Jump to content

Ateizm Çözüm Değildir

Recommended Posts

Ben. Ben çok huzurluyum. Sinir katsayım neredeyse sıfırdır. Sedece aptallık yapanlar sinirimi bozar. Ama ateistlerin çoğu huzursuzdur. Çünkü gerçekleri görmek insanı huzursuz eder. Yalanlarla yaşamaya alışmışızdır. Alışana kadar devam eder. Teistler mutludur; çünkü kendilerini koruyan bir varlık olduğunu sanırlar. Dua etmek mutlu eder, çünkü onun seni mutlu ediceğini sanırsın ve o süre boyunca hiçbir şey düşünmediğin için beynin rahatlar. Azıcık bilgiyle dolu olan beynin daha yorulmamışken rahatlattığın için tembelleşir. Sonunda aptal olursun. Bir de dua etmenin rahatlatıcı bir etkisi olduğu söylendiği için rahatlatıcağını sandığın için rahatlarsın(plasebo etkisi). Yalanlarla yaşarlar yani Bazı hareketler kan akışını düzenlediği için rahatlatır. Ama bu namaz kılarken olmaz. Ben huzurluyumdur. Çünkü yalanlarla tanışmadan gerçeklerle tanışabildim. Bu yüzden gerçeği bilmek beni mutlu eder.

Arkadaşım, insanın bir özelliği vardır. O da sevdiklerinin tırnağına zarar gelmesini bile istemez. Ayrıca, sevdiklerinin her derdine çare bulmak ister. Böyle bir insanın ölüm gibi hem kendini hem sevdiklerini asıp yok edecek bir meseleye çare aramaması ve kabir gibi kendini ve sevdiklerini yutup yok edecek bir ejderha ağzına çare bulamaması gibi bir acizliğe düşmesi elbette onu hayvanlardan daha ağaı bir dereceye düşürür. Çünkü, hayvanlarda akıl olmadığı için bu yokluk ve ayrılıkları düşünemez. Rahatla yaşar, yatar...Eğer ben bu ayrılık ve yoklukları hissetmiyorum ve önemsemiyorum desen elbette sana söylenecek bir kelime bulamayız. ÇÜnkü, insaniyetin iktizası olan şefkat iptal olmuş. Öyle ise ya aklını çıkar at hayvan ol kurtul veya aklını imanla başına al. Doğduğun anda en muhtaç olduğun bir gıdayı sana yetiştiren bir zatın seni yok etmeyeceğini bil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 122
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateizm çözüm değildir...

...şeklinde başlamış yazar.

Hani "Devamını kendiniz getirin" demiş sanki.

Ben benceleyin olarak gerisini getireyim:

"Ateizm öküzlüğe çözüm değildir" en uygunu.

"Ateist olup hala öküz olan o kadar çok ki" bir diğer deyiş.

Bir başka başlıkta dinlerin şartları şeklinde bazı kavramları sıraladım...

Dinler, bünyesinde bir çok kavramı da beraberinde getirirler...

...ya da bir çok kavramdan beslenir, bir çok kavram ile aynı kaptan yerler.

Ataerkillik

Feodalite

Skolasizm

Monarşi

...gibi.

Ya da;

Faşistlik, şiddet, derebeylik, ağalık, kulluk, ümmetçilik, kadercilik...

gibi.

Tamam namazı niyazı orucu kestin ama...

...hala öküzsün.

Diyor sanki.

Değil mi?

Sitelerde Paylaş

Tamam namazı niyazı orucu kestin ama...

...hala öküzsün.

Diyor sanki.

Değil mi?

Arkadaşım, öküzde akıl olmadığı için dinsizlerin çektikleri sıkıntıları çekmezler. Yani, kabri, ölümü ve ayrılığı ve lezzetin biteceğini düşünmez. Yani, ölümü hem kendini hem de sevdiklerini yok edecek bir darağacı şeklinde bilmez ve kabri hem kendini ve hem de sevdiklerini yutup, yok edecek bir ejderha ağzı gibi görmez. Kendini ve sevdiklerini giyotin gibi vücuda çıkarmış ve ecel celladının satırıyla kesilip hiçliğe atılacak bir kurban gibi görmez. Öyle ise, bir öküz bile dinsizlerden bu dünyada lezzet cihetiyle daha üstün ve mutludur. Öyle ise, öküz ile dinsizleri karşılaştırmak yalnıştır.

