Jump to content

Namazın Zararları Nelerdir?

Recommended Posts

Merhaba,

Bu forumu takip ediyordum ama üye değildim yeni üye oldum.Bir arkadaş medeniyetin yüksek katlı binalar yapmaktan ibaret olduğunu bu yüzden müslümanların şehirlerinin medeni olmadığını dolayısıyla müslümanların medeni olmadıklarından söz etmişti.Ben çalıştığım şirkette ihracat müşteri temsilcisi olarak çalışıyorum ve 3 yıl zarfında 30 dan fazla ülkede bulundum.Bazıları Almanya, hollanda,finlandiya, kolombiya, Amerika,Suriye,Birleşik arap emirlikleri,fas... Ortadoğudaki yapılarda gördüğüm sanatı ve dizaynı dünyanın başka hiçbir ülkesinde görmedim.Ayrıca unutmayalım ki şuanda dünyanın en uzun gökdeleni ve en büyük alışveriş merkezi Dubai de yani bir islam ülkesinde bulunuyor.Müsülümanlar özellikle şehircilik konusunda bence çok ileriler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 757
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ikinci olarak bu forumu takib ediyorum ama forumdaki arkadaşlar anti-islamcımı yoksa ateist mi anlayamadım.Yani o bahsettiğiniz medeniyet sahibi ülkelerin çoğu hristiyan ve birçoğu laik bir anayasa bile sahip değil.Yani mesela İtalya Dünyada sanat olarak çok ileri gözüksede resmi bir dini var oda hristiyan.Yani burası nerdeyse buradaki arkadaşların koyu birer hristiyan olduğunu sanıcam.

Sitelerde Paylaş

Son olarak sizlere birkaç cümlem olacak aslında bir tane "Bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz, bir harf kâtipsiz olamaz; biliyorsun.

Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam (son derece düzenli) şu kainat hâkimsiz olur?

Çok orijinal bir bakış açısı getirmişsin(!) Tebrikler.

Sitelerde Paylaş

Son olarak sizlere birkaç cümlem olacak aslında bir tane "Bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz, bir harf kâtipsiz olamaz; biliyorsun.

Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam (son derece düzenli) şu kainat hâkimsiz olur?

Merhaba sayın Exporter. Yeni bir üye olmanızın heyecanını anlıyoruz. Ama yönelttiğiniz bu sorunun defalarca cevaplanmış olması bir yana, bu başlık namazla ilgili bir başlık.

Bu sorunuzu evrim ve yaratılış temalı başlıklara yazabilirseniz daha memnun oluruz. Lütfen daha orjinal olalım. Her şeyin bir sebebi vardır ama amacı yoktur.

Zarın her atılışında bir sayı çıkar. Evrenin tarinde bir çok dallanmış ırmak vardır. Bizler oluşabilecek olasılıklardan sadece bir tanesiyiz. Oysa evrende bir nihayi amaç yoktur.

Şöyle düşünün Dünya'da ortaya çıkan canlılar Dünya'da ortaya çıkmalarının tesadüf olamayacağını düşünürler, Zion gezegeninde canlılar ortaya çıksaydı oradakiler de Zion'un tesadüf olamayacağını söylerdi.

Bu bakımdan evrendeki sürecin sadece çok küçük bir anında var olmuş ve alalade bir galasininin dış kollarındaki yıldızlardan birisinin yörüngesindeki 3.gezegen olan Dünya'yı özel kılan bir şey yok.

Şüphesiz ki insan değil, başka bir gelişmiş canlı ortaya çıksaydı, bu sefer o canlı kendisinin eşsiz olduğunu söyleyecekti. Aslında birden fazla akıllı tür ortaya çıktı ama Homo Sapiens diğerlerini eledi.

Sitelerde Paylaş

Kusura bakma bi adamla bi kadın yatağa giripte sanatçıyız sanatımızı icra dediler mi hop derler sex yapmamnın adı ne zaman sanat oldu. Sizde Müslümanlara düşmansınız sen bana diyosun namaz kılma boşuna bende sana diyim heykel yapma boşuna siz diyince oluyorda biz diyince n'oluyor? Heykelleri sevmem çünkü benim peygamberimin ömrü insanlara onların bir faydasının olmadığı anlatmakla geçtiğini görüyoruz ve kendi yaptıkları heykellere belli süre sonra tapınmaya başlıyorlar. Aleni veya gizli bu sorun Türkiyede var mesela.

