Jump to content

Türkan SAYLAN

Recommended Posts

• İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mechule gibi düşünmediğimi hatta herhangi bir benzerlikte kendimden utanacağımı açıkca söylüyorum.

Ama çağdaş yaşamı destekleme derneği ve benzeri kuruluşların burs verirken insanları birebir aşaladıklarını, hakaret ettiklerini gördüm. Türkan Saylan'ı görmedim elbette ama calıstığı bir takım kuruluşlarda buna benzer şeyler yaptıklarına şahit oldum.

Bir diyalogu isterseniz yazayım..

- Atatürkçü müsün?

- Hayır değilim ( 2 saat süren konuşmanın ardından sinirli bir ifadeyle)

- Hım gerizekalısın yani..

ÇYD'yi veya Türkan Saylan'ı yakından bilmiyorum ama müslümanların işlerine gelmeyen durumlarda nasıl düşündüklerini biliyorum. Misyonerlerden nasıl nefret ettiklerini ama aynen kendileri müslümanlığı yaymaya çalıştıklarında önlerine bir engel çıktığında bize zulüm yapıyorlar, nerden insan hakları falan diye nasıl velvele yaptıklarını biliyoruz. Ha misyonerlik ha cihad ikisi de aynı halt değil mi ?

Ateist olduğumuzu söylediğimizde "sana acıyorum, ben cennette keyif çatarken sen cehennemde cayır cayır yanacaksın ama inşallah allah seni de hidayete erdirir" dediklerini de biliyoruz. Bu nasıl bir büyüklenmedir ?

Dediğim gibi yakından bilmiyorum ama 2 saat dil döktükten sonra sinirlerine hakim olamayıp gerizekalı diyen birisinde anlaşılmayacak bir durum yok bence.

Sitelerde Paylaş

Lepra Hastanesi doktorsuz bırakıldı

Türkan Saylan'ın ikinci ölüm yıldönümünde 30 yıl önce kurduğu Dünya Sağlık Teşkilatı'nın örnek gösterdiği Lepra Hastanesi'nin işlevsizleştirilmesine karşı direnen sağlık personeli ve hastalarla dayanışma içinde olan SES, Tabip Odası, Cüzzamla Savaş Derneği bir bildiriyle sağlığın kâr-zarar hesabıyla yönetilmesine izin vermeyeceklerini açıkladı.

Lepra Hastanesi önünde toplanan sağlık personeli ve Lepralılar Türkan Saylan'a yazdıkları mektubu okudular.

“Sevgili Türkan Hocam,

Siz bizi bırakıp gideli iki yıl oldu ancak çok şey değişmedi aslında. Haberiniz olmasını isteyeceğiniz bir konuda size yazmak istedik.

Kurmuş olduğunuz hastane için yıllar önce yazılmış bir senaryonun üçüncü perdesi oynanmakta: Bundan üç yıl önce bu Bahçecinin içine başka bir hastaneyi taşıyarak bizi 3 binaya sıkıştırıldılar, sonra üvey evlat tavrıyla karşılaştık, bu da yetmedi.

Lepra Hastanesinde yapılan işi rakamlara döktüler çarptılar çıkardılar ve sonuçta “Kâr etmiyor bu işletme” paran kadar sağlık sistemi içerisinde cüzzamlıya yer yok denilerek hastaneyi kapatma emrini verdiler. Biz itiraz ettik burası hastane, ticarethane değil diye hukuk mücadelesini kazandık… ama yetmedi.

Devamı:

http://www.cumhuriye...b%FDrak%FDld%FD

Sitelerde Paylaş

bakın kimseye hakaret,kötü söz söylemek istemiyorum,beni dürtmeyin !

size göre masum olabilir,ritüelleri size uygundur,genişliğide keza öyle,ben müslümanım bunu ayırt edin! kaç tane mağdur insanı var,baskıcı,zorbacı davaları var .

söv abilerine ablalarına çocuğum.

Sitelerde Paylaş

iftira atıyorsun diyorsunuz,kadın dinsiz türbana karşı çıkıyor aklınca bunu yapmasıda doğal,doğal olmayan sizin buna tepki göstermeniz.

Dinsiz olmayıp başörtüsü yoktur diyen bir sürü müslüman var artık.

Kıçık kırık bir paçavrayla kıllarınızı örtünce cennete gideceğinizi sanan ahmak sınız.

