Jump to content

Türkan SAYLAN

Recommended Posts

Hepimiz düşüncelerimizden,inançlarımızdan yana tarafız

sagcıyız ,solcuyuz,dinli,dinsiziz...

Bunlarla beraber de vicdanımızın sesini dinlemezsek

yıllar sonra düşüncelerimiz,inançlarımız degiştiginde geriye kalan

hatırladıgımız vicdansızlıklarımız olur.

Türkan Saylana da yapılan bu VİCDANSIZLIK

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

insanlara istemediği birşeyi para karşılığında yaptırmak atanın hiç bi ilkelerinde yok,psikolojik baskı uygulanıyor düpedüz,savunduğunuz şeyi bilin,türban ve bekareti yok ettikten sonra burs vereceğini söyleyen bi kurumu kurucusunu nasıl olurda savunursunuz,kanım donuyor ..

Sitelerde Paylaş

insanlara istemediği birşeyi para karşılığında yaptırmak atanın hiç bi ilkelerinde yok,psikolojik baskı uygulanıyor düpedüz,savunduğunuz şeyi bilin,türban ve bekareti yok ettikten sonra burs vereceğini söyleyen bi kurumu kurucusunu nasıl olurda savunursunuz,kanım donuyor ..

ÇYD'yi bilmiyorum ama sadece sonuçlar üzerinden değerlendirdiğimde haklı olduğun bir taraf var. Sizinkilerin (dincilerin) gizli tertipçileri bu işlerde çok daha başarılı, niyetlerini açık etmeden çok sabırlı şekilde yıllarca sürecek tuzakları gerçekleştirebiliyorlar. ÇYD ve bu tür başka organizasyonlar falan açıkça dürüstçe islamdan kurtulmak istiyorsan burs veririz yoksa burs murs yok dediği zaman baştan tepki doğuyor ve başarısız oluyorlar. Dürüstlük başa bela.

Sitelerde Paylaş

İyi de sorun Mechule ve onun gibiler değil.

En azından ben sorunu onlarda aramıyorum.

Sorunun onlarda olduğunu biliyorum. Biliyoruz.

Mechule gibiler bize hiç yabancı değil.

Ve onlar aslında bu konuda hislerini, düşünce ve inançlarını belirtecek kadar cesur insanlar..

Onlar dava adamı olanlar. Davalarını bilen, onları savunan ve onlardan fedakarlık yapmayanlar..

İnanç ve düşünceleri sapık olabilir. Bize göre yanlış olabilir..

Ama onlar bizi şaşırtmıyor.

Asıl sorun onların bu inançlarına benzer inançlara sahip ateistlerin aramızda var olması..

Ben bunu hazmedemiyorum.

Mechule gibi olanların her iddiasının altında, direkt veya indirekt, Atatürk düşmanlığı var.

Çünkü Atatürk onların yaşamını bir anda değiştirebilmiş.

Bir anda onlar orta çağın karanlığından yirminci yüzyılın aydınlığına çıkarılmış meczuplar.

Çıkarıldıkları aydınlık karşısında gözleri kamaşan, hatta ışıktan kör olan meczuplar onlar.

Ben onları anlamakta hiç zorulu çekmiyorum.

Benim anlamakta zorlandığım onlara bu hakkı tanıyanların, onların karanlığa gömülme arzularını insan haklarından biri olarak kabul eden, Atatürk düşmanı Türk Müslüman ateist liboşların varlığı..

Orta çağın karanlığına gömülmeyi demorasi oyununun bir senaryosu, insan haklarının bir ögesi olarak düşünenlerin varlığı...

Mechule ve benzerleri değil bizim sorunumuz...

İçimizdeki hainler, gafiller, pislikler bizim sorunumuz...

Hacı abi esas sorunun tehlikenin bunlar değilde daha çok hainlerden liboşlar satılmışlar olması fikrine katılmakla birlikte.

Meçhule gibiler öyle cesur dava adına savunan insanlar olduğuna inanmıyorum bunlar bir tanrı olduğuna onlara sonsuz mutluluğu zevki vereceklerine inandıkları için kendi çıkarları doğrultusunda böyle hareket ediyorlar yoksa onlar kendileri itibari ile fedakar değiller menfaatçiler, ölümden sonra bir şekilde bunun faydasını göreceklerini inanırlar böyle söylemeseler de bu bilinçaltlarına kazınmıştır.

He eğer kurban dersen bunlar birer kurbandır bu doğru; bir yalanın peşinde hayatları hiç yaşamayıp gideceklerdir buda doğru öldüklerinde bilinçleri olmayacağı için belki uyuşturulmuş bir şekilde daha mutlu olacaklardır. Ama ne varki mechule gibilerin fazlalığı diğer hain liboşların palazlanmasına yol açmaktadır.

Bu mücadelede en büyük simge turbandır, turban her şeyin ahantarıdır çağdaşlık ile ilkellik arasında doğma ile gerçek arasında uygar toplum ile kabile toplumu arasında akıl ile sanrı arasında en büyük anahtardır. İranda Mısırda Afganistanda Cezayirde hep böyle olmuştur. Müslümanlar, liboşlar eski, solcular allahıda muahmmedi eleştirseniz kuranıda inkar etseniz bir yere kadar müsama gösterirler ama türbanı eleştirdiğinizde kaplan kesilirler.

