Jump to content

Devlet nikahsız yaşamayla mücadeleye hazırlanıyor

Recommended Posts

imam nikahi oldumu gerisi sadece kagit kurek icindir ama nikahsiz yasayan dinini dusunmeyen nkisilerle mucadele etmek daha mantikli kotu ornek oluyorlar topluma ben fraansada yasiyom cogu oyle artik evlilik yok gibi birsey

Sen gel vatanına kurban ol oradan söylenme :) gel burada yaşa madem memnun değilsin.

Tam sana göre AKP zihniyeti heryerde. Kısacası islami düşünce diyelim. AKP falan hikaye aslında,

bunların tek nedeni din.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Turkiye AIHM uyesi bir ulkedir. Hukuken hakkinizi aramaktan korkmayin, hatta devlet bu gibi bir suctan oturu ceza verirse gelismis bir ulkenin size gocmenlik vermesi isten bile degil. Bence fazla abartiyorsunuz, bu kadar ileri gidemezler. Gerekte yok zaten, burada "eyvah birlikte yasamayi yasaklayacaklar" diye endiselenenlerin kacinin biriyle nikahsiz yasama ihtimali soz konusu olabilir ki? Kizlari gectim erkekler bile bu anayasal haklarindan(ozgurlukte denebilir) mahrumdurlar.

Avrupa da gencler universiteye basladiktan sonra ailelerinin yanindan ayrilir. Bir partner buldugu takdirde ev arkadasi yerine onunla birlikte yasar boylece kirayi ve diger masraflarida paylasmis olurlar. Hemen ilk tanidigin adamla evlenmek pek akil kari olmadigi icin boylesi her iki taraf icinde mantikli olanidir. Eger iliski surerse evlenilir surmezse ayrilinir. Bizim ulkemizde evlenene kadar zaten ailenin evinden ayrilamiyorsun. Evleneceginiz zamanda bakire falan istiyorsunuz zaten. Siz kim birlikte yasamak kim yahu.

Kiz erkek yanyana dolasma meselesine gelirsek, bu bile sadece buyuk sehirlerimiz icin gecerli bir ozgurluktur. Kucuk sehirlerde gencler el ele, sarilarak hatta yanyana bile dolasamazlar. Eger buna yasak gelecek diye korkuyorsaniz yine sadece buyuk sehirlerde yasayan gencleri ilgilendiren bir korku olmali arti bildigim kadariyla Iran' da bile bu kadar radikal yasaklar yok. Abartmayin derim

Bu yasaların çoğunun yobaz kesimin desteğini almak ve fethullah vb nurculara yalakalık yapmak olduğunu düşünüyorum hepsinin seçim öncesinden arka arkaya gelmesinin başka mantıklı bir açıklaması yok imamın ordusunun toplatılmasıyla başladı bu süreç dikkat ederseniz...

onun haricinde hiç irana gittinmi? hiç iranlı birisiyle konuştunmu?

ben konuştum ondan biliyorum bu tarz yasalar var ancak kapalı kapılar arkasında yasalara uygun olmayan herşey yapılıyor

uyuşturucu kullanımından seks partilerine kadar ancak iranda sokakta bir kadının açık gezmesi yasak en basitinden

şimdi söylermisin nasıl olurda böyle bir yasa iranda bile yok diyebiliyorsun? neye dayanarak?

Sitelerde Paylaş

imam nikahi oldumu gerisi sadece kagit kurek icindir ama nikahsiz yasayan dinini dusunmeyen nkisilerle mucadele etmek daha mantikli kotu ornek oluyorlar topluma ben fraansada yasiyom cogu oyle artik evlilik yok gibi birsey

Dinleri yiyim ben. Hayatımda dinler kadar komik şey görmedim. Ben sevgilimle nikahsız yaşarsam sanane yahu. Nikahsız çocuk da yaparım. Kime ne? Kötü örnekmiş. Biz burda dünyaya zararlı olan yobaz zihniyetlerle mücadele ediyoruz. Daha mantıklı :). Nikahlı veya nikahsız yaşayınca bir şey değişmiyor. Biz birbirimizi seviyoruz diyip bunu belediyeye ispat etmenin anlamı yok(veya yetkili kurumlara).

