Jump to content

Kıl görünce ağlayanlar

Recommended Posts

bildiğiniz gibi cam koruma içinde ne olduğu belirsiz bir kıl var

millet bu kılı görünce ağlıyor sızlıyor el açıp dua ediyor

böyle insanları Tv ekranında ağlarken görünce kızamıyorum

aksine üzülüyorum boş vaadlerle kandırılan insanların hallerini gördükçe

hatta başbakan bile bakmak için müzeden ayağına kadar getirtmişti

hayallerindeki kıla kavuşmuştu hani

muhammedin sakalı olduğu iddia ediliyor

muhammedin sancağı

muhammedin cübbesi

muhammedin kılı günümüze kadar gelebiliyorsa

Kılı görünce ağlayanların sorması gereken şu;

muhammedin yazdırdığı musaf sayfaları

ince deriler, bez, taş, kürek kemikleri de özenle saklanmalıydı

nerede bunlar? imha mı edildiler?

imha edildiyse kitapta yapılan değişiklikler saklanmaya mı çalışıldı?

kitabın iddia ettiği gibi değişmemiş olduğunu kanıtlayabilecek

böylesi önemli deliller nasıl olurda muhafaza edilmez?

kılı bile muhafaza edenler tek bir sayfayı bile ziyan etmeden saklarlardı

ince deriler, bez, taş, kürek kemikleri yoksa hiç mi yazılmadı?

Sitelerde Paylaş

Merhaba, ben yeniyim, yeni katıldım. Sitenin anasayfasında "Tek amacı, düşünce özgürlüğü dahilinde fikirleri ifade etmek olan sitemize..." diye bir ibare geçiyor. Bundan dolayı ilgimi çekti, katılmak istedim. Ancak bir grupla böyle "dalga" geçerek "fikirlerin beyanı" biraz garip değil mi? Yoksa siz yalnızca fikir ve yaşam şekli özgürlüğünü kendisine layık görenlerden misiniz? Ben ateist değilim, size şu konuda katılıyorum ki, herhangi bir şeye "tapınma" benzeri ilgi itici gelebililr; zaten inanç açısından da tehlikelidir. Ancak bir kimsenin "herhangi" bir şeye karşı içlenmesine karşı "küçümseyerek" yorumunuz garip geldi... Saygı çerçevesini aşmak durumunda değildi...

Sitelerde Paylaş

Merhaba, ben yeniyim, yeni katıldım. Sitenin anasayfasında "Tek amacı, düşünce özgürlüğü dahilinde fikirleri ifade etmek olan sitemize..." diye bir ibare geçiyor. Bundan dolayı ilgimi çekti, katılmak istedim. Ancak bir grupla böyle "dalga" geçerek "fikirlerin beyanı" biraz garip değil mi? Yoksa siz yalnızca fikir ve yaşam şekli özgürlüğünü kendisine layık görenlerden misiniz? Ben ateist değilim, size şu konuda katılıyorum ki, herhangi bir şeye "tapınma" benzeri ilgi itici gelebililr; zaten inanç açısından da tehlikelidir. Ancak bir kimsenin "herhangi" bir şeye karşı içlenmesine karşı "küçümseyerek" yorumunuz garip geldi... Saygı çerçevesini aşmak durumunda değildi...

2 x 2 her zaman dört eder.

Bu sonuca 5 eder, 6 eder, 3 eder diyen herkesle dalga geçilir.

Aptaldırlar çünkü.

İnançlar bir tercih değildir (yani sen kırmızıyı seviyon ben yeşili beğeniyorum meselesi değil)

Gerçeğin doğrunun pazarlığı olmaz.

Ateizm harici herşey saçmalıktır, bu saçmalıkları DOĞRU sananalr da rahatsızdır.

Sitelerde Paylaş

Kuran okuduğunuzda Allah'a inanmayanlarla hiçte saygı çerçevesinde konuşulmadığını görürsünüz.Muhattabınız kibirli ve saygısızsa size aynı üslupta yanıt verme hakkı doğar.

Netice olarak bir kıla Muhammed'in kılı diye hürmet göstermek ağlamak içlenmek CEHALETTİR,PUTPERESTLİKTİR.