Mechule gibileride böyledir eğer Türkan Saylan yerinde 10 kişiyi öldürmüş insnlık suçu işlemiş biri olsaydı Allah ıslah etsin der geçerdi ama gözü dünmüş bir şekilde saldırmalarının sebebi budur.

Sitelerde Paylaş
Dehşet içerisinde kusuyorum tüm tepkimi türkan gibilerine!

Yönetici arkadaşlardan talebimdir:

Bu şahsın açtığı rezil başlığa hiçbir mesaj atmadım.

Ayrı bir başlık açmayı daha doğru buldum.

Fakat görmekteyim ki kendi başlığı yetmemiş, bu başlığı da kirletmiş.

Alıntı yaptığım mesaj ve benzeri fikir içermeyen pisliklerin başlığımdan temizlenmesini istiyorum. Bu mesajım da dahil.

Sitelerde Paylaş

Yönetici arkadaşlardan talebimdir:

Bu şahsın açtığı rezil başlığa hiçbir mesaj atmadım.

Ayrı bir başlık açmayı daha doğru buldum.

Fakat görmekteyim ki kendi başlığı yetmemiş, bu başlığı da kirletmiş.

Alıntı yaptığım mesaj ve benzeri fikir içermeyen pisliklerin başlığımdan temizlenmesini istiyorum. Bu mesajım da dahil.

Sevgili pante , Bu gibi ilkel yobazların cehaletini en fazla sergileme ortamıdır böyle başlıklar . Tabi ki her şeyin bir sınırı vardır ama sence de şu yobazın ilkel ve cehalet abidesi iletilerini silmek onu mükafatlandırmak olmaz mı ?

Sitelerde Paylaş

Hacı abi esas sorunun tehlikenin bunlar değilde daha çok hainlerden liboşlar satılmışlar olması fikrine katılmakla birlikte.

Meçhule gibiler öyle cesur dava adına savunan insanlar olduğuna inanmıyorum bunlar bir tanrı olduğuna onlara sonsuz mutluluğu zevki vereceklerine inandıkları için kendi çıkarları doğrultusunda böyle hareket ediyorlar yoksa onlar kendileri itibari ile fedakar değiller menfaatçiler, ölümden sonra bir şekilde bunun faydasını göreceklerini inanırlar böyle söylemeseler de bu bilinçaltlarına kazınmıştır.

He eğer kurban dersen bunlar birer kurbandır bu doğru; bir yalanın peşinde hayatları hiç yaşamayıp gideceklerdir buda doğru öldüklerinde bilinçleri olmayacağı için belki uyuşturulmuş bir şekilde daha mutlu olacaklardır. Ama ne varki mechule gibilerin fazlalığı diğer hain liboşların palazlanmasına yol açmaktadır.

Bu mücadelede en büyük simge turbandır, turban her şeyin ahantarıdır çağdaşlık ile ilkellik arasında doğma ile gerçek arasında uygar toplum ile kabile toplumu arasında akıl ile sanrı arasında en büyük anahtardır. İranda Mısırda Afganistanda Cezayirde hep böyle olmuştur. Müslümanlar, liboşlar eski, solcular allahıda muahmmedi eleştirseniz kuranıda inkar etseniz bir yere kadar müsama gösterirler ama türbanı eleştirdiğinizde kaplan kesilirler.

Mechule gibileride böyledir eğer Türkan Saylan yerinde 10 kişiyi öldürmüş insnlık suçu işlemiş biri olsaydı Allah ıslah etsin der geçerdi ama gözü dünmüş bir şekilde saldırmalarının sebebi budur.

Gözlemlerinizde çok haklısınız. Mechule dava adamı olmayabilir. Ama bizde pratik edilen İslam'da dava adamları var.

Mechule onları izleyen birisi. Kahraman falan da olması gerekmez.

Koşullar uygun olunca kahraman olur onlar.

Türkan Saylan Mechule gibilerin yaşamına müdahale eden bir devrimci.

Herşeyi kabul edebilirler ama bunu kabul edemezler.

Eskiden onların kurban olduklarına inanırdım.

Artık bu inancımdan vazgeçtim. İslam denen ilkelliğe inanan masum olamaz. Aptal olabilir. Düşüncesiz olabilir. Herşey olabilir ama masum olamaz.

Sitelerde Paylaş

Akif ne güzel demiş; çiğnerim çiğnenirim,

sonra da hakkı kaldıramadan bööğ diye kusarım.

Dehşet içerisinde kusuyorum tüm tepkimi türkan gibilerine!

biz de decadenced olanlara tepkimizi kusuyoruz.

komiksiniz(:

bi okadarda kara cahil,saygı duyduğunuz kadını adından gayrısını bilmiyorsunuz,yazık halinize!

bence ufak çaplı araştırın sonra gelip konuşun .

bi de bu; vay halinize, yazık halinize tarzı kur'an ağzıyla konuşmaya devam edersen;

Sana karşı Zerdüşt'ün ağzıyla konuşacağım.

bezdiririm ona göre :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...