Jump to content

Her Dönemde İnkarcılık

Recommended Posts

• İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

...

Demem o ki,siz ateistlerin arkasına saklandığı bilim sadece tutunmaya çalıştığınız dal,bilimden öncede inkar vardı,insan vardı çünküsiz her cevabı bilimde bulduğunuzu söylüyorsunuz peki asırlar öncesindekiler neyi nerede bulduda inkara koştular? ...

Demekki din o kadar sacmaki sacmasapan oldugunu anlamak icin bilime bile gerek yokmus. Ben bilim var diye ateist degilimki ben kuran yada incil celiskili diye ateisttim.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

inkarcılarda gözlemlediğim kadarı ile inkarcılıklarını bilimsel delillere dayandırdıklarını sürekli savunuyorlar,evrimden mutasyona kadar tüm bilimsel olgular ile inkarcılıklarının doğruluğunu teyit ettiklerini söylüyorlar,peki bu inkarcılık belası bilim ile mi çıkmış ortaya?

ayetlerde,hadislerde,peygamberler hayatlarında okuduğumuz öğrendiğimiz kadarı ile inkarcılık ilk insanlardan beri var olan bişi adamlar Dünyanın düz olduğuna inanırken bilim neredeydi?

Demem o ki,siz ateistlerin arkasına saklandığı bilim sadece tutunmaya çalıştığınız dal,bilimden öncede inkar vardı,insan vardı çünküsiz her cevabı bilimde bulduğunuzu söylüyorsunuz peki asırlar öncesindekiler neyi nerede bulduda inkara koştular?

yoksa insan sahiden hüsrandamıdır asr gibi..

Simdi öncelikle sunu bir netlige kavusturalim, tanrinin varligini idda edip dinci oldugunu söyleyen inkarcilarda hep bilimin allahi ispatlamasini umuyorlar, burada inkarci derken tanrinin yoklugunu inkar edenlerden bahsediyorum. Ve hep bilime sirtini dayayip ondan medet umuyorlar gelsede su tanrimizin varligin ispatlasa diye oysa inancsizlarin öyle bir sorunu yok en azindan benim yok hic bir zamanda aklimdan suphe etmedim bana olamayacagini söyleyen bir aklim var bunu bilim desteklerse ne ala ama bilime yaslanmis inakarci inanclilar bilimi yalanlarina alet etmeye kalkarsa umurumda bile olmaz.

Bilmem inkarinda israrci misin?

Sitelerde Paylaş

bilimden önceki kastımı belki ben anlatamadım konuşuyor gibi yazdığımdan..bilim bukadar ilerlememişken örneklede belirttim aslında düz olduğu sanılırken bile inkarcı var diye,şu zamanda bilime dayandırılan inkarcılık asırlar öncesi ne sebeple savunuluyordu diyorum soru bu?

halen imza mevzu,merak ediyorum nasıl bi beyin vermiş Rahman sizlere?

Sitelerde Paylaş

İnkarın tanımı şöyle:

Yaptığını, söylediğini, tanık olduğunu saklama, gizleme, yadsıma.

Bir meczup çıkmış "Ben peygamberim" demiş.

Zırvalarla dolu bir kitap yazmış. Demiş ki: "Bu kitabı bana tanrı gönderdi"

Kendisine inanmayanlara da "inkarcı" demiş.

İnanmayanlar birşey yapmışlar da, yaptıklarını mı inkar etmişler?

Birşey söylemişler de söylediklerini mi inkar etmişler?

Birşeye tanık olmuşlar da, onu mu inkar etmişler?

Hayır!

Öyleyse yapmadığı, söylemediği, tanık olmadığı şeyleri kabul etmeyen insanları inkarcılıkla suçlamış olanlar; onları yalana ortaklığa zorlamışlardır.

Nitekim inananlara tanık olmadıkları halde: "Tanıklık ederim ki Allahtan başka ilah yoktur ve yine tanıklık ederim ki Muhammed onun kulu ve resulüdür." dedirtilmiş-dedirtilmektedir.

Bu durumda ortada inkarcılar değil, yalancılar var demektir.

bu ateist bakış açısı,biz şüphesiz var olduğuna inanıyoruz o sebeple sizde inkarcı oluyorsunuz ki Kur'andada inkarcı denilir,maddeci olarak görmek tutmak istemek zaten inkarcı sıfatıdır,h ateist ha inkarcı hepsi aynıdrı lügatımda,değinmek istediğim konu şu merakta ettiğim neye bağlıyorlardı,niçin inkar ettiler,neyde karışıklık gördüler,neyde cevap buldular yaratılışın?

Sitelerde Paylaş

bu ateist bakış açısı,biz şüphesiz var olduğuna inanıyoruz o sebeple sizde inkarcı oluyorsunuz ki Kur'andada inkarcı denilir,maddeci olarak görmek tutmak istemek zaten inkarcı sıfatıdır,h ateist ha inkarcı hepsi aynıdrı lügatımda,değinmek istediğim konu şu merakta ettiğim neye bağlıyorlardı,niçin inkar ettiler,neyde karışıklık gördüler,neyde cevap buldular yaratılışın?

