Jump to content

Namazın Zararları Nelerdir?

Recommended Posts

1- Namaz kılmak zaman kaybıdır demiştik;

Namaz kılmak gündüz iş saatlerimize denk geldiğinden dolayı bir çok namaz kılan - çalışan insanlar, namaz kılmayanlara göre daha az iş gücü ortaya koyarlar.

Her zaman rakiplerinden çok geridirler, namaz sayesinde işlerini geliştirmek amaçlı araştırma yapamaz, sürekli başkalarının yaptıklarını kopyalamak zorunda kalırlar bu da onların patent hırsızlığı yapmalarına neden olur.

Namaz kılan insanlar yaz saatlerinde çok geç saate kadar uyumadıklarından ve sabah ta yine çok erken kalkmalarıdan, ayrıca kadir geceleri gibi gecelerde sabaha kadar namaz kıldıklarından, beyinleri yeterince dinlemediği gibi bütün gün verimsiz iş almaları ve vermelerine sebep olurlar. Bkz. İslam ülkeleri.

Küçük bir deney düşün,

insan ışınlansaydı ne olurdu.

Sabah işe gitmek için 2-1 saat önceden uyanmak zorunda kalmazdı. 9 da gidecekse 8:55 de kalkar direk gitmiş olurdu :)

Nekadar pembe bir hayal!!!!!!

Oysaki öyle bir şey olsaydı saat 9 değilde 7 olurdu. çünkü çalışma saati artardı.

Mantıklı düşünürken atladığınız mantık neresi bunu neden düşünmüyorsunuz.

namaz zaman kaybı olsun kaç saat?

1 saatlik kayıp yapıyor?

tüh Çok büyükmüş şunu 2 sny ye indirelim:)

Tuvalet molaları?

bir kişi namaz kılacaksa kıldığı vakte bakın 12-1 arası tamda öyle yemeği:)

ikindi namazı 3-4 arası tamda aram mola zamanı.

eee hani diğerleri topu topu 10 dk lık bir kayp bilemedin 20 dk bir kayıp hiçmi sen tuvalete gitmiyorsun.

Bir iş yerinde full kapasite çalışma askeri çalışma vs ... dahası çalışma bilgileri yer alır sen insanları Öküzmü sandında Namazın kaybettiği zamanı hesaplatacak saflığı yapıyon.

Akşam namazı 5-6 arasıdır ki iş çıkışı eve gidince kılınabilir

sabah namazı sabah uyandığında kılınır ki evdesin

yatsı namazı zaten gece kılınıyor salakca düşünerek bu adamı uyutmuyorsan buda evde diye düşünüyorum :)

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 757
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Andolsun ki sana apaçık âyetler indirdik. (Ey Muhammed!) Onları ancak fasıklar inkâr eder.(BAKARA 99)

İndirdiğimiz açık delilleri ve kitapta insanlara apaçık gösterdiğimiz hidayet yolunu gizleyenlere hem Allah hem de bütün lânet ediciler lânet eder. (BAKARA 159)

MAİDE 10: İnkâr eden ve âyetlerimizi yalanlayanlara gelince onlar cehennemliklerdir.

Freand açık çevap vermek istiyorum.

MAİDE 10: İnkâr eden ve âyetlerimizi yalanlayanlara gelince onlar cehennemliklerdir.

Kimin neyi inkar ettiği kimin dinden çıktığı sadece allah katında bilinir. Burda yazılan sana uyarıdır ve dikkat et der.

Kuran sana çaık seçik şunu gösterdik dediğinde günümüz teknolojisindeki 1-0 işlemini göstermemiştir bunu inkar ettiğindede bu maddeyi gösterim bir müslümanı soğutabilirsin.

Kimin neyi ne şekilde inkar ettiği değil önemli olan bunu nasıl ve niçin inkar ettiğidir önemlidir.