Bu ifadeler bir küçümsemeden çok realitedir.

Ayrıca hangi müslümana giderseniz gidin ateistler cahildir bilgisizdir yanıtını alacaksınız.

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

nilufer7 bakın burda ne yazmışım

böyle insanları Tv ekranında ağlarken görünce kızamıyorum

aksine üzülüyorum boş vaadlerle kandırılan insanların hallerini gördükçe

"dalga" geçerek "fikirlerin beyanı" "küçümseyerek" yorumunuz garip geldi... Saygı çerçevesini aşmak durumunda değildi...

konuda küçümseme ve saygı çerçevesinden bahsetmeyi gerektirecek bir yazı yok

buna olsa olsa dokundurma denebilir

sormanız araştırmanız gereken bir konuyu farklı yönlere çekip es geçmeyin

Sitelerde Paylaş

DNA testi yaptırsalar ya şu kıla:)

Kaç yıllıkmış kime aitmiş bir görsek.

Tabi mesele ona ait olsa bile o kıla PUTPERESTÇE tapılıyor olması çok acı.

Muhammedin kılına zarar gelsin kan çıkar bu ülkede :lol:

Diyelim ki dna testi yapıldı bu kıl bi maymundan alınma çıktı. Napcak millet inanacakmı sanıyorsunuz ? Bilm peygamberimize hakaret ediyor diyecekler. Bilim kullanılıyor diyecekler vs...

Sitelerde Paylaş

hmm ne diyeyim... en iyisi hiç girmemekmiş, yorum yapamıyorum gerçekten; ancak "yapamadığımdan" değil... içimi derin bi üzüntü kapladı, bunları da neden yazıyorum bilmiyorum... sadece neden artık yazmamam gerektiğini biliyorum. Laf ebesi değilim; olsaydım koyu bir tartışmaya girerdik, kırar dökerdik karşılıklı; ama dedim ya, değilim. Sadece üzüldüm, tıpkı sizin TV'de gördüklerinize üzüldüğünüz gibi... Anlayacağınıza eminim... Yalnız şu düşündürüyor; diyelim ki realiteleriniz gerçek, hepimiz yok olup gideriz; ya değilse? Amacım tartışmak değildi, size iyi geceler diliyorum...

Sitelerde Paylaş

başlangıçda böyledir okursun dayanamazsın bende katılayım alt edeyim şunları dersin aslında istediğin başkadır

içini kemiren aklını kurcalayan şeylerin olduğunu düşünüyorum bi yerde yanlışlık var bazı şeyler absurd koca bir yalan girdabının içinemi atıldım bunları soruyorsun kendine belki açıkca belkide bilinç altından sonuç sende ışığı görüyorum

bir filozofun sözüle sesleniyorum sana

sende istiyorsun biliyorum durma gel sende karanlık tarafa sanırım böyledi söz evet ne bekliyorsun sende gel karanlık tarafa :

tarihinde AteistLight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu düşündürüyor; diyelim ki realiteleriniz gerçek, hepimiz yok olup gideriz; ya değilse? Amacım tartışmak değildi, size iyi geceler diliyorum...

Ya gerçekse ? Hangisi gerçekse ?

Hristanlık doğruysa ?

Ama bunu anlayabileceğini tahmin ediyorum.

Yani inanmamanın nasıl olduğunu.

Hristiyanlığa inanmıyorsun örneğin.

Yada sen reankarnasyona inanmıyorsun.

Peki nasıl bi duygu ?

İnanmamak ?

Biz burada işin ticari boyutu ile ilgilenmiyoruzki.

Hiçbirimizin kafasında şöyle bir hesap yok.

"Ulan ya varsa cennet kaçar huriler kaçar."

Biz işin ticareti ile ilgilenmiyoruz çünkü.

İşin düşünsel boyutuyla ve gerçegi ile ilgileniyoruz.

Teknik olarak herkes yanılabilir.

Fakat tanrının var olmadığı güneşin doğdugu kadar nettir.

Sen şimdi dermisin abi bu güneş ya doğmuyorsa?

Çünkü doğdugu nettir.

Tanrının olmadığıda nettir.

Peki ne diye bu çıkar hevesi ?

