Jump to content

Hıristiyanların Kıyameti 21 Mayıs 2011 Gelip Çattı.

Recommended Posts

Ülkede yayın yapan Hıristiyan radyolarında, bir süredir birkaç gün sonra İsa'ya gerçekten inanan müminlerin göğe alınma sürecinin başlayacağı konusu işleniyor. 153 gün sürecek olan ilahi yargıdan sonra da 'ak koyunlarla kara koyunlar ayrılır gibi' Cennete ve Cehenneme gidecekler belirlenecekmiş.

Anlaşılan çok neşeli bir döneme giriyoruz. Bakalım, göreceğiz...

Şimdi Müslümanlar, "Bundan bize ne? Bizi ilgilendirmez" diyebilirler. Ama olmaz ki; o da 'İbrahimi' bir din, o da sizin gibi tek-tanrıcı, sizin gibi kıyamete, meleklere, kadere vb. inanmayı amentü yapan bir din, değil mi? Bence ilgilendirir.

Belki de hep birlikte 'Müslüman kıyametinin' bir provasını görmüş oluruz. ...ve böylece biz de, çok geç olmadan imana gelmeyi düşünürüz. Fena mı olur?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tarihin belli döneminde iseviler, müslümanlar, yahudiler böyle kıyamet senaryolarını belli tarihlere dayayarak söylediler. İnananların çoğu kıyametin kendi yaşam süreleri içinde olacağını dile getiriyorlar. Bunun anlamı şudur. Kıyamet diye bir şey yok... Dünya yok olabilir ama bunu bir - on - yüz insan ömrü ile tahlil edemeyiz. Bizler dünya tarihinde sadece ufak bir kum tanesini biliyoruz. 3.8 milyar yıllık bir dünyanın yaklaşık 5 bin senesi bilinebilmektedir. Nitekim dünyanın tekrar yok olma aşamasına gelmesinin süresi bilinen tarihin kat kat fazlası kadardır.

Kısaca dinlerin yaptıkları insanların hafızalarında sürekli bir kıyamet senaryosu bırakarak onları öbür taraf denilen yere psikolojik olarak hazırlamaktır. Zaten dinlerin en büyük silahları budur. Bugün bilsek ki, cennet yok kendisine müslüman veya isevi diyen milyarlarca insan komşusuna saldırır. Sanırım anti-teist düşüncenin güzelliği de burada. Olmadığını bildiğimiz halde hala insanız...

tarihinde kitapkurdu82 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mayalara göre kıyamet senaryosu,

hıristiyanlara göre kıyamet senaryosu,

müslümanlara göre kıyamet senaryozu,

ateistler ellerinde kutsal kitaplar televizyon karşısında oturmuşlar,

karşılarında dindarlar, şu gün kıyamet kopacak, şu dakika öleceğiz, sorguya çekileceğiz..

gülüyorlar şakalaşıyorlar eğleniyorlar..

o ateist aklından geçiriyor; benim niye bir kıyamet senaryom yok?

benim de bir kıyamet senaryom olsa, benim de bir sorgu günüm olsa,anne bana niye kıyamet senaryosu almıyorsunuz? benim niye yok?

Sitelerde Paylaş

Bu iddiayi atan burada kendi kilisesini kurmus birisi. (Harold Camping) Bazi gorusleri yuzunden daha once bagli oldugu akimdan uzaklasmis.

http://en.wikipedia.org/wiki/Harold_Camping

Etrafta su tur billboradlar goruyorum simdilerde:

May-21-Judgment-Day-Internet-Party-Announced.jpg

Oldukca zenginler anlasilan ki, her yere asmislar bunlardan.

Ateistler de 21 Mayisi 22 Mayisa baglayan gece "rapture"in olmayisini kutlayacak:

https://atheists.org/events/Rapture_RAMS

tarihinde LetMeBe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mayalara göre kıyamet senaryosu,

hıristiyanlara göre kıyamet senaryosu,

müslümanlara göre kıyamet senaryozu,

ateistler ellerinde kutsal kitaplar televizyon karşısında oturmuşlar,

karşılarında dindarlar, şu gün kıyamet kopacak, şu dakika öleceğiz, sorguya çekileceğiz..

gülüyorlar şakalaşıyorlar eğleniyorlar..

o ateist aklından geçiriyor; benim niye bir kıyamet senaryom yok?

benim de bir kıyamet senaryom olsa, benim de bir sorgu günüm olsa,anne bana niye kıyamet senaryosu almıyorsunuz? benim niye yok?