Kuran Arapcadır ve dilimizle uyuşmayan anlatımları bir çok yerde kafa karıştırı üstüne yılların birikimli dili olan kuranın arapcadaki tevsirlerinde bile yer yer bazı değişik anlatımlar bulunur araştırıken daha derine inmedikce bu maddeyi sürekli göstermek baba oğul ilişkisinden başka birşeye benzemez.

Kırılmış bardakları toplayan çocuğa baban seni dövecek diyip bardağın suçunu sürekli çocuğa yüklersen kuranı ancak mantıkla çözersin buda seni yanıltır. Unutma ki mantık yanılabilen bir yapıdır üstüne kaybolabilen bir yapıdır.

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Güneş sistemi dışında yaşam olduğunu bildiğin bir gezegene mesaj göndermek isteseydin hangi yolu ve hangi dili seçerdin?

öncelikle başka gezegendeki dili bilmek zorundayım üstüne onların algı düzeylerini ve mesajın ileti kanalınıda bilmeliyim.

yoksa 1 yaşındaki bir çocuğa yazı yazdırmayı düşüncek değilim heralde :)

Sitelerde Paylaş

Dillerini veya algı düzeylerini boş ver. Gezegene gönderdiğin uzay aracından gelen görüntülerden akıllı bir toplum olduklarını biliyorsun. Hatta uzay aracını labaratuvarda incelemeye bile aldılar. En son görüntüler gönderdiğin aracının kamerasını sökmeden önceki görüntülerdi. Kullandıkları dil ve alfabe tamamen farklı.

Huban sana küçük bir örnek vercem ve ben senin açtığın tuzağa neden düşemdiğimi anlayacan.

Holiwud yada öyle bişiydi o filimlerde uzaylılar geliyor ileri teknolojileriyle insanları yeniyor insanların içinden bir akıllıda çıkıp onların bilgisayarlarına virüs atıp onları bir tür garip bir yolla yeniyor.

Şimdi bu olayı parçaladığımda 20 tane garip olay çıkıyor ki ben bir kaçını göstercem.

uzaylılar geldi hemde ileri teknolojiyle ki onların teknolojisinin ileri olduğunu nasıl anlıyorsun elerindeki senin teknolojinle ilgili değil.?

insanları öyle bir yeniyorki sanki evrenin ordusu gelmiş 4-5 milyar insan tamam diyor?

Bilgisayar kullanıyor üstelik internetli ki nerden biliyoruz bunu sanki onlarla Chatmi yapıyoruz.

Bilgisayar kullanıyor üstüne XP VİSTA yada WİNDOWS7 gibi bildiğimiz işletim sistemleri kullaıyolar aksi halde yazılım tutmayacak.

eee ben nasıl konuşcam ???

Sitelerde Paylaş

başka bir gezegende de lsa onların hareketleri belli bir zman sonra elbette bir mantık çerçevesinde olduğu görülcektir ve onla onların dilinde anlaşabileceksin bunu araştırmadan bilme imkanın varmı.

Hadi oraya gittin geldin hadi ışınlandın üstelik sonuçta gittiğin yer seni bilmiyor kendini gizleyerk izlemezmiydin.

araştırmadığın bir yere millet ben geldim diye gidilirmi?

Sitelerde Paylaş

xp, vista, windoz7 ne, bsd,linux dururken.

Kıvırmayı bırak da adam gibi cevap ver. Diyelim ki bizim ortaçağ düzeyinde bir topluma mesaj göndereceksin. Konuştukları dili ve alfabelerini de bilmiyorsun.

Sen alt yazıya takılmışsın bırak linuxsu racbox kullansınlar ona bile razıyım ama araştırmadığın bir yere attığın mesaj ulaşmaz.

bilmediğin yere gönderdiğin ne varsa hiçbir işe yaramaz.

toplumun orta çağda olması ileri düzey olması geri düzey olması fark edermi adamlar belki kızıl ötesi konuşuyorlar nasıl çözeceğini nasıl bileceksin araştırmadan.

bir insan olarak bunu bilme imkanın raslantıyla varmı?