Sitelerde Paylaş

Ee ne oluyor evlilikler azalınca ? Piç olduğu için sokakta mendil mi satıyor çocuklar ? Yoksa açlıktan mı ölüyorlar ? Pardon böyle şeyler Türkiye'de oluyordu değil mi? Kafam karıştı benim :huh:

tarihinde MaviPanter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu yasaların çoğunun yobaz kesimin desteğini almak ve fethullah vb nurculara yalakalık yapmak olduğunu düşünüyorum hepsinin seçim öncesinden arka arkaya gelmesinin başka mantıklı bir açıklaması yok imamın ordusunun toplatılmasıyla başladı bu süreç dikkat ederseniz...

onun haricinde hiç irana gittinmi? hiç iranlı birisiyle konuştunmu?

ben konuştum ondan biliyorum bu tarz yasalar var ancak kapalı kapılar arkasında yasalara uygun olmayan herşey yapılıyor

uyuşturucu kullanımından seks partilerine kadar ancak iranda sokakta bir kadının açık gezmesi yasak en basitinden

şimdi söylermisin nasıl olurda böyle bir yasa iranda bile yok diyebiliyorsun? neye dayanarak?

Tahran'da sanirim kiz ve erkek universite ogrencileri ozellikle yanyana dolasabiliyor diye aklimda kalmis. El ele tutusabilirler mi supheliyim ama

Sitelerde Paylaş

Devlet planlama yapabilmek için bazı verilere ihtiyaç duyar.

Evlilik belgeside genetik hastalıklar,nufus planlaması vb verileri sağlamak için gereklidir.

Vatandaşlarının ağzındaki diş sayısına kadar bilgi sahibi olan devletler olduğunu unutmayın.

Sitelerde Paylaş

Evlilik belgeside genetik hastalıklar,nufus planlaması vb verileri sağlamak için gereklidir.

Vatandaşlarının ağzındaki diş sayısına kadar bilgi sahibi olan devletler olduğunu unutmayın.

Evlenmeden çocuk yapmaya izin olmadığı gibi evlenince de 3 çocuk şart değil mi ? Evlilik belgesinin nüfus planlamasıyla ne ilgisi var ? Evlilik cüzdanına mı işleniyor bu bilgiler ? Evlisin ama çocuğun olmuyor, bu arada 3 tane dişini çektirmişsin. Çocuk olmuyor, nüfus planlaması suya düştü, çektirdiğin dişler hastane kayıtlarında var ama nüfus kaydında ya da evlilik cüzdanında böyle bir bilgi görünmüyor. Eee ne oldu şimdi ? Ne işe yaradı bu evlilik cüzdanı ?

Sitelerde Paylaş

Haciya hocaya gorundukten (!) sonra cocuk sahibi olanlarin genetik hastaliklari nasil takip ediliyor?

Demek istedigim, evlilik belgesi kesinlik arzetmez bu tur konularda.

tarihinde LetMeBe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evlenmeden çocuk yapmaya izin olmadığı gibi evlenince de 3 çocuk şart değil mi ? Evlilik belgesinin nüfus planlamasıyla ne ilgisi var ? Evlilik cüzdanına mı işleniyor bu bilgiler ? Evlisin ama çocuğun olmuyor, bu arada 3 tane dişini çektirmişsin. Çocuk olmuyor, nüfus planlaması suya düştü, çektirdiğin dişler hastane kayıtlarında var ama nüfus kaydında ya da evlilik cüzdanında böyle bir bilgi görünmüyor. Eee ne oldu şimdi ? Ne işe yaradı bu evlilik cüzdanı ?

Cüzdanda ki bilgilere bakma devlet tarafında tutulan kayıtlara bak.

Cüzdan sana devlet tarafından kayıdı alınmıştır anlamında veriliyor.

Ülkemizde pek önem verilmesede dünyanın birçok ülkesinde nikah yapabilmek için eşler sağlık taramasından geçirilir.

Diş kayıdı örneğini kayıt altına alınma düşmanlığına karşı örnek olarak verdim.

Akdeniz anemisi hastalığı Kıbrıs Rum kesiminde bu tür tedbirler alınarak ortadan kaldırılmış.

Bizde herşey Allah tan diye önemsenmez.

Bunun gibi birçok hastalık var.

Sitelerde Paylaş

Turan Dursun sitesinde bir video vardı, sadece The Message filmi yani bizdeki Çağrı diye bilinen filmi kendi içindeki çeliskilerle elestiriyordu, islam lehine bir film olmasına ragmen akı kara karayı ak göstermeye çalıstıklarını gayet güzel anlatıyordu sitedeki video.

