Jump to content

BEN ATATÜRK İLKELERİNE GERİ DÖNÜYORUM

Recommended Posts

Bu topraklarda yasayan gayrimuslimlerin bize su an iktidarda bulunan siyasal islamcilar(ve cemaat) kadar zarar verecegine inanmiyorum. Sapka devrimi yapana kadar azinliklari sag biraksaydiniz su an bambaska bir toplum, bambaska bir ulkeydik.

Azınlıkları sağ bırakmadılar da şu an 15 milyonu aşkın Kürt uzaydan mı geldi?

Trol müsün, manyak mısın, eroinman mısın neyin nesisin sen?

Hayır birazcık ne yazdığını da mı okumaz bir insan?

Kasıtlı mı yapoyorsun, kafa mı buluyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 396
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hadi oradan soytarı seni!

Cumhuriyetin kurulduğu yıllarda toplam Kürt nüfusu 1 milyon bile değildi.

Bu bir milyon nüfus da kendi içlerinde bile tam olarak anlaşamayan 4 şiveye bölünmüş; ilkel kabilerlerden farklı olmayan, ağalara, şeyhlere marabalık, kulluk kölelik eden, yer yer Türklerle içiçe yaşayan, dağınık bir kitlenin toplamıydı zaten. Kürtler kapalı bir topluluk olmakla birlikte kendi içlerinde bir birlik tesis edememiş, eşkiyalık dışında iş görmeyen ilkel insan topluluklarıydı. İlerleyen zamanda genç cumhuriyetin başına bela olmakta gecikmediler ve usulünce etkisiz hale getirildiler. Hemen her zaman dışardan da destek alarak ülkelerine ihanet ettiler ve bir bölümü hala aynı minvalde bugün de aynını yapmakta.

Biz azınlığız, mağduruz ayaklarını yemezler!

Haddinizi bileceksiniz.

Ekmeğini yiyip suyunu içtiğiniz ülkeye ihanet etmeyeceksiniz.

Aksi halde sonunuz geçmiştekinden çok daha beter olur haberiniz olsun.

Türk'ün kanı bir kızışırsa neler olur biliyor musun sen?

Ben burada kürtleri temsil etmiyorum onu açıklığa kavuşturalım.

Konu burada kürtlerin zorla türkleştirilmeye ve asimile edilmeye çalışılması.

Ters tepince de vay efendim yediğiniz kaba sıçıyorsunuz.

Türkiye cumhuriyeti baştan hatalı kurulmuştur.TC bir ulus devletidir denmiş ama bir ulus devleti değil sorun bu.

Sitelerde Paylaş

Ben Atatürk'ü eleştirmek adına bir Dersim olayları bir de Serbest Cumhuriyet Fırka'sının kapatılmasının gündeme taşınmasını beklerdim.Çünkü Atatürk döneminde olan ve Kurtuluş Savaşı sürecinde olmayan mevzulardı.

Ama görünen o ki 1914'teki Ermeni tehciri ve 1942'lerdeki varlık vergisi gibi Atatürk ne alaka denecek zırvalıklar ve bir sürü slogan söylem dışında fos.

Hacı çok uyanıkça bir başlık açmış.

Sitelerde Paylaş

Türkiye cumhuriyeti baştan hatalı kurulmuştur.TC bir ulus devletidir denmiş ama bir ulus devleti değil sorun bu.

Kürtler zorla Türkleştirildiğinden nüfusları patladı.Kürtçe tvler açıldı radyolar da müzikleri çalıyor.Sırf asimilasyondan.:))

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Varlığım Türk varlığına armağan olsun.Zihnim beynim ortaya katacağım değerler.Önce aileme sonra büyük ailem olan milletime armağan olmayı neden ırkçılık algılamak zorundayım.Şeref duyarım bundan.

Çocuklara and içirilmesini gerekli bulmam ama VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN DENMESİNDEN ASLA RAHATSIZ DEĞİLİM.

Senden rahatsız olmanı bekleyen yok.Ama birileri rahatsız olduğunda bundan da rahatsız olmamalısın.

Sitelerde Paylaş

Kimse Kürtleri Türkleştirmiyor. Hiç endişe etme.

Eğer birileri Kürtlere birşeyler yapıyorlarsa, onları insanlaştırmaya çalışıyorlar..

Hepsi o kadar.

Eşkiya kültüründen başka kültürü olmayan zavallı, bağnaz, ilkel ve vahşi bir halkı tımar etmeye çalışmak hümanistik sayılmıyor mu artık.

Kürtler Türkiye'nin istedikleri her yerinde yaşıyorlar.

Ve hala komşularına uymada zorluk çekiyorlar.

Ama alışacaklar.. Buna mecburlar.. Doğal seçilim yasası onları da kapsamına alıyor.

Onlar da diğer insanlar gibi bir hayvan türü.. Biraz vahşi ve biraz ilkel ama, onlar da diğer insanlar gibi tımar edilecekler. Adam olacaklar..

Değil mi? Yanılıyor muyum yoksa.?

Çok mu iyimserim..

Sitelerde Paylaş

Azınlıkları sağ bırakmadılar da şu an 15 milyonu aşkın Kürt uzaydan mı geldi?

Trol müsün, manyak mısın, eroinman mısın neyin nesisin sen?

Hayır birazcık ne yazdığını da mı okumaz bir insan?

Kasıtlı mı yapoyorsun, kafa mı buluyorsun?

Kurler musluman olduklari icin diger azinliklarin akibetine ugramadilar diyorum zaten, dini inanclari goz onunde tutarak insanlar arasinda ayrimcilik yapiyoruz, safkan Turk islamcisiniz diyorum tam olarak soyledgim bu

Sitelerde Paylaş

Kürtler zorla Türkleştirildiğinden nüfusları patladı.Kürtçe tvler açıldı radyolar da müzikleri çalıyor.Sırf asimilasyondan.:))

Tv'ler radyolar daha yeni.

