Jump to content

Hawking: "Cennet Diye Bir Şey Yok."

Recommended Posts

http://www.rthaber.com/Hawking_%60Cennet_diye_bir_%C5%9Fey_yok%60-haber-9538---.html

post-8670-0-34819700-1305559899_thumb.jp

İngiliz evren bilimci Stephen Hawking (69), kendi kozmos vizyonunda cennet için yer olmadığını, 'cennetin bir mit' olduğunu söyledi

Hawking, İngiliz Guardian gazetesinde yayımlanan söyleşisinde, insan beynini, bileşenleri iflas edince çalışmayacak bir bilgisayara benzeterek, "Bozulmuş bilgisayarlar için yaşamdan sonra ya da cennet diye birşey yoktur; bu, karanlıktan korkan insanlar için bir peri masalıdır" dedi.

1960`ların başında 21 yaşındayken tedavisi olmayan ve motor nöronların zamanla yüzde seksenini öldürerek sinir sistemini felç eden Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS) hastalığına yakalanan Stephen Hawking, ölmekten korkmadığını ve son 49 yıldır erken ölümü bekleyerek yaşadığını belirtirken, "Ölmek için acelem yok. Öncelikle yapmak istediğim çok şey var" diye konuştu.

Stephen Hawking, 2010 yılında piyasaya çıkan "Büyük Tasarım" adlı kitabında, evrenin yaradılışını açıklamak için ilahi bir güce ihtiyaç olmadığını iddia ediyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 96
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

allah çarpmış zaten susun daha fazla konuşmayın bu şeytan hakkında deniyor şu anda... :) komik... allahları varolsaydı bu müslümanların zaten bu lafı edenleri cehennemin en güzel yerlerine gönderirdi! İstemden kendilerini ele verirlerdi. :)

Y. Nuri öztürk denen insan(!) bu adam için dabbet-ül arz bu şahıs etmişti. Yaşar nuri denen zavallıya da buradan 2 çift sözüm var! sen önce adam gibi kadınları dövün lafını birkaç yıl sonra kuranı evcilleştirmek, sevimleştirmek için çıkarttığın o dövün kelimesini neye göre çıkarttığını açıkla! Aptal olmak parayla değil beyler... yaşar nuri gibi adamları övenler de var yazık!

Sitelerde Paylaş

http://www.rthaber.com/Hawking_%60Cennet_diye_bir_%C5%9Fey_yok%60-haber-9538---.html

post-8670-0-34819700-1305559899_thumb.jp

İngiliz evren bilimci Stephen Hawking (69), kendi kozmos vizyonunda cennet için yer olmadığını, 'cennetin bir mit' olduğunu söyledi

Hawking, İngiliz Guardian gazetesinde yayımlanan söyleşisinde, insan beynini, bileşenleri iflas edince çalışmayacak bir bilgisayara benzeterek, "Bozulmuş bilgisayarlar için yaşamdan sonra ya da cennet diye birşey yoktur; bu, karanlıktan korkan insanlar için bir peri masalıdır" dedi.

1960`ların başında 21 yaşındayken tedavisi olmayan ve motor nöronların zamanla yüzde seksenini öldürerek sinir sistemini felç eden Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS) hastalığına yakalanan Stephen Hawking, ölmekten korkmadığını ve son 49 yıldır erken ölümü bekleyerek yaşadığını belirtirken, "Ölmek için acelem yok. Öncelikle yapmak istediğim çok şey var" diye konuştu.

Stephen Hawking, 2010 yılında piyasaya çıkan "Büyük Tasarım" adlı kitabında, evrenin yaradılışını açıklamak için ilahi bir güce ihtiyaç olmadığını iddia ediyor.