Kutuplarda namaz fetvaya giriyor. Diyanetde namaz vakitleri var kutuplardada nasıl kılınacağı orda görmüştüm. Kutuplarda mı yaşıyorsunuz?

İşkembeden kübra ilk iletide var namaz prostat yapar diye bi tane kadın gösterin prostat olan. :D

İncilde Zina haramdır ne olacatı incilde haram islam 'da haram olmasın onlardan bir şey almış olmayız gibi bişeymi. İncili 'de ben gönderdim diyor Tevratı 'da Zebur'uda benimsemelik değil o Tahrif olan yerler var olmayan yerler var Allahın kanunları değişmez olduğun gösterleri onlar...

Hadisin beyanına göre 124 bin veya 224 bin peygamber gelmiş hadis kitaplarını kabul ediyormusunuz?

FÂTIR 35/24. Şüphesiz Biz seni, müjdeci ve uyarıcı olarak, gerçekle gönderdik. Geçmiş her ümmet içinde de mutlaka bir uyarıcı bulunagelmiştir.

İSRA 17/15. Kim doğru yola gelirse ancak kendi lehine yola gelmiş ve kim de saparsa ancak kendi aleyhine sapmıştır. Kimse kimsenin günahını çekmez. Biz peygamber göndermedikçe kimseye azabetmeyiz.

Müslümanlar'ın geri kalmasının sebeplerinden biri hatta en önemlisi Sanata olan düşmanlıklarıdır. Sanatın olduğu yerde beyin çalışır, üretir.

Bunlar da toplumsal gelişmeyi destekler. Sizin kafa ise "heykel-resim yapma maazallah tapmaya başlarız"a çalışır. Bu ne sığ bir düşüncedir.

Adam heykel yapacak sonra tapınacak. Nedir sizdeki bu heykel-resim takıntısı?

Resim-heykel haramsa fotoğraf da çektirme o zaman. Niye çektiriyorsun. Kameraya da kaydetme anılarını yarın tapabilirsin.

Put diyorsan bunlara en büyük putperest sizlersiniz. Kabe nedir? Put değil mi? Şeytan taşlama için dikilen o yapı put değil mi?

Yaladığınız Hacerül Esved put değil mi?

O kadar ki putunuzu görmeseniz bile onun bulunduğu istikamete dönmeden ibadet dahi edemiyorsunuz.

Ölünce bile kurtuluş yok. Mezara bile o putun konumuna göre yerleştiriliyorsunuz.

Kutuplarda namaz için elbette fetva gerek; zira kıvırmaya ihtiyaç var. Yoksa Allahınız dünyayı sadece Ortadoğu olarak ve düz olarak bildiğinden kullarının onu düzeltmeye ihtiyacı var.

Ama şu da var tabii...

Yarın insanlar Marsa aya koloni kurarsa o zaman neye göre namaz kılacaksınız? Marsa göre mi? Dünyaya göre mi? Kıbleyi nasıl tutturacaksınız?

İncil ve Tevrat da insanlar tarafından yazılmıştır. Onların tahrif edildiği malumsa Kuranın tahrif edilmediğinin kanıtı ne?

Allah o kitapları koruyamıyor muydu? Sakın Kuranı Allah koruyor deme.

Hadisleri kabul ediyorsan, daha rezil hadisleri de kabul etmen gerekir.

Sonra Kuran da Hadisler de 124.000 peygamberin kanıtı olamaz. Bilimsel Arekeolojik, tarihi kanıtlardan bahsediyorum.

Zira senin mantığına göre Hinduların Vedaları ya da Zerdüştlerin Avestasını da kanıt olarak sunduklarında kabul etmen gerekir.

tarihinde kaşif tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Maymunlar evrim geçirseydi neden bir kısmı geçirip bir kısmı maymun olarak kalmayı seçmiş. Acaba bu seçim maymunların isteğine mi bırakılmıştır?

Güzel soru aslında şempanzeden, şebekten falan gelmiyoruz. Bunları evrimi karalamak isteyenler uyduruyor. Biz şempanzeden gelmiyoruz.

6 milyon yıl önce yaşamış bir canlı türün Rift vadisinin etkisiyle 2 gruba bölünüyor. Bu canlı türleri ormanda yaşayanlar ve savanda yaşayanlar diye 2 ye ayrılıyor.

Ormanda yaşayan populasyonlar şempanzelere dönüşürken, savanda yaşayanlar 6 milyon yıl içinde bizlere dönüşüyor. Bir ağacın 2 dal vermesi gibi.

