Jump to content

Sansüre Karşı Yürüyüş - Meydanlardayız!

Recommended Posts

• İleti 207
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daha önce yapılan eylemleri, gösterileri, protestoları düşünün...

Ne elde ettiniz?

Yapılan eylemleri onların yapıldığı koşullardan soyutlayamazsınız.

O koşulların bir parçasısınız.

O koşullar neyi dikte ediyorsa, eylemler o sonuca ulaşacaklardır.

Yani şu anda Türkiye'nin içinde bulunduğu koşullarda bu tür eylemler asla başarılı olamayacaklardır.

İran'ı düşünün.. Allah-u ekber nideları ile yapılan protestolar nasıl bir sonuç getirdi?

Mısır'ı düşünün. Demokrasi mi geldi? Libya'da neler oluyor? Halk uyanıp devrim mi yaptı?

İnsan hakları düzeldi mi?

İslam toplumlarının ki aralarında malesef ülkemiz de var, mayası bozuk.

O toplumları ileri itemezsiniz. Onları aydınlatamazsınız. İslam'la devrim yapamazsınız.

Atatürk İslam'dan uzaklaşarak devrimlerini başarmıştır. İslam'ı tahdit etmiştir. Etkisin sınırlamıştır.

Şimdiki hükümet ve aralarında bizim ahmak liboşlarımızın da olduğu ve kendini aydın addeden bir grup meczup Atatürk'ün bunu zorla yaptığını ve demokratik davranmadığını ileri sürerek, ona karşı bir devrim yapılmasına göz yummuştur.

Şu anda onlar kazanmış görünmektedirler ve pratik olarak kazanmışlardır da..

Siz bu süreç sırasında kaybedilen bazı hakları bağırıp çağırarak tekrar kazanmaya çalışıyorsunuz.

Nah kazanırsınız.

Birçoğunuz mayası bozuk liboşlar ve Atatürk düşmanı olmasa bile onun devrimlerine karşı gelen meczuplar yığınsınız.

Elinizdeki fırsatı kaçırdınız.. Bundan sonra ülkemizi aydınlığa çıkaracak tek yol olan Atatürkçülüğü reddettiğiniz için asla başarılı olamayacaksınız.

İslam size hükmedecek, sizleri değiştirecek ve değişmeyenleri de cezalandırarak yok edecektir.

Daha iyisine layık bile değilsiniz, siz zavallılar. Meczuplar.. Gafiller...

Sitelerde Paylaş

Meczup falan degiliz, ben Ataturkculugun gercek yuzunu koyuyorum orta. Insanlara zorla "Turkum" dedirtme felsefesini benimsemis bir ideolojinin islam dusmani oldugunu idda etmek gulunc. Insanlari Turklestirmenin yolunun islamlastirmaktan gectigini goremeyecek kadar salak olmazsiniz(bkz:bosnaklar, arnavutlar, makedonlar vs)

Sitelerde Paylaş

Meczup falan degiliz, ben Ataturkculugun gercek yuzunu koyuyorum orta. Insanlara zorla "Turkum" dedirtme felsefesini benimsemis bir ideolojinin islam dusmani oldugunu idda etmek gulunc. Insanlari Turklestirmenin yolunun islamlastirmaktan gectigini goremeyecek kadar salak olmazsiniz(bkz:bosnaklar, arnavutlar, makedonlar vs)

Salak olamayacak kadar akılsızsınız.

Salak olmak için önce biraz da olsa akıllı olmanız gerekir.

Ben sizde akıl pırıltısının zerresini göremiyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu hükümet zamanla bütün Türk halkını domalmaya alıştıracaktır.

İran'da olduğu gibi,toplu namazlarla Allah'ın huzurunda domalacaksınız.

Bunu kimse önleyemeyecek....

Ayrıca eminim ki bu hükümet hepinizin domalması için gerekli koşulları da hazırlayacak veya onlara göz yumacaktır.

Her türlü fırsattan yararlanarak domalmanızı sağlayacaktır.

Öyle bir gaflet ve dalalet içindesiniz ki, o kadar kör ve sağırsınız ki, o kadar bağnaz ve geri düşüncelisiniz ki, adamların ayağınızın altındaki halıyı çektiğini göremiyorsunuz.

Hala Atatürk'ü eleştirecek bir takım mazeretler bulabiliyorsunuz..

Sitelerde Paylaş

Bu hükümet zamanla bütün Türk halkını domalmaya alıştıracaktır.

