Jump to content

Tanrının olmadığının net kanıtı!

Recommended Posts

• İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kimse bagımsız dusunemez çünkü herkes kendi dünyasının içinden bakar dünyaya bir evin pencresinden bakar gibi. Herkes farklı görüür kimi sizin gördüğünüz parleament mavisini siyah görür.Kimi renk körüdür kimi az duyar. Böyle maddeleri bile kendimizce algıladıgımız evrende soyut bir durumu nasıl kesin yoktur diyebiliyorsunuz? Şimdi siz nasıl var diyebiliyorsunuz sorusunu duyuyorum. Bu maneviyattır duygudur (ruh) diyoruz kalp gözü diyoruz öyle algılıyoruz daha dorusu 'hissediyoruz'. Ama kesin vardır bak aha orda diyemiyoruz. Ama siz o kadar saçmasınızki ahada yok diyip filozofiye vuruyorsunuz işi. Hangi sorun o şekilde çözülmüş? Düşünen adamların idealarından kac tanesi uygulanmakta? Bilimle senin şuan yaptıgın şey aynı mı sanıyorsun. Bunu sanıyorsun çünkü sen sanrılısın at gözlüğü ile bakıyorsun.

AT-eist bakış!

En kötüsüde çok geniş baktıgını sanman:) az zekalı:) olan bir insan bunu biliyorsa yine iyi ama kendını tüm insanlardan üstün görüyorsa işte orda sıkıntı başlıyor. Bir sayfada Allah ile bilim ilgilenmez deniyor diger yanda bilimle Allah'ın yoklugu ispatlanmaya calısılıyor. UUU ÇOK FECİ!

Bereket tanrısı ilah olsa beşinden koşan ilk insan olacaksın filama tutacaksın o yüzden diğer dinlere sövüyorsun.

Türkiyedeki milyonlarca insan kör aptal bir sen ve yanındakiler mi birşeyleri görebiliyor. Sorarım o zaman senin farkın ne? Siz diyorsunuz ya sen ne si.im! adamsın diye. Bende sana soruyorum adi herif sen kimsinde halkın cogunlugunu sadece dinde de değil siyasette bilimde geri görüyorsun! Gerçeğine indirgesek olayı belkide ayyaşın sanrılı herifin psikopat düşünceli aciz herifin tekisin. Ama yok burda belli değil kimliğin salla zırvalıklarını.

Yarın büyük gün ama olsun devam!! Bir dine mensup olmana gerek yok vicdan sahıbı olmak icin koy yastıga basını bunca insanı assagılamakla kendince alay etmekle nereye gideceksin bir son. Bırak herseyı yok say insani düşün varsa eger o duygu sende. Birşeyleri öğret biliyorsan yanlışsınız de ama hakaret ederek hiçbirşeye sahip olamazsın. Sana küfür ederek bile hırs alınmaz aga. Sen tam bir adi'sin. Sen iğrençsin.. Uzaydan bir yaratık gelse adi ne demek dese bu yazılarını okuturum varsa adresini veririm git adi gör diye. İğrenç filozofcuk seni!

Sitelerde Paylaş

Kimse bagımsız dusunemez çünkü herkes kendi dünyasının içinden bakar dünyaya bir evin pencresinden bakar gibi. Herkes farklı görüür kimi sizin gördüğünüz parleament mavisini siyah görür.Kimi renk körüdür kimi az duyar. Böyle maddeleri bile kendimizce algıladıgımız evrende soyut bir durumu nasıl kesin yoktur diyebiliyorsunuz? Şimdi siz nasıl var diyebiliyorsunuz sorusunu duyuyorum. Bu maneviyattır duygudur (ruh) diyoruz kalp gözü diyoruz öyle algılıyoruz daha dorusu 'hissediyoruz'. Ama kesin vardır bak aha orda diyemiyoruz. Ama siz o kadar saçmasınızki ahada yok diyip filozofiye vuruyorsunuz işi. Hangi sorun o şekilde çözülmüş? Düşünen adamların idealarından kac tanesi uygulanmakta? Bilimle senin şuan yaptıgın şey aynı mı sanıyorsun. Bunu sanıyorsun çünkü sen sanrılısın at gözlüğü ile bakıyorsun.