Sitelerde Paylaş

Ne yapayım şimdi...

...oturayım sana burada geçen "Öküzlük" bir metafordur. Yolda giderken yolun kenarında gördüğün büyük baş hayvan ile alakası yoktur şeklinde ek bilgi mi vereyim?

Ha?

Anadolu kadınının: "Bizim öküz de seninkinden farksız bacım, hıyarlığı ailesinden gelir" demesi gibi.

Buna da not düşmeyiz herhalde.

Sitelerde Paylaş

Ne yapayım şimdi...

...oturayım sana burada geçen "Öküzlük" bir metafordur. Yolda giderken yolun kenarında gördüğün büyük baş hayvan ile alakası yoktur şeklinde ek bilgi mi vereyim?

Ha?

Anadolu kadınının: "Bizim öküz de seninkinden farksız bacım, hıyarlığı ailesinden gelir" demesi gibi.

Buna da not düşmeyiz herhalde.

dinsizlerin öküz olmadığını ve sen "öküz gibi" dediğini ben de biliyorum arkadaşım. Fakat, ben de dinsizleri öküzden ayıran farkı yazdım. Yani, öküz bu dünyada dinsizlerden daha mutlu ve huzurlu..Yani, öküz gibi derken öküzlere hürmetsizlik olmasın dedim.

Sitelerde Paylaş

dinsizlerin öküz olmadığını ve sen "öküz gibi" dediğini ben de biliyorum arkadaşım. Fakat, ben de dinsizleri öküzden ayıran farkı yazdım. Yani, öküz bu dünyada dinsizlerden daha mutlu ve huzurlu..Yani, öküz gibi derken öküzlere hürmetsizlik olmasın dedim.

Dinsiz öküzün öküzlüğünün, dinlerden kalıntı olduğunu söylüyor. O kalıntıların kaynaklarını o yüzden özellikle belirtmiş.

Yani "Tanrı'yı kutsal kitabı çıkardın aradan... da ne oldu... Geri kalan ne olacak?" demiş.

Anlamazsın ki..

Sitelerde Paylaş

: )))

Kendi davasını baltalayanı gördüm ama bu şekilde olanını ilk defa görüyorum.

hubbez ve bir kaç kişiyi de okuduğunu doğru anlama ve yorumlama konusunda tebrik ediyorum. Geri kalan çoğunluk gözlemlerimle benzeşiyor.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım, insanın bir özelliği vardır. O da sevdiklerinin tırnağına zarar gelmesini bile istemez.

bunun insanin ozelligi saniyorsan aldaniyorsun

dikkatli bakarsan insanlardaki tum ozellikleri hayvanlardada gorursun

sen bol bol belgesel seyret

sana gerekli cevabi hayvanlar davranislari ile verecekler

hayvanlarda kendi turlerine iyilik ve kotuluk ederler

hatta farkli turlere bile iyilik ederler

hayvanlar sinavda olmadigina gore hayvanlardaki iyilik ve kotuluklerin sebebi seytandan gelmez

seytanin olmadiginin kanitidir hayvanlar

iyilik ve kotuluklerin kaynagi hayat sartlarindan baska birsey degil

Sitelerde Paylaş

Yahu tamam anladık metaforla aran yok...

...sen o ÖKÜZ ya da ÖKÜZLÜK kısmını DALLAMA olarak okuyuver.

Bak orada neler diyorum:

Ataerkillik...

Feodalite...

Skolastik öğreti ve düşünce...

Kulluk...

Batıl inançlar...

...o kısımlar bu konu ile ilgili.

Ataerkil ama ateist...

Feodalizmin kucağında ama ateist...

Esaret jeneratörü ama ateist...

...konu bunlar.

Sitelerde Paylaş

Yahu tamam anladık metaforla aran yok...

...sen o ÖKÜZ ya da ÖKÜZLÜK kısmını DALLAMA olarak okuyuver.

Bak orada neler diyorum:

Ataerkillik...

Feodalite...

Skolastik öğreti ve düşünce...

Kulluk...