:D :D

Olmaz olur mu yavrum. Bizim de var. Bak sana dogum gunun icin saklamistik.

Yalniz bir kac milyar yil beklemen gerekecek gorebilmen icin. Kusura bakma ateist anne baba bu kadarini beceriyor...

Sitelerde Paylaş

Sence bu hristiyanlığın itibarını düşürür mü ?

Ateistlerin eline gülünecek birşey daha geçmiş oldu, fena mı ? :)

Hristiyanlarin itibarini dusurmez. En azindan hristiyanlarin gozunde.

Ilginctir, bu adam daha once de boyle bir kehanette bulunmus, ama bazi sartlar tam olarak gerceklesmediginden kiyamet kopmadi demis.

Bu tur seyler, bazi cemaat uyelerinin inancini sarsabilir, ama cogunun imaninin artmasiyla sonuclanabilir.

Cemaat psikolojisi cok ilginc birsey, seyh muridi essek sudan gelinceye kadar dovse murit seyhine daha cok baglanabilir.

Sitelerde Paylaş

Tarihin belli döneminde iseviler, müslümanlar, yahudiler böyle kıyamet senaryolarını belli tarihlere dayayarak söylediler. İnananların çoğu kıyametin kendi yaşam süreleri içinde olacağını dile getiriyorlar. Bunun anlamı şudur. Kıyamet diye bir şey yok... Dünya yok olabilir ama bunu bir - on - yüz insan ömrü ile tahlil edemeyiz. Bizler dünya tarihinde sadece ufak bir kum tanesini biliyoruz. 3.8 milyar yıllık bir dünyanın yaklaşık 5 bin senesi bilinebilmektedir. Nitekim dünyanın tekrar yok olma aşamasına gelmesinin süresi bilinen tarihin kat kat fazlası kadardır.

Kısaca dinlerin yaptıkları insanların hafızalarında sürekli bir kıyamet senaryosu bırakarak onları öbür taraf denilen yere psikolojik olarak hazırlamaktır. Zaten dinlerin en büyük silahları budur. Bugün bilsek ki, cennet yok kendisine müslüman veya isevi diyen milyarlarca insan komşusuna saldırır. Sanırım anti-teist düşüncenin güzelliği de burada. Olmadığını bildiğimiz halde hala insanız...

Bu kadar basit olmak zorundamısın ? Biz müslüman olduğumuz, cennete inandığımız içinmi komşumuza saldırmıyoruz yani :)

Beyninin hep duymak ve düşünmek istediklerinle doldurduğun için sanırım gerçekleri göremiyorsun.

Allah iyiliği ve adaleti emreder.Bunlar zaten standart olması gereken özelliklerdir insanda.Bunun dışında imanında varsa yemede yanında yat.Yani bir insan müslüman olmasa bile insanlık vasıflarına sahip olmalıdır zaten. Bunun cennete inanıp inanmamakla bir ilgisi yok.

Sitelerde Paylaş

Bu kadar basit olmak zorundamısın ? Biz müslüman olduğumuz, cennete inandığımız içinmi komşumuza saldırmıyoruz yani :)

Beyninin hep duymak ve düşünmek istediklerinle doldurduğun için sanırım gerçekleri göremiyorsun.

Allah iyiliği ve adaleti emreder.Bunlar zaten standart olması gereken özelliklerdir insanda.Bunun dışında imanında varsa yemede yanında yat.Yani bir insan müslüman olmasa bile insanlık vasıflarına sahip olmalıdır zaten. Bunun cennete inanıp inanmamakla bir ilgisi yok.

Biz derken kimden bahsediyorsun, kendinden mi, yoksa müslüman ve hıristiyanlardan mı? Eğer kendinden bahsediyorsan bu senin sorunun ama teizmden bahsediyorsan, sana sayfalarca komşusunu din yüzünden öldüren müslüman ve isevi ve yahudi insan gerçeğini yazabilirim.

Senin Allah'ın inanmayanın öldürülmesini emreder (Tevbe 5), hicret etmemeye devam eden müslümanların bile öldürülmesini emreder (nisa 89) tek gerçek vardır onun için kendisi, egoisttir bu yüzden yeryüzünde onun egemenliği olana kadar insanlarla savaşmayı emreder (Enfal 39) Bunu yaparken esir bile almanızı istemez (Enfa 67) Senin Allah'ın müslümanın müslümana iyiliğini emreder (Fetih 29) ama gayrimüslimin haraç vermesini ister (Tevbe 29) Sen daha kendi allahını tanımıyorsun... Kuranda insan yoktur sadece, müslümanlar ve diğerleri vardır... Allah'ının bakışı şu sıra iledir

1- Muhammet (dünya onun için vardır)

2 - Diğer peygamberler (Hepsi işini bitirmiş önemsizdir, bu yüzden onların emekleri korunmaz ama Muhammet'in korunur)

3- Müslüman hür erkekler (Herşey onlar içindir. )

4- Müslüman hür kadınlar (Müslüman hür erkeğin yanında eksik şahitlik yapar, daya yiyebilir ama diğer kadın ve erkeklerden üstündür.)