Ayrıca bakınız: http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=44809&st=0&p=719406

tarihinde Absürdizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hmm ne diyeyim... en iyisi hiç girmemekmiş, yorum yapamıyorum gerçekten; ancak "yapamadığımdan" değil... içimi derin bi üzüntü kapladı, bunları da neden yazıyorum bilmiyorum... sadece neden artık yazmamam gerektiğini biliyorum. Laf ebesi değilim; olsaydım koyu bir tartışmaya girerdik, kırar dökerdik karşılıklı; ama dedim ya, değilim. Sadece üzüldüm, tıpkı sizin TV'de gördüklerinize üzüldüğünüz gibi... Anlayacağınıza eminim... Yalnız şu düşündürüyor; diyelim ki realiteleriniz gerçek, hepimiz yok olup gideriz; ya değilse? Amacım tartışmak değildi, size iyi geceler diliyorum...

dediklerimiz ya doğru değilse ya bi varlık dünyayı 6 günde yaratıp 7 inci günü yorulup dinlenmişse ve insanlığın ömrü bi kaç milyon yıl değilde kuran tevrat incildeki gibi 12 bin yıllıksa o zaman hep beraber shivaya tapalım yok allaha zeusda vardı tuh al işte çık için işinden.

Sitelerde Paylaş

ya değilse?

Ateistler dünya genelinde IQ'su normal insnalara kıyasla yüksek insanlardır.

Mesela hiç okuma yazma bilmeyen adam müslüman hristiyan budist olabilir ama ateist olamaz.

Çünkü kafasındaki mekanizma bilgi ile güçlenir.

O yüzden Ya değilse diye bir ihtimal olsaydı bu ihtimalden en başta en zekiler olarak bizlerin haberi olurdu :D

Ya değilse diye bir seçenek yok.

Bu kadar adama gelip "ya değilse " diyerek haakret ediyorsun ya sen?

Biz aptal mıyız?

Keriz miyiz?

Gerizekalı mıyız?

Ne demek ulan ya değilse?

Yazı tura mı atıyoruz burada?

Ateizm tartışılacak bir görüş değildir.

Ateizm gerçektir gerçek.

Soluduğun hava kadar gerçek.

Sen göremiyorsan bu senin aklında sorun olduğu anlamına gelir.

Sitelerde Paylaş

2 sene önce bu konuya değinmiştim türkiyedeki cami sayısı 79 bin geçmiştir belkide

muhammedin sakalların devamlı kesilip saklanmışmı neredeyse bütün camilerde var bu sakallardan dünyadaki cami sayısını düşünürsek gerçekdende inanılmaz bir organisasyonla muhammedin sakallrı devamlı uzadığında kesilip itinala saklanmalı bü güne kadarda kaybolmadan muhafaza edilmeliki dünyadaki 1 milyon cami e yeticek kadar sakal kılı olsun hesaplamadım ama yinede karşılamaz sanırım bu kadar camie kılı küçükken gittiğim cami,lerin bazılarında bu camekan bölmedeki kıl sayısı bi kaç taneye kadar çıkıyordu.

Sitelerde Paylaş

2 x 2 her zaman dört eder.

Bu sonuca 5 eder, 6 eder, 3 eder diyen herkesle dalga geçilir.

Aptaldırlar çünkü.

İnançlar bir tercih değildir (yani sen kırmızıyı seviyon ben yeşili beğeniyorum meselesi değil)

Gerçeğin doğrunun pazarlığı olmaz.

Ateizm harici herşey saçmalıktır, bu saçmalıkları DOĞRU sananalr da rahatsızdır.

Ateist Bakış ben de senin gibi bir pozitif ateistim. Ama sen bu gidişle ilk ateist faşist olucaksın. Üslubun sadece imanlıların imanını güçlendiriyor. Dalga geçsen bile saçmalığı devam ettirdiğin için bir nebze açıklamış olursun. Ama bu üslupla yarardan çok zararın oluyor. Acaba biraz daha sakin olabilir misin? Daha yeni katılmış birisinin daha düşünce yapısını görmeden hemen saldırıya geçiyorsun. Dostça bir eleştriydi; yanlış anlama. Bilgi düzeyinle alakalı bir yorum değildir.

