Jump to content

Başörtüsünün Özgürlük Olduğunu Savunan Tüm Müslümanlar İkiyüzlüdür.

Recommended Posts

Bilindiği üzere başörtüsü yüzünden devlet dairelerinde çalışamayan ve bunun yanında üniversitelere giremeyen kadınlar sıkça bunun bir özgürlük olduğunu dahası dini inaçları gereği örtünmekten vazgeçemeyeceklerini belirtirler.Buraya kadar herşey "anlaşılabilir"

Ancak aynı başörtülü kadınlar boşanmak istediklerinde yada evlenmek istediklerinde arsızca resmi nikah yapmak isterler.İslam dinini bu konuda tek başına yeterli görmezler...

İslamıi beğenmeyip man pay etmesinhkemelere taşırlar miras paylaşımlarını..

İslam kocalarına 4 nikah hakkı vermiştir ancak modern hukuka göre bu durumun yasal bir tarafı yoktur.Bu durumda 2 yüzlü olmadığını savunabilecek bir başörtülünün duruma isyan edip kocalarının 4 kadınla evlenebilme hakkını savunması gerekir.

Sitelerde Paylaş

Ben türbana karşı değilim ama önce bana bu hakları versinler

Günde 5 vakit ezanı kaldırsınlar isteyen sistem kursun evinden dinlesin sonra gitsin camiye ben dinlemek zorunda değilim

Aklının ermediği yaşta sünnet etmesinler çocukları sünneti "bir erkeklik görevi" olarak görmesin toplum isteyen reşit yaşa gelince kendi karar versin kestirmek istiyorsa kestirsin

Yeni doğmuş bebeğin kafa kağıdına çat diye islam yazmasınlar

Okullarda sadece islam değil dünya üzerinde yaygın olan veya olmayan bütün dinler öğretilsin seçme hakkı tanınsın

Kuran tam anlamıyla türkçeye çevrilsin kuranı tam olarak okuyamayan birisi müslüman olamasın

bu hakları versinler türbanın en büyük destekçisi ben olurum...

Sitelerde Paylaş

anlamıyorum hem de hiç anlamıyorum... sizler ateist olmuşsunuz ve saygı duyun diosunuz tabiki saygı duyulacak ama anlamadığım bir insan müslüman ve başörtüsü takıyo bu özgürlük değil diosunuz. özgürlüğü herkes kendine yontuyor bu durumda.ben açığım mini etek giyiyorum ve rahat rahat istediğim yerde istediğim şeyi yapabiliyorum peki bi insanı kıyafeti ile yargılamak doğru mu. her şeyin bi sınırı var tabiki çıkıp kara çarşaflı ilk bakıldığında kız mı erkek mi ne olduğu belli olmayan insanların okula devlet dairesine girmesini desteklemiyorum ama sırf başında bi başörtüsü var diye toplumdanda dışlanmasını destekleyecek kadar özgürlüğü kendime yontacak biri de değilim. ben istediğim gibi davranabiliosam onun da buna hakkı var. herkese saygı duyalım sadece özgürlüğü kendimize yontmayalım özgürlük herkesin hakkı herkes sınırına göre davrandığı sürece bu kimseyi rahatsız etmemeli kimse o özgürlük değil bu özgürlük değil die konuşmamalı.

Sitelerde Paylaş

Günde 5 vakit ezanı kaldırsınlar isteyen sistem kursun evinden dinlesin sonra gitsin camiye ben dinlemek zorunda değilim

bu dediğin hristiyan bir ülkede kilise çanı çalmasın demene benzer beğenmiosan evini camiye uzak tut çoğunluğun müslüman olduğu bir ülkede bunu istemek bencilliktir ya da evine dışarıdan ses geçirmeyen bi sistem yaptır.

Aklının ermediği yaşta sünnet etmesinler çocukları sünneti "bir erkeklik görevi" olarak görmesin toplum isteyen reşit yaşa gelince kendi karar versin kestirmek istiyorsa kestirsin

katılıyorum ama bu dediğin biraz zor düşünmeliler ilerde belki müslüman olmayacak bu çocuk bunu yapmamalılar ama toplumsal normlar bunlar böyle görülmüş böle sürecek.

beğenmiyorsan gider sildirirsin bi çözümü var şikayete gerek yok.ayrıca hiç bir müslüman anne baba ilerde oğlum kızım müslüman olmaz die düşünmez en azından o zamanki toplum bunu kaldıramazdı belki ileride.

Okullarda sadece islam değil dünya üzerinde yaygın olan veya olmayan bütün dinler öğretilsin seçme hakkı tanınsın

tabiki olmalı devletin bi eksikliğini başörtülüleri işin içine sokarak halledemezsin.