5- Müslüman köle erkekler (Müşrik ve münafıklardan üstündür ama hür müslüman kadın ve erkeklere göre değersizdir)

6- Müslüman cariye kadınlar (Müşrik kadınlardan değerlidirler ama durumu olan bir müslüman hür erkek ile evlenemezler, sadece evleneek gücü olmayanlarla o da sahipleri -sanki köpek çiftleştiriyoruz- izin verirse evlenebilirler. Nisa 25 Ayrıca hür müslüman kadınlar gibi kapanmak zorunda değillerdir, yoksa sapkın araplar rahatça sokakta tecavüz ve taciz gibi eylemlerini tatbik edemezler. )

7- Münafık erkek ve kadınlar (Hicret etmezlerse kadın erkek eşit olarak öldürülebilirler. Ayırım yapılmaz.)

8- Müşrik erkek ve kadınlar (Kuranın kadın erkek eşitliğinde ölüm cezasını eşit olarak uyguladığı tek sınıftır. Allah'ını müşrikleri öldürün derken kadın erkek ayırımı yapmaz ama müslümanların mirasına gelince kadın hep ikinci plandadır.)

Bu sınıflar kuranın hitapları ve emirleri olarak belirlenmişlerdir. Kuranda insan yoktur. Kuranda bunlar vardır.

Sitelerde Paylaş

Biz derken kimden bahsediyorsun, kendinden mi, yoksa müslüman ve hıristiyanlardan mı? Eğer kendinden bahsediyorsan bu senin sorunun ama teizmden bahsediyorsan, sana sayfalarca komşusunu din yüzünden öldüren müslüman ve isevi ve yahudi insan gerçeğini yazabilirim.

Senin Allah'ın inanmayanın öldürülmesini emreder (Tevbe 5), hicret etmemeye devam eden müslümanların bile öldürülmesini emreder (nisa 89) tek gerçek vardır onun için kendisi, egoisttir bu yüzden yeryüzünde onun egemenliği olana kadar insanlarla savaşmayı emreder (Enfal 39) Bunu yaparken esir bile almanızı istemez (Enfa 67) Senin Allah'ın müslümanın müslümana iyiliğini emreder (Fetih 29) ama gayrimüslimin haraç vermesini ister (Tevbe 29) Sen daha kendi allahını tanımıyorsun... Kuranda insan yoktur sadece, müslümanlar ve diğerleri vardır... Allah'ının bakışı şu sıra iledir

1- Muhammet (dünya onun için vardır)

2 - Diğer peygamberler (Hepsi işini bitirmiş önemsizdir, bu yüzden onların emekleri korunmaz ama Muhammet'in korunur)

3- Müslüman hür erkekler (Herşey onlar içindir. )

4- Müslüman hür kadınlar (Müslüman hür erkeğin yanında eksik şahitlik yapar, daya yiyebilir ama diğer kadın ve erkeklerden üstündür.)

5- Müslüman köle erkekler (Müşrik ve münafıklardan üstündür ama hür müslüman kadın ve erkeklere göre değersizdir)

6- Müslüman cariye kadınlar (Müşrik kadınlardan değerlidirler ama durumu olan bir müslüman hür erkek ile evlenemezler, sadece evleneek gücü olmayanlarla o da sahipleri -sanki köpek çiftleştiriyoruz- izin verirse evlenebilirler. Nisa 25 Ayrıca hür müslüman kadınlar gibi kapanmak zorunda değillerdir, yoksa sapkın araplar rahatça sokakta tecavüz ve taciz gibi eylemlerini tatbik edemezler. )

7- Münafık erkek ve kadınlar (Hicret etmezlerse kadın erkek eşit olarak öldürülebilirler. Ayırım yapılmaz.)

8- Müşrik erkek ve kadınlar (Kuranın kadın erkek eşitliğinde ölüm cezasını eşit olarak uyguladığı tek sınıftır. Allah'ını müşrikleri öldürün derken kadın erkek ayırımı yapmaz ama müslümanların mirasına gelince kadın hep ikinci plandadır.)