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist Bakış ben de senin gibi bir pozitif ateistim. Ama sen bu gidişle ilk ateist faşist olucaksın. Üslubun sadece imanlıların imanını güçlendiriyor. Dalga geçsen bile saçmalığı devam ettirdiğin için bir nebze açıklamış olursun. Ama bu üslupla yarardan çok zararın oluyor. Acaba biraz daha sakin olabilir misin? Daha yeni katılmış birisinin daha düşünce yapısını görmeden hemen saldırıya geçiyorsun. Dostça bir eleştriydi; yanlış anlama. Bilgi düzeyinle alakalı bir yorum değildir.

Düşünce yapısından bana ne?

Başka bir insandaki saçmalığın, imanın, dinin, edinin, büdünün devamından bana ne?

İmanı güçlensin zayıflasın bundan bana ne?

Yahu şu iki yüzlü misyoner davranışlarını doğru algılamayı bırakın.

Ben algısı bozuğun birinın milyarda bir olan gerçeği görebilme ihtimaline dayanrak gerçeği pazarlık konusu yapmam, süslemem, satmam.

İsterse iki gözü iki çeşme ağlasın.

Bana da uyarı mesajı yazma.

Yanlışta olan sensin.

Mesajını bir daha oku.

Ne satmamı, tolere etmemi, neye göz yummamı talep ettiğine iyi bak.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben faşist ateistim :) Bunun uslub ile bir alakası yok.

Ayrıca hepiniz ateist bakışın uslubunu eleştiriyorsunuz. Bence gayet normal. Hatta çok yumuşak bence uslubu.

Bu adamlar normal değilki karşına alıp doğru düzgün laf anlatasın.

Karşına alsan ancak kendini küçük düşürürsün.

Ben ateist bakışın çok nazik mesajlarınıda gördüm.

Adamlar yüz bulup yavşadılar hemen.

Klasik saçmalıkları anlatmaya başladılar.

Sen gerçekten uyuşturucu kullanan birine normal muammelesi yaparmısın ? Alıp karşına ciddi ciddi konuşurmusun onun kafası bir milyonken ?

Sitelerde Paylaş

Ben faşist ateistim :) Bunun uslub ile bir alakası yok.

Ayrıca hepiniz ateist bakışın uslubunu eleştiriyorsunuz. Bence gayet normal. Hatta çok yumuşak bence uslubu.

Bu adamlar normal değilki karşına alıp doğru düzgün laf anlatasın.

Karşına alsan ancak kendini küçük düşürürsün.

Ben ateist bakışın çok nazik mesajlarınıda gördüm.

Adamlar yüz bulup yavşadılar hemen.

Klasik saçmalıkları anlatmaya başladılar.

Sen gerçekten uyuşturucu kullanan birine normal muammelesi yaparmısın ? Alıp karşına ciddi ciddi konuşurmusun onun kafası bir milyonken ?

Küfüre hakarete karşıyım karşı olmasına ama burada dayanılmaz oluyor durum bazen.

Yoksa gerçek benim dediğim (Ateizm tek ve aslolan gerçektir), bundan %1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 eminim (bendeki olabilecek şüphe evrende bir virüsün büyüklüğünden bile küçük-sıfırdır yani)

O yüzden buraya gelen rahatsızları sanki "Merhaba millet biliyor musunuz bir elma vardı elimde havaya attım birden kanatlaır çıktı elmanın ve geri elime düşmeden gökyüzüne uçtu gitti" der gibi görüyorum.

Bir de adama yalan söylüyorsun diyince herif bana sanki ben şerefsizmişim gibi yaklaşıyor :D

Bu çok iğrenç bir şey.

Toleransı bırak, müdehaleyi gerektiriyor.

Sen bu bağlamda beni çok iyi anlıyorsun Offspring.

Saol.

:) Neyse boşver dediğimi. Hiç demedim varsay.

Allah razı olsun.

Selam ve dua ile :)

Ateist Bakış'a çoğu konuda katılıyorum. Forumda ateizmin ağırlığını hissettiriyor.

Sana da selam ve dua ile CCR :)

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...