Jump to content

Muhammed'in Yaşadığının Kanıtı, Kuran'ın Düzensizliğidir.

Recommended Posts

İncil'i düzenleyen, sıralayan, kitap haline sokan İsa değilse?

'nin yanıtı, bir yukarıdaki sorunun da yanıtıdır aynı zamanda.

Hristiyanlara gore incilin yazari Isa degildir zaten. Kuran'da Isa'ya incili indirdik diye bisey soylenir. Yani muslumanlar incil yazarinin Isa oldugunu sanirlar, hristiyanlar acisindan incil yazarlari havariler ve havrilerin ogrencileridir

Sitelerde Paylaş

İncil'i düzenleyen, sıralayan, kitap haline sokan İsa değilse?

'nin yanıtı, bir yukarıdaki sorunun da yanıtıdır aynı zamanda.

Müslümanlar:

* Musa'yı Yehova'dan 'inen' Tevrat adlı bir kitapla,

* İsa'yı da Baba Tanrı'dan 'inen' İncil adlı bir kitapla

dolaştılar sanır.

Halbuki bilinen şudur ki;

* Tevrat, (eğer yaşadıysa) Musa'dan yüzyıllar sonra Ezra'nın öncülüğündeki 70 kişilik bir hahamlar kurulu tarafından 20 yıllık bir süreçte,

* İncil de, (eğer yaşadıysa) İsa'dan en az 30 yıl sonra Matta, Markos, Luka ve Yuhanna tarafından 30 yıllık bir süreçte 'Tanrısal esinle'

yazılmıştır.

tarihinde Satsuma54 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hristiyanlara gore incilin yazari Isa degildir zaten. Kuran'da Isa'ya incili indirdik diye bisey soylenir. Yani muslumanlar incil yazarinin Isa oldugunu sanirlar, hristiyanlar acisindan incil yazarlari havariler ve havrilerin ogrencileridir

Kimin ne sandığı pek önemli değil.

İncil'i kim(ler) yazdı işte bu önemli.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Tevrat ve İncil Allah tarafından yazılı olarak indirilmiştir ama asılı insanlar tarafından deiştirilmişdir..

Ama Kur-an'ı Kerım Hz Muhammed (S.A.V)yazılı olarak değil ona ezberletirek indirilmişdir. Böylece Kimse Deiştiremez.

Soruyoyrum Size Kur-an Sizce İnsanın yapabileceği bir edebiyetmı Hele hele 1500 yıl önce Bilimde bu edebiyatı İnsan'ın yapmasının imkansız olduğunu söylüyor araştırırsanız Bilim Allah'ı Kabul etmişdir.

Eğer Allah kendini Gösterseydi Herkez ona iman ederdi kötülük yapmazdı.Ama Bu Çok kolay olurdu Ve boşuna yaratılmış olurduk Allah Bizlere Akıl vermiş Ve Peygamberler yollamış İnsanlara mucizeler göstertmiş Ve Hala Allah diyen müslümanlar oldukça Kıyamet kopmuyacak..

Sitelerde Paylaş

Tevrat ve İncil Allah tarafından yazılı olarak indirilmiştir ama asılı insanlar tarafından deiştirilmişdir..

Ama Kur-an'ı Kerım Hz Muhammed (S.A.V)yazılı olarak değil ona ezberletirek indirilmişdir. Böylece Kimse Deiştiremez.

Soruyoyrum Size Kur-an Sizce İnsanın yapabileceği bir edebiyetmı Hele hele 1500 yıl önce Bilimde bu edebiyatı İnsan'ın yapmasının imkansız olduğunu söylüyor araştırırsanız Bilim Allah'ı Kabul etmişdir.

Eğer Allah kendini Gösterseydi Herkez ona iman ederdi kötülük yapmazdı.Ama Bu Çok kolay olurdu Ve boşuna yaratılmış olurduk Allah Bizlere Akıl vermiş Ve Peygamberler yollamış İnsanlara mucizeler göstertmiş Ve Hala Allah diyen müslümanlar oldukça Kıyamet kopmuyacak..

Musa'nın eline Tevratı, İsa'nın eline İncil'i bir kitap olarak gökten indirdiğini mi söylüyorsun yani. Eğer ortada yazılı bir kitap varsa ve bu kitap çok kutsal kabul edilen tanrının kanunlarıysa hangi insan onu değiştirmeye cüret edebilir. Diyorsun ki oysa kuran muhammede ezberletilmiştir. E ortada kitap yok nasıl oluyor bu iş. o öldükten sonra kitap haline geliyor. Kitap haline getirirken ya insanlar kur'anı da değiştirmişlerse hiç mi şüphe duymuyor musun? Nerden biliyorsun değiştirilmediğini? Ha pardon Kur'anda koruyucusunun Allah oldğu yazılıydı değil mi?