Bu sınıflar kuranın hitapları ve emirleri olarak belirlenmişlerdir. Kuranda insan yoktur. Kuranda bunlar vardır.

Kendimden ve etrafımdaki samimi gerçek müslümanlaran bahsediyorum tabiki.

daha baştan "Senin Allah'ın inanmayanın öldürülmesini emreder (Tevbe 5)" diyerek kuran ve islama nekadar önyargılı,nefret ve kinle dolu olduğunu gösteriyor. Yazının sonrası ise tam bir felaket.

Bu TEVBE 5. ayeti daha önce bir konuda açıklamamışlar. Bende çok beğendim açıklamayı.Bende hemen hemen aynı şöyleri söylicektim ama alıntı yapayım beni uğraştırma.

"bak güzel kardeşim Bu sure indiğinde müslümanlar ile müşrikler arasında savaş vardı. Daha doğrusu savaş bitmiş ateşkes yapılmış.Fakat müşrikler bu anlaşmayı yer yer bozmaya başlamışlar.

Şimdi öyle bir ayeti cımbızlamakla olmuyor bu işler

TEVBE

1. Allah ve Resûlünden kendileriyle antlaşma yapmış olduğunuz müşriklere bir ihtar!

2. (Ey müşrikler!) Yeryüzünde dört ay daha dolaşın. İyi bilin ki siz Allah'ı âciz bırakacak değilsiniz; Allah ise kâfirleri rezil (ve perişan) edecektir.

3. Hacc-ı ekber (en büyük hac) gününde Allah ve Resûlünden insanlara bir bildiridir: Allah ve Resûlü müşriklerden uzaktır. Eğer tevbe ederseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. Ve eğer yüz çevirirseniz bilin ki, siz Allah'ı âciz bırakacak değilsiniz. (Ey Muhammed)! o kâfirlere elem verici bir azabı müjdele!

4. Ancak kendileriyle antlaşma yaptığınız müşriklerden (antlaşma şartlarına uyan) hiçbir şeyi size eksik bırakmayan ve sizin aleyhinize herhangi bir kimseye arka çıkmayanlar (bu hükmün) dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayınız. Allah (haksızlıktan) sakınanları sever.

5. Haram aylar çıkınca müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün; onları yakalayın, onları hapsedin ve onları her gözetleme yerinde oturup bekleyin. Eğer tevbe eder, namazı dosdoğru kılar, zekâtı da verirlerse artık yollarını serbest bırakın. Allah yarlığayan, esirgeyendir.

6. Ve eğer müşriklerden biri senden aman dilerse, Allah'ın kelâmını işitip dinleyinceye kadar ona aman ver, sonra (müslüman olmazsa) onu güven içinde bulunacağı bir yere ulaştır. İşte bu (müsamaha), onların, bilmeyen bir kavim olmalarından dolayıdır.

Şimdi bu şartlar altın inmiş olan bu ayeti önceki sonraki ayetlerle birlikte değerlendirdiğinde gayet mantıklı bir durum ortaya çıkıyor. Seninle savaşan bir grup var üstelik ateşkese uymamış yer yer müslümanlara saldırıyorlar ve bu durum karşısında da böyle bir ayet iniyor."

Şimdi gelelim yazının diğer sakat,nefret,ön yargılı,çarpık kısımlarına. Aslına yazdıklarına verilecek cevaplar öyle uzunki buraya sığmaz, sığsada nasıl olsa sen gene anlamicaksın önyargılarından nefretinden kurtulamayacaksın.

Diğer peygamberler önemsizdir onların emekleri korunmaz ama Hz.Muhammed'inki konur demişsin. ki bunu diyerek ne kadar cahil olduğunu kurandan bi haber olduğunu önyargılı olduğunu kanıtlamaktadır. Kanıtını soruyorsan buyur.

4:152 - Allah'a ve peygamberlerine iman edenler ve onlar arasında ayırım yapmayanlara (Allah) pek yakında mükafatlarını verecektir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

13:38 - Andolsun ki, biz senden önce de peygamberler gönderdik. Onlara da eşler ve çocuklar verdik. Allah'ın izni olmadan herhangi bir âyet getirmek ise hiçbir peygamberin haddi değildir. Her ecel için bir yazı vardır.

14:9 - Sizden öncekilerin; Nuh, Âd ve Semûd kavimlerinin ve onlardan sonra gelenlerin haberleri size gelmedi mi? Onları, Allah'tan başkası bilmez. Peygamberleri onlara mucizeler getirdi de onlar ellerini ağızlarına koydular ve dediler ki: "Biz sizinle gönderileni inkâr ettik ve bizi çağırdığınız şeyden de şüphe ve endişe içindeyiz."