İran'da olduğu gibi,toplu namazlarla Allah'ın huzurunda domalacaksınız.

Bunu kimse önleyemeyecek....

Ayrıca eminim ki bu hükümet hepinizin domalması için gerekli koşulları da hazırlayacak veya onlara göz yumacaktır.

Her türlü fırsattan yararlanarak domalmanızı sağlayacaktır.

Öyle bir gaflet ve dalalet içindesiniz ki, o kadar kör ve sağırsınız ki, o kadar bağnaz ve geri düşüncelisiniz ki, adamların ayağınızın altındaki halıyı çektiğini göremiyorsunuz.

Hala Atatürk'ü eleştirecek bir takım mazeretler bulabiliyorsunuz..

Yazdiklarimdan benim hukumet yanlisi oldugum sonucunu cikarman ne kadar dar bakisli oldugunu ispatlar nitelikte olmus.

Sitelerde Paylaş

hacı , konu atatürkü eleştirmenin çok ötesinde . Çıkıp bir kaç adı sanı bilinen yada adı sanı bilinmeyen ama kendi ayrı bir noktada gören insan atatürkü eleştirmiş ne fayda eder ki bu . Ülkedeki eğitim sistemin hatasıdır bütün bunlar . Ne bir kişinin hatası ne de bir grubun hatası . Bir toplumun hatası ve eksiğidir .Bu toplum bireylerin kendilerini geliştirmelerine zemin hazırlamıyor . Bireylerin o zihniyetten bu zihniyete sürüklenmelerine zemin hazırlıyor . Bireyler kendilerini geliştirmek için kendi kendileriyle baş başa bırakılıyor ve şanslı olanlar belli bir farkındalık taşıyp kendine bazı ilkeler edinebiliyor . Doğruyu yanlıştan ayırıp sağlıklı kararlar verebiliyor .

Gelgelelim bu insanların kendi çabalarıyla birşeyler edinmeleri çok zor . Çünkü olanak yok . Elde kalıyor Bir yığın ne düşüneceğini bilmeyen, sağlıklı karar vermeyen , sürekli etki altında kalan bir toplum .

Şimdi biz çıkıp meydanlara işte burdayız hala sizin faaliyetlerinizin farkındayız demezsek ne kalacak geriye ? Dizimizi kırıp oturalım mı ? SAyımız azsa sesimizde çıkmasın ? Birileri gelip burda atatürkü eleştirmiş onu kötülemiş bu bir sorun mu yoksa zamanın gereklerini yerine getirmek zorunda bırakılırken hala geçmişe takılıp kaldığımız için her birimizde sorun mu aramalıyız .

Sitelerde Paylaş

Yazdiklarimdan benim hukumet yanlisi oldugum sonucunu cikarman ne kadar dar bakisli oldugunu ispatlar nitelikte olmus.

Ben size hükümet yanlısınız mı diyorum?

Ben sizin gaflet ve dalalet içinde olduğunuzu yazıyorum.

Cahil ve bağnaz olduğunuzu yüzünüze haykırıyorum.

Nerede size hükümetle işbirliği yapıyorsunuz dedim.

Size boş yere aklısız demiyorum. Onu rahatlıkla kanıtlarım.

Bu ileti böyle bir kanıt işte..

Siz zavallı Türk Müslüman ateistleri, bu hükümetin elinde oyuncak olacak ve ancak onun izin verdiği kadar ateist olabileceksiniz...

Sizler Karadul'un gölgesinde, onun artıkları ile geçinen erkek örümceklerden farksız bir grup meczupsunuz..

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=21409&hl=ateizmin+ikleleri

Sitelerde Paylaş

hacı , konu atatürkü eleştirmenin çok ötesinde . Çıkıp bir kaç adı sanı bilinen yada adı sanı bilinmeyen ama kendi ayrı bir noktada gören insan atatürkü eleştirmiş ne fayda eder ki bu . Ülkedeki eğitim sistemin hatasıdır bütün bunlar . Ne bir kişinin hatası ne de bir grubun hatası . Bir toplumun hatası ve eksiğidir .Bu toplum bireylerin kendilerini geliştirmelerine zemin hazırlamıyor . Bireylerin o zihniyetten bu zihniyete sürüklenmelerine zemin hazırlıyor . Bireyler kendilerini geliştirmek için kendi kendileriyle baş başa bırakılıyor ve şanslı olanlar belli bir farkındalık taşıyp kendine bazı ilkeler edinebiliyor . Doğruyu yanlıştan ayırıp sağlıklı kararlar verebiliyor .

