Jump to content

Sevap kazanmak çok basit.

Recommended Posts

olleyyy yine, yeni bir eleştri noktası bulduk diye ne oluyor, seviniyor musunuz, kendinizi aydınlanmış, herkesi karanlıkta mı addediyorsunuz,

ne var ki bunda,

bir hayvanı öldürmek, kesmek zorunda pek ala kalırsın, bayıla bayıla da, tavukları inekleri katleder, yersin,

canını yakma demektir, bir vahşi ve zararlı hayvan dahi olsa, acı verme demektir, ki hadiste bahsi geçen kertenkele duvar diplerinde böcek, sinek yiyen zararsız kertenkele değildir, kertenkelenin zehirli bir cinsidir,

akrep, yılan, zehirli kertenkele de olsa öldürmek zorunda kaldığında vereceğin acıyı azaltabildiğin kadar azalt demektir, bunda anlaşılmayacak dahası dalga geçilecek ne var anlamıyorum,

cübbeli ne demiştir izlemdim, pek de umurumda değil, orjinali nedir, ne sebepledir fikre kafidir.

tarihinde tehabb tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

olleyyy yine, yeni bir eleştri noktası bulduk diye ne oluyor, seviniyor musunuz, kendinizi aydınlanmış, herkesi karanlıkta mı addediyorsunuz,

ne var ki bunda,

bir hayvanı öldürmek, kesmek zorunda pek ala kalırsın, bayıla bayıla da, tavukları inekleri katleder, yersin,

canını yakma demektir, bir vahşi ve zararlı hayvan dahi olsa, acı verme demektir, ki hadiste bahsi geçen kertenkele duvar diplerinde böcek, sinek yiyen zararsız kertenkele değildir, kertenkelenin zehirli bir cinsidir,

akrep, yılan, zehirli kertenkele de olsa öldürmek zorunda kaldığında vereceğin acıyı azaltabildiğin kadar azalt demektir, bunda anlaşılmayacak dahası dalga geçilecek ne var anlamıyorum,

cübbeli ne demiştir izlemdim, pek de umurumda değil, orjinali nedir, ne sebepledir fikre kafidir.

Barış ve merhamet dini falan deyip bir de üste çıkacaksın yani ama keşke izlemeden yorum yapmasaydın. İlla kertenkele öldürecekseniz bir kerede öldürün demiyor. "Kertenkele öldüren bir gavur öldürmüş gibidir" diye hadis var diyor. Gavur öldürmek sevap, yok gavur öldüremiyorsan kertenkele öldürmek de işe yararmış. Bunu söylüyor. Bunu islam adına söylüyor. Bunu dinleyip beni öldürünce sevap kazanacağına inanan dindaşlarının sayısı hiç de az değil. Böyle inceden işliyorlar gavur öldürmek sevap diye. Sen de çıkıp savunuyorsun izlemeden dinlemeden. Sana da pravo.

Sitelerde Paylaş

benim derdim, davam, sevdam İslam'dır, Müslümanlar değil,

İslam adına gavurların öldürülmesi sevaptır diyen adama söyleyecek lafın yoksa benim de söyleyecek lafım yok sana.

tarihinde MaviPanter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam adına gavurların öldürülmesi sevaptır diyen adama söyleyecek lafın yoksa ben severim öyle sevdayı.

iyi de hangi birine laf diyeyim, ben doğrusunu yazsam, anlatsam kafi değil mi?

elin ağızı torba mı büzelim?

ortada bir hadis vardır, ne olduğu gün gibi ortadadır metin olarak, senden benden farkı olmayan bir insan çıkacak yorumunu yapacak, ben de avukatlığına mı soyunacağım,

cübbeli hoca fevridir, pek çoklarımız kendisine zaten tepkiliyizdir, cüzi bir cemaati vardır,

sohbetini, yorum ve bakış açılarını hiç sevmem, dinlemem ben,

ne yapmalıyım burada? bilmem hangi hatibin, vaizin, müslüman adlı, müslüman kılıklının, bilmem hangi videosunu bulup bulup getirseniz, bana ne gibi bir vazife düşer ki, üzerime alınayım.

Sitelerde Paylaş

kimin mal olduğu belli oluyor.. Lütfen cevap yazmayın lütfen :D

Ne o? Lafi koydun kaciyor musun aklin sira? Forumla ilgili teknik bir problemdir arkadasin basina gelen. Senin basina gelince "Alemin Mali" diyerek forumun girisine reklamini asayim mi?

Ama yok, olmaz, zira insanlarin ellerinde olmayan sebeplerden dolayi dustukleri durumlardan medet umup reklam edecek kadar alcalmadim.

Sitelerde Paylaş

ne var ki bunda,

Zehirli olduğu için falan değil ibrahim peygamber ateşe atıldığında itfaiyecilik yapmadığı için savaş açmış peygamberin kertenkelelere, cübbeli de almış bunu neresinden eklediyse kertenkele öldürmenin gavur öldürmek gibi sevap olduğunu eklemiş anlatıyor. Sen de ben mi düzelteyim müslümanları, üzerime vazife mi diyebiliyorsun. Sen de haklısın böyle saçma sapan hadisleri, inançları müslümanların suratına çarpmak ateistlerin işi.

