Jump to content

Ateistlerin Ahlaki kurallari nelerdir

Recommended Posts

zaten ateistler eskiden müslüman oldukları için islamdan benimsedikleri kuralları devam ettirmektedirler ;)

Müslümanlar da islam öncesi dönemde ne buldularsa hemen hemen onu devam ettiriyor... İslamın yeni getirdiği ne var? Putperestlerden kalan haram aylar, tavaf olayı bile devam eder Kur'an'da... Evlatlıkların karısı ile evlenme ile ilgili kuralları değiştirmiş ama... Hatta cahiliyye döneminde inanılmaz hayırsever insanlar varmış, bir davette fukara için 100 deve keserlermiş diye rivayetler vardır...On emir olayı bile Sümerlerin imparator kanunlarından Yahudiliğe ve oradan modifiye bir halde islamiyete geçmiştir..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslümanlar da islam öncesi dönemde ne buldularsa hemen hemen onu devam ettiriyor... İslamın yeni getirdiği ne var? Putperestlerden kalan haram aylar, tavaf olayı bile devam eder Kur'an'da... Evlatlıkların karısı ile evlenme ile ilgili kuralları değiştirmiş ama... Hatta cahiliyye döneminde inanılmaz hayırsever insanlar varmış, bir davette fukara için 100 deve keserlermiş diye rivayetler vardır...On emir olayı bile Sümerlerin imparator kanunlarından Yahudiliğe ve oradan modifiye bir halde islamiyete geçmiştir..

merak ettiğim bi konu var.sen kurban kesermisin.yada kurban kesen ateist hiç gördünmü?

Sitelerde Paylaş
kusura bakma sinirleniyorum işte bu konuda çok üzerime geldikleri için.

sakin ol naz.relax. ;) sanırım sen beni yanlış anladın.ama sana şunu söyliyim bu forumdaki ateistlerin yüzde 50 sinde küfür ve hakaret olayı var ama dışarıyı bilemem yani. ;) ah ah seni gördüm sevdiğim kız aklıma geldi.evşenmeyi düşünüyorduk inançlarımız uyuşmadığı için ayrıldık çünkü ateistti kendisi. :blink::unsure:

Sitelerde Paylaş
ama bu çok saçma herkes kendi inancına göre davranır kimse kimseye karışmak zorunda değil benim annem namaz kılar ama babam ateist 22 yıllıkta evliler.

öylede biraz prensip meselesi ;) . ama büyük konuşmiyim genede.kaderde varsa evleniriz yapacak birşey yok.

Sitelerde Paylaş
Terliksi ayak yapma guzel kardesim

ateizmi secmis insanlarin hayatlarinda ne gibi bir degisiklikler oldugunu ,önem verdikleri degerleri biraktiktan sonra duzenli bir hayata devam edebilmek icin kendilerine ne kurallarini koyduklarini bilmek istiyorum,

sende bunu bal gibi anladin.

belki onu kanitlayamam ama din dedigin seylerin ugramadigi yerlerde bile kurallar oldugunu kanitliyabilirim..

ayak yok serabis.

bunun olması için ateizmin daha çok çıkış noktası olmalı.

daha çok iddaası olmalı.ve buyrukları olmalı.

sizin tek bir ortak noktanız var.oda Tanrının olmadığı

tek çatınız bu.bu eksen etrafında yalnız bu sloganı paylaşanları bulabilirsin.

çünkü tek söylev budur.bundan sonrası kişiseldir.

ateist düşüncede olan bir başka şahısla seni tek ortak kılan budur.

kalanı kişisel ahlak tortularıdır.birinde başka birinde başka olabilir.

senin bunları eşitleyecek bir sloganın yok.

bir başka ateistle tek ortak bağın ikinizinde Tanrı yok demesi.

bu bukadar basit.

Sitelerde Paylaş
ayak yok serabis.

bunun olması için ateizmin daha çok çıkış noktası olmalı.

daha çok iddaası olmalı.ve buyrukları olmalı.

sizin tek bir ortak noktanız var.oda Tanrının olmadığı

tek çatınız bu.bu eksen etrafında yalnız bu sloganı paylaşanları bulabilirsin.

çünkü tek söylev budur.bundan sonrası kişiseldir.

ateist düşüncede olan bir başka şahısla seni tek ortak kılan budur.

kalanı kişisel ahlak tortularıdır.birinde başka birinde başka olabilir.

senin bunları eşitleyecek bir sloganın yok.

bir başka ateistle tek ortak bağın ikinizinde Tanrı yok demesi.

bu bukadar basit.