AT-eist bakış!

Yani özetle şunu diyorsun.

"sen yok diyorsun ama o var" "Ve bana muz verecek"

Kalp gözü diye bir organ yoktur.

Ruh diye bir şey yoktur.

Hisler bilgide referans alınmazlar.

.......................

.......................

En kötüsüde çok geniş baktıgını sanman:) az zekalı:) olan bir insan bunu biliyorsa yine iyi ama kendını tüm insanlardan üstün görüyorsa işte orda sıkıntı başlıyor. Bir sayfada Allah ile bilim ilgilenmez deniyor diger yanda bilimle Allah'ın yoklugu ispatlanmaya calısılıyor. UUU ÇOK FECİ!

Bereket tanrısı ilah olsa beşinden koşan ilk insan olacaksın filama tutacaksın o yüzden diğer dinlere sövüyorsun.

Türkiyedeki milyonlarca insan kör aptal bir sen ve yanındakiler mi birşeyleri görebiliyor. Sorarım o zaman senin farkın ne? Siz diyorsunuz ya sen ne si.im! adamsın diye. Bende sana soruyorum adi herif sen kimsinde halkın cogunlugunu sadece dinde de değil siyasette bilimde geri görüyorsun! Gerçeğine indirgesek olayı belkide ayyaşın sanrılı herifin psikopat düşünceli aciz herifin tekisin. Ama yok burda belli değil kimliğin salla zırvalıklarını.

Yarın büyük gün ama olsun devam!! Bir dine mensup olmana gerek yok vicdan sahıbı olmak icin koy yastıga basını bunca insanı assagılamakla kendince alay etmekle nereye gideceksin bir son. Bırak herseyı yok say insani düşün varsa eger o duygu sende. Birşeyleri öğret biliyorsan yanlışsınız de ama hakaret ederek hiçbirşeye sahip olamazsın. Sana küfür ederek bile hırs alınmaz aga. Sen tam bir adi'sin. Sen iğrençsin.. Uzaydan bir yaratık gelse adi ne demek dese bu yazılarını okuturum varsa adresini veririm git adi gör diye. İğrenç filozofcuk seni!

Sen herhangi bir şeyde aklı başında yani akli dengesi yerinde yetkin bir birey olarak kabul edilmiyorsun benim tarafımdan.

Çünkü sen görünmeyen, bilinmeyen, duyulmayan, kısaca duyu organları ve diğer teknik teknolojik alet ve cihazlarla tespiti ne önceden ne günümüzde yapılabilmiş kurgu karakterle yaşayan birisin.

Bu seni hasta yapar.

Geçmişten beri, tüm bilim dallarının tepesinde kafa kesme tehdidiyle kılıç sallayarak psikiyatri, psikoloji ve tıp gibi bilim dallarına kendinizi zorla normal kabul ettirmiş olabilirsiniz.

Ancak bu sizlerin hasta olduğu gerçeğini yine de değiştirmez ve şimdi olmasa bile 100-200-500 yıl ne kadar sürerse sürsün bu olmayanıı var sayma davranışı rahatsızlıklar arasında yerini alır.

Sen de gelecek nesillerin tarih kayıtlarına bakıp da kıçıyla güldüğü adamlar arasındaki yerini alırsın (nasıl zeusa, raya ona buna tapıp eşya ile gömmeyi akıllıca sananlara şimdi aptal gözüyle bakılıyorsa sen de öyle olacaksın)

Ben bir şey yapmıyorum.

Sizler kendinizi küçük düşürüyorsunuz.

Ve akıllı olsan sana bir şey öğretirim ama ben seni AKLI BAŞINDA kabul etmiyorum!

Anladın mı?

Ben bu yüzden sizleri ciddiye almıyorum.