Diğer kitapları korumayı mı unutmuş acaba? Korumadıysa neden korumamış. yoksa koruyamamış mı? bu kadar mı beceriksiz. 124.000 peygamber gönderiyor; ama bir muhammedin kuranını koruyor. :blink:

Sitelerde Paylaş

Madem bilgisizsin, hic olmazsa sus.

Git tevrat ve incilin nasil yazildigini, hristiyanlara ve yahudilere sor.

Ya da, arastir kaynaklarindan!

...

Maalesef, daha yazi yazmayi bilmiyorsun, bir de ciddiye alinacagini mi zannediyorsun?

Sitelerde Paylaş

Öncelikle bu son mesajım olabilir bu forumda... yöneticilerden ricam madem atacaksınız bu mesajımı silmeyin ama beni atacaksanız da atın..! Bir kere, burası ateistforumdur ve kesinlikle dinlere karşıdır. Dinleri %99 değil, %100 reddeder. bunda hemfikiriz. Şimdi ben bu islam denilen nickli şahsa birşeyler söylemek istiyorum. Bunun gibi adamlar müslümanlar topluluğunu oluşturuyor işte! :-( Adam diyor ki, tevro ve inco allah( %100 yok allah o ayrı da... ) tarafından indirilmiştir diyor. Benim kesin bilgim dahilinde söylemek istiyorum ki, incil zaten kutsal söz değildir hıristolara göre... yani isa zaten başlı başına bir tanrı parçası olduğu için kitap vb. şeye ihtiyaç bile duyulmamıştır kitap yazılması için ki pavlus ve öğrencileri-havarileri tarafından derlenmiş bir kitap oluşturulmuştur! İşin özü isanın ana sözü, benim dediğim ana temalara uyundur ve bence bu sözlerin değiştirilme ve yorumlanma imkanı bile yoktur. Thomas incili de gerçeğe en yakını olanıdır! Yani, bunları bir an hıristiyan kabul ederek söylüyorum kendimi yanlış anlamayın! :) Bu kuran isimli öykü kitabında da incil değişitirildi deyip zaten baştan dakika 10 da golü yer islam 1-0 olur skor... isa kendisi demiştir söz benim dolayısıyla da tanrıdan gelendir bu diye... tevrat hakkında bilgim yok bu konuda ama sina dağında 10 emir geliyor, bu kitaplaştırılmıştır %99 öyle biliyorum!

Şimdi bana bak islam nickli rahatsız müslüman... sizin işte temelini attığınız rezil düşünceler hep bu yönde... incil tahrif edilmiş yalanı... ben size açık birşey söylemek istiyorum, hıristiyanların olayı sizinkinden 10 kat daha mantıklı eğer inanır olsaydım asla islamı seçmezdim bu kesin! yahve/tanrı/allah trinity yalanı gerçi o ayrı! :)

Savlarına bakar mısınız rahatsız kişiliğin! allahı herkes görseydi olmazdı, oyun bozulurdu! öğretmen ya allah sınav yapıyor bizi! bilim allahı kabul etmiştir diyor... hangi bilim etmiş lan allahı kabul! birkaç tane korkak herif, kanıtsız biçimde, ispatsızlıktan allah var demiş ona göre bilim %100 kabul etmiştir diyor kendisi! tam fiyasko!!! mucizeye inanan bir insan ciddi söylüyorum aptaldır hatta gerizekalıdır... boşuna yaşamamalıdır dünyada ama ne yazık ki bu tür insanlardan en az 2 milyar dolayında var dünyada!

Bu arada, son olarak git önce türkçeyi öğren dengesiz şahıs... müslümansın ama normal bu da...

herkez değil herkes...

etmişdir değil etmiştir...

kopmuyacak değil kopmayacak...

ancak kuran kursuna gidersiniz zaten sizler! yazık! :)

Sitelerde Paylaş

kerem190...

Bakıorum hemen ustune alınmısın sınırlerıne hakım ol, ıslam kardesımız bıldıgı dogruyu ıfade etmıstır tabı anlayana sana degıl merak etmek cevab vermek zorunda degılsın arkadasların da okuyarak bunu senden ıyı anladıkları kesın senın sözlerınle onları heyecana sokmana gerek yok , bu sıtede senden daha anlayıssız ateıst görmedım terbıyeden yoksun arkadasım ....