Kuran bilmez ezberci taklitçi sürülersiniz.

tarihinde Galileo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iftira atıyorsun diyorsunuz,kadın dinsiz türbana karşı çıkıyor aklınca bunu yapmasıda doğal,doğal olmayan sizin buna tepki göstermeniz.

Biz zaten dinlerin yok olmasını ve bağnaz olmayan bir hayat yaşanmasını istiyoruz, özellikle şu 3 büyük din var ya.

Bunlar daima yaşam tarihi boyunca kan dökülmesine neden olmuştur, sana karışan eden yok tabii ki ama başına

gelirse, bir iranlı ya da herhangi şeriat bulunan bir ülkede yaşarsan acaba tepkin ne olurdu ?

Senin kafada olan şeriatçı humeynicileri savunan ama çağdaş ve ölüp de arkasından konuştuğun bir bayanı daima

kötüleyenler daima olmuştur bu ülkede ki insanlık adına yapıyor herşeyi.

Keşke daha fazlasını yapsaydı.

Sitelerde Paylaş

bakın kimseye hakaret,kötü söz söylemek istemiyorum,beni dürtmeyin !

size göre masum olabilir,ritüelleri size uygundur,genişliğide keza öyle,ben müslümanım bunu ayırt edin! kaç tane mağdur insanı var,baskıcı,zorbacı davaları var .

Ritüel ne demek bilmiyorsun ya cümle içinde kullanma yada öğren yerine göre kullan.

Oruç tutmayan, namaz kılmayan hatta içki içen birisi herhangi bir şekilde herhangi bir cemaat evine yada yada yurduna ayağını basabilirmi??? Basamaz.Herhangi bir kadın öğrenci üniversite de hem ablalarda kalıp hem basını örtmeme lüksüne sahipmidir? sözde evet ama bu da vicdanı olan her insanın "hayır sahip değildir" demesi gereken bir soruydu.

Dini, dili, ırkı kim olursa olsun Çağdaş yaşamı destekleme vakfından parasal yardım alabilir.Sizin yaptığınızı yapsalardı; Su adamlar vakfın ilgi alanındadır bunlar değildir deseydi ozaman sen de kalkıp burda boş boş konuşamayacaktın.

İnsanın tepesi atıyor! Atmaması lazım ama atıyor işte..

Sözüm ona duyarlı sözüm ona Türkan Saylanı tanıyor..

Hergün elinde çekirdek televizyonda öldürülen kadınları görüyor ve hala anlamıyorsun

Sen de her erkek gibi istediğin saatte dışarı çıkabilirdin.

Hakkın olan parayı kazanıp istediğin şekilde harcayabilirdin.

İstediğin bir erkekele evlenebilir istediğin yere tatile gidebilir tek başına da dolaşabilr dilediğini dilediğin zaman ayıplanma kaygısı olmadan yapabilirdin.

Patronunun tacizinden, trafikte tacizden, yolda yürürken tacizden kurtulabileceğin ve bu kurtuluşu

paketlenmeden yapabileceğin bir dünya var.

Ama sen o dünyayı hakedecek zerre kadar insan değilsin mechule.

Sen mechule Sen;

Araba sürmeyi, doktora gitmeyi, markette gezmeyi, çekirdek çitlemeyi ve çamaşır makinası kullanmayı öğrenmiş bir goril olabilirsin ancak.Fikir dediğin şey senin sahip olduğunu sandığın şey değil.

Sitelerde Paylaş

ÇYD'yi veya Türkan Saylan'ı yakından bilmiyorum ama müslümanların işlerine gelmeyen durumlarda nasıl düşündüklerini biliyorum. Misyonerlerden nasıl nefret ettiklerini ama aynen kendileri müslümanlığı yaymaya çalıştıklarında önlerine bir engel çıktığında bize zulüm yapıyorlar, nerden insan hakları falan diye nasıl velvele yaptıklarını biliyoruz. Ha misyonerlik ha cihad ikisi de aynı halt değil mi ?

Ateist olduğumuzu söylediğimizde "sana acıyorum, ben cennette keyif çatarken sen cehennemde cayır cayır yanacaksın ama inşallah allah seni de hidayete erdirir" dediklerini de biliyoruz. Bu nasıl bir büyüklenmedir ?

