Jump to content

İslam Neden Zararlı, Hatta Tehlikeli Bir Din

Recommended Posts

• İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arap kültürünü içeriyor dolaylı olarak, ve bize tamamen ters olan bir kültür bu.

İslamın enfekte olduğu müminler ise çürük bir domatesin, diğer sağlam olanlarını da kendisi gibi kılmasının

potansiyel mümkünatını içermesi gibi, bir mümin de kendini allah'a sevdirmek için diğer insanları da kendi gibi

inanması yolunda elinden geleni ardına koymayacaktır. Bu yüzden henüz bilinçlenememiş insanları da kandırmak zor

olmayacaktır.

Özellikle de yaşı daha küçük olanları, bilinçsel yetileri gelişmekte olanları.

Tabii ki bu herkes için geçerli değil. Mesela Nietzsche gibiler de çıkmıştır insanoğlundan,

dini ortamın içinde büyüyerek, inançları nefrete dönüşen insanlar olmuştur.

Ayrıyetten başka bir sebebi de diğer iki büyük din gibi, inananlarını kan dökmeye eğilimli kılan bir din.

Sitelerde Paylaş

Yarar, zarar kavramları duruma ve kişiye göre değişkenlik gösterir birazda görecedir.

Anlatmak istediğiniz açılardan bakarsak ateizimde zararlı diye düşünmek gerekir.

Ateizimin varlıgı müslüman insanları korkuya ve nefrete sürüklüyor.

Şimdi atezim müslüman insanları korkuya sürüklüyor diye zararlı ilan etmek ne kadar mantıksızsa müslümanlıkta öyle.

Ama burda asıl anlatmak istediğinizin ne oldugunu da anlıyorum.

İslami kesimin bu son yüzyıllarda bilimden daha da uzaklaşması islamiyet için ve insanlık için kötü olmuştur.

Bende acaba bilim olmasaydı bu insanoğlu ne yapardı diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

uzun yazilar yazmayi sevmiyorum arkadaslar maddeleri genisletsin

-baslarindaki suru liderinin allah kitap peygamber diyerek surusunu her an ucurumdan atabilme riski

-beyinleri yikanmis kendilerine mucahit diyen cennetle odulleneceklerini sanan intihar komandolari

-dusunemeyen soru soramayan sadece inanmasi emredilen bilincsiz toplum

-kitaptaki kendinden farklilari oldurme emirleri

-ibadetlerle kaybedilen zamanlar

-her an tv den radyodan beyni yikanan insanlar

-sansurcu zihniyet

-zengini daha zengin yapan fakire sen cenneti bekle diyen bir din

Sitelerde Paylaş

İslam'ın zararlı, hatta tehlikeli bir din olduğunu düşünen ateistlere soruyorum.

Neden?

ateistlere sordun ama ben de bir şey yazayım...

düşünmeyi baskı altına alan her din rejim kural kanun tehlikelidir...

düşünmesine izin vermez, birey ve toplum adına düşünür...

çok tehlikelidir çok... dünyanın en tehlikeli eylemi düşünmeyi engellemektir...

Sitelerde Paylaş

Islamin en zararli olan ozelligi toplumlari din-tarim temelli feodal ahlaka anlayisina suruklemesi, endustriyel-kentsel ahlaka gecisi imkansiz hale getirmesidir. Toplumlarin ahlak konseptleri, icerisinde bulunduklari uretim sekillerine baglidir.

Aslinda feodal ahlak ilkeleri kendi icerisinde mantiklidir. Ekonomik kaynaklar sinirlidir, bir aile yapabildigi kadar cok cocuk yapar ve bunlari tarlada calistirarak uretim kapasitesini ucuza arttirmis olur. Kiz cocuklari icin alinan baslik parasi arti bir gelir kaynagidir. Bu yuzden kizlarin evliliginden en yuksek gelirin saglanmasi(bakire olmasi gibi) cok onemlidir. Kadinlarin ev isleriyle, cocuk dogurmakla ve bunlari buyutmeye odaklanmasi gerekir. Bu yuzden annelik cok cok kutsal bisey olarak lanse edilir, sacini supurge etmek istemeyen bir kadin yok edilir. Gunumuzde muslumanlarin sahip oldugu ahlak anlayisi bu prensiplere dayalidir.

Endustrilesmis toplumlarda tum bireylerin cinsiyet, din, etnitite farki gozetmeksizin uretime katilmasi zorunludur. Bu insanlarin guven icerisinde calisabilmesi icin benimsedikleri ahlak ilkeleri baskalarinin inanclarina, cinsiyetlerine, irklarina saygi gostermek, demokrasi, laiklik gibi degerler uzerine kuruludur.

Toplumlarin istisnasiz %50'sini olusturan kadinlarin hicbisey uretmeksizin evlerde oturtulmasi musluman ulkelerin kendi sanayi devrimlerini yapmasi onundeki en buyuk engeldir. Tabi insanlarin dini baski altinda olmalari, asirete-agaya(yada devlete) kosulsuz baglilik ve itaat icerisinde bulunmalarida cok ciddi faktorlerdir ama hicbirisi nufusun yarisini uretimsizlige suruklemek kadar yikici olamaz.