Sen ateıstlıgı savunacagına ılk önce ınsanlarla nasıl konusacagını ögren ole yorum yaz ...

ıslam arkadasımız yorumu senın ıcın yazmadıgını bılıorum ıcın rahat olsun...

Arkadaslar bızler ne ıslamı nede hrıstıyanlıgı kabul edın demıoruz burasının bır ateıst sıtesı oldugunu bıldıgımız halde gırdık,mesele sızler nasıl ınkar ettıklerınızı yazıorsanız bızler ınkar etmedıklerımızı yazıoruz...

maksat bır forum sıtesı ıse göruslerımıze sızlerde bızler de saygı duymak zorundayız...

tarihinde fanidünya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kerem190...

Bakıorum hemen ustune alınmısın sınırlerıne hakım ol, ıslam kardesımız bıldıgı dogruyu ıfade etmıstır tabı anlayana sana degıl merak etmek cevab vermek zorunda degılsın arkadasların da okuyarak bunu senden ıyı anladıkları kesın senın sözlerınle onları heyecana sokmana gerek yok , bu sıtede senden daha anlayıssız ateıst görmedım terbıyeden yoksun arkadasım ....

Sen ateıstlıgı savunacagına ılk önce ınsanlarla nasıl konusacagını ögren ole yorum yaz ...

ıslam arkadasımız yorumu senın ıcın yazmadıgını bılıorum ıcın rahat olsun...

Arkadaslar bızler ne ıslamı nede hrıstıyanlıgı kabul edın demıoruz burasının bır ateıst sıtesı oldugunu bıldıgımız halde gırdık,mesele sızler nasıl ınkar ettıklerınızı yazıorsanız bızler ınkar etmedıklerımızı yazıoruz...

maksat bır forum sıtesı ıse göruslerımıze sızlerde bızler de saygı duymak zorundayız...

sizin gibi müslolar sıkışınca hemen terbiye diye ağlarlar bunu çok görüyoruz! Mantık dışı, olanaksız bir olayı bana kutsalım bu diye savunursanız ben de böyle konuşurum ayrıca cümlelerimde küfür yokken sen gelip bana bunu diyemezsin. Hemen de heyecanlanma demişsin. cuma günleri heyecan yaşıyorsunuz bol bol bilmiyoruz sanki... Sizin gibi müslümanlar oldukça eğlence bol rahat ol bize... :)

Sitelerde Paylaş

Yazdıklarında mantık hatası var.

Kuran'ın Muhammed'e ezberletildiğini ve bu yüzden değiştirilemeyeceğini söylüyorsun,değil mi?Yani koskoca tanrı,alemlerin yaratıcısı,her şeyi bilen,ol deyince istediği olan tanrı Muhammed'in ezber gücüne güvendi öyle mi?Ezberletmesine gerek var mıydı sence? Ayrıca neden diğer kitapları yazılı olarak indirmiş,tecrübe mi etmiş,deneyim mi kazanmış?Ah doğru tabi,insanları sınav etmiş değil mi bu şekilde?!

Kuran'ın iddasına göre Yahudilerin üzerine dağı kaldırmış,İsa zamanında gökten sofra indirmiş ve insanlar yinede iman etmemeş(tanrı yine tecrübe ediyor insan davranışlarını),bak ben yemin ediyorum dağ mah istemiyorum,gökten inen yemekte istemiyorum.Rahman tanrı sen her halde başka insanlara zararı dokunmayan,pek çok kuluna inanmadığı halde iyilik eden bu kuluna bir mucize göster yaa!BAk masamda duran bir toz zerreciği var onu havalandır hadi bekliyorum.Bak söz yine beni cehenneme at,neden attın demeyeceğim.Hadi ama bekliyorum bak!

Sitelerde Paylaş

Evet bu konuda size katılıyorum, yani Peygamber öldükten sonra ki illa olmak zorunda değil, ayetler farklı şekillerde de günümüzde sıralanabilir. Esnek bir durum oluşturulabilir.

Konuyla biraz alakasiz olacak ama islamda reform yapma adina kuran haric butun kaynaklari reddetmeye calisan kisilerin kurani yeniden derlemeyi akillarina dahi getirmiyor olmalari oldukca dusundurucu. Kuran, su elimizde bulunan derlemesiyle reformist olan ve olmayan butun sunniler tarafindan kutsal kabul ediliyor. Oysa ayetler mumkun oldukca kronolijik siraya konmaya calisilabilir veya en azindan belli bir konu butunlugune sokulmaya calisilabilir. Elimizedki bilgilere gore kurani kitap haline getiren Muhammed degil sunnilerin lider kabul ettigi diger halifelerdir ve bu kisiler Muhammed gibib tanri ile iletisim kuramamaktadir. Yani hatali bir derleme yapmis olabilirler pekala. Neden bu sacmaligi kimse gormuyor?