Vallahi yorum yapıcaktım ama üşendim şimdi. O yüzden hazır yapılmış yorumu görünce yapıştırayım diyorum :)

"HAYAL EDİN

Kitabın girişinde yazar “Hümanist” düşüncenin “milli marşı” olarak kabul edilen İmagine (Hayal edin) isimli şarkıdan esinlenerek, bir hayal Kurmuş. Bu hayalini Dawkins şöyle ifade ediyor:

John Lennon ile birlikte dinin olmadığı bir dünya hayal edin. İntihar bombacılarının, 9/11’in, 7/7’nin, Haçlı seferlerinin, cadı avlarının, Barut Komplosunun, Hintlilerin ve Pakistanlıların ayrılmalarının, İsrail- Filistin savaşlarının, Sırp- Hırvat- Müslüman katliamlarının, “İsa katilleri” yakıştırmasıyla Yahudilere yapılan eziyetlerin, Kuzey İrlanda sorunlarının, “namus cinayetlerinin”, saf insanların paralarını ellerinden alarak onları soyup soğana çeviren parlak takım elbiseli kabarık saçlı televanjelistlerin olmadığını hayal edin. ( Richard Dawkins, Tanrı Yanılgısı, Aralık 2007, 4.baskı, Kuzey Yayınları, sf. 10)

Bu listeyi uzatan Dawkins dinin olmadığı bir dünya hayal edildiğinde hiçbir sorunun olmayacağı ve insanların barış içinde mutlu yaşayacağını sonucuna varıyor.

Gerçekten böyle olabilir mi? Dinler olmasaydı insanlar mutlu olur, hiç savaş olmaz mıydı?

Tabi ki bu sadece bir hayal, üstelik çıkış noktası da gerçeklerden oluşmayan bir yalan.

Yazar çok ciddi bilgi eksikliği ile bu yorumları yapmış, daha doğrusu okuyucuyu eksik bilgi ile yanıltmaya çalışmış.

Dünya savaşları hakkında kısa bilgisi olan bir kişi bu hayalin çıkış noktasının yanlış olduğunu kolaylıkla anlayabilir. . Örneğin1. dünya savaşı gibi, 2. Dünya Savaşının da motivasyon kaynağı kesinlikle din değildir. Aksine din karşıtı olan Hitler gibi, Stalin gibi, Musolini gibi liderlerin çıkarttığı ve komünizm, Faşizm gibi ideolojilerin neden olduğu savaşlardır. Sadece bu savaşta kıta Avrupa’sında 50 milyondan fazla insan ölmüştür.

2. Dünya savaş sonrasında Stalin, Mao, Pol Pot gibi ateist liderlerin yaptığı katliamlarda ölen insanların sayısı hala belirsizdir.

Richard Dawkins “Bazı ateistler kötü eylemler sergileyebilir ancak bu kötülükleri ateizm adına yapmazlar” ( a.g.e sf. 262) diyerek konuyu kapatmaya çalışsa da, aynı hoşgörüyü neden din için göstermediği anlaşılamamaktadır.

Ayrıca kurduğu mantık da yanlıştır. Gerek Hitler olsun gerek Stalin olsun, Sosyal Darwinzmi kendisine bilimsel temel alarak ideolojilerini kurmuş ve bu kanlı eylemlerini gerçekleştirmiştir.

Hitlere göre evrimi son ürünü olan “Ari Irk” yaşam mücadelesinde üstün gelip, tüm dünyayı yönetecek ve bin yıllık Alman İmparatorluğunu kuracaktı. Diğer zayıf ırklar ise yaşman mücadelesini kaybedip, elimine olacaklardı. Bunun için Alman bombaları altında ölen insanlar doğal seleksiyonun bir sonucuydu ve güçlü olmadıkları için yaşamayı hak etmiyorlardı. Yine Stalin gibi komünist liderler milyonlarca insanı ölüme gönderirken kendisini bir ateist olarak haklı görüyordu."

