Jump to content

Beyoğlu'nda çift kişilik koltuk yasağı

Recommended Posts

Beyoğlu'nda çift kişilik koltuk yasağı

Beyoğlu Zabıtası, kafelerden çift kişilik sandalyelerin kaldırılmasını istedi. İddiaya göre nedeni: Çiftler yan yana oturmasın!

Habere göre Beyoğlu Belediyesi İstiklal Caddesi çevresindeki sokaklarda kafelerin ve barların çift kişilik koltuklarını kaldırmaya başladı. Birgün Gazetesi'nin haberine göre, iki kişinin yanyana oturabildiği rahat koltukların yerine tek kişilik koltuklar veya sandalyeler koyulmasını isteyen belediye, zabıtalarını kafelere yollayarak iki kişilik koltukların yasaklandığını söylüyor.

SABAH GELİP KOLTUKLARI KALDIRIYORLAR

Ellerinde hiçbir yazılı karar olmadan gelen zabıtalar kararın gerekçesini açıklamaktan çekinirken, bir kafenin koltuklarını da diğerlerine göz dağı vermek için sabahın erken saatlerinde kamyonlara yükleyerek Kasımpaşa’daki belediye deposuna atarak kırdı. Bu olayın esanafa çektirdiklerini Mis Sokak ve İmam Adnan Sokak’taki işletmecilerle konuştuk:

"ZABITAYA 'ÇİFTLER YAN YANA OTURMASIN DİYE Mİ?' DİYE SORDUM, 'İYİ TESPİT' DİYE CEVAP VERDİ"

Mis Sokak’ta Cafe Nero’da çalışan Muhammed Şimşek zabıtaların hiçbir gerekçe sunmadan kafelere gelerek koltukların tek kişilik sandalyelerle değiştirilmesi gerektiğini söylediğini anlattı. Zabıtalara “bu karar çiftler yan yana otumasın diye mi?” diye soran Şimşek, zabıtaların kendisine “iyi tespit” diyerek cevap verdiğini belirtti.

“Nasıl ki AKP insanları tutuklayıp gerekçesini söylemiyorsa, burada da ‘çift kişilik koltukları kaldırın’ deyip nedenini söylemiyor” diyen Şimşek, “Eğer bu karar çiftleri ayırmak içinse çok vahim, sokaktaki koltuklara bir standart getirmek için yapıyorlarsa da sokak taşlarına bir standart getiremeyen belediyenin koltuklarla uğraşması manasız” diye konuştu. Bu kararın hukuksuz bir şekilde alındığını söyleyen Şimşek, CHP’li Belediye Meclisi üyeleriyle konuştuklarında Belediye Meclisi’nden böyle bir karar çıkmadığını ve CHP’li üyelerin bu uygulamadan tamamen habersiz olduklarını öğrendiğini vurguladı.

"BİR AYDIR UYARILAR DEVAM EDİYOR"

Yine aynı sokaktaki Adalı Cafe’nin çalışanı Mustafa Bozkurt, “Bir aydır bu uyarılar devam ediyor. Geliyorlar uyarıyorlar, gerekçesini sorduğumuzda kendilerinin de bilmediklerini söylüyorlar” dedi.

"SONUNA KADAR DİRENECEĞİZ"

İmam Adnan Sokak'taki Palyaço Kafe çalışanları da bu kararın sevgililer yanyana oturmasın diye yapıldığını, ancak koltuklarını vermeyerek sonuna kadar direneceklerini söyledi.

"TEBLİGATSIZ İŞLEM HUKUSUZDUR"

Bodega Kafe’nin işletmecisi Cengiz Bey bir sabah ansızın gelen zabıtaların bütün çift kişilik koltuklarını alıp Kasımpaşa’daki belediye deposuna atarak kırdıklarını söyledi.

