Jump to content

Recommended Posts

hoşgeldin medicini. umarım güzel paylaşımların olur

yalnız bir ricam var, kelimleri kısaltma olmadan

düzgün Türkçe ile yazarsan memnun oluruz.

.................................................................

NOT: Tanışma başlığı atışma başlığına çevrilmesin lütfen !

Sitelerde Paylaş
Sanırım batı cephesinde yeni birşey yok, Harun25'e benzeyen ya da Harun'dan kolonlanan yeni tip komedyenler gelip gidiyorlar. :D

Vay Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok.. Güzel bir romandı. İlginç bir benzetme..

Oradan bir alıntıyla bitireyim. Tam olark yanlış hatırlamıyorsam şöyleydi

" ...ben insanların nasıl birbirlerine bilmeden düşman edildiklerini ve birbirlerini nasıl aptalca ve masumca öldürdüklerini biliyorum. Ve yer yüzündeki en keskin zekaların bu işkenceyi büsbütün uzatmak için silahlarla sözler icat etdiğini görüyorum." Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok - Erich Maria REMARQUE

Sitelerde Paylaş

" ...ben insanların nasıl birbirlerine bilmeden düşman edildiklerini ve birbirlerini nasıl aptalca ve masumca öldürdüklerini biliyorum. Ve yer yüzündeki en keskin zekaların bu işkenceyi büsbütün uzatmak için silahlarla sözler icat etdiğini görüyorum." Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok - Erich Maria REMARQUE

Sevgili Kıtipiyoz ben filmini izlemiştim..

Ha bu arada abi senin nickinin anlamı ne çok merak ettim...

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Boş ver anlama, bu konular seni aşar..

Hem zaten çizgi film karekterine sahip bir kişiliğin başlıktaki dökülen uslubundan belli.. ;)

sana öyle gelmis demekki...seninde sanirim hep hakaretli commentlerin ünlü bu forumda... personality : HUNTER and INSULTER böyle degis istersen nickini :D

Sitelerde Paylaş

Çok güzeldi teşekkür. Alman' dır kendisi ve savaşın başındaki savaş suclularıın, gunahlarinin butun ulusa yikilamayacagini anlatmaya calişmış. Şöyle bir alıntı var O' nun yazısından :

''bir zamanlar denizdeki bir kayaya aşık bir dalga vardı, mesela capri koyunda. kayanın etrafında köpükler saçarak dansederdi bu dalga, gece gündüz bu kayayla öpüşürdü, onu beyaz kollarıyla sarar, durmadan iç çeker, kayanın da kendisine gelmesini beklerdi. onu çok ama çok sevmişti, o'nun için fırtınaları aşardı. ama bir gün kükredi, tamamen içine aldı onu, ve azar azar batışını izledi. aniden kaybolmuştu kaya. dalganın oynamak isteyeceği, seveceği, durmadan hayalini kuracağı, su üstünde dimdik duran bir kaya değildi artık. denizin dibinde bir taş parçasıydı, dalganın altında boğulmuştu. dalga mı? hayal kırıklığına uğradı, aldatıldığını düşündü, ve başka bir kaya aramaya başladı''

http://www.remarque.uos.de/

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sevgili Kıtipiyoz ben filmini izlemiştim..

Ha bu arada abi senin nickinin anlamı ne çok merak ettim...

Akşam akşam moralimi bozdun. Nerden geldi osoru aklına ben Kıtipiyoz' u kıl bir tip şeklinde hayal ederken . Rum çıktı iyi mi? :lol::lol: Bak TDK söylüyor.

kıtipiyoz

sıfat, argo Rumca

Değersiz, bayağı, kötü:

"Konya'ya döndüğüm vakit benim motor 'dama Erol Efendi!' dedi. Kıtipiyoz bir tamirhaneye verdim."- A. Gündüz.

Her neyse Rum mum artık idare edeceğiz..

Sağlıcakla kal. Sevgili Hunter. Yanlız birdaha böyle sorular sorma.. :P

Sitelerde Paylaş

Tamam kardeş..

Ama unutma Yunan filozofları olmasaydı, dünya halen de patinaj çekerdi..

Rum şarkıları oldukça acıklı ..

Behramoğlunun "neyi anlatır yunan şarkıları" diye şiiri bile var....