Sitelerde Paylaş

Sende anlama sorunu var galiba. Sana bizim dünyadaki ortaçağ düzeyinde yaşayan bir topluma mesaj göndereceksin. Adam gibi bir şeyler söyle. Kıvırma. Hangi yolu ve hangi dili seçerdin?

Sen bilimi nerde okudun dergidenmi?

sana bilmediğim kişilerin dilini nerden bilim diyorum sen bana soruyon nasıl konuşurdun nasıl konuşurdun.

yoksa bilmiyorumdan anlmaıyormusun.?

Sitelerde Paylaş

Kimin neyi inkar ettiği kimin dinden çıktığı sadece allah katında bilinir. Burda yazılan sana uyarıdır ve dikkat et der.

Ayetteki hükme göre kimin dinden çıktığı, kimin neyi inkar ettiği sadece Allah katında değil, herkes tarafından bilinir. Bu kadar berrak bir ifade karşısında bile insiyatif almaktan korkar hale gelmişsin.

Ayetleri yalanlıyanlar kimler? Müslümanlar dışında herkes, yalanlamasalardı zaten müslüman olurlardı. Buna göre müslümanlar dışındaki herkes cehennemlik.

Sitelerde Paylaş

tüm insanları hayatlarının sonunda sorgulayıp bazılarını cennete bazılarını cehenneme gönderecek bir tanrı var ise...

ve bu sorgulama adil olacak ise..

acaba neleri sorması gerekir...

neleri de sormaması gerekir...

ilk insanlardan bu güne kadar ilkel olsun medeni olsun hepsini gözönüne koyalım...

bu soruyu bir düşünce egzersisi olarak kabul edip bir cevap bulmaya çalışalım...

Sitelerde Paylaş

öyle bir tanrı var ise önce büyük zorluk çekecek demektir.

çünkü insanların ne şekilde çıkacağını bilemiyoruz karşısına, eğer ölmeden hemen önceki halimizle çıkacaksak bu insanları çoğu bırakın soru sormayı , çene kaslarını oynatacak durumda bile olmayacaktır. Bazılarının ağzı bile olmayacaktır.

Çoğu hastalıktan ve çürümüşlükten çişlerini bile tutamayacaklardır, koca tanrının huzurunda pek hoş bir görünmez, hem de kötü kokar.

Daha büyük bir çoğunluğun da zihinsel fonksiyonları çalışır olmayacaktır, çalışanların da doğru dürüst sorular bulacak yetileri olmayacaktır.

Böyle bir soru-cevap seansını çoğunuz aslında görmek istemezsiniz, türlü parçalanmış bedenler, hastalıklar, dağılıp gitmiş, hiç gün yüzü görmemiş bebekler. Bu bir metafor bile olsa hayali bile korkunçtur. Bu insanların çoğu aslında bir tanrı varsa orada eğer, bırakın yargılanmayı, bir an önce boğazına sarılmak için sırada bekliyor olacaktır.

Bu saçmalığı nasıl yersiniz, bir metafordan, bir hayalden çıkıp nasıl bu mastürbasyon araçlarını yaratırsınız hayret?

Belki ben adam gibi tek parça gidersem, soruların çoğunu bilebilirim, yine de cehenneme yollarsa onun bileceği iş...

Sitelerde Paylaş

benim anladığım secde boyun eğmektir yani isyan etmemek itaat etmektir...

insan zalimlik ederse secde etmemiş olur...

zalim olmayan her insan allaha secde halindedir...

İtaat deyelim.Tamamda neye itaat edeceksiniz? Ne istiyor sizden? Yaşam tam tersine bir mücadeledir. ÖSS ye girip yüksek puan almak bile bir mücadeledir.Ve bu mücadele adil değildir."Aman biraz az soru yapayımda diğer talip kardeşimide koruyayımmı diyeceksiniz?"Bu kuralıda siz koymadınız?