Sitelerde Paylaş

Hitler ve Mussolini katoliktir. Hitlerin ve Mussolini'nin ateist olduğunu zanneden koca bir cahildir. Dinler olmasaydı savaş olmazdı. Çünkü tek hayatını riske atıcak adam olmazdı. Stalin ateizm için adamları ölüme göndermedi. Çıkarları için ölüme gönderdi. Hitler ve Mussolini katolik kiliseleriyle anlaşmaları olan insanlardır ve din için savaşmışlardır. Tam bir kara cahilsin. Ateizm için adam öldüren olmamıştır. Dünyada katliam yapmamış iki grup vardır. Zenciler ve dinsizler(dinsizler dinsizlikleri için katliam yapmamışlardır). Müslümanlar din için türk katliamı yapmışlardır. İnsanları doğramışlardır. Hitler yahudileri yakmıştır. Yahudiler savaşmıştır. Yalnız yanlış olmasın. İstisnai olarak kuralları gereği Hindular ve Budistler'de katliam yapmamıştır(Şiddet yasaktır onlarda). Bön herif.

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hitler ve Mussolini katoliktir. Hitlerin ve Mussolini'nin ateist olduğunu zanneden koca bir cahildir. Dinler olmasaydı savaş olmazdı. Çünkü tek hayatını riske atıcak adam olmazdı. Stalin ateizm için adamları ölüme göndermedi. Çıkarları için ölüme gönderdi. Hitler ve Mussolini katolik kiliseleriyle anlaşmaları olan insanlardır ve din için savaşmışlardır. Tam bir kara cahilsin. Ateizm için adam öldüren olmamıştır. Dünyada katliam yapmamış iki grup vardır. Zenciler ve dinsizler(dinsizler dinsizlikleri için katliam yapmamışlardır). Müslümanlar din için türk katliamı yapmışlardır. İnsanları doğramışlardır. Hitler yahudileri yakmıştır. Yahudiler savaşmıştır. Yalnız yanlış olmasın. İstisnai olarak kuralları gereği Hindular ve Budistler'de katliam yapmamıştır(Şiddet yasaktır onlarda). Bön herif.

Genç arkadaş önce bir sakin ol. Biseferde okuduğunu anlayıp idrak edemiyorsan birdaha okumandan zarar gelmez.

1.Yazıyı ben yazmadım alıntı yaptım o yüzden bana saldırman manasız.

2. Yazıda ateizm için savaş çıkardıkları söyleyen olmadı zaten kuruntu yapma. orda hawking'in bütün suçu dine atmasına cevaben bu kişilerin ateist görüşe sahip olduğu belirtiliyor sadece. Yani dinle bir ilgisi olamdığı belirtiliyor. Dindar bir insan nasıl olurda üstün ırkı savunabilir. Sakatları hastaları masum insanları öldürebilir.

Utanmasan stalini de dindar yapacaksın pes vallahi. Bu adamlar dindar falan değillerdi.Kiliseyle anlaşma yapmaları dindar olduklarını göstermez.

İşine geldimi stalin kendi çıkarları için yaptı de,nasıl bir dünya görüşü olduğunu pas geç ama işine geldimi hitler dindardı o yüzden yaptı de ve dini suçla.

Önce biraz dürüst ol

Sitelerde Paylaş

Kavgam'ı okudun mu? Stalin ateisttir. Asla dindar olmamıştır. Ateizm için öldürmemiştir be adam. Adam gayet kendi çıkarları için askerlerini savaşa yollamıştır. Ateizm için değil. Hitler kiliseden sigara içerken yakalandığı sırada atılmış birisidir. Fanatik bir hristiyan olarak korumuştur kendisini. Yahudileri de bu yüzden yakmıştır. Kavgamı oku çok merak ediyorsan konunun devamını. Alıntı yaptığın şeyi oku o zaman! Hiçbir şey bilmiyorsun. Yaratılışçılar bile kabul ediyor yahu Mussolini ile Hitlerin dindar bir katolik olduğunu. Hatta Hitchens ile aşırı hristiyan bir yaratılışçı tartışmasında bu konu geçiyor ve yaratılışçı da hristiyan olduğunu kabul ediyor. Yukarıya yazdım onlar için katliam yapılmamışlar. Bİr daha yaziyim. Dinsizlik, zencilik, hinduizm ve budizm.

