Jump to content

Diyarbakır bağımsız millivetvekli adayından şeriat çağrısı

Recommended Posts

Milletvekili adayından şeriat çağrısı

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili adayı Altan Tan, Başbakan Erdoğan ve Genelkurmay'ı hedef alan sözler sarfetti

Diyarbakır Bağımsız Milletvekili adayı Altan Tan, Bingöl'deki seçim bürosu açılışında Erdoğan'ı hedef alan bir konuşma yaptı.

Altan Tan, ''Kürt halkı, Türk halkından 200 sene önce Müslüman oldu. 15 bin tane imamı Marmaris'e yollasınlar, Bodrum'a yollasınlar, Antalya'ya yollasınlar, İzmir'e yollasınlar. Bir de şu 15 bin tane imamın başındaki Diyanet İşleri Başkanı'nı Milli Güvenlik Kurulu'na yollasınlar, generallere abdest almasını öğretsin" dedi.

...

"GELİN ŞERİATA GİDELİM"

Tan, 2007 senesinde Kürtler dediler ki: 'Allah'ı bilen, Peygamberi bilen bir Başbakan gelecek, yeni bir anayasa yapacak, Kürt sorununu da çözecek, başörtüsü sorununu da çözecek, dil sorununu da çözecek.' Ama bizim Başbakan öyle bir şey dedi ki, 'Kürtçe de ana dilde eğitim ülkeyi böler. Kimse benden Kürtçe'de ana dilde eğitim beklemesin' peki sayın Başbakan, Kur'an-ı Kerimde ayetler var. 'Aranızda ihtilaf olduğu vakit, Allah'ın Peygamberini hakem tayin edin' diyor.

http://www.internethaber.com/altan-tandan-olay-yaratacak-aciklama-346132h.htm?interstitial=true

Sitelerde Paylaş
''Kürt halkı, Türk halkından 200 sene önce Müslüman oldu.

100 yıl fazla sallamış.

Daha önce Kürtlerin müslüman oluşunu ele almıştık:

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=36081

Kürtler 650, Türkler 750

Ama Türklerin tamamına yakın büyük çoğunluğu olarak ele alınırsa 200 yıl da az gelir. Çünkü 1200'lü yıllara kadar sürmüştür.

Altan Tan Kürt-İslam şeriatçilerindendi zaten.

Sitelerde Paylaş

ayrı dilde eğitim olursa

2 nesil sonra ne Kürt evladı ne de Türk evladı birbirinin dilinden anlamayacak

malesef dinde arada köprü olamayacak

idealler uğruna gelecek nesillere kan ve gözyaşı bırakmaktan başka işe yaramayacak

Türkiye düşmanlarının oyun içinde oyun,onlarında içinde başka oyunları olan planları çoktan hazırdır zaten

Memleketin bütünlüğü için Kürt vatandaşlarımızdan dil konusunda fedakarlık beklemeye mecbur bu vatan

Sitelerde Paylaş

Muhtemelen senin adın da Arapçadır..

adım Türkçe....ama dikkat edersen ben isimi Arapça olanlara hakaret etmiyorum...ordaki nüans farkını anla, lütfen. Biliyorum düşünemiyorsunuz ama, belki, bir umut..anlarsın..

tarihinde Mundar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...