Zaten doğrusu da budur.. ateizmin ortak noktası tanrı kabulunun reddidir, bu aşamadan sonra özgür düşünce başlar .. artık yeni değerler yaratma zamanıdır, sürünün parçası olmama zamanıdır, her birey yaptıklarından ve yapacaklarından sorumludur.. sizin sürüde herkes aynı şeyi gördüğü ve herkes aynı şeyi duyduğu için, max. birey min. toplum anlayışını algıyamıyosun yada yanlış taraflara çekiyosun.. insanlar dogmalardan kurtulup özgürce düşündüğü zaman gerçek huzur sağlanmış olucaktır .. .. .. .. size rağmen(!)

Sitelerde Paylaş

güzel cevap

peki huzur nasıl sağlanır bana anlatabilirmisin ?

ben şimdi özgür düşüneceğim

sende özgür düşüneceksin.

bir başkasıda özgür düşünecek

herkez özgür düşünecek !

eee huzur için özgür düşünmek yeterlimidir.

biz ortak bir mekanada ortak bir zaman diliminde yaşıyoruz.

huzur için özgür düşünmek yetmez.

bana özgür düşünerek huzur nasıl olur lütfen izah edermisin.

Sitelerde Paylaş

/Düşünce özgürlüğü_ .. böyle bi durum için insanları öncelikle belli bir olgunluk seviyesine gelmesi gerekir .. her türlü ''uyuşturucuyu'' bünyemizden attığımız vakit(!) .. ben size burda el kol haraketleriyle gösteremem böyle bi huzurun nasıl sağlanacağını .. fakat(!) size kuralları olmayan ve moderatörlerinin ''yönetilmeye ihtiyacı olan toplumların yöneticiye ihtiyacı vardır'' anlayışıyla sadece üyeliği tercih ettiği ve şu anda sitede bulunan herkesin sadece üye olduğu .. http://www.anarsist.org/ .. sitesini önerebilirim .. net ortamında en huzurlu ortamdır bana göre .. tartışmalar küfürleşmeye dönüşmez vs vs .. ama reelden örnek ver dersen hayali olarak kurduğumuz bi topluma ait sürüyle sorun oluştururuz .. tıpkı tcbh077 adlı üyenin ateistlerin kurduğu bi devletteki sorunlarını işlediği başlıkta ki gibi .. ama her nedense ona norveç örneğini verdiğimde bunu geçerli saymadı ve kendi hayali ateist devletine yeni sorunlar eklemeye devam etti .. bunu en iyi yaşayıp görebiliriz.

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben net ortamını sormuyorum.

herhangibi bir ülke ve toplum düşünelim.

özgür düşünelim ve huzur olsun ama nasıl olacak ?

sadece özgür özgür düşünmekle huzur oluyorsa.

ben senin biriktirdiğin parayı çalayım.

ve diyeyim ki ben özgür düşünüyorum.

ne lazım şimdi ?

Sitelerde Paylaş

Peki bende şunu sorarım sana, benim paramı neden çalıyosun? .. yani insanların bi takım niteliklerinin olduğu bi toplumda, en önemliside artık kendi kendini layığıyla yönetebildiği, kendi otokontrolünü sağlayabildiği bi toplumda, insan neden diğerinin parasını çalar... insanlar zevkten para çalmazlar, ancak şu yönden zevk alabilirler; para çalmak itibar sağlar, ve bi grup insanın ilgisi sana odaklanır, buda büyük haz verir insana_ .. peki biz neden böyle bi itibar için para çalmayız? .. çünkü biz(biz derken belli bi eğitim seviyesi almış, insan gibi insandan bahsediyorum) bu durumu çoktan aşmışızdır ancak bir hırsız bu konuda bizim gibi değildir .. doğada bizzat hırsızlık ve öldürmek vardır .. bunlar hayvansal içgüdülerdir, ama biz insan olarak bunu aştık, ve insan olduk .. ben diyorum ki insanıda aşabiliriz.. yoksa__? ... .. İnsanın yoksulluktan para çalma mevzusuna girmiyorum çünkü otoritenin olmadığı bi düzende yoksulluktan söz edilemez.