Sizin dışınızda bir Allah ,Sizin dışınızda bir Halk düşündüğünüz müddetçe bu soruların cevabını bulamazsınız.

Zalim olmayan her insanın Kendinde Allaha isyan eden bir halk bulunur. İşte O halktır Peygamberlerini öldüren.Zalimlerde ise Allahla Bir olan bir halk vardır.Bunun dışında Biyolojik ölümden sonra ne olur? Bunu Hiç ama hiç kimse bilemez. Dini kitaplar size "Ölmeden Önce Ölmeyi " anlatırlar.Biyolojik ölümden sonrayı değil.Diğer taraftan İsyan Olmadan Tasavvuf yapamazsınız.Bir Kamil mürşidi dahi kendinizde arayın.Yoksa En İyi tasavvuf bilen Mürşide dahi gitseniz, Karşısında koyun olduğunuz müddetçe bir şey alamazsınız.Bakın size kendimle İlgili bir hikaye anlatayım:Mürşidi kamilim bütün mürşitlerin sık sık tekrarladığı bir sözü söylüyordu:[b"]Mürid mürşit karşısında Gassal üzerindeki meyit gibi olacak" Yani ölü gibi olacaksınız Yani İtaat öylemi? ben Fakirde Dururmuyum Cevabı ona verdim"Sen O ölü karşısında hele bir kaç gün dur .Karnı şişsin Bomba gibi patlasın Kazuratlar suratına sıçrasında gör!" deyiverdim.Bana ne cevap verdi:"Evet evlat bende sana onu yapmaya çalışıyorum ya! Seni şişirip patlatmaya çalışıyorum! ölünün makatına neden pamuk tıkarlar? Patlatmak için değilmi?" İşte böyle."Bende sana manevi makat taktım." Akar su bile başta patlamalı çamurlu çamurlu akar .Daha sonra Yavaş yavaş berraklaşır. İçinde balıklar oynaşmaya başlar. [/b]Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Ayetteki hükme göre kimin dinden çıktığı, kimin neyi inkar ettiği sadece Allah katında değil, herkes tarafından bilinir. Bu kadar berrak bir ifade karşısında bile insiyatif almaktan korkar hale gelmişsin.

Ayetleri yalanlıyanlar kimler? Müslümanlar dışında herkes, yalanlamasalardı zaten müslüman olurlardı. Buna göre müslümanlar dışındaki herkes cehennemlik.

peki o zaman sana benden bir bilgi.

İbadet kişinin ibadetidir grup kişinin ne içini ne dışını bilir. O halde dışı içi net bilinmeyen bir şeye Sen dinsizsin demek hiç yakışıkalmaz.

Sitelerde Paylaş

peki o zaman sana benden bir bilgi.

İbadet kişinin ibadetidir grup kişinin ne içini ne dışını bilir. O halde dışı içi net bilinmeyen bir şeye Sen dinsizsin demek hiç yakışıkalmaz.

Ben ayete bakarak konuşuyorum, sen ayeti gözardı ederek yuvarlak ifadeler kullanıyorsun. Ayetleri yalanlayanlar ve inkar edenler cehenneme gidiyormuş işte, bu kadar basit. Lafı dolaştırmaya ne gerek var?

Sen şimdi bu ayeti gözönüne alarak, "hayır, ayetleri yalanlayanlar ve kabul etmeyenler cehenneme gitmez" diyebilir misin?

Sitelerde Paylaş

Ben ayete bakarak konuşuyorum, sen ayeti gözardı ederek yuvarlak ifadeler kullanıyorsun. Ayetleri yalanlayanlar ve inkar edenler cehenneme gidiyormuş işte, bu kadar basit. Lafı dolaştırmaya ne gerek var?