Gerçi bu forumda da yüzlerce kez aynı konu islendi, yani islamdan önceki humanist insan yapısının islamla nasıl karartıldıgı ama isin korkunç yanı 2011 yılında halen bu karanlıgı getirmek isteyen insanlara akın akın insanların destek vermesi.

Isin daha vahim yanı da gelismis denen ülkelerin geri kalmasını istedikleri ülkelerde bu akıma destek vermesi, bugün ne AB'nin ne de ABD'nin Türkiye'nin Afganistan ya da Iran gibi olmasına üzülecegini ya da engellemeye çalısacagını düsünmuyorum aksine pazarı ve kaynakları bol bir ülkenin geri kalması çok daha iyidir ve bu yönde çalısanlara destek vereceklerdir.

Yani burada baska ülkeleri örnek vermenin ya da onlardan medet ummanın çok bir anlamı yok. Genel olarak Avrupa'da zaten evlilik diye bir olay geleneksel tatlar yasayalim diye yapilir onun disinda nufus planlamasi falan diye bir sey hic akla bile gelmez özellikle nordik ülkelerde "dedem nenem böyle evlenmis" tandansini yasamak için yapılır evlilikler, evli olmadan yasayan halkın %70-%80'ine karısmak ne kilisenin aklına gelir ne de devletin.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Birlikte yaşayanların,doğacak çocukların haklarını nikehle kazanacaklarını yasalarla verdinmi nikehe hiç gerek yoktur.

Yalnız nikeh evlilikte bir yapışkandır.

Ayrılınması kolay olmuyor.

Bu arada,çifler barışıp geri dönebiliyorlar.

Evlilik bağı olmazsa,ufak bir tartışmada ınsan Hoşca kal diyebiliyür.

Bağda olmadığından ayrılanlar daha kısa zamanda yenilerini buluyorlar kı buda çocuklar için hiçde iyi

olmuyor.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

evlilik şart değil elbette ama tolonbeyin dediği gibi evlilik yapışkan gibidir. devlete birbirini sevdiğini kanıtlamıyorsun. en azından doğacak çocukları düşünmek gerekiyor.

ilgisiz anne babalar olacak sokaklarda daha çok çocuk görcez. bende evlenmeden yasama taraftarıyım ama düzeni sağlayacak bazı kuralların olması şart

Sitelerde Paylaş

Evlilik Türkiye'de yapiskan gibi, burada taraflardan biri ayrilmak isterse en fazla 6 ay bekleme suresi var bu sure icinde karsi taraf istesin istemesin kisi halen ayrilmak istiyorsa otomatikman ayrilir. Yapiskan olsun diye evlilikte sacmalik, cocuklar zarar görecek diye istemedigin bir evliligi yurutmekte.

Sitelerde Paylaş

istemediğin bir evliliği yürütmek değil olay. doğurup doğurup sokağa atanlar olmayacak mı. doğuda adam 30 çocuk yapıyor sokağa bıraksa ne olacak. bence zaten yasaklanmasın isteyen evlenmeden yaşayabilir elbet yaşayanlar var zaten. insanların toplum içinde rahat yaşaması için bazı kurallar olması gerekiyor. aile kavramı diye bir şey var.

Sitelerde Paylaş

kardesim ister inan ister inanma zaten her koyun kendi bacagindan asilir olunce zaten pisman olacaksin o ayri konu demek istedigim turkiye musluman bir ulke boyle seyler hos karsilamaz o yuzden dedim topluma kotu ornek oluyor diye erkeklerin kupe takmasi dogme yaptirmalar ve daha bir suru sey avrupaya ozeniyorlar baska hicbirsey degil

Sitelerde Paylaş

evlilik şart değil elbette ama tolonbeyin dediği gibi evlilik yapışkan gibidir. devlete birbirini sevdiğini kanıtlamıyorsun. en azından doğacak çocukları düşünmek gerekiyor.

ilgisiz anne babalar olacak sokaklarda daha çok çocuk görcez. bende evlenmeden yasama taraftarıyım ama düzeni sağlayacak bazı kuralların olması şart

Cocuk yapma karari alindiginda ciftler zaten cogunlukla evlenir. Birde su var, cocugun birbirinden nefret eden bir anne baba ile ile birlikte yasamasindansa ayrilmis ebeveynlerle yasamasi daha sagliklidir. Zorla guzellik olmaz. Iki insanin birbirine karsi sevgisi, saygisi bitmisse onlari zorladikca mutsuzluktan baska biseye sebebiyet vermezsin