Bizim toplumumuz kismen sanayilesmis olsada feodalizmi tam uzerinden atabilmis degildir. Ataistler bile boyledir. Ben en azindan bu forumda kadin mevzusunu onemli buldugum ve bu tarz basliklara daha cok katilim gosterdigim icin sik sik diger ateist uyelerden anlamsiz mevzularda saldiriya maruz kaliyorum, bu saldirilar her zaman cinselligimi hedef alan belden asagi saldirilar oluyor. Oysa kadin sorunu cozulse islamdan kurtulmamiz tas catlasa 20 yil surer, itirazi olan varsa gerekcelerini siralasin tartisalim

tarihinde jadi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

jadı eğer bu tespitleri Türkiye yi baz alarak yapmışsa anlaşılan hâlâ taşra da çekilen eski Türk filmlerinde takılıp kalmış.. Gerçi o filmlerde ki insanlar bu günün endüstrileşme yolunda bi hayli yol almış ülkenin insanlarından kat kat huzurlu bir hayat sürüyorlardı buna da eminim..

Sitelerde Paylaş

jadı eğer bu tespitleri Türkiye yi baz alarak yapmışsa anlaşılan hâlâ taşra da çekilen eski Türk filmlerinde takılıp kalmış.. Gerçi o filmlerde ki insanlar bu günün endüstrileşme yolunda bi hayli yol almış ülkenin insanlarından kat kat huzurlu bir hayat sürüyorlardı buna da eminim..

Bunu neye dayanarak soyluyorsun bunlari belirtki tartisabilecek biseylere sahip olalim. Laf soylemis olmak icin konusunca karsilik verecek bir sey olmuyor. Yada kapasiten bunu yapmaya yetersizse sus

Sitelerde Paylaş

hangisini neye dayanarak söylüyorum bir kaç hüküm var orada hangisi yanlışmış söylede bilelim.. hani can atıyorum ya senle tartışmaya..

Ne demek istiyorsun, kadinlar Tukiye'de hicbir ayrimciliga, tacize yada baskiya maruz kalmaksizin uretime katilabiliyorlar mi, bunu mu idda ediyorsun. Bu ilke insanlar tarafindan ahlaki bir deger olarak benimsenmis vaziyette mi? Yoksa insanlar koyde yasamadiklari halde tarimsal toplum ahlakinda israr mi ediyor? Ustelik bunun maddi zararlarina ugradiklari halde?

Sitelerde Paylaş

En masumu bile bir yalan olduğu için her din zararlıdır. Ama İslam sadece zararlı değil aynı zamanda zehirlidir. Bırakın günümüzü ortaya çıktığı tarih dilimi için bile son derece ilkeldir. Hayatın dinamizmini ve değişkenliğini reddettiği için inanırlarını gerçekten kopartır, deep freeze kaldırır.

Sitelerde Paylaş

Dinler çoğu ateiste göre zararlı hatta tehlikeli görünse de bence aslında gerekliler . Çünkü insanların hepsi sisteme adapte olabilecek kapasitede değillerdir . İşte tamda bu noktada tarihi oldukça eski olan dinler devreye girer ve sisteme adapte olamayan bazı kesimleri gütme misyonunu üstlenir .

Ha zararları hiç mi yok var tabi . Başlıca zarar kayıp vermektir . Yeterli kapasiteye sahip insanları kendi içinde eritme potansiyelini de sahiptir dinler . Ama eğer Bir grup sistem kontrolünü sağlayan kesim günümüze kadar insan popülasyonu nu ve yaşam biçimini günümüze kadar başarılı sayılabilecek bir konuma getirebildiyse ve şu an insanlar dünyaya hakimiyet kurmuş iseler sanırım bunun nedeni bir tarafta güden - bir tarafta da güdülen kesimin olması . Acımasızca yazmış olabilirim belki ama gerçek şu ki Dünyanın oldukça ama oldukça büyük çoğunluğu bizde dahil olmak üzere güdülen tarafı oluşturuyor . Araç olarak sistemde var olduğumuz sürece yaşamımız devam edecek ve türümüzün devamlılığını sürdürücez belki ama bu devamlılığın kayıpları ve aksaklıkları da olmayacak demek değildir .

Sitelerde Paylaş

neden özellikle islam?

asimile olmadığı için mi ?

Asimile olmayan ne ? İslam mı yoksa islama inananlar mı ?

Bu soruya doğru yanıt veremeyeceğini tahmin ettiğim için senin yerine ben yanıtlıyorum .

Binlerce yıldır asimile olmayan islama inananlardır . Dinleri onlarca , yüzlerce kez asimile olmasına rağmen onlar hala aynı yobaz , aynı ilkel , aynı bağnaz insanlar olarak özlerini korumaya devem etmişlerdir .

Bütün islam inanırlarını genellemeye dahil etmek hata olur tabi . O yüzden bir dipnot: Yalnızca islam militanlığı yapanlar .

Sitelerde Paylaş

neden özellikle islam?

asimile olmadığı için mi ?

Yaşadıgı her ülkede farklı olan kutsal kitabı degişen hangi din acaba...Hatta kitabın ne anlamı oldugu konunun uzmanları tarafından bile tam bilinmezken sen ne asimile olmasından basediyorsun sanki islam bir fenomen..Sadece Tevratın komik birtaklidi..

tarihinde patirti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam zaralımıdır sorusuna söyle cevap vericem..

Hizbullah

recm

Küçük yaşta kızlarla evlenmek

Kadinlarin seks objesi olarak düşünmek

İntihar saldırısı

insanları kafir-mümin diyerek ayırıp .. insan öldürmeyi emretmek

Korku

Sizofreni

Suan aklıma gelen bazı seyler ...işte bunlar islamın.. islam gibi dinlerin insanlıga verdiği bir kaç yarar...

Sitelerde Paylaş

Kapitalist ekonomik duzene gecilmeden onceki feodal donemde islam zararli falan degildi. Muslumanlar dinlerinden aldiklari gazla bir suru toprak ele geciriyor ve zenginlesiyorlardi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...