Sitelerde Paylaş
Çok güzeldi teşekkür. Alman' dır kendisi ve savaşın başındaki savaş suclularıın, gunahlarinin butun ulusa yikilamayacagini anlatmaya calişmış. Şöyle bir alıntı var O' nun yazısından :

''bir zamanlar denizdeki bir kayaya aşık bir dalga vardı, mesela capri koyunda. kayanın etrafında köpükler saçarak dansederdi bu dalga, gece gündüz bu kayayla öpüşürdü, onu beyaz kollarıyla sarar, durmadan iç çeker, kayanın da kendisine gelmesini beklerdi. onu çok ama çok sevmişti, o'nun için fırtınaları aşardı. ama bir gün kükredi, tamamen içine aldı onu, ve azar azar batışını izledi. aniden kaybolmuştu kaya. dalganın oynamak isteyeceği, seveceği, durmadan hayalini kuracağı, su üstünde dimdik duran bir kaya değildi artık. denizin dibinde bir taş parçasıydı, dalganın altında boğulmuştu. dalga mı? hayal kırıklığına uğradı, aldatıldığını düşündü, ve başka bir kaya aramaya başladı''

http://www.remarque.uos.de/

Evet kendisi Alman bir yazardı. Yanılmıyorsam Birinci Dünya Savaşınada katılmıştır. Tabi henüz gençken. Savaşta yaşadıklarından etkilenerek bu Romanı yazmıştır. Kendisi savaş karşıtı bir yazar olarak tanırır. Hatta Hitler Almanyasında bu özelliğinden ötürü kitaları yakılan yazarlar arasındadır. Gene konusu İkinci Dünya Savaşı sırasında mülteci olmak zorunda kalmış insanların yaşadıklarını anlatan. İNSANLARI SEVECEKSİN adlı romanıda gayet güzeldir. Bu romanından bir alıntı yacak olursam aklımda kalan ve aklıma geldikçe tebesüm etmemi sağlayan bir söz.

"......İsa Birinci Dünya Savaşında gönüllü olarak katıldğı Somme Cephesinde Şehit düştü..."

İyi akşamlar..

Sitelerde Paylaş
Tamam kardeş..

Ama unutma Yunan filozofları olmasaydı, dünya halen de patinaj çekerdi..

Rum şarkıları oldukça acıklı ..

Behramoğlunun "neyi anlatır yunan şarkıları" diye şiiri bile var....

Dostum

kimsenin etnik kökenini küçük görüp aşağılayacak kadar bu güne kadar küçük espiriler hariç hayvanlaşmadım hayvanlaşmamda.

Sadece küçük bir espiriyle karışık sorunun cevabıydı..

Sitelerde Paylaş
Evet kendisi Alman bir yazardı. Yanılmıyorsam Birinci Dünya Savaşınada katılmıştır. Tabi henüz gençken. Savaşta yaşadıklarından etkilenerek bu Romanı yazmıştır. Kendisi savaş karşıtı bir yazar olarak tanırır. Hatta Hitler Almanyasında bu özelliğinden ötürü kitaları yakılan yazarlar arasındadır. Gene konusu İkinci Dünya Savaşı sırasında mülteci olmak zorunda kalmış insanların yaşadıklarını anlatan. İNSANLARI SEVECEKSİN adlı romanıda gayet güzeldir. Bu romanından bir alıntı yacak olursam aklımda kalan ve aklıma geldikçe tebesüm etmemi sağlayan bir söz.

"......İsa Birinci Dünya Savaşında gönüllü olarak katıldğı Somme Cephesinde Şehit düştü..."

İyi akşamlar..

İnsanları seveceksin, yıllar önce okuyup da etkisinden kurtulamadığım

kitaplardan biridir. Hala kitap önermemi isteyenlere ilk önerdiğim

kitaptır. Zaten adı bile okumak için en güzel sebep değil mi.

Sitelerde Paylaş
İnsanları seveceksin, yıllar önce okuyup da etkisinden kurtulamadığım

kitaplardan biridir. Hala kitap önermemi isteyenlere ilk önerdiğim

kitaptır. Zaten adı bile okumak için en güzel sebep değil mi.

Tavisye kitap yazar deyince savaş yazarları haricinde şuraya da bir bak abla.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=4412

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...