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/video/video.php?v=125040267576435&oid=134057386606653&comments

Sitelerde Paylaş

Din için yapılan savaşların çoğuda baştaki insanların kendi çıkarları doğrultusunda yapılmıştır zaten halk kullanılarak yapılmıştır bunda da hitlerde milliyetçiliğe başvurmuştur ağırlıklı olarak ama hitlere dinsiz demek doğru değildir keza dinide ağırlıklı olarak kullanmıştır toplumu yönlendirmede bir konuda sana katılıyorum suçlu din değil dini kendi işlerine alet eden uyanık insanlarındır ama mantıklı düşünürsen muhammedin de hitlerden farklı olmadığını anlayabilirsin kendiside başka insanları katletmek için geçerli bir neden bulup menfaatini gözeten bir başka insanoğludur peygamber falan değil (tabi gerçekten yaşadıysa)

alıntı yaptıysan yaptığın alıntıyıda belirt kimse sana saldırmasın madem...

Sitelerde Paylaş

Vallahi yorum yapıcaktım ama üşendim şimdi. O yüzden hazır yapılmış yorumu görünce yapıştırayım diyorum :)

"HAYAL EDİN

Kitabın girişinde yazar “Hümanist” düşüncenin “milli marşı” olarak kabul edilen İmagine (Hayal edin) isimli şarkıdan esinlenerek, bir hayal Kurmuş. Bu hayalini Dawkins şöyle ifade ediyor:

John Lennon ile birlikte dinin olmadığı bir dünya hayal edin. İntihar bombacılarının, 9/11’in, 7/7’nin, Haçlı seferlerinin, cadı avlarının, Barut Komplosunun, Hintlilerin ve Pakistanlıların ayrılmalarının, İsrail- Filistin savaşlarının, Sırp- Hırvat- Müslüman katliamlarının, “İsa katilleri” yakıştırmasıyla Yahudilere yapılan eziyetlerin, Kuzey İrlanda sorunlarının, “namus cinayetlerinin”, saf insanların paralarını ellerinden alarak onları soyup soğana çeviren parlak takım elbiseli kabarık saçlı televanjelistlerin olmadığını hayal edin. ( Richard Dawkins, Tanrı Yanılgısı, Aralık 2007, 4.baskı, Kuzey Yayınları, sf. 10)

Bu listeyi uzatan Dawkins dinin olmadığı bir dünya hayal edildiğinde hiçbir sorunun olmayacağı ve insanların barış içinde mutlu yaşayacağını sonucuna varıyor.

Gerçekten böyle olabilir mi? Dinler olmasaydı insanlar mutlu olur, hiç savaş olmaz mıydı?

Tabi ki bu sadece bir hayal, üstelik çıkış noktası da gerçeklerden oluşmayan bir yalan.

Yazar çok ciddi bilgi eksikliği ile bu yorumları yapmış, daha doğrusu okuyucuyu eksik bilgi ile yanıltmaya çalışmış.

Dünya savaşları hakkında kısa bilgisi olan bir kişi bu hayalin çıkış noktasının yanlış olduğunu kolaylıkla anlayabilir. . Örneğin1. dünya savaşı gibi, 2. Dünya Savaşının da motivasyon kaynağı kesinlikle din değildir. Aksine din karşıtı olan Hitler gibi, Stalin gibi, Musolini gibi liderlerin çıkarttığı ve komünizm, Faşizm gibi ideolojilerin neden olduğu savaşlardır. Sadece bu savaşta kıta Avrupa’sında 50 milyondan fazla insan ölmüştür.