Deliyi ciddiye alacağıma ölürüm daha iyi.

Ayrıca küfrettiğini sanan sevgili ....

Senin o dinin ve allahın hakkında bilgi sahibi olmak da dahil olmak üzere, küfür, pislik, iyilik, güzellik, her alanda açacağın yarışma veya savaşta seni geçerim.

Tekrar ediyorum:

Bende sanrı bulursan ben ......

Ben sende sanrı bulursam sen ....

Hadi

:D

Uyarı: Ateist Bakış,

Bir savaş açacaksan daha doğru sözcükler kullan, konuyla uyumlu daha kullanılabilir teknikler seç.

Küfür mü ediyorsun yoksa başka bir şey mi yapıyorsun belli deği. Düellonda tercih ettiğin sözcükleri direkt küfür amaçlı olmayıp çift yönlü kullanmışsın, bu yüzden sadece 2 saat uzaklaştırma alıyorsun. Lütfen bir daha bu tür örneklere başvurma.

IFeelGood

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her parçada ortak olan ne ise o tanrıdır.

Enerjiye sahip olmayan bir parça söyleyebilirmisin?

Bütün parçalar enerjiye sahibim diyor.:)

Tanrı iddiası esas olandır.

Direk tanrı iddiasıyla eşleştirebileceğin ne var?

Bul diğer cisimlerde.

Yoruma moruma dayalı saçmalıklar değil,

İnsandaki iddia gibi tereddütsüz bir ima bul.

Enerjisini atomunu tanrıya yorarsan ben de patates cipsine yorarım.

Sitelerde Paylaş

Tanrı iddiası esas olandır.

Tanrı iddiası esas olan ise hangi tanrı veya tanrılar yok?

Direk tanrı iddiasıyla eşleştirebileceğin ne var?

Bul diğer cisimlerde.

Enerjiyi direk tanrı ile eşleştiriyorum.

Yoruma moruma dayalı saçmalıklar değil,

İnsandaki iddia gibi tereddütsüz bir ima bul.

Dinlerin tanrısı yoruma dayalı saçmalık ise bana materyalizmin dayandığı madde tanımı yapabilirmisin?:)

Enerjisini atomunu tanrıya yorarsan ben de patates cipsine yorarım.

Taoizm gibi dinler bütünsel yaklaşır.

Şintoizm gibi dinlerde parçasal yaklaşır.

Şintoizme göre patates cipside tanrı olabilir.

Şintoizm milyonlarca tanrılı din diye anılır.:)

Sitelerde Paylaş

Kuntas,

Senin kendi insiyatifinle diğer var olan madde enerji ışık gibi varlıklardan tanrıyı çıkartman bir işe yaramıyor.

Sen anlamıyorsun beni.

Sen kendin geri çekil.

Madde, enerji, ışık kendisi tanrıyı anlatsın.

Bana senin rehberliğin gerek yok.

Gel ben sana rehberlik yapayım sana maddeden cin ali çıkarırım :)

Sitelerde Paylaş

Kuntas,

Senin kendi insiyatifinle diğer var olan madde enerji ışık gibi varlıklardan tanrıyı çıkartman bir işe yaramıyor.

Sen anlamıyorsun beni.

Sen kendin geri çekil.

Madde, enerji, ışık kendisi tanrıyı anlatsın.

Bana senin rehberliğin gerek yok.

Gel ben sana rehberlik yapayım sana maddeden cin ali çıkarırım :)

Maddeden cin ali çıkarmanı istemedim.Madde nedir? diye sordum.

Materyalizm panteist bir dindir.Bilinçsiz tanrın ben varım diyemez.:)

Sitelerde Paylaş

Maddeden cin ali çıkarmanı istemedim.Madde nedir? diye sordum.

Materyalizm panteist bir dindir.Bilinçsiz tanrın ben varım diyemez.:)

Var olan herşey kendini belli eder.

Rahatsız insanın iddiası tanrının olduğudur.

Yine insanın iddia ettiğine göre insan ve yaşam ortamı tarafından doğrudan algılanamaması.