Belediyenin kendilerine hiçbir tebligat yapmadan masalarını alıp hasar vermesinin hukusuz olduğunu söyleyen Cengiz Bey belediyenin 7. Dairesindeki Kentsel Tasarım görevlisi Selda Hanım’la görüştüklerinde kendisine “Biz bank istemiyoruz, bunu gelip kafedeki bir çalışana söylemiştik. Tebligat yapmıyoruz, çünkü tebligat yapınca yasal bir süreç başlıyor” dediğini, ve bunun da belediyenin yaptığı uygulamanın yasadışılığının kanıtı olduğunu vurguladı.

"TANESİ 250 LİRAYDI"

Cengiz Bey, Tanesini 250 liradan aldıkları çift kişilik koltukların kırılmasıyla büyük bir mağduriyet yaşadığını, ancak belediyeyle ters düşmemek için bu uygulamaya karşı yasal bir süreç başlatmadığını söyledi.

Kırık koltuklarından iki tanesinin tamir edilemez hale geldiğini, diğerlerini de kendi çabalarıyla tamir ettiğini anlatan Cengiz Bey, bu koltukları da ancak 25 Mayıs’a kadar tek kişilik sandalyelerle değiştirmek şartıyla geri alabildiğini belirtti.

bkz. http://haber.mynet.com/detay/guncel/beyoglunda-cift-kisilik-koltuk-yasagi/571343

Sitelerde Paylaş

Şaşırdım diyemiyorum. Kanıksadık bunları artık.

Cafeler kaldırımları işgal edip insanların geçeceği yolu daraltdığı için olmasın sakın.

Ben beyoğlunda çalışıyorum ve bunun sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Başka türlü olduğunu düşünmek paranoyaklıktır.

Tek koltuğa düşürmek ayrıca daha vahimdir millet kucak kucağa oturmaya başlar :)

Sitelerde Paylaş

Cafeler kaldırımları işgal edip insanların geçeceği yolu daraltdığı için olmasın sakın.

Ben beyoğlunda çalışıyorum ve bunun sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Başka türlü olduğunu düşünmek paranoyaklıktır.

Tek koltuğa düşürmek ayrıca daha vahimdir millet kucak kucağa oturmaya başlar :)

"ZABITAYA 'ÇİFTLER YAN YANA OTURMASIN DİYE Mİ?' DİYE SORDUM, 'İYİ TESPİT' DİYE CEVAP VERDİ"

Mis Sokak’ta Cafe Nero’da çalışan Muhammed Şimşek zabıtaların hiçbir gerekçe sunmadan kafelere gelerek koltukların tek kişilik sandalyelerle değiştirilmesi gerektiğini söylediğini anlattı. Zabıtalara “bu karar çiftler yan yana otumasın diye mi?” diye soran Şimşek, zabıtaların kendisine “iyi tespit” diyerek cevap verdiğini belirtti.

o halde bu nedir ?

Sitelerde Paylaş

Kucak kucağa oturma çözümüde olabilir tabi ancak kimin altta olduğu önemli,

Bence belediye şöyle yapsın,

Bu adamların zihniyetinde olmayanlara gri kıyafetler dağıtsın,

içki içenler ve yan yana oturanlar bu kıyafetle ayırt edilebilir.

Bu zihniyetten olmayıp savunanlarda yakalarına yıldız arma takmalılar onlarda belli olsun.

Sitelerde Paylaş

o halde bu nedir ?

Geçiniz bunları, bu numaralar artık tutmuyor. En son harbiyedeki içersinde muhsin ertuğrul tiyatrosu ve lütfi kırdar kongre merkezinin olduğu bölgeyi yıkarlarken aynı bahaneler ortaya konmuş bir daha tiyatro salonu yapılmayacağı iddaa edilmiş koca bir yayagara koparılmıştı.Ama bu yayagarayı koparanlarda yüz olmadığı için şimdi pişkin pişkin utanmadan hala başka iddalarda ortalıklarda dolanıyorlar.

Hep aynı terane.Akm içinde aynı yaygarayı kopardıkları için hala yıkılıp yenisi yapılamadı.