23:51 - Ey peygamberler! Temiz ve helal olan şeylerden yiyin; güzel amel ve hareketlerde bulunun. Çünkü ben sizin yaptıklarınızı bilirim.

41:43 - Ey Muhammed! Sana senden önceki peygamberlere söylenenden başka bir şey söylenmiyor. Şüphesiz ki senin Rabbin hem mağfiret sahibidir hem de acı verecek bir azap sahibidir.

46:9 - Ey Muhammed! De ki: "Ben Peygamberlerin ilki değilim. Bana ve size ne yapılacağını da bilmem. Ben ancak bana vahyedilene tabi oluyorum. Ben ancak apaçık bir uyarıcıyım.

2:285 - Peygamber, Rabbi'nden kendisine ne indirildiyse ona iman etti. Müminlerin de hepsi Allah'a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler. "Biz Allah'ın peygamberleri arasında ayırım yapmayız, duyduk ve itaat ettik. Ey Rabbimiz, bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır." dediler.

yazdığın bir cümlelik yalana,iftiraya,çarpıtmaya,kine,nefrete karşılık gelen küçük cümleni çürüten bir çok ayet yazdım. Diğer iftira ve karalama yazılarınada verilecek çok cevap var ama neyse sen önce uydurduğun yalanınbir doğrusunu öğren içine sindir önce sonrasını konuşalım gene.

Sitelerde Paylaş

Kendimden ve etrafımdaki samimi gerçek müslümanlaran bahsediyorum tabiki.

daha baştan "Senin Allah'ın inanmayanın öldürülmesini emreder (Tevbe 5)" diyerek kuran ve islama nekadar önyargılı,nefret ve kinle dolu olduğunu gösteriyor. Yazının sonrası ise tam bir felaket.

Bu TEVBE 5. ayeti daha önce bir konuda açıklamamışlar. Bende çok beğendim açıklamayı.Bende hemen hemen aynı şöyleri söylicektim ama alıntı yapayım beni uğraştırma.

"bak güzel kardeşim Bu sure indiğinde müslümanlar ile müşrikler arasında savaş vardı. Daha doğrusu savaş bitmiş ateşkes yapılmış.Fakat müşrikler bu anlaşmayı yer yer bozmaya başlamışlar.

yazdığın bir cümlelik yalana,iftiraya,çarpıtmaya,kine,nefrete karşılık gelen küçük cümleni çürüten bir çok ayet yazdım. Diğer iftira ve karalama yazılarınada verilecek çok cevap var ama neyse sen önce uydurduğun yalanınbir doğrusunu öğren içine sindir önce sonrasını konuşalım gene.

Öncelikle kurandaki hangi ayetlerin ne zaman indiğini öğrenmen lazım. Ben bunu bu forumda elli kere söyledim, elli kere söylemeye devam edeceğim. Tevbe suresi sondan ikinci suredir. Savaştan sonra gelmiştir. Anlaşma maddeleri zannettiğiniz gibi hudeybiye değildir. Burada bahsedilen anlaşma bir gece önce Muhammet ile Ebu süfyan arasında mekke'nin teslim edilmesi ile ilgili sözlü anlaşmadır. Zaten hudeybiye anlaşması mekke'nin fethinden nce geçersiz olmuştur. Zaten 4 ayette anlaşma şartlarına uyan derken, bozulmuş bir anlaşmadan bahsediliyor olamaz. Bozulmuş anlaşmanın şartları olmaz. Bu anlaşma şartlarına göre Ebusüfyanın evine sığınanlara dokunulmayacaktır. Ayet 4 bunu anlatır...

Beşinci ayette o insanlara 4 ay süre verir... Sen bunları kabul etmiyorsan peki soruyorum sana o zaman İbn-i Hatal neden öldürülmüştür?

Bu müslümanlara saldırıyorlar YALANINI bırakın artık... Saldıran insanlar neden KABE'ye kaçıp sığınsınlar... Al sana

"İbn-i Abdi'l-Ber: ibtidâ Müslüman olmuş, sonra irtidâd etmişti, diyor. Resûl-i Ekrem Mekke'ye girdiğinde afv-i umûmî i'lân etmiş ve fakat erkeklerden dört, kadınlardan iki kişiyi bu umûmî afivden istisna buyurmuştu. Bunlardan birisi de İbn-i Hatal idi.