Ağacın gövdesi olarak adlandırdığımız bu canlı ne insan ne de şempanze. İkisi de değil. Tamamen farklı bir hayvan. Farklılaşmanın sebebi coğrafi izolasyon ve doğal seleksiyon.

1. dal 2.daldan veya 2.dal 1. daldan gelmiyor. Dalların ikisi de ortak bir gövdeden geliyor. Bizler kalın gövdeli olan bu ağacın farklı dallarıyız.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Freand seninkide güzel cevaptı ama şöylede bir durum varki;

"Ormandan açık alana geçiş teorisi", en çok taraftar bulan teori olmasına karşın, son derece temelsizdir. Çünkü, böyle bir adaptasyonun olabilmesi moleküler seviyede mümkün değildir. Böyle bir şeyin gerçekleştiği farzedilse bile, fosil kayıtlarında bunun hiçbir delili yoktur. Dahası, bu teoriye göre, 10-15 milyon yıl önce Doğu Afrika'daki ormanların yavaş yavaş küçülmeye başlamış olmaları gerekmektedir. Oysa yapılan araştırmalar, bunun tam tersini ispatlayarak, Doğu Afrika'da böyle bir oluşumun hiçbir zaman gerçekleşmediğini göstermiştir.( J. D. Kingston, B. D. Marino, A. Hill, "Isotopic Evidence for Neogene Hominid Paleoenvironments in the Kenya Rift Valley", Science, vol. 264, 1994, ss. 955-959.) Yani Doğu Afrika'da ormanlık alandan savan ortamına geçiş, hiçbir zaman gerçekleşmemiştir. Bu bölgede bugün görülen bitki yapısı, milyonlarca senedir hiç değişmemiştir.

Ağaçların yok olması durumunda maymunların yapacağı en doğal hareket, başka bir bölgeye göç etmek olacaktır. Ya da bu maymunlar doğal ortamlarının tahrip edilmesi sonucu yok olup gideceklerdir. Maymunların herhangi bir şekilde ağaçlardan inip yer ortamına adapte oldukları teorisinin hiçbir dayanağı yoktur. Evrimci bir görüşe sahip olan Uluğ Nutku, ormanların daralması açıklamasının yetersizliğini şöyle itiraf eder:

İnsanlaşma olayını başlatan etken olarak ormanların daralması ileri sürülebilir. Bu paleontolojik bir veridir. Napier'nin tezi buna uygun, ama şu soruyu konu dışı bırakıyor; bir hayvan cinsi ormandan çıkıp insanlaşma yoluna giderken onun en yakın akrabası olan maymun neden ormanda kaldı? Spekülasyonun dozunu azalttıkça bu soruya cevap bulmak güçleşiyor, hiç olmazsa şimdilik. Yüzyılın başlarında antropoloji çok gençken Hermann Klaatsch'ın verdiği cevap çok ilginçti. Klaatsch'a göre hominid maymunlar da insanlaşmaya doğru atıldılar ama onlarınki "talihsiz bir çabaydı". Onlar evrimde yukarı çıkamadılar ve "ormanların koruyucu karanlığına" geri çekildiler. Ama bu kez de "maymun neden başaramadı?" sorusu akla geliyor.(Uluğ Nutku, Felsefe Arşivi, Edebiyat Fakültesi, vol. 24, 1984, s. 86; Hermann Klaatsch, Der Werdegang der Menscheit und die Entstehung der Kultur, Deutsches Verlagshaus, Berlin, 1920, s. 93.)

Sitelerde Paylaş

tüm insanları hayatlarının sonunda sorgulayıp bazılarını cennete bazılarını cehenneme gönderecek bir tanrı var ise...

ve bu sorgulama adil olacak ise..

acaba neleri sorması gerekir...

neleri de sormaması gerekir...

ilk insanlardan bu güne kadar ilkel olsun medeni olsun hepsini gözönüne koyalım...

bu soruyu bir düşünce egzersisi olarak kabul edip bir cevap bulmaya çalışalım...

sadece akılllı olanları sorumlu tutması gerekir...

ve insanın aklıyla bulabileceği doğrulardan sorgulaması...

yaptıklarımızdan sorumlu olabiliriz...

neden doğru olanı değilde yanlış olanı yaptık....

akıl balığ olan mükellef oluyor...

yani cezai ehliyeti oluyor...

bu durumda en ilkel kabileler de en medenilerde yaptıkları her şeyin hesabını verebilir...