Asimilasyon politikası da tamamen başarısız olmamıştır.

Şu an Türkiyedeki kürtlerin çoğu kürtçe bilmiyor.Bu da bir başarı...

Sitelerde Paylaş

Eğer birileri Kürtlere birşeyler yapıyorlarsa, onları insanlaştırmaya çalışıyorlar..

Hepsi o kadar.

Eşkiya kültüründen başka kültürü olmayan zavallı, bağnaz, ilkel ve vahşi bir halkı tımar etmeye çalışmak hümanistik sayılmıyor mu artık.

Ama alışacaklar.. Buna mecburlar.. Doğal seçilim yasası onları da kapsamına alıyor.

Onlar da diğer insanlar gibi bir hayvan türü.. Biraz vahşi ve biraz ilkel ama, onlar da diğer insanlar gibi tımar edilecekler. Adam olacaklar..

Çok mu iyimserim..

Bu insanlari diger gerizekalilar gibi asimile etmeyi basarsaydiniz hepsi sanli Turk milleti olacakti, simdi ise eskiya diyorsunuz. Hadi ordan

Sitelerde Paylaş

Neden ulus devleti değildi?

18 milyonluk ülkede bir milyon azınlık Kürt olduğu için mi ulus-devleti değildi?

:)

Kürtlerin zorla Türkleştirilmesinden ne anlatmak istiyorsun?

İhanet kokan isyanlar vardır ve kanla bastırılmıştır.

Buna bir asimilasyon diyemezsin.

Ama 80 sonrasında, faşist cuntanın kısmen asimilasyon politikası uyguladığı doğrudur.

Bunlar elbette yanlıştır. Irkçılığın, Türk-İslam akımının haddinden fazla güçlenmesine neden olmuşlardır.

Gereğince kınanmalıdır.

Bunları kınamayan zaten Atatürkçü olamaz.

Bu nedenle, öncelikle bir kendine gel, olanı biteni anlamaya çalış.

Hiçbir bilgi sahibi olmadan, kulaktan dolma bilgilerle Atatürk'e çamur atma.

Adam ol biraz.

Sitelerde Paylaş

1923'te Kürtlerin ne kadarı Kürtçe biliyordu?

Kürtçe kaç yüzyıldır bilinen yaygın bir dil?

Osmanlı kayıtlarında neden adam gibi KÜRTÇE bişe yok?Osmanlı'da mı asimile etti?

Selçuklu'da mı?

Ondan önceki Türk olmayan devletler demi?Bu Kürtler uzaydan mı indiler asimile edildilerde?

Sitelerde Paylaş

Dünya'da senin mantığınla Ulus devleti olan ve ulus devleti olmayı hakeden hangi ülke var sorması ayıp?Sen kimsinki o ulus devlet değil bu ulus devlet.Ulus ne sorması ayıp?

Sitelerde Paylaş

Yeni nesil arap halkı için de aynı şey geçerli bunun nedenini, gençlerin artık aile geleneklerini bırakıp da topluma

uyum sağlaması olamaz mı ? Ya da ilgisiz olmaları ? Bütün bu dediklerim saçma ise de, kürtçe bilmiyorum diyip de

yakınıyorlar mı bu adamlar ?

Sitelerde Paylaş

Hepsi o kadar.

Çok mu iyimserim..

Sayın hacı,kimse bu misyonu size zorla yüklemedi.

Medeni olan rumları yahudileri ihraç edip kürtleri sırf müslüman oldukları için bıraktılar.

Bu sorun önceden öngörülmeliydi ve ona göre tedbir alınmalıydı.

Sitelerde Paylaş

Kurler musluman olduklari icin diger azinliklarin akibetine ugramadilar diyorum zaten, dini inanclari goz onunde tutarak insanlar arasinda ayrimcilik yapiyoruz, safkan Turk islamcisiniz diyorum tam olarak soyledgim bu

Sen önce biraz ciddi ol.

Ne dediğin belli değil.

Burası insanlarla dalga geçme, kafa bulma yeri değil.

Hele ki ülkenin içinde bulunduğu şu dönemde senin gibi bir manyağı hiç kimsenin kaldıracak hali yok şu an!

Çektir git daha fazla parazit yapma!

tarihinde Gevheri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

jadi sen görmeyeli baya gençleşmişsin.Yani zihinsel olarak :)

Burda yıllardır Kürtlere en ağır hakaretleri sen yaptın. İnsanın zihnindekiler kolay kolay değişmez. Kaldı ki Atatürke ve Atatürkçüler türk islamcı gibi safsata bile olamayacak bir yaftayı yapanın zihni pek parlak değildir. Atatürk'ün din ile hiç ama hiç işi olmadı. Ne devlet politikalarını kurarken ne de komutanken.Bunlara çok kolay şekilde ulaşabilirsin. Gerçekten komik oluyorsunuz böyle iddaalarla.

Senin bu türk-islamcı tezini yok edecek binlerce icraatı var.Hiç olmazsa onlara birazcık bak.

Sitelerde Paylaş
Sen ve digerlerinin su yazdiklarini okuduktan sonra yillarca Ataturkcuyum diye ortada dolastigim icin kendimden utanc duydum

Asıl şimdi utanç duyulacak duruma düşmüşsün.

Varlık vergisinden bile Atatürk'ü suçlayacak kadar zavallıymışsın.

Biz de senin hakkında yanılmışız meğer.

Bu yazı biçimi bile eski Jadı'ya ait değil.

Bence sıkı bir kontrolden geçirilmelisin.

Sitelerde Paylaş
  • haci unlocked this Başlık
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...