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar temelde şuna bakar, Hristiyanlıkta incilin değiştirildiği. Tabi bu anlattığın veya hrisyianların söylevinde olduğu gibi bir iddia değil. Müslümanlar İsanında elçi olduğunu ve Tanrıyı anlatmak için görevlendirildiğine inanırlar.Onun Tanrı-insan olarak görülmesine "değiştirilme" derler. Hatta Annesi meryem de dahil.

Yahudilerde ise milliyetçiliğe karşı duruş vardır. İsrailoğullarının üstün olması, arapların üstün olması vs. İlk müslümanlardan Bilal var mesela zenci.

Dinler arasında hristiyanlığın daha mantıklı olduğunu söylüyorsun. Ama temel noktada isanın tanrı olması meselesi hayli garip durmuyormu? Temel nokta derken işte müslümanlıkta da şu şu var dememelisin. Zira temel nokta bir Tanrı olduğu ve tek olduğudur. Yani ayrıntılardan bahsetmiyorum.

Kısaca hristiyan olarak öyle görsende İsa müslümanlar içinde elçidir. Önemlidir. Saygı duyulur. Bu sebeple Ona Tanrısallık duyulmasından rahatsızlık duyulur.

Öncelikle bu son mesajım olabilir bu forumda... yöneticilerden ricam madem atacaksınız bu mesajımı silmeyin ama beni atacaksanız da atın..! Bir kere, burası ateistforumdur ve kesinlikle dinlere karşıdır. Dinleri %99 değil, %100 reddeder. bunda hemfikiriz. Şimdi ben bu islam denilen nickli şahsa birşeyler söylemek istiyorum. Bunun gibi adamlar müslümanlar topluluğunu oluşturuyor işte! :-( Adam diyor ki, tevro ve inco allah( %100 yok allah o ayrı da... ) tarafından indirilmiştir diyor. Benim kesin bilgim dahilinde söylemek istiyorum ki, incil zaten kutsal söz değildir hıristolara göre... yani isa zaten başlı başına bir tanrı parçası olduğu için kitap vb. şeye ihtiyaç bile duyulmamıştır kitap yazılması için ki pavlus ve öğrencileri-havarileri tarafından derlenmiş bir kitap oluşturulmuştur! İşin özü isanın ana sözü, benim dediğim ana temalara uyundur ve bence bu sözlerin değiştirilme ve yorumlanma imkanı bile yoktur. Thomas incili de gerçeğe en yakını olanıdır! Yani, bunları bir an hıristiyan kabul ederek söylüyorum kendimi yanlış anlamayın! :) Bu kuran isimli öykü kitabında da incil değişitirildi deyip zaten baştan dakika 10 da golü yer islam 1-0 olur skor... isa kendisi demiştir söz benim dolayısıyla da tanrıdan gelendir bu diye... tevrat hakkında bilgim yok bu konuda ama sina dağında 10 emir geliyor, bu kitaplaştırılmıştır %99 öyle biliyorum!

Şimdi bana bak islam nickli rahatsız müslüman... sizin işte temelini attığınız rezil düşünceler hep bu yönde... incil tahrif edilmiş yalanı... ben size açık birşey söylemek istiyorum, hıristiyanların olayı sizinkinden 10 kat daha mantıklı eğer inanır olsaydım asla islamı seçmezdim bu kesin! yahve/tanrı/allah trinity yalanı gerçi o ayrı! :)

Savlarına bakar mısınız rahatsız kişiliğin! allahı herkes görseydi olmazdı, oyun bozulurdu! öğretmen ya allah sınav yapıyor bizi! bilim allahı kabul etmiştir diyor... hangi bilim etmiş lan allahı kabul! birkaç tane korkak herif, kanıtsız biçimde, ispatsızlıktan allah var demiş ona göre bilim %100 kabul etmiştir diyor kendisi! tam fiyasko!!! mucizeye inanan bir insan ciddi söylüyorum aptaldır hatta gerizekalıdır... boşuna yaşamamalıdır dünyada ama ne yazık ki bu tür insanlardan en az 2 milyar dolayında var dünyada!

Bu arada, son olarak git önce türkçeyi öğren dengesiz şahıs... müslümansın ama normal bu da...

herkez değil herkes...

etmişdir değil etmiştir...

kopmuyacak değil kopmayacak...

ancak kuran kursuna gidersiniz zaten sizler! yazık! :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...