2. Dünya savaş sonrasında Stalin, Mao, Pol Pot gibi ateist liderlerin yaptığı katliamlarda ölen insanların sayısı hala belirsizdir.

Richard Dawkins “Bazı ateistler kötü eylemler sergileyebilir ancak bu kötülükleri ateizm adına yapmazlar” ( a.g.e sf. 262) diyerek konuyu kapatmaya çalışsa da, aynı hoşgörüyü neden din için göstermediği anlaşılamamaktadır.

Ayrıca kurduğu mantık da yanlıştır. Gerek Hitler olsun gerek Stalin olsun, Sosyal Darwinzmi kendisine bilimsel temel alarak ideolojilerini kurmuş ve bu kanlı eylemlerini gerçekleştirmiştir.

Hitlere göre evrimi son ürünü olan “Ari Irk” yaşam mücadelesinde üstün gelip, tüm dünyayı yönetecek ve bin yıllık Alman İmparatorluğunu kuracaktı. Diğer zayıf ırklar ise yaşman mücadelesini kaybedip, elimine olacaklardı. Bunun için Alman bombaları altında ölen insanlar doğal seleksiyonun bir sonucuydu ve güçlü olmadıkları için yaşamayı hak etmiyorlardı. Yine Stalin gibi komünist liderler milyonlarca insanı ölüme gönderirken kendisini bir ateist olarak haklı görüyordu."

Ateizm, komünizm ya da faşizmle özdeştirilebilecek bir ideoloji değildir.

Hatta, buradaki çoğu ateist bu ideolojilerin karşısındadır.

Sağdan soldan bulduğun yalan yanlış bilgileri copy/paste yapmaktan vazgeçtiğinde, bize kendi özümsediğin fikirlerle (eğer varsa) geldiğinde sana yanıt veririz.

Şimdilik bundan fazlasını haketmiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Kavgam'ı okudun mu? Stalin ateisttir. Asla dindar olmamıştır. Alıntı yaptığın şeyi oku o zaman! Hiçbir şey bilmiyorsun. Yaratılışçılar bile kabul ediyor yahu Mussolini ile Hitlerin dindar bir katolik olduğunu. Hatta Hitchens ile aşırı hristiyan bir yaratılışçı tartışmasında bu konu geçiyor ve yaratılışçı da hristiyan olduğunu kabul ediyor.

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/video/video.php?v=125040267576435&oid=134057386606653&comments

:) :) bende onu diyorum işte stalin ateisttir diye :) ilahi sende

faşizm ideolojisine sahip bir insanın dindar olması mümkün değildir. Ne yani şimdi hitler mezarından kalksa ben dindarım dese kabulmü edicez.Dini kılıf olarak kullansa onun gerçekten dindar olarakmu kabul edicez. Sapla samanı ayıralım lütfen. Ben şimdi ateisttim desem burda :) üstünede bir yaratıcı var deyip ateizmme tamamen zıt bir fikir öne sürsem beni ateist olarak görür kabul edermisiniz ?

Sizin mantığınıza göre kabul görmem lazım ama etmezsiniz çünkü işineze gelmez :)

Sitelerde Paylaş

Bütün kötüler ateisttir diyen salak bir insansın sen :). Dünyadaki en kanlı savaşlar din yüzünden olmuştur. Müslümanlar din adı altında bir sürü katliam yapmıştır(türk katliamı da olmuştur). Şimdi onlar ateist midir? Evet dersen muhammed'e ateist demiş olursun :). Bunu körüklemiştir. Kısasa kısasa izin vermiş, tevbe suresi 5. ayete de bakarsanız bambaşka bir katliam izni göreceksiniz(beklediğim yanıtı verirsen başka bir konu çıkartabilirim :)). Daha devam edebilirim. Haçlı seferlerini naapalım? Az insan ölmedi. Papa ateist miydi :D

Sitelerde Paylaş

:) :) bende onu diyorum işte stalin ateisttir diye :) ilahi sende

faşizm ideolojisine sahip bir insanın dindar olması mümkün değildir. Ne yani şimdi hitler mezarından kalksa ben dindarım dese kabulmü edicez.Dini kılıf olarak kullansa onun gerçekten dindar olarakmu kabul edicez. Sapla samanı ayıralım lütfen. Ben şimdi ateisttim desem burda :) üstünede bir yaratıcı var deyip ateizmme tamamen zıt bir fikir öne sürsem beni ateist olarak görür kabul edermisiniz ?