İbn-i Hatal'ı Ebû Berze radiya'llâhu anh öldürdü" (Sahih-i Buhari Hadis no: 873)

Anlatabildim mi? Tevbe süresi savaş içinde değil, barış zamanında gelmiş bir suredir. Daha sonra Müslümanlar Mekkelilere baskı yaparak onları zorla müslüman yapınca Huneyn üzerine yürüdüler ayet 14'den sonrası da bunu anlatır... Bu savaş bahanelerini artık bırakın... Bunlar müslümanların sizleri kandırmak için uydurduğu yalanlardır. Tevbe süresi 'nin anlamı ultimatomdur... Bir ultimatom olarak başlamasının nedeni mekkelilere göz dağı vermektir.

irtidat edenler de bu ültimatomdan ayrı tutulmuşlardır, üstelik "İbn-i Hatal kabenin içinde öldürülmüştür."

Muhammet neden Huneyn ganimetlerinin büyük kısmını Mekkelilere dağıt sanıyorsunuz. Hepsi kılıç zoru ile müslümandı...

Ayrıca verdiğin ayetlerle neyi kanıtlıyorsun? İncil değişmemiş mi? Bana incil değişmemiş de tamam... Ya Tevrat? Musanın İsa'nın emeklerini korumayan Allah'ın gidiyor Muhammet'in kuranını koruyor... Bu adalet mi? Neden o kitapları da korumuyorsun?

Yalan ve iftira konusunda ben sizin ve şerefini kılıcı ile donunda taşıyan Muhammet'inizin eline su dökemem... Putperest ARapları ahlaksız, namussuz yapıyorsunuz ama asıl ahlak ve namus yoksunu muhammet'i peygamber ilan ediyorsunuz... Kızları diri diri gömüyorlarmış, sonra kimsden çocuk yapıyorlarmış leyleklerden mi?

Bazı ARap kabilelerinin ana erkil olduğunu neden söylemiyorsunuz. Kadınların erkeklerle eşit olarak yaşadığını hatta kadınların adlarının aile adı olarak yansıtıldığını neden söylemiyorsunuz. Putperest ARaplara iftira atmakta üstünüze yok ama iş Muhammet'in çirkefini ortaya çıkarmaya gelince namus bekçisisiniz. Hadi beeee.....

Sizin gibi çok müslümanus erectus gördüm...

tarihinde kitapkurdu82 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herkes bir gün öleceğini bilir ama kimse yarın öleceğine inanmak istemez. - Hz. Barricade

O değil de şimdi burara dalga geçiyorsunuz falan ama yarın bir yerde 10 şiddetinde (eğer varsa öyle bir şiddet) deprem olsa, tufan kopsa, yanardağlar püskürse, meteor yağmuru başlasa yapacağınız ilk şey ne olurdu? Bunu herkese soruyorum. Hakikaten olaylara tanık olduğunuz o ilk anda aklınızdan geçen ilk şey ve yaptığınız ya da yapmak istediğiniz ilk şey ne olurdu?

tarihinde Barricade tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herkes bir gün öleceğini bilir ama kimse yarın öleceğine inanmak istemez. - Hz. Barricade

O değil de şimdi burara dalga geçiyorsunuz falan ama yarın bir yerde 10 şiddetinde (eğer varsa öyle bir şiddet) deprem olsa, tufan kopsa, yanardağlar püskürse, meteor yağmuru başlasa yapacağınız ilk şey ne olurdu? Bunu herkese soruyorum. Hakikaten olaylara tanık olduğunuz o ilk anda aklınızdan geçen ilk şey ve yaptığınız ya da yapmak istediğiniz ilk şey ne olurdu?

Barrıcade....

senın ılk yapacagın sey İNANAN insanlardan yardım beklıor olacaktın kesın... :)

Bir de bu vardır, inanmayanları ölüm ile korkutma... Sanki ölüm gelince hep beraber "Eşhedü..." diyeceğiz, sanıyorsunuz değil mi?

Değil 10, 12 şiddetinde deprem olsa aklıma ilk gelen acaba hangi fay kırılıyor olur. Bu söylediğiniz felaketlerin dünyadaki güzellikler gibi bir yaratıcından olmadığını bilenler için bir anlamı yoktur. Boşuna insanlar ölüm ile korkutmayın, siz o numaraları 1400 sene öncesinin masum ve cahil Araplarına yutturun...

Sitelerde Paylaş

Tabii ki secdeye kapanıp imana geleceğiz sen ne sandın?

Çünkü biz ölümden sonra hayat olduğunu biliyoruz ancak hiç ölmeyeceğimizi sandığımız için ateist oluyoruz(?)(!)