Sitelerde Paylaş

Exporter,

Exporter, senin getirebileceğin 1 kaynağa karşı bizim 10 kaynağımız var. Evrimi kabul etmeyenlerle tartışmıyoruz biz. Senin evrim konusundaki yetersizliğini bildiğimden kısa yazdım. Biz normalde burada arkadaşlarla kendimiz uzun yazılar yazarak tartışıyoruz. Ben sana bu konudaki hipotezlerden birisini sundum sadece. Harun Yahya ve muadillerinin ve onların Amerikalı evangelist yandaşlarının yazılarını kopyala-yapıştır yapmak kesinlikle yasaktır. Evrim konusunda kendin bir şeyler biliyorsan konuşursun. Evrim konusunda çalışan yüzlerce bilim dalı ve binlerce bilim adamı var. Bugün Dünya'daki tüm biyoloji ve genetik araştırma labaratuvarlarında evrim kanıtlarla desteklenen bilimsel bir gerçek olarak kabul ediliyor. Akıllı tasarımın bilim sayılmayacağı Amerika'da mahkeme tarafından da tescillenmiştir. Sen evrim konusunda yetersizsin. Sorduğun sorulardan belli. Maymun neden başaramadı diye sormak ancak bir dindara aittir. Çünkü zaten başaramayanlar ölür, doğal seleksiyopn başaranları seçer ve evrim olur. Başaranlar insana giden yolu açar.

Evrimi yıkmanızın sadece bir yolu var. Başka bir teori bulacaksınız. Onun da bilimsel bir teori olması lazım. Yaratılış dini bir inanç olduğu için alternatif bir teori değildir.

İçinde din ve tanrı geçmeyen bir teori bulun da o zaman konuşuruz.

Bu yazıyı aldığın site Harun Yahya 'ya aittir. Bana ondan yazı getirme, çok iyi tanıyorum o adamı.

İşte o yazıyı sen buradan almışsın: http://www.harunyahya.org/evrim/evrim_acmazi_2/evrimacmazi2_5.html

Sitelerde Paylaş

Adam bir de yazım kurallarını katlederek şöyle de bir durum var ki diyerek bağlamış ayrıca. Namazını da dosdoğru kılmıyordur şimdi bu.

Kılmıyordur elbet. :D

Yaratılışçılar yatar kalkar evrimi kötülerler. Bildiğin bilim düşmanıdırlar.

Dünya yuvarlaktır dendiğinde de ne kıyametler kopmuştu. Bunların olması normal.

Gelecek nesiller bunlara gülecekler. Harun Yahya geçenlerde transkripsiyon anlatmaya çalışmış ve batırmıştı, yanındaki adam zor toparlamıştı.

Evrimi yıkmalarının -teorik olarak- sadece bir yolu var. Evrime alternatif bir bilimsel ve ispatlı bir teori bulmak. Savlarına getirdikleri ispat kutsal kitaplar.

Baktılar ki bu işler böyle yürümeyecek gibi görünüyor. Aralarından sivrileri dini yaratılış inancını akıllı tasarım adı altında yutturmaya kalktılar.

Akıllı tasarım bilimseldir diyen adamlara tasarımcının kim olduğunu sorarsanız, tanrı diye cevap verdiklerinde ayaklarına kurşun sıkarlar.

Sitelerde Paylaş

Adnan Oktar (Harun Yahya) gerçekleri:

Harun Yahya tarikatının gerçek yüzü:

.....daha sonra o kızı Adnan Hoca'ya götürüyordu. Kız Adnan Hoca'nın yanında yalnız bırakılır, çırıl çıplak soyulduktan sonra sözde muayene edilirdi. Çekinen kızlara, Adnan Hoca, "Beni doktor gibi gör, çekinme. Ben sağlıklı mısın, diye kontrol ediyorum" derdi. Hoca "olur" verirse, kız tarikatta kalır, aksi halde örgütle ilişkisi kesilirdi.......

http://arsiv.sabah.com.tr/2000/01/15/m05.html

Sitelerde Paylaş

Maymun başaramadı ne demek yahu??? :lol:

Başarmış ki bugün zaten maymun var.

Sadece maymun değil birçok bakteri, virüs, balık, ot, böcek vs de başarmış.

Böyle saçma soru mu olur?

Evrim tekamül değildir.

Doğal seçilimin ne olduğunu öğrenmeden evrim anlaşılamaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...