Jump to content

Ateistler Cumhuriyeti Kuruldu..

Recommended Posts

Kim kime savaş açıyor anlamadım? İranda iç savaş mı çıkıyor? Senaryonuzu doğru düzgün yazsanız hoplamadan?

Bir ülke diğerine savaş açarsa savaş açılan karşılık verir neden herşeyi din savaşına döndürüyorsunuz?

''işlerine bakarlardı'' diyen sen değil misin dostum..

ne anlıyorsun sen bu sözden..

açıkla öyleyse.. biz de anlayalım.

havada uçuşan kelimeler yazarsan havada uçuşan kelimelerle karşılık alırsın elbet..

başka ne bekliyorsun.

yazıların açık va anlaşılır olmalı..

bilmem anlatabildim mi?

saygılar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 107
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben cevapladım, sıra sizde.

Soru:

Pedofil'lere (18 yaşından küçük kızlarla ilişkiye girenlere) nasıl bir ceza önerirsiniz?

Buyrun.

.

sorun gayet hoş ve amaca uygun ;)

ancak yanıta geçmeden önce bir açıklama isteyeceğim..

her ikisi de 18 yaşından küçük kız ve erkek bir kaçamak yapıp ilişkiye girerse bir ceza verir misin?

senin sorundan önce yanıtlanması gereken kritik soru budur bence.

buyrun..

sıra sizde.. :rolleyes:

tarihinde tcbh077 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ateistlerin veya dinsizlerin kurduğu devlet istiyorsanız buyurun amerika birleşik devletleri var. Gerçi son zamanlarda hristiyanlar oralarda borusunu öttürdü fakat şimdilerde 50 milyondan fazla ateistleri var ve yönetim değiştirme dönemindeler.

Orada yobaz hristiyanlar ne yaparsa yapsınlar, ne kadar dünyanın 6000 yıl önce yaratıldığını savunurlarsa savunsunlar, ne kadar okullarda dua edilmesini, "akıllı yaradılış" denilen saçmalığı yaymaya çalışsalar da bilim ve açık fikirlilik ("kutsal" yazıtlara bağnaz kalmadan) devam ediyor, ilerliyor.

Kurulan laik devletlere bakınız, fransa din üzerine kurulmadı, topraklarında yaşadığımız türkiye din üzerine kurulmadı.

ABD ha. :lol::lol:

büyük bir gaf dostum..

Oran olarak o kadar ateist türkiyde de var.

Sitelerde Paylaş
madem ateist değilsin ne diye ateistler adına yanlış çıkarımlar yapıyorsun...

''ateistt düzeni değiştirmek için plan kurmaz'' da ne demek....sorumlu birer insan değil mi bunlar..

sorumluluktan kaçmaktır bu..

başka nedir söyle?

Hayır diyorum ki: Dindanlar sanıyorlar ki biz doğruyuz herkesi kendi doğrumuzda buluşturmalıyız. (Böyle bir idefiksleri var) Başka bir şeyin doğru olabilece ihtimalini bile düşünmezler.

Evet insanalar sorumludur önce kendilerine karşı. Bilgilerimde dahilinde konuşuyorum elbette yanlış olabilirler ben her şeyi bilemem sadee fikrimi yansıttım iseterseniz buyrun çürütün.

Diyorum ki: Sizin ateistlerinde herkesi kendileri gibi düşündürmek zorunda oldukları savınızın doğruluğuna/kesinliğine dair bir kanıtımız yok. (Ha bu demekdir hiçbir atesit diğer insanları kendisi gibi düşündürmek istemez. Sadece ateizm bunu söylemz diyorum ben) Sadece kendi düşüncelerinizden yola çıkarak yazıyorsunuz bunu.

Varsa lütfen buyrun ispatlayın, bende öğreneyim, ateizmin tüm ateistleri böyle bir şart koştuğunu ya da böyle bir sorumluk olduğunu.

Benim tek çıkış noktam bildiklerim ve dolayısıyla bilgilerimin bana işaret ettiği doğrular. Ama sizinki görüyorum ki ne yazık ki sizinki sadece kafanızda olmasını istedikleriniz.

(bu kısmı bu başlık için değil sadece)

Bir de şunu yazayım düşüncem o ki sorumluluk diye kastettiğiniz şey sizlerin inancında olan ölümden sonraki ödül veya ceza. Şöyle düşünelim ateistlerin kendilerine böyle bir sorumluluk yüklememelerin sebeplerinden biride belkide insan biyolojik olarak yok olduğunda hiçbir şey olacağını düşünmemeleridir.

Yani siz sdyorsunuz ki ben inançlıyım diğer insanları öldükten sonra acı çekmelerini engellemek benim vazifen ama karşı tarafta ateistleri böyle düşünmek, kendilerini birine/bir şeye sorumlu hissetmek durumda neden olsunlar.

Bana göre burdaki tartışmalarının çoğu temelinde zaten çürük olan tartışmalar. İnsanları rahat bırakmak benim yaklaşımıma göre daha müspet bir davranış oalcaktır.