Bu iddia az boz bir iddia değil.

Ve insan harici VAR olma kriterlerini karşılayan en az bir tane başka VARLIk tarafından teyit edilmeli.

Bunu da senin rehberliğin olmadan, açıklamaların olmadan ben görebilmeliyim.

Sitelerde Paylaş

Kuran bazında söyleyecek söz kalmayınca mı? :)

Kuranın saçmalığını kanıtlamak dünyanın en basit işi.

Adil bulmadığım, banal bulduğum için girmiyorum tartışmasına.

Sana tavsiye,

Kuranı git hristiyanla, yahudiyle budistle falan tartış.

Ateistle kuran tartışırsan döner bir tarafına girer o kuran.

%100.

Ayrıca her ateist kuranı senden iyi bilir, bunu kafana sok.

Bir şeyin saçma olduğunu anlamak, o şey hakkında, ona inanandan daha fazla uzmanlık gerektirir.

hadi dinlere inananların bulunduğu dini yaymak vazifesi,peki sana ne oluyo? sana kim dedi bu ateizmi yay diye?aklınmı dedi (!),git bu yalanı insanlara anlatmı dedi.sen onlardan daha akıllısın bak anladın bu ilizyonist yalanı hll olsun git herkesi uyandırmı dedi.

............

"ben daha derin düşündüm,ben daha iyisini algıladım,hayır orda anlatılmak istenen asıl bu,bence öyle değil,size saygım yok,car car car,".

....kimsiniz olm siz?kaç kişisiniz?

....................

burda böle kaçat ötmek kolay.gel gidelim kandil günü bira satmayan bayicilerle kavga edelim. s.a. diyenlere merhaba diyelim,camiye gidip cemaati eğlence mekanlarına davet edelim.. yemedimi ateist bakışlım.yaaa işte böyle,dünyayı oturduğun yerden değiştiremessin..................

gerçek hayatta pısırık,korkak,görüşlerini söyleyemeyen insanlar siteye gelince aslan kesiliyolar.............sizinle dünyamı değişir.

Sitelerde Paylaş

hadi dinlere inananların bulunduğu dini yaymak vazifesi,peki sana ne oluyo? sana kim dedi bu ateizmi yay diye?aklınmı dedi (!),git bu yalanı insanlara anlatmı dedi.sen onlardan daha akıllısın bak anladın bu ilizyonist yalanı hll olsun git herkesi uyandırmı dedi.

............

"ben daha derin düşündüm,ben daha iyisini algıladım,hayır orda anlatılmak istenen asıl bu,bence öyle değil,size saygım yok,car car car,".

....................

burda böle kaçat ötmek kolay.gel gidelim kandil günü bira satmayan bayicilerle kavga edelim. s.a. diyenlere merhaba diyelim,camiye gidip cemaati eğlence mekanlarına davet edelim.. yemedimi ateist bakışlım.yaaa işte böyle,dünyayı oturduğun yerden değiştiremessin..................

gerçek hayatta pısırık,korkak,görüşlerini söyleyemeyen insanlar siteye gelince aslan kesiliyolar.............sizinle dünyamı değişir.

balatayı sıyırmış :lol: :lol:

burda domalaklardan başka kimse birşeyler yaymaya çalışmıyor sakin ol şampi

Sitelerde Paylaş

....,sen niye bnm adıma konuşuyonda beni müslüman yapıyon.hangi dini savunan msjımı gördün ... ben senin saçma sapan tanrı yok etme formülüne ayar oldum.aklına geleni yazmışsın bide bilimsellik katmaya çalışmış aklınca ....