Sitelerde Paylaş

Öncelikle kurandaki hangi ayetlerin ne zaman indiğini öğrenmen lazım. Ben bunu bu forumda elli kere söyledim, elli kere söylemeye devam edeceğim. Tevbe suresi sondan ikinci suredir. Savaştan sonra gelmiştir. Anlaşma maddeleri zannettiğiniz gibi hudeybiye değildir. Burada bahsedilen anlaşma bir gece önce Muhammet ile Ebu süfyan arasında mekke'nin teslim edilmesi ile ilgili sözlü anlaşmadır. Zaten hudeybiye anlaşması mekke'nin fethinden nce geçersiz olmuştur. Zaten 4 ayette anlaşma şartlarına uyan derken, bozulmuş bir anlaşmadan bahsediliyor olamaz. Bozulmuş anlaşmanın şartları olmaz. Bu anlaşma şartlarına göre Ebusüfyanın evine sığınanlara dokunulmayacaktır. Ayet 4 bunu anlatır...

Beşinci ayette o insanlara 4 ay süre verir... Sen bunları kabul etmiyorsan peki soruyorum sana o zaman İbn-i Hatal neden öldürülmüştür?

Bu müslümanlara saldırıyorlar YALANINI bırakın artık... Saldıran insanlar neden KABE'ye kaçıp sığınsınlar... Al sana

"İbn-i Abdi'l-Ber: ibtidâ Müslüman olmuş, sonra irtidâd etmişti, diyor. Resûl-i Ekrem Mekke'ye girdiğinde afv-i umûmî i'lân etmiş ve fakat erkeklerden dört, kadınlardan iki kişiyi bu umûmî afivden istisna buyurmuştu. Bunlardan birisi de İbn-i Hatal idi.

İbn-i Hatal'ı Ebû Berze radiya'llâhu anh öldürdü" (Sahih-i Buhari Hadis no: 873)

Anlatabildim mi? Tevbe süresi savaş içinde değil, barış zamanında gelmiş bir suredir. Daha sonra Müslümanlar Mekkelilere baskı yaparak onları zorla müslüman yapınca Huneyn üzerine yürüdüler ayet 14'den sonrası da bunu anlatır... Bu savaş bahanelerini artık bırakın... Bunlar müslümanların sizleri kandırmak için uydurduğu yalanlardır. Tevbe süresi 'nin anlamı ultimatomdur... Bir ultimatom olarak başlamasının nedeni mekkelilere göz dağı vermektir.

irtidat edenler de bu ültimatomdan ayrı tutulmuşlardır, üstelik "İbn-i Hatal kabenin içinde öldürülmüştür."

Muhammet neden Huneyn ganimetlerinin büyük kısmını Mekkelilere dağıt sanıyorsunuz. Hepsi kılıç zoru ile müslümandı...

Ayrıca verdiğin ayetlerle neyi kanıtlıyorsun? İncil değişmemiş mi? Bana incil değişmemiş de tamam... Ya Tevrat? Musanın İsa'nın emeklerini korumayan Allah'ın gidiyor Muhammet'in kuranını koruyor... Bu adalet mi? Neden o kitapları da korumuyorsun?

Yalan ve iftira konusunda ben sizin ve şerefini kılıcı ile donunda taşıyan Muhammet'inizin eline su dökemem... Putperest ARapları ahlaksız, namussuz yapıyorsunuz ama asıl ahlak ve namus yoksunu muhammet'i peygamber ilan ediyorsunuz... Kızları diri diri gömüyorlarmış, sonra kimsden çocuk yapıyorlarmış leyleklerden mi?

Bazı ARap kabilelerinin ana erkil olduğunu neden söylemiyorsunuz. Kadınların erkeklerle eşit olarak yaşadığını hatta kadınların adlarının aile adı olarak yansıtıldığını neden söylemiyorsunuz. Putperest ARaplara iftira atmakta üstünüze yok ama iş Muhammet'in çirkefini ortaya çıkarmaya gelince namus bekçisisiniz. Hadi beeee.....

Sizin gibi çok müslümanus erectus gördüm...

Sana orangutanmısın diye sorsam alınmazsın herhalde. Nasıl olsa soyunun maymundan geldiğine inandığın için hoşuna bile gidebilir sanki.

Yazdığın salakça yorumlar gerçekleri görmek istemeyen yalan ve çarpıtmalardan başka bir şey değil. Hz.Muhammedin yaşamadığını inkar eden zihniyetin islamla ilgili olumlu,doğru şeyleri söylemelerini beklemek mümkün değil zaten.