Gelgelelim bu insanların kendi çabalarıyla birşeyler edinmeleri çok zor . Çünkü olanak yok . Elde kalıyor Bir yığın ne düşüneceğini bilmeyen, sağlıklı karar vermeyen , sürekli etki altında kalan bir toplum .

Şimdi biz çıkıp meydanlara işte burdayız hala sizin faaliyetlerinizin farkındayız demezsek ne kalacak geriye ? Dizimizi kırıp oturalım mı ? SAyımız azsa sesimizde çıkmasın ? Birileri gelip burda atatürkü eleştirmiş onu kötülemiş bu bir sorun mu yoksa zamanın gereklerini yerine getirmek zorunda bırakılırken hala geçmişe takılıp kaldığımız için her birimizde sorun mu aramalıyız .

Bu iletinin meali ne soyliyim mi, cocuklarin beynini yeterince yikayamadigimiz icin ileride diger dusuncelerin etkisine kapilanlar olabiliyor.

Yani benim kendi aklimla dusunerek vardigim ve senin onaylamadigin fikirleri kesin olarak yanlis kabul ediyoprsun, sence biz dusunmemeliyiz, sizin anlattiklariniz yeter

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu iletinin meali ne soyliyim mi, cocuklarin beynini yeterince yikayamadigimiz icin ileride diger dusuncelerin etkisine kapilanlar olabiliyor.

Yani benim kendi aklimla dusunerek vardigim ve senin onaylamadigin fikirleri kesin olarak yanlis kabul ediyoprsun, sence biz dusunmemeliyiz, sizin anlattiklariniz yeter

Ne alaka ya . Çocukların beyni bilimsel gerçeklerle doldurmaktan bahsediyorum sen çıkmış onların beyni yıkamaktan bahsediyorsun . Neden çocukların beynini yıkama ihtiyacı duyalım ki ? İlerde kendi menfaatimize hizmet mi ettiricez ? Cemaatimize üye mi yapacaz ? Devrimlerimizi uygulamak için zemin mi hazırlıyacaz ?

Sitelerde Paylaş

Ben sizin kadar karamsar değilim hacı. AKP azalarak bitiyor. O sürece girdi.

Nasıl oldu da seçim öncesi üst üste bu kadar büyük aptallıklar yaptı, satılık liberal bozuntularını bile kendisini savunamayacak hale getirmeyi başardı, bilmiyorum. Onlar bile savunamıyor artık.

Tayyip bitiyor.. Bu seçimde de iktidar olur tabii ama eskisi kadar koltuğa sahip olamaz, istediğini de öyle kolay kolay yapamaz. Ondan sonra da biter zaten.

Burası kesin.

Moralimizi bozmayın. Yıllardır üzüldüğümüz bir başka şey vardır: Apolitik gençlik.

Şimdi kıpırdanıyorlar, kimse onları zorlamadan kendi kendilerine örgütlenip alanlara çıkıyor ve "biz buradayız ve seni istemiyoruz" diyorlar.

"Başaramayacak, teslim olacak ve gidip camilere paşa paşa namaz kılacaksınız" demeyin.

Moral ve destek olun. Bazen öyle yapmak gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Ben sizin kadar karamsar değilim hacı. AKP azalarak bitiyor. O sürece girdi.

Nasıl oldu da seçim öncesi üst üste bu kadar büyük aptallıklar yaptı, satılık liberal bozuntularını bile kendisini savunamayacak hale getirmeyi başardı, bilmiyorum. Onlar bile savunamıyor artık.

Tayyip bitiyor.. Bu seçimde de iktidar olur tabii ama eskisi kadar koltuğa sahip olamaz, istediğini de öyle kolay kolay yapamaz. Ondan sonra da biter zaten.

Burası kesin.

Moralimizi bozmayın. Yıllardır üzüldüğümüz bir başka şey vardır: Apolitik gençlik.

Şimdi kıpırdanıyorlar, kimse onları zorlamadan kendi kendilerine örgütlenip alanlara çıkıyor ve "biz buradayız ve seni istemiyoruz" diyorlar.

"Başaramayacak, teslim olacak ve gidip camilere paşa paşa namaz kılacaksınız" demeyin.

Moral ve destek olun. Bazen öyle yapmak gerekiyor.

akp %40 la gelecek yine...bittiği falan da yok

Sitelerde Paylaş

AKP daha da güçlü olarak gelecek.

Oyu azalmadan önce artacak...

İyimser olmak iyi birşey herhalde.