Dediğim gibi yakından bilmiyorum ama 2 saat dil döktükten sonra sinirlerine hakim olamayıp gerizekalı diyen birisinde anlaşılmayacak bir durum yok bence.

Öncelikle müslüman değilim Ateistim...

Beni yanlış anladın sanırım..

2 saat boyunca tonlarca soru sorulan kişi '' Artık yeter, burs vermiyoruz deyinde gideyim '' edasında Hayır, Atatürkçü değilim dedi..

Yani o kişi belkide Atatürkçü bilemeyiz ama o sözün sonunda mülakat sorumlusunun gerizekalısın sözü tuz biber oldu..

2 saat boyunca garip garip sorulara maruz kalan kişi mağdur burda..

Neyse zaten başka bir mevzu tartışılıyor..

Ama bu tür kurumların pek iç açıcı yerler olduklarını söyleyemeyeceğim.

Sitelerde Paylaş

Ben böyle türbanlı din satan hatunlardan daha genişini görmedim. Onlar bilhassa penis ebatları konusunda oldukça bilgi sahibidir, tecrübeleri dikkatlerden kaçmayacak kadar derindir.

Genişlikleri de oradan geliyor belli.

Mesela evli barklı adamlarla takılanları, takılmak için bin takla atanları da hayli çoktur.

Bir kısmı da şeylerin şıhların penisleriyle yakından tanışıktır.

Son senelerde bu internet mereti çıkalı sanal evlilikler, sanal seksler falan da yaparlar, Allah muhafaza nikah olmazsa günaha girerler çünkü.

Devam edeyim mi Mechule?

İyi bilirim ben sizin dilinizi...

İyi de tanırım. Kadınım ben de, onu da bi hatırla istersen.

İki başlıkta da aşağılık bir biçimde Türkan Hoca'nın namusuna, kızları resmen bilmem ne yaptırdığına değinmişsin.

Sen ve senin gibi dindarlar, hayat boyu birilerinin penisine hizmetkarlık etmeye mahkumsunuz.

Türkan Saylan ve onun gibi kadınlar akla, bilime, insan onuru ve gururuna hizmet eden, yaşamlarını adayan, senin gibi üç kuruşluk "geniş"ler adına utanmak zorunda kalan insanlar olmuşlardır.

Sen birileri adına utanmak ne demek, bilir misin?

Ne acı, ne büyük bir çaresizliktir bu..

Allah belanızı versin Mechule.

Vermiş de.

Devam edersen daha acımasız, daha ciddi devam edeceğim.

Senin anlayacağın dilden hem de.

Sitelerde Paylaş

Bunlar böyleler sevgili IFellGod, nerede aklın ve bilimin savunucusu, cehaletin, karanlığın düşmanı, binlerce yıllık masalların MASAL olduğunu haykıranlara iftira atmaya, hatta öldürmeye bayılırlar.

Türkiye'deki kadınların haklarını savunan, onları mal mertebesinden insan mertebesine çıkarmaya çalışan kişilere karşı saldıranlar bir de kadın olunca bunlara anladıkları dilden konuşmak farz oluyor.

Bu mahlukatlar bu gibi mertebelere çıkmaya layık olmadıklarını Taliban Afganistanı'na layık olduklarını ispat ediyorlar. Kafalarına geçirdikleri ucubeyle namus timsali olduklarını zannediyorlar. Oysa hakikatin böyle olmadığını yine kendileri gözümüze soka soka gösteriyorlar. Bak bugün hava güzel dışarı çıkıp şöyle bir etrafa bakmak kafi. Bu sıkmabaşların hangi tenhalarda (aslında tenha da değil ya) ne yaptıkları belli.

Meçhule, sana Medeni Kanun'unun uygulanması zoruna gidiyorsa git bir notere evlendiğin adama kendi haklarından feragat ettiğini belirten bir evrak al. Hatta sakın resmi nikah kıyma.

Sitelerde Paylaş

Mechule'den ne istiyorsunuz bilmiyorum.

En azından onun bazı düşünce ve inançlarını paylaşan ateistlerin olduğu bir ülkede yaşamıyor musunuz?

Ateist liboşların Atatürk hakkında yazdıklarına bir göz atın..

Ne demek istediğimi anlarsınız.

Sitelerde Paylaş

Mechule'den ne istiyorsunuz bilmiyorum.

En azından onun bazı düşünce ve inançlarını paylaşan ateistlerin olduğu bir ülkede yaşamıyor musunuz?