Sitelerde Paylaş

Cocuk yapma karari alindiginda ciftler zaten cogunlukla evlenir. Birde su var, cocugun birbirinden nefret eden bir anne baba ile ile birlikte yasamasindansa ayrilmis ebeveynlerle yasamasi daha sagliklidir. Zorla guzellik olmaz. Iki insanin birbirine karsi sevgisi, saygisi bitmisse onlari zorladikca mutsuzluktan baska biseye sebebiyet vermezsin

ben de zaten birlikte yaşama taraftarıyım yüzük imza bunlar simge sadece bir şey ifade etmiyor imza atınca daha çok sevmiyorsun.iki insan birbirini seviyorsa o imza olmadan da yaşayabilirler elbet. toplumdaki insanların hepsi aynı düşünemez insanlar farklı sen yada ben bunu böle algılarız adamın teki sapkınlığa vurur anlatabildim mi. işte bu tip insanların dizginlenmesi için bunlar şart. nasıl okulda kurallar varsa bununda kuralları olmalı herkesin nasıl düşüneceğini bilemeyiz

Sitelerde Paylaş

kardesim ister inan ister inanma zaten her koyun kendi bacagindan asilir olunce zaten pisman olacaksin o ayri konu demek istedigim turkiye musluman bir ulke boyle seyler hos karsilamaz o yuzden dedim topluma kotu ornek oluyor diye erkeklerin kupe takmasi dogme yaptirmalar ve daha bir suru sey avrupaya ozeniyorlar baska hicbirsey degil

Türkiye çoğunluğu müslüman bir ülke. Türkiye müslüman bir ülke değil. Türkiyedeki müslümanların çoğu cahil ve yobaz olduğundan bunlar hoş karşılanmıyor. Benim iki kulağımda delik. Hoş karşılamayan hödüktür. Benim küpe takmamın kimseye bir zararı yok. Avrupa'ya bu konuda özenmiyorum. Bilmiyorsun. Avrupadaki gelişmişliğe, bilimine, felsefesine özeniyorum. Küpe takmayı özenicek bir yer göstericeksen Afrika'yı göster. Ölünce pişman olamıycam, çünkü ölmüş olucam. Hiçbir şey bilmiycem, hatırlamıycam. Rahim'e düşmeden önceki halime dönücem. Toprağa karışıp atom olucam. Ölümden sonra hiçbir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Türkiye çoğunluğu müslüman bir ülke. Türkiye müslüman bir ülke değil. Türkiyedeki müslümanların çoğu cahil ve yobaz olduğundan bunlar hoş karşılanmıyor. Benim iki kulağımda delik. Hoş karşılamayan hödüktür. Benim küpe takmamın kimseye bir zararı yok. Avrupa'ya bu konuda özenmiyorum. Bilmiyorsun. Avrupadaki gelişmişliğe, bilimine, felsefesine özeniyorum. Küpe takmayı özenicek bir yer göstericeksen Afrika'yı göster. Ölünce pişman olamıycam, çünkü ölmüş olucam. Hiçbir şey bilmiycem, hatırlamıycam. Rahim'e düşmeden önceki halime dönücem. Toprağa karışıp atom olucam. Ölümden sonra hiçbir şey yok.

fena bir şekilde katılıyorum müslüman bir ülke değiliz çoğunluk müslüman. çevremdekiler hala anayasada devletin dini islamdır yazdığını idda ediyorlar gerçekten komik oluyor. ayrım yapabilmeli insan

Sitelerde Paylaş

fena bir şekilde katılıyorum müslüman bir ülke değiliz çoğunluk müslüman. çevremdekiler hala anayasada devletin dini islamdır yazdığını idda ediyorlar gerçekten komik oluyor. ayrım yapabilmeli insan

Hiç endişe etmeyin..

O günlerimiz de gelecek inşallah.....

Anayasamız devletin dini Allah'a şükür İslam'dır diyecek bir gün...

Müslüman bir ülkeyiz diye iftihar edeceğiz.

Cumaları hep birlikte Allah'ın huzurunda kılacağız inşallah........

Hepimiz Allah'a domalacağız bir gün..

Bu gidişle o gün hiç de uzak değil..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...