Mantığa bak ya kızlar diri diri gömülüyorlarsa çoçukları kim dünyaya getiricekmiş ? zihniyete bak ya,anlayışa bak yaa :)

kız çoçuklarının hepsinin istisnasız doğar doğmaz öldürüldüğünü kim söyledi sana. Kimse söylememiştir de senin özürlü kıt olan anlayışın böyle algıladı sanırım.

Senin gibi hırtlar sırf haklı çıkmak için olmayan şeyleri bile (araplarda kadın itibar gördüğü yalanı) söylemekten çekinmiyorlar.Böyle bir yalana cevap vermekten bile utanıyorum ama sen pişkinlikle utanmadan gerçekle ilgisi olmayan şeyler yazmaya devam ediyorsun.

yahu bari cevap verme susta adam sansınlar.

Sitelerde Paylaş

Sana orangutanmısın diye sorsam alınmazsın herhalde. Nasıl olsa soyunun maymundan geldiğine inandığın için hoşuna bile gidebilir sanki.

Sana şeref ve haysiyet yoksunu bir sapık mısın diye sorsam herlhade alınmazsın. Nasıl olsa şeref ve haysyiet yoksunu sapkın adamlara Hz diye ünvan takıp peygamber diyorsunuz. Hatta hoşuna bile gider değil mi?

Yazdığın salakça yorumlar gerçekleri görmek istemeyen yalan ve çarpıtmalardan başka bir şey değil. Hz.Muhammedin yaşamadığını inkar eden zihniyetin islamla ilgili olumlu,doğru şeyleri söylemelerini beklemek mümkün değil zaten.

Salak yorumlar konusunda eline su dökemeyeceğimiz kuran gibi bir kitabı kutsal olarka kabul eden insanların salaklık tabirleri bence çok da dikkate alınacak bir şey değildir. Hem sen benim ne zaman Muhammet'in yaşadığını inkar ettiğimi okudun... Burada yüzlerce mesaj gönderdim. Bir tane böyle bir mesajımı bulsana... Bence şeref ve haysiyet yoksunu sapkın Muhammet'in yaşamış olması çok daha iyidir. Yaşamadığını iddia etmek o sapığa inananları aptal yerine koyar...

Mantığa bak ya kızlar diri diri gömülüyorlarsa çoçukları kim dünyaya getiricekmiş ? zihniyete bak ya,anlayışa bak yaa :)

kız çoçuklarının hepsinin istisnasız doğar doğmaz öldürüldüğünü kim söyledi sana. Kimse söylememiştir de senin özürlü kıt olan anlayışın böyle algıladı sanırım.

Mantık ve sen? Muhammet gibi bir sapığa peygamber deyip, bir de svunan adamların mantıkmetre olabilmesi zaten mümkün değildir Hani mantıksız olduğun aşikar ama aynı zamanda hem cahil, hem de bilgisizsin. Sanki bunları ben uydurdum... Tüm müslümanlar demiyor musunuz, kuran indi kızlar diri diri gömülmekten kurtuldu.... Al bak ikinci saptırmanın cevabı da altta...

Senin gibi hırtlar sırf haklı çıkmak için olmayan şeyleri bile (araplarda kadın itibar gördüğü yalanı) söylemekten çekinmiyorlar.Böyle bir yalana cevap vermekten bile utanıyorum ama sen pişkinlikle utanmadan gerçekle ilgisi olmayan şeyler yazmaya devam ediyorsun.

yahu bari cevap verme susta adam sansınlar.

Susmak ile adam sanmak bir olsaydı, Allah adına her şeyinin derdinde konuşan Muhammet'inizin 23 senelik palavralarına tapmazdınız. Ama Sen daha kendi dinini bilmiyorsun...

“Yesrib’deki Araplara gelince, onlar ana-erkil gelenekleri devam ettiriyorlardı. Atalarından bir kadının ölümünden sonra Kayle’nin çocukları adını aldılar.” (Martin Lings – Hz. Muhammet’in Hayatı - Çev: Nazife Şişman İnsan yayınları İstanbul 2006 sayfa 15)

Muhammet'i öven bir kitapta bile Arap bazı kabilelerin ana-erkil oldukları ve kabile isimlerinin kadınları da temsil ettiği yazıyor. Ama sen bırak ateistleri, dinini öven ve peygamberini anlatan kitapları bile okumaktan aciz olduğun için konuşuyorsun...

Martin Lings'in kitabını tüm Fetoş kitapçılarda bulabilirsin...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...