Batıl inançlar...

...o kısımlar bu konu ile ilgili.

Ataerkil ama ateist...

Feodalizmin kucağında ama ateist...

Esaret jeneratörü ama ateist...

...konu bunlar.

Ateizmin senin deyiminle ÖKÜZLÜĞE çare olacağı düşüncesi aklına nereden geldi merak ediyorum. Senin anlayacağın dilden konuşmam gerekirse müslüman bir öküz dini yüzünden öküzdür; çünkü senin deyiminle müslümanlığın kuralları insanın öküz olmasını söyler; ama ateist öküz zaten kendi beyniyle kararlar verebilen bir seviyededir ve onun öküzlüğü beyninin çalışmamasından değil kendi çıkarlarından gelir. Yani yine bu o ateist kişinin beynini kullanabilmesinden gelir. Aslında dolaylı yoldan yine bir çözümdür insanın beyni için, insanın beyninin açılabilmesi için. Umarım anlayabilirsin, senin öküz dilini kullanarak yazdım yazımı.

Sitelerde Paylaş

Ateizm şöyle, ateizm böyle, ateistler çok zor durumdalar, ateistlerin hergün morali bozuk, ateistler bunalımdalar, ateislerin canları çok sıkılır sehpayı ters çevirip üstüne otururlar, sakın ateist olmayın. Nedir bu? Sanki denemek için ateist oldunuzda ne olduğunu biliyorsunuz.

Müslümanların veya inançlıların düşünmedikleri bir konu var, o da, Ateistlerin bir zamanlar inançlı olup bu tecrübeyi önceden yaşamış olmaları, ama mevcut Müslümanların Ateistlerdeki tecrübeleri hiç edinmemiş olmalarıdır. Bunu hiç düşündünüzmü? Hayır. Ateistlerin edindiği "ateizm" tecrübesini edinmeden ne konuşuyorsunuz?

Ateistler sizin hiç görmediğiniz, hayalini bile kuramadığınız tecrübelere sahipler, bir körün kırmızıyı veya maviyi anlayamaması gibisiniz.

Müslümanlar, "yalandan olsun ama din olsun, ya varsa" gibi mantıkla yazmışlar Ateizmi sorguladıkları falan da yok. Müslümanlarda o kapasite ne gezer.

Bu başlığı baştan sona okuyunca, Müslümanların yalan yanlış, mutlu eden şeyleri tercih etmeleri, gerçeklerin hiç te mutluluk getirmediği anlayışları ayan beyan ortada.

Önce dininizdeki abuk sabuk "miras, sübyancılık, kadın hakları, insan hakları, sanat, özgürlük" gibi meselelere adam gibi cevap verin ondan sonra gelin Ateizm hakkında başlıklar açın. Ateistler mutsuzdur gibi başlıklarda açmayın, büyükleriniz söylemedimi? bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmayın...

tarihinde BOSS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haydaaa...

Yahu ben tam tersini iddia ediyorum.

Ateizm omuzunuza eklenen bir yıldız, kazık filan değildir.

Öküzlükten arınma adına kısa yollar oluşturmaz.

Öküz, sığır filan neden bu kadar dokunaklı kelimelerdir...

...anlamadım gitti.

Sitelerde Paylaş

Bir insan dine inanırsa herşeyi tanrı yaptı bize dini yolladı ona uyarsak cennette sonsuza hurilerle mutlu bir şekilde yaşayacağız diyerek yatar kalkar dua eder düşünmez kafayı çalıştırmaz .

İnanmayanlar dünyayı evreni hayatı herşeyi araştırır bilimde teknolojide ilerler inanan salak cahil geri kalmış ülkeleri sömürür ele geçiremediğine savaş açar yakar yıkar .

tarihinde EAZZY tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bana bir mutlu huzurlu ateist gösterin,iç depdebelerinden arınmış ferahlamış bi ateist,çok değil 1?

sen ateistlerin dünyaya uzaydan geldiğini felanmı sanıyosun,

bir zamanlar bizimde gözlerimiz senin ki kadar kördü,

senin saçmalıklarını bizde etrafta zırvalıyoduk,

ki senin gözünün açılcağı yok, sen haşhaşilerden beter olmuşsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...