Jump to content

Allah'in zayıf karakteri

Recommended Posts

Kuran'in Allah'i neden sahtedir?

_ Kuran'da hic bir mucizenin olmadigi gibi, insanlar tarafindan yazilmadigina dair hic bir kanit yoktur.

_ Aksine Kur'an'da bilim ve biyolojiye aykiri cumleler mevcut.(Bakiniz. insanin yaradilisi)

_ Kuran bize insanin hayal-gucu urunu olan, gercek disi mitolojik canlilardan bahseder. (orn. cinler, melekler, seytan vs.)

_ Eger Kur'an gercekten ilahi bir kitap olsa idi (bu sirf kuran icin degil tum ilahi sayilan kitaplar icin gecerli) insanlara, daha dogrusu kuran deyimiyle muminlere (erkeklere) kadinlarini hafifce yada kirbacla dovmesi gerektigini soyleyecegine bilim, fen ve matematik ogretmeli idi. Cogu musluman benimle su an hemfikir olmayabilir ve hatta Kur'an'da aksine bilim ve fen oldugunu savunabilir. Fakat savunamayacaklari bir gercek vardir ki, Kur'an insanlar tarafindan zaten bilinen gercekleri tasdiklemistir. Bakteri, virus veya herhangi mikrobik canlilardan haberi olan Muhammed, elbet ilahi saydigi kitabinda bu terimleride kullanacakti. Kuran, bilim adamlari tarafindan bilinmeyen herhangi bir bilgiyi bize ogretiyor mu? Ornegin bilim adamlarinin Kurandan esinlenerek herhangi bir bulus ya da icat yaptiklarini duydunuz mu, bir ornek verebilir misiniz?

_ Gercek bir Allah hic bir zaman kitabinda yazdiklarinin yanlis anlasilmasina sebeb olmak istemez. Kuran insanoglu icin cok onemli bilgiler ve sartlar iceren ilahi bir kitap, degil mi? Cogu ayetler mecaz anlamli oldugu icin Arapca'dan baska bir dile cevrildiginde okuyanlar hic bir anlam cikaramiyor. Ornegin Turkce'de kullandigimiz "hasta oldum!" deyimi nasil ki mecazi anlamda "bir seyi cok begenmek, hayran kalmak" anlamina gelsede, bu deyimin Turkcesini oldugu gibi Ingilizceye cevirip, Amerikalilarin aynen bizim anladigimiz gibi mecazi anlamda anlamalarini beklemek budalalik olur. Sonuc itibari ile Allah'in tum insanliga gonderdigi ilahi kitabinda mecaz anlamlari olan ayetlere yer vermesi, ayetlerinin anlasilmasi bakimindan zorluk cikardigi icin pek mantikli degildir.

_ Allah hic bir zaman fikir degistiremez. Cunku o'nun icin yanlis yoktur. Hatta yanlis yapabilmesi imkansizdir. Herhengi bir yanlisini gorup fikir degistirmek insanlara ozgudur. Fakat Allah'in Kur'an'da bir cok kere fikir degistirdigi gorulmustur. Ornegin herhangi bir ayetin yururlukten kaldirilmasi veya 1 muslumanin 10 kafire bedel kudretinin olmasi ve daha sonrasinda bu sayi (Allah'in kullarinda bir zayiflik gormesi ile) daha mantikli, inanilir bir sayiya indirilmesi.

Mantikli nedenler

Allah sınır ve hudut tanimayan bir guce sahiptir. gucu ve kudreti Kur'an'da oyle yazilir ki, bazen Allah'in gucunu anlamak icin yeterli kapasitemiz olmadigini zannederiz. Fakat herseyin ustunde guce sahip olan Allah, o kadar guce sahip olmasina ragmen bazen bizim bile kaale almadigimiz sefil bir adamin yaptigi kotulukten sinirlenir, kizar, kuplere biner. Hatta gucu kudreti kainatla bile olcusmeyen Allah'i bir cocuk gibi sevindirmek icin ufacik bir iyilik yapmamiz yeterli. Allah neden bu kadar duygusal bir varliktir? Allah'in bu kadar basit seylerden sevinmesi, kizmasi, sinirlenmesi, gucenmesi o'nun bahsedilen yuceligine yakisir mi?