Kuran tam anlamıyla türkçeye çevrilsin kuranı tam olarak okuyamayan birisi müslüman olamasın

zaten KURAN ın türkçe meali var aç oku dicem ama eminim incelerken bin kere okumuşsundur yani sadece KURAN ın mealleri var arapçasını da okusan bişi kaybetmessin sonuçta demi ingilizce bilen bi adam ingilizce kitap okuyor die onu yargılıyor muyuz hayır o halde mealini okuduktan sonra arapçasını da okumayı öğrenmiş biri arapçasını okuyabilir bunda özgürdür.

Sitelerde Paylaş

anlamıyorum hem de hiç anlamıyorum... sizler ateist olmuşsunuz ve saygı duyun diosunuz tabiki saygı duyulacak ama anlamadığım bir insan müslüman ve başörtüsü takıyo bu özgürlük değil diosunuz. özgürlüğü herkes kendine yontuyor bu durumda.ben açığım mini etek giyiyorum ve rahat rahat istediğim yerde istediğim şeyi yapabiliyorum peki bi insanı kıyafeti ile yargılamak doğru mu. her şeyin bi sınırı var tabiki çıkıp kara çarşaflı ilk bakıldığında kız mı erkek mi ne olduğu belli olmayan insanların okula devlet dairesine girmesini desteklemiyorum ama sırf başında bi başörtüsü var diye toplumdanda dışlanmasını destekleyecek kadar özgürlüğü kendime yontacak biri de değilim. ben istediğim gibi davranabiliosam onun da buna hakkı var. herkese saygı duyalım sadece özgürlüğü kendimize yontmayalım özgürlük herkesin hakkı herkes sınırına göre davrandığı sürece bu kimseyi rahatsız etmemeli kimse o özgürlük değil bu özgürlük değil die konuşmamalı.

Birincisi türbanlı olmanın karşılığı mini etekli olmak değildir. Tabiki her insan istediği şekilde giyinebililir hatta hiç giyinmemeyi de seçebilir. Ben kimin ne giydiğiyle ilgilenmiyorum.

Başımı örtüyorum çünkü bu dini bir kuraldır diyen müslüman ardından dinin emrettiği diğer olguları da talep etmediği sürece ikiyüzlüdür. bukadar basit. Din kadınlara sadece örtünmeyi emrediyormuşta kadınlar da bu ülkede sadece bu haklarını kullanamıyorlarmış gibi bir durum yaratılıyor. Madem dini inanç insana türban üzeri peruk gibi enteresan eylemler yaptırmaya muktedir, pek tabii medeni hukuka göre erkekler 4 kadınla evlenebilsin de dedirtebilmeli dedirtemiyorsa ya islam da bir sorun var yada bu dine inanlar ikiyüzlü

Sitelerde Paylaş

Aslinda bir kadinin tesettur giyinmesi icin basini ortmesine hic gerek yoktur. Bos bir inat ugruna kendilerine bos yere iskence ediyorlar yada erkeklerin cok fena oyununa geliyorlar. Hele hem sik hem kapali olucaz diye kafasini cenderede sikan kadinlari gorunce icim sizliyor. Ben biraz siki at kuyrugu yapsam yarim saat sonra sakaklarimdan beynime agrilar girmeler baslar, bu kadinlar nasil tahammul edebiliyor o giysiye? Oyle seye insan nasil alisabilir?

Sitelerde Paylaş

Hristyan bir ülkede de kilise çanı çalınmasın tabiki ona da karşıyım ki zaten artık çoğu yerde kilise çanı çalınmıyor ama heryerde ezan okunuyor maşallah hele istanbulda biri bitiyor biri başlıyor bir vakiti bile 5 kere dinlediğim oldu saolsunlar...

müslüman ülkeymiş nerden biliyorsun müslüman olduğunu? çoğu insan umursamadığı için kafa kağıdını değiştirme zahmetine bile girmiyor

bu ülkede en az %20 lik inanmayan ve en az %10luk başka dinlere ilgi duyan bir kesim var ama hemen hepsinin doğumunda kafa kağıdına müslüman yazıldığı için bürokrasiyle uğraşmak istemediklerinden veya yeterli vakitleri olmadığından gidip değiştirme gereği duymuyorlar

beğenmiyorsam nereye gidiyim pardon? siz beğenmiyorsanız gidiniz irana kaç yıldır bu muhabbeti duymaktan bıkmadınızmı?

bu ülkenin normlarını değiştirmeye çalışanlar sizlersiniz asıl türban gibi fransız icadı bir aleti nasıl islam diniyle örtüştürüyorsunuz anlayamıyorum zaten ama yine diyorum bu ülke inançsızlara yada diğer dinlere adam gibi saygı duysun ben ve benim gibi pek çok kişi türbana karşı çıkmayacaktır

Sitelerde Paylaş

bizzat denedim; baş örtüsü diye barım barım bağırna bir kız arkadaşa sordum babanın mallarının 3'te 2 si abinin hakkıdır deseler ne dersin diye, kesinlikle kabul etmem kadın erkek eşittir diyor.

bundan daha güzel 2 yüzlülük kanıtı olamaz.