çok biliyosunuz çoook.herşeyi en incesinden düşünen biziz ayağına yatıp artis artis konuşmaktan başka ne yaparsınız.tabi bu artislikte site bazında haa sanma her yerde böledir bu gibi tipler.sen bnm cemaatlere karşı konuşmalarımda yanımda bile duramassın.iki yumruk yermiyim ajaba die yusuf yusuf.dünya kansız değişmez gülüm bunu bi yerine sok.

ateist olmayı bi ... sanarlar. bu yalanı görebildikleri için kendilerini diğer bir çok insandan daha akıllı görürler.şimdi ateistler çok akıllı insanlar.onlar dinlere inanan insanlar gibi değiller.parçacıklar onlarda daha iyi,kaliteli birleştiği için onlar din yalanını görebildiler.ama dinlere inananlar ateistler kdr şanslı değil.onları bir araya getiren tabiat daha kalitesiz malzeme kullanmış.hal böyle oluncada kanına kdr işlemiş bu yalanın içinden çıkamıyor dindarlar.peki suçlu kim? böyle artis artis konuşmayı gerektiren ne peki? müslüman görünce hödö hödö,kibarlıktanda çıkmadan örtülü küfürler/aşşağılamalar.böylemi insanları ateist yapıcağınızı sanıyosunuz.adam kırsalda doğmuş.malzeme ve birleşim kalitesiz.akıl seviyesi düşük.din demişler inanmış.çet çut için evine bilgisayar almış.derken bu siteye denk gelmiş.iki bişe yazayım şunlara cvp vereyim demiş.akabinde küfürler/aşşağılamalar.nooldu şimdi,yeni ufuklarmı açtın adamın gözünde.ateistlere duyduğu duyguların artık ne duyuyorsa iki katına çıkardın.şurda müslümanlara karşı takınılan tavrı hiç bir zmn sevmedim.bende dinlere inanmayan biri olarak bu sitede müslüman muamelesi gördüm hemde bi tek bu ... değil.daha nice ... var.dersin programlamışlar "yazısına uymayan bi iki cümlemi döktürmüşler,kesin müslümandır hmn aşşağılayalım".

Sitelerde Paylaş

............

....................

tahminimce Türkiye'de en az 2-3 milyon kişiyiz. yeter mi ? tabi dediğin gibi sizin bu tehditlerinizden korkup sinen zorunlu münafıklar çok, malum gavur öldürmek sevap sizde, sen de Türkiye'de değil de müslümanları öldürmenin sevap olduğu başka bir dinin ezici çoğunlukta olduğu bir ülkede yaşasaydın müslüman olduğunu açıklamak sıkardı biraz canım.

haa ben münafık falan değilim çevremdekiler bilir ateist olduğumu, biramı falan önceden alıyorum kavga etmeye gerek kalmıyor, selamün aleykümü kullanmıyorum alerji yapıyor bende, gidip cami güruhuna dalıp hadi eğlence mekanlarına gidelim diyecek kadar da kafayı yemedim ama ilk girdiğim bir ortamda falan namaza gidiyoruz geliyor musun derlerse , ben binamazım diyorum kös kös geri dönüp gidiyorlar.

sizi çok iyi tehdit ediyoruz, gerçek hayatta sesinizi çıkaramıyorsunuz diyerek övünmek çok yakışıyor müslümanlara.

Sitelerde Paylaş

....,sen niye bnm adıma konuşuyonda beni müslüman yapıyon.hangi dini savunan msjımı gördün ... ben senin saçma sapan tanrı yok etme formülüne ayar oldum.aklına geleni yazmışsın bide bilimsellik katmaya çalışmış aklınca ....

çok biliyosunuz çoook.herşeyi en incesinden düşünen biziz ayağına yatıp artis artis konuşmaktan başka ne yaparsınız.tabi bu artislikte site bazında haa sanma her yerde böledir bu gibi tipler.sen bnm cemaatlere karşı konuşmalarımda yanımda bile duramassın.iki yumruk yermiyim ajaba die yusuf yusuf.dünya kansız değişmez gülüm bunu bi yerine sok.

