gibi Görünür ''

Charles Dickens

Basit ve sığ insanlar herşeyi sıradanlaştırdığı gibi , basit ve sığ sorularda sorarak sığ hükümler verirler.

Bu başlığı açan şahıs cümle kurmaktan aciz olup , sığ sorular sormaktan öte sığ hükümlere de varmış.

Bu başlıkta rezilulluahın cariyesi olmaktan gurur duyacağını belirten ve ne kadar aşağılık olursa olsun sırf müslüman diye şerefsizlere bile iltimas eden birisine cevap vermek benim için hakaret olur .İlginç taraf ise ; sığ sorulara , sığ hükümlere ve çıldırtacak yanıtlara karşı da okkalı küfürü hakeden bu şahıs bir de utanmadan ateistleri küfürbaz ilan etmiş .

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

3kelimelik cümlemde bi çok anlam yüklüydü oysa,bu bir sıkıntı ben için çünkü sevmemeli sadece saygı duymalı,küfürü haketme meselesi küfürü masum kılmaz !

Eee sevme o zaman . Çok mu önemli senin sevgin ? Seni burada hangi aklı başında biri ciddiye alıyor ki sevgini ciddiye alsın ?

Sevme , istersen nefret et . İstersen her namazdan sonra beddua et . Dünyanın neresine gidersen git büyük devrimci olarak

tavsif edilen Mustafa Kemal'in sizin gibi güruhların sevgisine zaten ihtiyacı yok .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...