Sitelerde Paylaş

bence bunlara da türbana da halk karar vermeli tek yol referandum

Sitelerde Paylaş

Birincisi türbanlı olmanın karşılığı mini etekli olmak değildir. Tabiki her insan istediği şekilde giyinebililir hatta hiç giyinmemeyi de seçebilir. Ben kimin ne giydiğiyle ilgilenmiyorum.

Başımı örtüyorum çünkü bu dini bir kuraldır diyen müslüman ardından dinin emrettiği diğer olguları da talep etmediği sürece ikiyüzlüdür. bukadar basit. Din kadınlara sadece örtünmeyi emrediyormuşta kadınlar da bu ülkede sadece bu haklarını kullanamıyorlarmış gibi bir durum yaratılıyor. Madem dini inanç insana türban üzeri peruk gibi enteresan eylemler yaptırmaya muktedir, pek tabii medeni hukuka göre erkekler 4 kadınla evlenebilsin de dedirtebilmeli dedirtemiyorsa ya islam da bir sorun var yada bu dine inanlar ikiyüzlü

bak şimdi 4 kadınla evlenmek var tabiki ama bunun çok ağır kuralları var 1. kural eşlerine eşit davranacaksın birine ne alırsan diğerine de alacaksın. 2. kural birini diğerinden ayırmadan ilgileneceksin aralarında kavga fesatlık olmayacak... zamanımızda bir erkek tek bir kadını bile taşıyamıyorken buna yetisi olacak bi erkeğin bu zamanda olacağına inanmıyorum 2. her zaman kıymetli olacaktır çünkü 2. ye karşı büyük heves olacaktır. bu zamanda adamlar kendi karnını evlatlarının karnını doyuramaz tek bir kadının ihtiyaçlarını karşılayamazken 2. 3. eşin ihtiyaçlarını nasıl karşılayacak ya da bir kadın aç olacağını bile bile nasıl kabul edebilir böyle bi şeyi. hem o zamanın şartları farklı PEYGAMBERİMİZ sizin dediğiniz gibi keyfine almamıştır eşlerini o zamanda kadının dul olması nasıl bi sonuç doğuruyor hatta bu gün kadın ekonomik imkanlara sahipken bile dul olması bu kadar zorken o zamanki kadınlar açısından bu daha zor bir durum olacaktır bu yüzden o zamanda bunu yapmışlardır. ayrıca bu dediğin iran da ırakta olsa tamam ama bizim hukuk kurallarımız da var din kuralları da hukuk kuralları da büyük yaptırıma sahip bu durumda hukuk kurallarını çiğneyip geçemezsin. evet ben bir müslümanım ama asla 2. eşe izin vermem 2 yüzlü olduğum için değil ilk olarak din açısından yukarıda saydığım sebeplerden dolayı 2. olarak ta ben bu ülkede yaşıyorum bu kurallardan yararlanmaya sizin ne kadar hakkınız varsa benim de o kadar hakkım var. he ben başörtüsü yasası yürürlükte iken kuralları çiğneyip geçelim demiyorum böyle bir kural varsa uygulanacak bu ülkede yaşayanlar da mecbur. değiştirilsin ya da değiştirilmesin bunu da tartışmıyorum. ama başörtüsü takmak özgürlük mü? sınırında olduktan sonra özgürlük... dediğin gibi isteyen çıplak gezsin isteyen sınırında(tanınacak şekilde suratı belli olacak şekilde) başörtü taksın... tabi devlete kurallara uyarak girsinler...

Sitelerde Paylaş

Aslinda bir kadinin tesettur giyinmesi icin basini ortmesine hic gerek yoktur. Bos bir inat ugruna kendilerine bos yere iskence ediyorlar yada erkeklerin cok fena oyununa geliyorlar. Hele hem sik hem kapali olucaz diye kafasini cenderede sikan kadinlari gorunce icim sizliyor. Ben biraz siki at kuyrugu yapsam yarim saat sonra sakaklarimdan beynime agrilar girmeler baslar, bu kadinlar nasil tahammul edebiliyor o giysiye? Oyle seye insan nasil alisabilir?

valla jadi bende hiç anlamıyorum millet bir giyiniyor sokakta sanırsın çıplak herkes ona bakıyor bende diyorum ki içimden yahu nasıl bu insanlar bu kadar bakışın arasında rahat edebiliyorlar istediği gibi giyinir tabi ama bana da bu çok ilginç geliyor ALLAH seni inandırsın. bi de o kadar sapığı kötü niyetlisi varken. din açısından bakmıyorum olaya yanlış anlama sadece rahatlık açısından bakıyorum da yazık ya otururken eteğini çekiştirip duruyor bi de giyme daha rahat edersin demi ama. işte insanlar farklı farklı şeylerden hoşlanıyor rahatlık tamam da kime göre rahatsın ya da değilsin bu tartışılır o başörtünün içinde çok rahattır sen saçını bile toplayınca rahatsızsındır. f

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...