Yuksek mevkide olan insanlar, altinda olan kisilere otorite saglamak icin duygu ve his gostermekten kacinirlar. Bu meziyeti Kuran'in Allahin'da goren var mi? Eger bir insan "Allah'in gucune gidecek" bir soz soyleyebiliyor ise, o kisi Allah'in duygu ve hislerini kontrolu altina almistir. Allah'in duygu ve hislerini kontrolu altina almis bir insanda Allah'i bir nevi kontrolu altina almis olur. Bunun daha mantikli baska bir anlatim sekli yoktur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ayrica yazima eklemek isterim ki, insanlarin davranislarindan etkilenen, bazen sevinip bazen sinirlenen, sinirinden yerine duramayip kuplere binen, hop oturup hop kalkan Allah degil, Allah'i kendi emmelleri icin hayalgucunun sayesinde yaratan ve bu sayede kisileri istedigi gibi yonlendirip otorite sahibi olmak isteyen Muhammed'in ta kendisidir.

Sitelerde Paylaş
Bakteri, virus veya herhangi mikrobik canlilardan haberi olan Muhammed, elbet ilahi saydigi kitabinda bu terimleride kullanacakti. Kuran, bilim adamlari tarafindan bilinmeyen herhangi bir bilgiyi bize ogretiyor mu? Ornegin bilim adamlarinin Kurandan esinlenerek herhangi bir bulus ya da icat yaptiklarini duydunuz mu, bir ornek verebilir misiniz?

Muhammedin kurana mikrobik canlıları koydugunu bilmiyordum.Hangi ayetler bunlar?

Sitelerde Paylaş
Muhammedin kurana mikrobik canlıları koydugunu bilmiyordum.Hangi ayetler bunlar?

hayir Isenbuka,

yanlis anlamissiniz..

"bu tur canlilaridan haberi olsaydi elbet kuranda bir koz olarak kullanacakti" yazmistim.

yani bu anlamda yazmaya calismistim.. ama yazimi tekrar gozden gecirdim ve sizin nasil o manayi cikardiginizida gayet normal anliyorum.. yanlis kelime kullanmisim.

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evvettt

Son zamanlarda yazilarinin capi bayagi deyisti,ciddi konulara deyiniyorsun,su asagidaki yazindaki anlatimda bunu gösteriyor.

Güzel ellerine saglih :-)))

tolonbeg

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Ayrica yazima eklemek isterim ki, insanlarin davranislarindan etkilenen, bazen sevinip bazen sinirlenen, sinirinden yerine duramayip kuplere binen, hop oturup hop kalkan Allah degil, Allah'i kendi emmelleri icin hayalgucunun sayesinde yaratan ve bu sayede kisileri istedigi gibi yonlendirip otorite sahibi olmak isteyen Muhammed'in ta kendisidir.

Sexy Huri

Sitelerde Paylaş

Kendine tapınılmasını beklemek sadece insanlara özgü bir kompleks olabilir. Hiç tanrısal bir davranış değil. Bana tapının, beni hiç bir şeyle eş tutmayın, bana secde edin yoksa sizi cehennemde, derilerinizi değiştire değiştire yakarım! Bu vahşet tanrısal mı sizce? Bunu söyleyen bir insan olsa psikopat ilan edilir ama Tanrı söyleyince ulvi bir davranış oluyor. Asıl ulvi olan karşılıksız sevgidir. Tanrı insanları karşılıksız sevemeyecek kadar çıkarcı. Örneğin bir anne çocuklarını hayırsız da olsa sever, dediklerini yapmazlarsa sobaya atıp yakmakla tehdit etmez. Ama Tanrı ödül ve ceza gibi basit çıkarcı yöntemlerle çalışıyor.

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Sevgili Jaina,Kuranin bircoh ayati Cöl Fellahlarina aittir,Her Fellah kafgasina göre ilistirmis kur,ana ,birseyler.

Kur,annin parcalari saklanmasi icin 7 kisiye verilmis.Bunlardan biri kendisindekileri yakmis,bir kisminida Muhammed begin evinde Ayse evdeyken keci yemis.Bu 7 kisiden 6 si istedigi ayeti degistirmis olabilir.Ömer begde Muta ayatini begenmediginden galdirip atmistir.Diyer deyisen pek coh ilahi olmayan ayatida Muhammed beg goymus kitaba.Basta nekadar yeminli ayat varsa hepsi Muhammed bege aittir.

Cünkü Tanri yemin etmez.Yeminin anlami Tanri sahitimdir demektir.Tanri ,kendinden bahsa Tanri varmiki onu sahat göersin.

Tanriya ait olanlarda var emme üle coh degül.Onlar zaten belli Tanri sözü oldugu.