Ama bir yerde bönlük aynı zamanda.. Ahmaklık hatta.

O sınırı iyi bilmeyenler için tabii..

Ben iyimser olmayın demiyorum. Olun..

Ama sınırınızı bilin.

Aksi takdirde iyimserliğiniz alkol alıp kafayı bulmaktan farklı olmaz.

Kendinizi kandırmış olursunuz.

Bu arada ben protesto mitingleri yapmayın da demiyorum.

Bağırıp çağırmayın da demiyorum.

Onları da yapın ama asıl yapmamız gerekenleri ihmal etmeden yapın diyorum.

Biz herşeyi bir kenara bırakıyor, meydanlarda bağırıp çağırarak bütün sorunlarımızın çözüleceğini sanıyoruz.

Adamlar köy köy, cami cami dolaşıp, İslam'ı yayıyorlar..

Ne yapıyoruz biz sözde aydın tembeller, nutuk atmaktan başka?

Sitelerde Paylaş

kendimi suçlu hissetmeye başladım sayenizde haci amca.

:)

Hacı haklı tabii. Biz de sürekli aynı şeyleri söyleyip suçlu veya yetersiz olduğumuzu düşünüyoruz.

Ama bu başlıkta başka bir şey var. Her an her yerde konuştuğumuz şeyleri Hacı'nın diliyle bir kere daha konuşunca içimizdeki kıpırtı ve bir şeylere yapma heyecan ve motivasyonu azalıyor sanki.

Şimdi birlik olmak ve hep birlikte güç göstermek, kararlı olup korkmamak zamanı. Hiçbir zaman korkmadık, susmadık, kararlılığımızdan ödün vermedik ama şimdi çok daha sert olmak ve şu seçimden önce ciddi olarak birlik olmak zamanı.

Bu seçimler çok önemli. Belki de cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi bu. Türkiye ilk kez böyle bir zeminde duruyor ve artık uçurumun tam da kenarına kaydı.

Ülkeye sahip çıkıp bu karanlıkçılara, demokrasi yoluyla "defol" diyeceğiz. Allah'ın izniyle.:)

Ama önce meydanlarda.:)

Sitelerde Paylaş

Sana Atatürk döneminde gelişen milliyetçi duygudan , Atatürk milliyetçiliğinden bahsetmeyeceğim . Ama şunu unutuyorsun ki sizin gibi işe yaramaz ateistler , dogmalara karşı en büyük savaşımı vermiş Atatürkçülüğü küçük görme gafletine düşüp , iştiyakla arzuladığımız nizamı baltalamaktadırlar.

Atatürkçü dediğin adam ;

1 ) Antiemperyalist

2 ) Antikapitalist

3 ) Yurtsever

Olur .

Ama sizin gibi gafillerin tarihi bile değerlendiremeyecek kapasitede olduğunu gördüğümüz için bugünün demokrasi ve insan hakları anlayışıyla o dönemi eleştirme gafletinde olduğunuzu da görüyoruz .

Çağın gereklerini savunan her adam benim gözümde Atatürkçüdür ; çünkü Atatürkçülük çağın gereklerini yerine getirmekle kendini mükellef görür . Bilimi kendisine mesnet edindiği ve dogmalara karşı koyduğu için de bir doktrin değil ; doktrinleri reddeden bir anlayıştır . Sen Atatürkçülüğe çamur atarken , aslında dogmaların yanında durduğunun bile farkında olmayan bir gafilsin.

Senin gibi çamura taş atmak istemiyorum , çünkü çamurun üstüme sıçrar.

tarihinde Adonis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet, hep iyi şeyler düşünerek biraz olsun rahatlamaya, dünyayı daha ışıltılı görmeye çalışıyoruz.

Umut fakirin ekmeği...

Ama, gerçekte bir tek olumlu gelişme bile mevcut değil.

AKP en az %40 oyla yine tek başına iktidar olacak ve bu defa açıkça dikta rejimine yürüyecek.

Herşey zamlanacak; onuruyla yaşamaya çalışanlar için ülke bir cehenneme dönecek.

Çalışanların tüm haklarını, Kemalistlere vura vura geri alacaklar.

Allah'ın bir masal olduğundan bahsetmeyi bir yana bırakın, türbanı reddetmekten bile söz edilemeyecek.

Ama eminim ki bizim arsız ve akılsız müslüman ateistlerimiz, bu ahvalde bile hala Atatürk'ü eleştirecekler.

Bu ülkede doğmuş olmak ne büyük bir zul...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...