Sitelerde Paylaş

bu kadar öküzlük olmaz yaa.. diycem de oluyor işte örnek ortada...

bunların zavallı allahı kendi yarattığı ağzı dili olmayan kertenkelelere savaş açmış..

beyinsizlik parayla değil ki, bedava.. isteyen oluyor...

haklısın kendi yarattığına kin duyan lanetleyen tanrı gerçekten komik oluyor

Sitelerde Paylaş

Zehirli olduğu için falan değil ibrahim peygamber ateşe atıldığında itfaiyecilik yapmadığı için savaş açmış peygamberin kertenkelelere, cübbeli de almış bunu neresinden eklediyse kertenkele öldürmenin gavur öldürmek gibi sevap olduğunu eklemiş anlatıyor. Sen de ben mi düzelteyim müslümanları, üzerime vazife mi diyebiliyorsun. Sen de haklısın böyle saçma sapan hadisleri, inançları müslümanların suratına çarpmak ateistlerin işi.

hayır kesinlikle öyle bişey yok,

tamamen zararlı hayvanlardan bahsedilir, illaki öldürürüz bunu hep yapıyoruz, böcek, sinek, arı, güzeli salıvermektir zarar vermeden, ama öldürmek zorunda da kalırsın, çare yoktur, bu hadis sadece bunu anlatıyor, cübbeli hoca benim kaynak muhatabım asla değil yüzlerce hadis ktabı var, şerhi var ondan da önce teftiş makamı olarak akıl var mantık var, istediği yorumu yapsınlar veya yapın, alalım silahlarıi, okları da kertenkele avına çıkalım ohh bonus sevap kazanalım gibi bir mantığı çıkaran aklınızı severim, komik gerçekten.

ama böyle bişey yok.

Sitelerde Paylaş

hayır kesinlikle öyle bişey yok,

tamamen zararlı hayvanlardan bahsedilir, illaki öldürürüz bunu hep yapıyoruz, böcek, sinek, arı, güzeli salıvermektir zarar vermeden, ama öldürmek zorunda da kalırsın, çare yoktur, bu hadis sadece bunu anlatıyor, cübbeli hoca benim kaynak muhatabım asla değil yüzlerce hadis ktabı var, şerhi var ondan da önce teftiş makamı olarak akıl var mantık var, istediği yorumu yapsınlar veya yapın, alalım silahlarıi, okları da kertenkele avına çıkalım ohh bonus sevap kazanalım gibi bir mantığı çıkaran aklınızı severim, komik gerçekten.

ama böyle bişey yok.

Öldürmek gerekiyorsa öldürürsün, aksini söyleyen yok. Sen neyi savunuyorsun ben onu anlamadım ki. Cübbelinin savunduğu hadisle ve onun yorumuyla dalga geçiliyor, sen diyorsun ki bu yorum yanlıştır islam barıştır kardeşliktir hede hödö. Yemezler. Bana ne kardeşim milyon tane hadisinizin hangisi sahih hangisi uydurma, sen istediğin kadar kafanda idealize ettiğin barış kardeşlik ! dini islama inan. Başbakan nasıl nükleer santralle mutfak tüpünü eş tutuyor, bu komedyen din alimi! de gavurları öldürmeyi kertenkele öldürmekle eş tutuyor. Doğrusu bu veya değil, bu adamlardan istemediğin kadar var Türkiye'de ve islamı biz biliriz diyorlar. Bu adamlar çıkıp istediğini söylüyor, milletin kafasına ateistlerin / gavurların kertenkele gibi ezilmesi gerektiğini sokuyor, bizim dalga geçmemiz bile yasak, neymiş doğrusu o değilmiş. Sağol çok bilgilendik.

tarihinde MaviPanter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tehabb sen çok biliyorsan kendi barışçıl islamını yaysana? sana göre kimse doğru değil bir tek sen doğrusun o zaman çık yay seni takip etsin insanlar bizde eleştiriceksek senin üstünden eleştirelim islamı?

şaka mı bu?

yahu daha dün gelmiş, üç, beş yazı yazmışım nasıl karar verdin sen buna bakalım, ben hakkında nasıl fikir sahibi olabilirsin ki,

olan budur, mantığı budur beğenesin diye kem küm mü yazayım,

ve yayıyorum merak etme, bizler misyonerleriz bir bir bilmez misin zerath.

Sitelerde Paylaş

Hep aynı teranedesin tehabb "sen bunu nasıl biliyorsun" "sen bunu nerden çıkardın" 3-4 mesajını gördüm bana yetti...

tek bir bakış açın var oda kendi görüşün haricinde hiç kimsenin görüşünü kabul etmemek

kendi görüşünüde tam olarak ortaya dökmediğin için insanlara tam olarak ne anlattığın yada nasıl bir mesaj verdiğin açık değil...

bu hiç birşey anlatmadan herşeyi biliyormuş havası vermek felsefesini koyun statüsündeki insanlara yedirebilirsin ama burda gerçek anlamda aklını ve mantığını kullanan insanlara göre yaptığın tek şey boş muhalefet başka bir şey değil.

neyi savunduğun belli değil

neye karşı olduğun belli değil

kısacası

bir fikrin yok gelmişsin zikretmeye

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...