Sizin mantığınıza göre kabul görmem lazım ama etmezsiniz çünkü işineze gelmez :)

sen müslümanmısın? eğer öyleysen senin kitabın diyor kafirleri müşrikleri gördüğünüz yerde öldürünüz diye sizin kitabınızda müslüman değil o zaman?

Sitelerde Paylaş

insanoğlu menfaatine düşkündür...

bu kötü bir şey değil...

insanoğlu suya havaya yiyeceğe düşkündür dediğimizde onu kötülemiyorsak bu da öyle bir tesbittir...

varlığımızın mutlu bir şekilde çok uzun süre devam etmesi düşüncesi çok baştan çıkarıcı bir şeydir...

kulağa çok hoş gelir...

aslında varlığımızn gerçekleşmesi bile çok güzel bir şeydir...

bu bir geçektir...

yani biz varız değil mi şu anda...

ve bu durum gerçekleşmesi nasıl olağanüstü bir şeyse cennette aynı olağanüstülükle gerçekleşebilir...

şimdi ki varlığımızı nasıl hazır bulduysak cenneti de cehennemide öylece bulabiliriz...

şimdiki varlığımıza engel olamadıysak sonrakine de enegel olamayız...

bizi ve evreni var eden biz olmadığımız gibi cenneti de var edecek olan biz değiliz...

Sitelerde Paylaş

Bütün kötüler ateisttir diyen salak bir insansın sen :). Dünyadaki en kanlı savaşlar din yüzünden olmuştur. Müslümanlar din adı altında bir sürü katliam yapmıştır(türk katliamı da olmuştur). Şimdi onlar ateist midir? Evet dersen muhammed'e ateist demiş olursun :). Bunu körüklemiştir.

Önce bir adam olda edep öğren. İşi hakarete vardıracaksan senle başka türlüde konuşabilirim merak etme.

Bütün kötüler ateisttir diye bir cümle yazdımmı ben. Sana şimdi birde tarih dersi vericez anlaşılan.

Savaşlar dinlemi ortaya çıktı dinler yokken insanlar savaşmıyormuydu ?

İnsanlık tarihi savaşlar doludur ve bir çok sebebi vardır. Gene işinize geldiği gibi konuşuyorsunuz.sadece kendi pencerenizden bakıyorsunuz. Hayatta kalmanın yaşamanın boyundurluk altına almanın bir yoludur savaş.

bugünün değer yargılarıyla geçmişi yargılayamayız. Bugün bize vahşet gibi gmrünen savaş 1000 yıl öncesinin her toplum,millet için olmazsa olmazıydı.Savaşmayanın hayatta kalma şansının olmadığı dönemlerde bahsediyoruz.

Eğer biz türkler savaşmasaydık bugüne kadar nasıl gelebilirdik ?

eğer sen saldırmassan fetetmessen sana saldırılır seni fet ederler. Bu müslümanlar içinde geçerlidir.