Sexsi Ablamizin asagidaki yazisini ohuda,ordan yazarimizi cihar.

galinsaglicahla

tolonbeg

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ayrica yazima eklemek isterim ki, insanlarin davranislarindan etkilenen, bazen sevinip bazen sinirlenen, sinirinden yerine duramayip kuplere binen, hop oturup hop kalkan Allah degil, Allah'i kendi emmelleri icin hayalgucunun sayesinde yaratan ve bu sayede kisileri istedigi gibi yonlendirip otorite sahibi olmak isteyen Muhammed'in ta kendisidi.

Sexy Huri

Sitelerde Paylaş
Evvettt

Sevgili Jaina,Kuranin bircoh ayati Cöl Fellahlarina aittir,Her Fellah kafgasina göre ilistirmis kur,ana ,birseyler.

Kur,annin parcalari saklanmasi icin 7 kisiye verilmis.Bunlardan biri kendisindekileri yakmis,bir kisminida Muhammed begin evinde Ayse evdeyken keci yemis.Bu 7 kisiden 6 si istedigi ayeti degistirmis olabilir.Ömer begde Muta ayatini begenmediginden galdirip atmistir.Diyer deyisen pek coh ilahi olmayan ayatida Muhammed beg goymus kitaba.Basta nekadar yeminli ayat varsa hepsi Muhammed bege aittir.

Cünkü Tanri yemin etmez.Yeminin anlami Tanri sahitimdir demektir.Tanri ,kendinden bahsa Tanri varmiki onu sahat göersin.

Tanriya ait olanlarda var emme üle coh degül.Onlar zaten belli Tanri sözü oldugu.

Sexsi Ablamizin asagidaki yazisini ohuda,ordan yazarimizi cihar.

galinsaglicahla

tolonbeg

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Ayrica yazima eklemek isterim ki, insanlarin davranislarindan etkilenen, bazen sevinip bazen sinirlenen, sinirinden yerine duramayip kuplere binen, hop oturup hop kalkan Allah degil, Allah'i kendi emmelleri icin hayalgucunun sayesinde yaratan ve bu sayede kisileri istedigi gibi yonlendirip otorite sahibi olmak isteyen Muhammed'in ta kendisidi.

Sexy Huri

Arkadasim yazilarini anlayabilmek icin sekilden sekile giriyorum. :)

Sitelerde Paylaş
Guest garibademoglu
Kuran'in Allah'i neden sahtedir?

_ Kuran'da hic bir mucizenin olmadigi gibi, insanlar tarafindan yazilmadigina dair hic bir kanit yoktur.

_ Aksine Kur'an'da bilim ve biyolojiye aykiri cumleler mevcut.(Bakiniz. insanin yaradilisi)

_ Kuran bize insanin hayal-gucu urunu olan, gercek disi mitolojik canlilardan bahseder. (orn. cinler, melekler, seytan vs.)

_ Eger Kur'an gercekten ilahi bir kitap olsa idi (bu sirf kuran icin degil tum ilahi sayilan kitaplar icin gecerli) insanlara, daha dogrusu kuran deyimiyle muminlere (erkeklere) kadinlarini hafifce yada kirbacla dovmesi gerektigini soyleyecegine bilim, fen ve matematik ogretmeli idi. Cogu musluman benimle su an hemfikir olmayabilir ve hatta Kur'an'da aksine bilim ve fen oldugunu savunabilir. Fakat savunamayacaklari bir gercek vardir ki, Kur'an insanlar tarafindan zaten bilinen gercekleri tasdiklemistir. Bakteri, virus veya herhangi mikrobik canlilardan haberi olan Muhammed, elbet ilahi saydigi kitabinda bu terimleride kullanacakti. Kuran, bilim adamlari tarafindan bilinmeyen herhangi bir bilgiyi bize ogretiyor mu? Ornegin bilim adamlarinin Kurandan esinlenerek herhangi bir bulus ya da icat yaptiklarini duydunuz mu, bir ornek verebilir misiniz?

_ Gercek bir Allah hic bir zaman kitabinda yazdiklarinin yanlis anlasilmasina sebeb olmak istemez. Kuran insanoglu icin cok onemli bilgiler ve sartlar iceren ilahi bir kitap, degil mi? Cogu ayetler mecaz anlamli oldugu icin Arapca'dan baska bir dile cevrildiginde okuyanlar hic bir anlam cikaramiyor. Ornegin Turkce'de kullandigimiz "hasta oldum!" deyimi nasil ki mecazi anlamda "bir seyi cok begenmek, hayran kalmak" anlamina gelsede, bu deyimin Turkcesini oldugu gibi Ingilizceye cevirip, Amerikalilarin aynen bizim anladigimiz gibi mecazi anlamda anlamalarini beklemek budalalik olur. Sonuc itibari ile Allah'in tum insanliga gonderdigi ilahi kitabinda mecaz anlamlari olan ayetlere yer vermesi, ayetlerinin anlasilmasi bakimindan zorluk cikardigi icin pek mantikli degildir.