ateist olmayı bi ... sanarlar. bu yalanı görebildikleri için kendilerini diğer bir çok insandan daha akıllı görürler.şimdi ateistler çok akıllı insanlar.onlar dinlere inanan insanlar gibi değiller.parçacıklar onlarda daha iyi,kaliteli birleştiği için onlar din yalanını görebildiler.ama dinlere inananlar ateistler kdr şanslı değil.onları bir araya getiren tabiat daha kalitesiz malzeme kullanmış.hal böyle oluncada kanına kdr işlemiş bu yalanın içinden çıkamıyor dindarlar.peki suçlu kim? böyle artis artis konuşmayı gerektiren ne peki? müslüman görünce hödö hödö,kibarlıktanda çıkmadan örtülü küfürler/aşşağılamalar.böylemi insanları ateist yapıcağınızı sanıyosunuz.adam kırsalda doğmuş.malzeme ve birleşim kalitesiz.akıl seviyesi düşük.din demişler inanmış.çet çut için evine bilgisayar almış.derken bu siteye denk gelmiş.iki bişe yazayım şunlara cvp vereyim demiş.akabinde küfürler/aşşağılamalar.nooldu şimdi,yeni ufuklarmı açtın adamın gözünde.ateistlere duyduğu duyguların artık ne duyuyorsa iki katına çıkardın.şurda müslümanlara karşı takınılan tavrı hiç bir zmn sevmedim.bende dinlere inanmayan biri olarak bu sitede müslüman muamelesi gördüm hemde bi tek bu ... değil.daha nice ... var.dersin programlamışlar "yazısına uymayan bi iki cümlemi döktürmüşler,kesin müslümandır hmn aşşağılayalım".

O zaman küfür etmeden önce inandığın şeyi söyle sende seninde ateist bakışa laf söylerken yaptığın oturduğun yerden senin tabirinle "kıçını yayarak" yazıp çizmekten başka birşey değil...

Burda kimse ateizmi yaymaya çalışmıyor forumlara vazife değildir ateizmi yaymak pek çok kaynak mevcuttur öğrenmek isteyen internet ortamından yada kitap olarak dökümanına ulaşabilir ateistbakışın yazılarını okusaydın zaten ateizmi yaymaya çalışmadığını anlardın.

Esas sen gelip insanların bir yazısına bakıp kritik yapacak kadar "üstün" bir insansın, biz değiliz pardon abi bir daha olmaz...

Madem forumda görüş bildirilmesi sana göre değil yazma. git eylemmi yapıyorsun adammı bıçaklıyorsun ne yapıyorsan onu yapmaya devam et...

gerçeklerin misyon edinilmesine gerek yoktur arayan bulur aramayanada biz küfür etsekte düzgün anlatsakta bir şey ifade etmez zaten...

Sitelerde Paylaş

Ne olursan ol rahatsızsın.

2 kere 2'ye 4 eder diyen adamım ben.

................

Ateizm bir tercih değil zorunlu bir gerçektir.

Buna meydan okursan çobanın sevgilisi gibi olursun.

Yani altta da olsan, üstte de olsan, yanda da olsan, ... sen olursun.

Saçmalıkların sonu budur.

Sana bir tavsiye

Yazım kurallarını öğrenmeden yazı yazmaya kalkma.

:)

Sitelerde Paylaş

AteistBakış'ın üslubunu faydasız bulduğumu söyleyip ben de eleştirdim daha önce ama senin yaptığın eleştiri değil, doğru düzgün yazsaydın da müslümanların yaptığı gibi tehdit ediyormuşsun, müslümanları savunuyormuşsun gibi anlaşılmasaydı. Karısıyla kavga eden patronundan fırça yiyen gelip burda saydırıyor galiba.

Sitelerde Paylaş

Ateizm zorunluluk falan değil elbet.

Hayatı yönlendirmek bir Tercihtir ?

Başı ve sonu olmamak zorunluluk ise,

Yaratıklar için zorunluluk diye bir şeyin olması akıldan uzaktır . iki kere iki dört eder gibi değildir. . diyen saçmalar.

Çünkü Yaşamak zorunluluk ise ölümsüzlükte zorunluluk olacaktır !

Ama malesef insan doğar yaşar ve ölür.

Bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...