Sizin gibi cahillere evlilik ve dünyaya çocuk getirme gibi konularda ehliyet uygulaması gerekli, tıpki cezai ehliyet gibi.

Çocuk yetiştirme ve evlilik gibi bazı sınavlardan geçmeden evliliklerinize izin verilmemeli, gerekirse hadım edilmeliler çünkü bunlar hayati konular, sizde hayatın değerine dair en ufak bir kıymet yoktur. Yaşayan cesetlerden bir farkınız yoktur.

Günün birinde bunlarda olacak.

Sitelerde Paylaş

konuyla alakasız hiç bi kelama saldırıya cevap yok,hiç sulandırma boss anlamadıysan mevzuyu söyle tekrarlayım .

Arkadaşlar sana açıklamışlar sen anlamıyorsun.

Kuranda geçen inkarcılar hiristiyanlar, museviler ve putperestlerdir, onlar bir yaratıcıya inandıkları halde muhammedi peygamber olarak kabul etmedikleri için kuran (muhammed) onları inkarcı olarak niteler.

Bak yukarıda Pante açıkça ifade etmiş, halen inkarcı diyorsun bizlere.

Sapla samanı karıştıryorsun kendi dinini öğren artık.

Sitelerde Paylaş

Ateist bakış açısı falan değil.

Unut ateizmi falan, yok say.

Sadece İslam ve diğer dinler açısından bak.

Örneğin kendini 700 yılında Semerkant'ta yaşayan bir genç olarak düşün.

Tanrıya inanan birisin. Evreni, tüm varlıkları tanrının yarattığına inanıyorsun.

Araplar saldırıyor. şehri talan ediyor.

Ve diyorlar ki: "Müslüman olun, bizim peygamberimize ve kitabımıza inanın. Tanrı Allah'tır. Onu Allah gönderdi."

"Nerden bileyim bunun doğru olduğunu. Siz gördünüz mü?" diye sorduğunda:

"Hayır ama bize babalarımız öyle anlattı." diyorlar. Görmüyor musunuz şu göğü, güneşi, ayı, yıldızları. İnsanları, hayvanları Allah yaratmıştır. İnanın" dediklerinde;

"Ben zaten onları tanrının yarattığına inanıyorum. Bu sizin dininizin doğru olduğunu göstermez ki." dersin normal olarak.

Bu durumda sana inkarcı demeye hakları var mı?

Onların dinine inanmıyorsun diye seni öldürmeye ya da köle pazarlarında satmaya hakları var mı?

Sen meseleye sanki "yaratılışa inanmak İslam'la başladı, Muhammed'le herşeyi tanrının yarattığı ortaya atıldı" gibi bakıyorsun.

Muhammed, ateistlere-dinsizlere tanrı inancını getirmedi. Zaten Muhammed'den önce tanrı inancı vardı.

Tanrı inancı üzerinden kendi egemenliğini kurdu.

Dolayısıyla Muhammed'e inanmamak inkarcılık olamaz.

Sitelerde Paylaş

konuyla alakasız hiç bi kelama saldırıya cevap yok,hiç sulandırma boss anlamadıysan mevzuyu söyle tekrarlayım .

Bayan meczhule !

Kuyuya bir taş attın Bak 40 kişiyi meşgul ediyorsun İnanmayanların inkarcı olarak adlandırılması sadece bir kelime oyunudur

Git başka forumda yaz sen !

Sitelerde Paylaş

anlaşıldı hiç birinizin konunun mahiyeti hakkında cevap vermeye niyeti yok

Bu konuyu git hiristiyan, musevi forumlarında aç.

Konuyu yanlış yere açmışsın, islam dinine göre inkarcılar onlar.

Halen anlamıyorsun, inat ediyorsun.

Sizlere dininizi öğretmekten yorulduk artık.

Sitelerde Paylaş

soruya niye cevap vermiyorsunuz?

bilim gelişmemişken hatta bilinmiyorken inanmayanlar yada ateistler diyelim neye bağlıyorlardı,evrimi bilmezken

gelmiş Rahman'a inanan ama efendime inanmayan genç örneğini verimşsin pante mübarek arkadaşım,inkarcı diyorum Rahman' ı inkar eden sizlerin ataları neyi savundu? tarihinizi soruyorum darwinden öncesi yani(:

Sitelerde Paylaş

ya hu inkarcısın nesi zoruna gidiyor?

Evet zoruma gidiyor, kaç defa söyliycez sana inkarcı demek, "var saydığınız dinin ve Allahın varlığını bilipte inkar edenlere denir". Biz islamın yalan, allahın bir put olduğunu savunuyoruz. Tüm bu inandıklarınızın saçmalık olduğunu biliyoruz neden varlığı ve hiç bir doğruluğu olmayan şeyleri dile getirince inkarcı olalım.

Şimdi seni ciddiye almamı mı istiyorsun?

Saçma sapan konuşarak kendinizi gülünç duruma düşürmek hoşunuza gidiyor anlaşılan.

tarihinde BOSS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...