_ Allah hic bir zaman fikir degistiremez. Cunku o'nun icin yanlis yoktur. Hatta yanlis yapabilmesi imkansizdir. Herhengi bir yanlisini gorup fikir degistirmek insanlara ozgudur. Fakat Allah'in Kur'an'da bir cok kere fikir degistirdigi gorulmustur. Ornegin herhangi bir ayetin yururlukten kaldirilmasi veya 1 muslumanin 10 kafire bedel kudretinin olmasi ve daha sonrasinda bu sayi (Allah'in kullarinda bir zayiflik gormesi ile) daha mantikli, inanilir bir sayiya indirilmesi.

Mantikli nedenler

Allah sınır ve hudut tanimayan bir guce sahiptir. gucu ve kudreti Kur'an'da oyle yazilir ki, bazen Allah'in gucunu anlamak icin yeterli kapasitemiz olmadigini zannederiz. Fakat herseyin ustunde guce sahip olan Allah, o kadar guce sahip olmasina ragmen bazen bizim bile kaale almadigimiz sefil bir adamin yaptigi kotulukten sinirlenir, kizar, kuplere biner. Hatta gucu kudreti kainatla bile olcusmeyen Allah'i bir cocuk gibi sevindirmek icin ufacik bir iyilik yapmamiz yeterli. Allah neden bu kadar duygusal bir varliktir? Allah'in bu kadar basit seylerden sevinmesi, kizmasi, sinirlenmesi, gucenmesi o'nun bahsedilen yuceligine yakisir mi?

Yuksek mevkide olan insanlar, altinda olan kisilere otorite saglamak icin duygu ve his gostermekten kacinirlar. Bu meziyeti Kuran'in Allahin'da goren var mi? Eger bir insan "Allah'in gucune gidecek" bir soz soyleyebiliyor ise, o kisi Allah'in duygu ve hislerini kontrolu altina almistir. Allah'in duygu ve hislerini kontrolu altina almis bir insanda Allah'i bir nevi kontrolu altina almis olur. Bunun daha mantikli baska bir anlatim sekli yoktur.

Kuraanda bilimsel mucize mi yok al sana mucize bak bakalım ne kadar varmış

http://www.kuranmucizeleri.com/bilimsel_mucizeler_index.html

Sitelerde Paylaş
Guest garibademoglu

demek muhammed a.s tanrıcılık oynadı peki neden

varlıksız öldü

aç kaldı

son ölmeden kendisine hediye edilen elbiseyi ilk isteyene veerdi ve eski yamalı bir elbise ile öldü

neden peki tanrılık bunu mu gerektiriyordu

Sitelerde Paylaş
Guest garibademoglu
Kaynak?

kaynak mı buyur hepsini incele

Peygamber (s.a.s.) Efendimiz, hayâtı boyunca son derece sâde yaşamıştır. Eline geçen her şeyi derhal yoksullara dağıtmış, günlük ihtiyacı dışında hiç bir mal edinmemiştir.(1) Bu sebeple, vefâtında mirascıları tarafından paylaşılacak hiç bir şey bırakmamıştır(2), Rasûl-i Ekrem (s.a.s.)'in hanımlarından Hz. Cüveyriye'nin kardeşi Hâris oğlu Amr:

-Rasûlüllah (s.a.s.) vefâtında ne bir dirhem gümüş, ne bir dinar altın , ne bir köle, ne de başka bir şey bıraktı, Yalnızca (Mısır Mukavkısı'nın hediye gönderdiği) beyaz bir ester ile silahını ve bir de (sağlığında) vakfettiği (fedek ve Hayber'deki) arâzîyi bıraktı (3), demiştir.

Rasûl-i Ekrem (s.a.s.)'de:

-Vefâtımda vârislerim ne dinar, ne de dirhem paylaşacak. Bıraktığım (arâzînin) zevcelerimin nafakası ve işçinin ücretinden geri kalan irâdı vakıftır" buyurmuştur.(4)

Kur'ân-ı Kerîm'de, kâfirlerden savaş sonunda elde edilen ganimet malların beşte biri ile, savaş yapılmadan anlaşma yolu ile alınan "fey" malların tasarrufunun Rasûlüllah (s.a.s.)'e aît olduğu beyân edilmiştir.(5) Bu sebeple, savaş yapılmadan alınan Benî Nadîr ve Fedek arâzîsinin tamamı ile savaş sonucu elde edilen Benî Kurayza ve Haybeyr arâzisinin beşte biri, Rasûl-i Ekrem (s.a.s.)'in tasarrufunda bulunuyordu.(6)