Sitelerde Paylaş

sen müslümanmısın? eğer öyleysen senin kitabın diyor kafirleri müşrikleri gördüğünüz yerde öldürünüz diye sizin kitabınızda müslüman değil o zaman?

bu kafirleri gördüğüz yerde öldürün ayetiyle ilgili daha önce bir tartışma görmüştüm. Bunun cevabı orda gayet açık bir şekilde verilmişti. ama hangi konuydu hatırlamıyorum. bulabilirsen cevabın orda vardı.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar kendilerini savunmak dışında da saldırmışlardır. Bildiğin islamiyeti yaymak için savaşmışlardır. Ben sana hakaret ettim çünkü hakediyorsun. Hitler'in ve Mussoli'nin ateist olduğunu söyleyecek kadar cahilsin ve hala direniyorsun. Senden daha yaratılışçı ve kesinlikle senden daha zeki(az) olan yaratılışçı bile ki ateistlere bayağı saydırmıştır bunu kabul ediyor. Bu kanıtlanmış bir şey. 1000 yıl öncesindede diğer dünya inancı vardı. Mayalar kendilerini savunmak için savaşmışlardır sadece. Tarihi senden iyi biliyorum merak etme. Diğer dünya inancından önce de (ki hala olan) reankarnasyon ve başka safsatalar vardı. Modern zamandayız artık insan öldürmenin sonuçlarını daha iyi anlayabilecek derecedeyiz. Dindarların iyi olduğunu düşünüyorsan çok yanılıyorsun(ispatlandı bu forumda, günlük olaylarda bile ispatını görüyoruz). Kim tek hayatını riske atmak ister ki? Sadece savunmak için atabilir günümüzde. Ama saldırıcak adam da tek ayatını riske atıcak mıdır? Şurası kesin ki devletler arası savaş yaşanmazdı.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar kendilerini savunmak dışında da saldırmışlardır. Bildiğin islamiyeti yaymak için savaşmışlardır. Ben sana hakaret ettim çünkü hakediyorsun. Hitler'in ve Mussoli'nin ateist olduğunu söyleyecek kadar cahilsin ve hala direniyorsun. Senden daha yaratılışçı ve kesinlikle senden daha zeki(az) olan yaratılışçı bile ki ateistlere bayağı saydırmıştır bunu kabul ediyor. Bu kanıtlanmış bir şey. 1000 yıl öncesindede diğer dünya inancı vardı. Mayalar kendilerini savunmak için savaşmışlardır sadece. Tarihi senden iyi biliyorum merak etme. Diğer dünya inancından önce de (ki hala olan) reankarnasyon ve başka safsatalar vardı. Modern zamandayız artık insan öldürmenin sonuçlarını daha iyi anlayabilecek derecedeyiz. Dindarların iyi olduğunu düşünüyorsan çok yanılıyorsun(ispatlandı bu forumda, günlük olaylarda bile ispatını görüyoruz). Kim tek hayatını riske atmak ister ki? Sadece savunmak için atabilir günümüzde. Ama saldırıcak adam da tek ayatını riske atıcak mıdır? Şurası kesin ki devletler arası savaş yaşanmazdı.

Bak çoçuk odanın oenceresi varsa açta bir nefes çek. Beynine kan gitsin.

Biraz öncede belirttim ama algılamanda sorun var sanırım bir daha söyleyeyim. Yazı alıntı yaptım yani yazıdaki hitler ve musolininin ateist olduklarını ben söylemidim.Benim için ister ateist olsunlar ister hindu ister budist önemli değil.Benim dindar olmadıkları önemli.Söylemediğim bir şeyden hala bana saldırman üstelik daha önce belirtmeme rağmen nekadar şuursuz olduğunu gösteriyor.

Ben insanlık tarihinden bahseiyorum sen bana mayalardan bahsediyorsun herhalde insanlık tarihi bir tek mayalardan oluştuğunu sanıyorsun :)

tarih şunu göstermiştirki sen saldırmazsan sana saldırılması kaçınılmazdır. yani bu durumda da savaş kaçınılmaz oluyor. Tercih beklicekmisin yoksa önce senmi saldıracaksın.

hala neyin davasını görüyorsun müslümanları karalamaya çalışıyorsun.Senin çapın yetmez

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...