Sen şimdi bu ayeti gözönüne alarak, "hayır, ayetleri yalanlayanlar ve kabul etmeyenler cehenneme gitmez" diyebilir misin?

peki ayeti ele alalım

Sen konuşurken ben senin bir kelimeni ortaya koyayım ve sen onun anlamını sor:)

Senin yaptığında işte bu.

Kendin düşün ben zaten bunu bilidğimden cevap veriyorum soruyu üsteliyorsun ya işte sorunun cevabı bu.

http://www.enfal.de/melmalili/maide.htm

İşte burda bir meali var. tümünü oku ve bu okuduğunda bir yargı çıkar birde kuranı oku ve okuduğundan yargı çıkar.

Ben sana demiyorumki burda bu kelime hatalı yada yalan söylemiş. Allah her seferinde ben kimin ne yaptığını gerçeğiyle biliyim diyorken yazıdaki uyarıyı dikkate alarak sen dinden çıktın nasıl diyebilirm.???

Belki sen benden daha dindarsındır bunu ben sana sen dinden çıktın diyerek söyleyemem yada dincisin diyerek bildiremem. İnanç ve ibadetin özelliğinde kişinin hak sınırı yer alır ve bu allah ile kul arasındaki bağın gizliliğidir. Bir kişinin zina yapması onun günahı olabilir ama günah işleyip işlemediğini sadece allah bilir. YAzıda günah diye geçer ama bu yazı uyarı olduğundan günah olup olmadığını günah işleyip işlemediğini allah bilir.

Kuran bir Uyarıcıdır ve gerçek hayattan örnek gösterecek olursam sigarada bir uyarıcıdır kahvede hangisinin zararlı olduğunu bir taş parçası bilemez.

İşte sana açıklamaya çalıştığım konu bu.

Sitelerde Paylaş

peki ayeti ele alalım

Sen konuşurken ben senin bir kelimeni ortaya koyayım ve sen onun anlamını sor:)

Senin yaptığında işte bu.

Kendin düşün ben zaten bunu bilidğimden cevap veriyorum soruyu üsteliyorsun ya işte sorunun cevabı bu.

http://www.enfal.de/melmalili/maide.htm

İşte burda bir meali var. tümünü oku ve bu okuduğunda bir yargı çıkar birde kuranı oku ve okuduğundan yargı çıkar.

Ben sana demiyorumki burda bu kelime hatalı yada yalan söylemiş. Allah her seferinde ben kimin ne yaptığını gerçeğiyle biliyim diyorken yazıdaki uyarıyı dikkate alarak sen dinden çıktın nasıl diyebilirm.???

Belki sen benden daha dindarsındır bunu ben sana sen dinden çıktın diyerek söyleyemem yada dincisin diyerek bildiremem. İnanç ve ibadetin özelliğinde kişinin hak sınırı yer alır ve bu allah ile kul arasındaki bağın gizliliğidir. Bir kişinin zina yapması onun günahı olabilir ama günah işleyip işlemediğini sadece allah bilir. YAzıda günah diye geçer ama bu yazı uyarı olduğundan günah olup olmadığını günah işleyip işlemediğini allah bilir.

Kuran bir Uyarıcıdır ve gerçek hayattan örnek gösterecek olursam sigarada bir uyarıcıdır kahvede hangisinin zararlı olduğunu bir taş parçası bilemez.

İşte sana açıklamaya çalıştığım konu bu.

Yahu şu kadar basit bir cümledeki ifadeyi de anlayamıyor musun? Cehennemlik onlar kimler? İnkâr eden ve âyetlerimizi yalanlayanlar.. Hala diyorsun ki biz bunu bilemeyiz, Allah bilir.

Birde şöyle anlatayım: Ben, sudan hafif cisimler, suda yüzerler diyorum, sende biz bunu bilemeyiz, yüzebilir de, yüzmeyebilir de, bunu ancak Allah bilir diyorsun. Kuran'ın başka yerinde, başka bir ifade varsa, buda apaçık bir çelişki demektir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...