Rasûl-i Ekrem (s.a.s.) Efendimiz:

"Biz peygamberler cemaatine mirâscı olunmaz, bıraktığımız her mal sadakadır, vakıftır," buyurmuştu.(7) Bu sebeple bu topraklar, Rasûlüllah (s.a.s.)'in vefâtından sonra mirâscıları arasında paylaştırılmadı. Her birine, Rasûlüllah (s.a.s.) hayatta iken yaptığı gibi, gelirlerinden hisse verildi. Rasûlüllah (s.a.s.) 'in mirâsçıları kızı Hz. Fâtıma ile amcası Hz. Abbâs ve hayatta olan zevceleriydi.

(8) Bir sefer dönüşünde, Uhud Dağı karşıdan görülünce:

Uhud Dağı benim için altına çevrilip tamâmen altın olsa, tek bir dinârdan fazlasının üç günden çok bende kalmasını istemezdim, hemen dağıtırdım. Bir dinarı da ancak borcum için hazırlardım, buyurmuştur. (bkz. el-Buhârî, 3/82, 7/178, 8/128; Müslim, 2/687 (Hadis No:991); Tecrid Tercemesi, 7/376 (Hadis No: 1075)

Yoksullara dağıttıktan sonra, bir kaç altın elinde kalmış, bunları Hz. Âişe'ye emânet etmişti. Hastalığında Hz. Ali'ye dağıttırdıktan sonra: "İşte şimdi içim ferahladı, eğer Rabbına bu altınlar yanında iken kavuşsaydı, Muhammed'in hâli nice olurdu?" buyurmuştu. (Târih-i Din-i İslâm, 3/560)

(9) Satın aldığı 30 ölçek arpa borcu için vefât ettiğinde Rasûlüllah (s.a.s.)'in zırhı rehin bulunuyordu. (el-Buhârî, 5/145)

(10) el-Buhârî, 3/186 ve 144; Tecrid Tercemesi, 8/235 (Hadis No: 1167)

(11) el-Buhârî, 3/169; Tecrid Tercemesi, 8/273 (Hadis No :1173)

(12) Bkz. el-Enfâl Sûresi, 40 ve el-Haşr Sûresi, 6

(13) Tecrid Tercemesi, 8/274

(14) Bkz. el-Buhârî, 4/42-43, 5/23-25; Tecrid Tercemesi, 8/498 ve 10/177 (Hadis No: 1288 ve 1577)

bunca kaynak umarım önun vefatında yokluk içinde öldügüne delildir

ayrıca harun yahyayı ben kaynak olarak degil sadece bilimsel acıdan degerlendirmen için verdim okadar yoksa kaynak degildir

Sitelerde Paylaş

Hadislere inanan muslumanlardansin yani..iyi.

Cogunuzun hadislere inanmadiginizi bildigim icin kaynak sormustum. Cunku eger bir kaynak gostereceksen hadis gosterecegini biliyordum.

Muhammed hakkinda buraya bazi hadisler koymami ister misin? kacmak yok ama.. soz mu?

Sitelerde Paylaş
kaçmam ama ben sabah namazına kalkmak için erken yatmam lazım

o yüzden cevap vermem gecikebilir

ok

Hadislere inanan bir müslüman hemde Sexy Hurinin eline düşmüş ve bunu yani hadislere inandığını itiraf ediyor.

Garipademoğlu çok cesursun.

Sitelerde Paylaş
demek muhammed a.s tanrıcılık oynadı peki neden

varlıksız öldü

aç kaldı

son ölmeden kendisine hediye edilen elbiseyi ilk isteyene veerdi ve eski yamalı bir elbise ile öldü

neden peki tanrılık bunu mu gerektiriyordu

kaçmam ama ben sabah namazına kalkmak için erken yatmam lazım

o yüzden cevap vermem gecikebilir

ok

Sabah namazında okumanız için bu ayeti buldum:

93/DUHA SURESİ

Ali Bulaç

8- Bir yoksul iken seni bulup zengin etmedi mi?

Diyanet Vakfı

8. Seni fakir bulup zengin etmedi mi?

Edip Yüksel

8. Seni fakir bulup zengin etmedik mi?

Elmalılı Hamdi Yazır

8-Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi?

Süleyman Ateş

8. Seni fakir bulup zengin etmedi mi?

Yaşar Nuri Öztürk

8 Seni aile geçindirme zorluğu içinde bulup da zengin etmedi mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...