Buarada bazı kendini bilmezlerin münferid olarak yaptıkları ahlak bekçiliğini savunmuyorum.

Sitelerde Paylaş

herşeyi çoluk çocuğa yoruyolar çocukları öne atarak yapmadıkları şey kalmadı bu müslümanların, genel olarak konuşuyorum savaşlarda çocukları öne atıyolar ki mazlumluk taslayabilsinler diye yine bu yasaklamalarda hep çocukları kullanıyolar internet yasağı alkol yasağı ve şimdi de bu bunların hepsi çocuklar üzerinden

çocukları falan düşündükleri yok hepsi üçkağıtçı yalancı yobaz zihniyet

din istismarı bitti çocuk istismarı başladı artık

tarihinde VahsisBack tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu kadar da rahat olunmaz ki...

çoluk çocuk var aile var...

Nasıl yani rahat?

Ne yapabilir insanlar sokağın ortasındaki bir kafede?

French kiss öpüşürlerken falan mı gördün de "hooop aile var" moduna girdin kireç?

Rahat bırakın insanları. Sarılmaktan, masum öpüşmelerden kimseye zarar gelmez. Çocuklar gençler birbirini seven, birbirinin elini tutan, sarılan ve sevgiyle öpüşen insanlar görsünler. Bunlardan kimseye zarar gelmez.

Nerede kadınla erkeği ayırdın, orada ayvayı yedin işte.

Yoksa hepsi sapık olacak alimallah..

Demedi deme.

Sitelerde Paylaş

Nasıl yani rahat?

Ne yapabilir insanlar sokağın ortasındaki bir kafede?

French kiss öpüşürlerken falan mı gördün de "hooop aile var" moduna girdin kireç?

Rahat bırakın insanları. Sarılmaktan, masum öpüşmelerden kimseye zarar gelmez. Çocuklar gençler birbirini seven, birbirinin elini tutan, sarılan ve sevgiyle öpüşen insanlar görsünler. Bunlardan kimseye zarar gelmez.

Nerede kadınla erkeği ayırdın, orada ayvayı yedin işte.

Yoksa hepsi sapık olacak alimallah..

Demedi deme.

Nasıl bir statüye sahipsin, hangi ortamlarda bulunursun tabi ki bilmiyorum ama ben öyle öpüşmeler gördüm ki o kafelerde artık adamın dilini kulakta mı ararsın, elini başka bir yerde mi ararsın sana kalmış. Hani tamam moderniz, öyle davranmaya çalışıyoruz ama ister istemez kültürel kodlarımızın üstünü örtemediği bir durumla karşılaşınca insan dumura uğruyor. Şimdi alıştım ben artık. Ben de yaparım bundan böyle. Ama ilk gördüğümde bildiğin izlemiştim. Benim köylülüğümden mi kaynaklanıyor acaba?

Gerçekten artık insanlar ulu orta ön sevişme yapıyorlar. Yiyişme adı altında tabi.

Sitelerde Paylaş

Evet, alışık olmadığımız, aşırı bulduğumuz kimi şeyler beni de rahatsız ediyor. Birkaç kere uyarmak durumunda da kaldım. Yanınızda küçük çocuğunuz varsa ve garip bir ön sevişme de karşı masanızda gerçekleşiyorsa uyarmak zorunda kalıyorsunuz.

Çocuk bu seks dolu garip öpüşmeyi anlayamıyor.

Ama onun dışında ben bakmayarak hallediyorum. Yapacak bir şey yok..

Bu tam olarak dediğiniz gibi kültürel kodlarla ilgili. Hoşlanmıyorum pek ama üstünde durmuyor ve yargılamıyorum.

Konu bu değil zaten. Bunlar o ikili koltuklarda her an yaşanan ve acil önlem alınması gereken, aşırılığın en uç noktasına ulaşmış durumlar değil. En absürd durumda bile yapılacak şey değil.

Konumuz aslen bu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...