Ateist liboşların Atatürk hakkında yazdıklarına bir göz atın..

Ne demek istediğimi anlarsınız.

Konu Atatürk mü Hacı?

Kadın üç kuruşluk diniyle geçmiş karşımıza şakırdıyor. Türkan Saylan hakkında düşünmek kim, bunlar kim?

Üstelik vurduğu yere bakın bir.. Namus, bekaret, türban, din... "Türkan Saylan kızları yoldan çıkarıp satıyor, onlar için tuttuğu evlerde fuhuş yaptırıyor" diyor bu ahlaksız din satıcıları. Türbanlı din satıcısı hatunları tanımıyor, bilmiyormuşuz gibi... Türbansız din satıcıları da aynıdır. Siz bir de bunları MSN mi nedir, oralarda görün.

Ben de ona gerçeği gösterdim, ucundan kıyısından.

Kendi gerçeklerini, iki yüzlü, bacak arası namus anlayışlarını.

Hiç tahammül edemiyorum bu ahlaksızlara. Türkan Saylan sözkonusu oldu mu öfkeleniyorum.

Üstelik düşmanları bir de kadınsa, daha da fazla kızıyor ve üzülüyorum.

Hayatta susmam. Herkes yerini bilecek.

Sitelerde Paylaş

Bence konu Atatürk....

Yalnız Atatürk...

Ben başka sorun göremiyorum karşımda.

Atatürk devrimlerini içine sindiremeyen, onları içine sindirenlere saldırıyor.

Atatürk devrimlerine saldırının en ucuzu, en kolayı ve en adisi budur.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ü konuşmak saçmalık. Aptallık. Böyle insanlarla konuşulacak en son şey bile değil Atatürk.

Bu bir tuzak. Sonu olmayan, anlamsız bir konu.

Tabii meseleleri Atatürk ve devrimleri ile. Sadece Türkan Saylan değil, diğer tüm saldırılarının nedenleri bu. Şeriatçı zaten bunlar. Atatürk nefretlerini de gizlemiyorlar. Bu yeni bir şey değil.

O yüzden onları kendi pis gerçekleriyle, tam olarak onların diliyle yüzleştirmek de benim boynumun borcu.

Namus, bekaret, türban, din... diyor ve bizi "geniş" buluyorlar madem, biz de gösterelim kendi anlayışlarını..

Salağız biz. Valla..

Bunları normal insan yerine koyup da kendi dilimizce anlatmaya çalıştığımız için salağız.

Sitelerde Paylaş

İyi de sorun Mechule ve onun gibiler değil.

En azından ben sorunu onlarda aramıyorum.

Sorunun onlarda olduğunu biliyorum. Biliyoruz.

Mechule gibiler bize hiç yabancı değil.

Ve onlar aslında bu konuda hislerini, düşünce ve inançlarını belirtecek kadar cesur insanlar..

Onlar dava adamı olanlar. Davalarını bilen, onları savunan ve onlardan fedakarlık yapmayanlar..

İnanç ve düşünceleri sapık olabilir. Bize göre yanlış olabilir..

Ama onlar bizi şaşırtmıyor.

Asıl sorun onların bu inançlarına benzer inançlara sahip ateistlerin aramızda var olması..

Ben bunu hazmedemiyorum.

Mechule gibi olanların her iddiasının altında, direkt veya indirekt, Atatürk düşmanlığı var.

Çünkü Atatürk onların yaşamını bir anda değiştirebilmiş.

Bir anda onlar orta çağın karanlığından yirminci yüzyılın aydınlığına çıkarılmış meczuplar.

Çıkarıldıkları aydınlık karşısında gözleri kamaşan, hatta ışıktan kör olan meczuplar onlar.

Ben onları anlamakta hiç zorulu çekmiyorum.

Benim anlamakta zorlandığım onlara bu hakkı tanıyanların, onların karanlığa gömülme arzularını insan haklarından biri olarak kabul eden, Atatürk düşmanı Türk Müslüman ateist liboşların varlığı..

Orta çağın karanlığına gömülmeyi demorasi oyununun bir senaryosu, insan haklarının bir ögesi olarak düşünenlerin varlığı...

Mechule ve benzerleri değil bizim sorunumuz...

İçimizdeki hainler, gafiller, pislikler bizim sorunumuz...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...