Sitelerde Paylaş

canım kardeşim.sabırla cevap veriyorsun ama malesef frekanslarımızı tututamadık.

sen bişeyleri çok çabuk geçiyorsun.işin olması gereken yerlerini bir çırpıda geçip izahını yapmadan kafanda neticeye geçiyorsun.

neden çalıyorsun diyorsun.

bende bunu diyorum.

neden çalıyor insan !

ama sen diyorsun ki biz aştık.hayır sen aşmadın.üstünden geçtin.

bunu aşmak için hırsızlık insana yakışmaz.aynı zamanda hırsızlık bir kusurdur.bir suçtur.

ellerini kollarını sallaya sallaya gezen hırsızlar toplumda varsa.sen özgür değilsindir ve hiçbirşeyi aşamazsın.

al işte sana somut bir örnek !

Türkiye !

hortumcudan.dolandırıcıdan.sahtekardan çok nevar.

üstelik bu adamların çoğu devletin başında yada köşe başlarında.

onlar oradayken sen nasıl aşacaksın

bunu nasıl aştın anlatabilirmisin ?

zira ! Türkiye bunu aşamadı !

aşmanın yolu nedir ?

Sitelerde Paylaş
kimse bir cevap vermeyecek mi ?

birileri ateistlerin ahlak kurallarını yazsın lütfen

neymiş bu ahlak kuralları merak ediyorum.

çünkü üzerine çok sorum olacak !

ALLAHA PEYGAMBERİNE KİTABINA SÜREKLİ SÖVÜYORLAR.BURDA OLAN BU ! KENDİLERİNİ TEMSİL ETTİKLERİ YER EĞER BURASIYSA BURDAN ÇIKAN TEMEL SONUÇTA BUDUR.

Sitelerde Paylaş

terliksi@

Bencede frekanslarımız tutmadı çünkü sen hala tüm insanların huzuru için bi kurallar yumağı olması gerektiğini savunuyosun.. ben ise bunun, insanın belli bi seviyede olduğu zaman mümkün olmayacağını.. yani insanın artık kurallar olmaksızın kendini yönetebileceğini söylüyorum.. bakın örnek veriyorum; ben şu ana kadar hiç adam öldürmedim .. neden öldürmedim?.. sence anayasada bunun suç olmasından dolayı mı? .. hapisanede geçirceğim günleri düşünerek mi öldürmedim hiç kimseyi?.. tabii ki hayır .. ben insan olmanın gereğinden öldürmedim .. yani kural olmaksızın ben bi davranış sergiledim, işte burda insanın özgürlüğü kendini gösterir .. ama müslümanlar için bu durum böyle değildir .. müslümanlar kuranda yazan hükümleri sergilerler .. yazmayanları ise yapmaktan kaçınırlar .. bu şuna benziyo; bi insan anayasaya bakar, adam öldürmek suç mu?.. hayır bunu yapmaz .. bi başka davranışa bakar; bunun cezası yok, o halde yapabilir .. İşte bu durum, insanı insan olmaktan çıkarır .. bu iç güdüleri saptıran bi olgudur.. Yasaklar insanın gerçek doğasını BOZAR.. örneğin kadınların kapanması; bu durum şu ana kadar gelmiş geçmiş en büyük iç güdü saptırıcı kavramdır .. hem kadının hemde erkeğin kimyası bozulmuştur .. müslüman ülkede ki erkeklerin kadınlarla olan ilişkileri zayıf olduğu için, erkekler hayvanlaşmaya başlamıştır, tecavüzler artmıştır.. saklı olan şey merak uyandırır(!) .. yabancı ülkelerde durum böyle değil, hepimiz biliyoruz.. çünkü erkeğin kadınla olan ilişkisi(sosyal anlamda) müslüman olan ülkelere göre çok fazladır ..

Ben sadece tanrıdan gelen kurallara karşı değilim, her anlamda bütük ahlak kurallarına karşıyım .. demişsin ki; sokakta ki insan öldürüyor, ne yapmalıyız! .. benim nasıl bir eğitim seviyem varsa, yada senin .. işte ilk önce toplumun eğitilmesi gerekiyor .. ben zaten demiyorum ki tanrı kavramını şu anda birden ortadan kaldıralım, böyle bişey yaparsak topluma en büyük zararı veririz .. ilk önce toplum belli konularda bilinçlendirilmeli eğitilmeli, ondan sonra bu yapılmalı .. benim için anayasa hükümleriyle, kuran hükümleri arasında ki tek fark anayasanın daha çağdaş olmasıdır yoksa ikisi arasında hiç bi fark yok .. aslında devlette tanrı görevi görüyor toplumda ..

Önce eğitim ve öğretim, daha sonra tüm yanılgıların toptan kaldırılması ..insanın kendi potansiyelini keşfiyle gerçek otoritenin birey ilan edilmesi ..

''Sadece yönetilmeye ihtiyacı olan toplumlar yönetilirler''

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...