Sitelerde Paylaş
Bu ne saçmasapan bir başlık... Varsayımlar üzerine soru üretilmiş, haydi cevap verin diyor.. Kardeşim Ateizm'in bir ideoloji, yönetim biçimi olmadığını, hiç manifesto içermediğini ne zaman anlayacaksınız? Bir ateist komünist de olabilir, ırkçı da olabilir, hümanist de, kapitalist de.. O halde farklı ideolojilere sahip bu insanların çatışmadan bir araya gelip nasıl devletleşebileceklerini de göstermelisiniz. Biz bu forumda Kürt-Türk mevzusu yüzünden birbirlerini yiyen, karşılıklı küfürleşen Ateist'ler görüyoruz. Onları bir araya getirmeye gücümüz yetmezken, siz cahil cesaretiyle Ateist devleti kuruverdiniz.. Kurmak ne kelime, sürüyle soru da üretiverdiniz..

Son söz; ütopik mevzulardan soru malzemesi üretmek saçmalıktır. Saçma sorular üretmeye çalışacağınıza, Ateizm'i ne olduğunu öğrenmeye çalışın..

yanlış..

islam dini bir yönetim biçimi mi sunar ki islam devleti var....

siz ateistler başka devletlerden bahsederken böyle diyebiliyorsunuz..

beni yanlış anlıyorsunuz

ben ATEİZM cumhuriyrti demiyorum...

ATEİSTLERİN kurduğu bir devletten bahsediyorum.

BU devleti kuran ateistler elbette ateizm kaynaklı devlet kurmayacaklar..

ancak ateizm ruhuna uygun sistemleri ve kanunları yapabilirler....

lütfen sorumluluktan kaçmayınız ateist dostlar.

bunu her zaman yapıyorsunuz..

ateist böyle yapmaz ..şöyle yapma..robot mu yahu bu ateist..

bir de dindarları tembellikle suçlarsınız..

tekrar ediyorum..

ateizm cumhuriyrti değil bahsettiğim..ateistlerin kurduğu bir cumhuriyrt...

ateizm cumhuriyeti elbet olamaz..ancak bu durum ateistlerin devlet kuramayacağı anlamına gelmez değil mi?

Sitelerde Paylaş
Bir de şunu yazayım düşüncem o ki sorumluluk diye kastettiğiniz şey sizlerin inancında olan ölümden sonraki ödül veya ceza. Şöyle düşünelim ateistlerin kendilerine böyle bir sorumluluk yüklememelerin sebeplerinden biride belkide insan biyolojik olarak yok olduğunda hiçbir şey olacağını düşünmemeleridir.

Yani siz sdyorsunuz ki ben inançlıyım diğer insanları öldükten sonra acı çekmelerini engellemek benim vazifen ama karşı tarafta ateistleri böyle düşünmek, kendilerini birine/bir şeye sorumlu hissetmek durumda neden olsunlar.

Bana göre burdaki tartışmalarının çoğu temelinde zaten çürük olan tartışmalar. İnsanları rahat bırakmak benim yaklaşımıma göre daha müspet bir davranış oalcaktır.[/i]

dostum ne yapıyorsun...

ne ölüm sonrası...

ne sevabı günahı...

kim bunu söyledi sana..

kendi kafasındaki olması gerekenleri buraya yansıtan sensin..

sorumluluk duygusuyla kastettiğim şeyin cehennem yada cennet ile alakalı olduğunu da nereden çıkarıyorsun.

cennet yada cehennem olmasa da sorumluluk olmalıdır..

sorumluluğun olması için cennet yada cehennemin olmamasının daha iyi olacağını ben de söylerim ateistler de söyler.

çünkü böyle bir sorumluluk duygusunun daha samimi olacağını savunuruz...

Sitelerde Paylaş

Peki tcbh077 arkadaşım diğer dediklerimi hesaba almayalım. Sorun bana iyi niyetli ve gerçekliği/mantığı olan bir soru gibi gelmedi. Çünkü ateist karakterli bir devlet kurulamaz kısacası ateist karakter diye bir şey var yoktur. Ateizm yalnızca, belli bir inancın yokluğu demektir. Yani ateizmin kesin çizgiler çeken bir kaynağı yoktur. Her ateistin kendi içerisinde farkı düşünceleri/hayat görüşleri/felsefeleri/siyasi görüşleri olabilir.

27. iletinde alıntı yaptığım yazım genel anlamda gördüklerim üzerine bir düşüncedire doğrudan burayla alakalı değil ;)

tarihinde Hannibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gerek fransa ve gerekse usa dinci hükümetlerle yönetiliyor.bizdede bunu istiyorlar.vatikan da papazın elini öpen bizim dincimiz fethullah gülenin sağ kolu değilmiydi.adam resmen el öptü.gidişat kötü böyle giderse kötüde öper

İki devletin de anayasası din tarafı tutmamak üzere kurulmuştur. Aynen Türkiyeninki gibi, hem bunu çok çabuk unutanlar var. Türkiyeyi Kur'an yönetmiyor. İnsanlık yönetiyor.

Fransaya gelelim, din baskısından hayatlarını kurtarmak için adamlar fransız devriminde binlerce papazın ve onların yönettiği binlerce askerin kafasını kesmiş.

Birleşik devletleri kuranlar hristiyanlığın saçmalıklarını keşfetmiş ve ülkelerini ona göre din gözetmeden kurmuştur. Hatta "in god we trust" yazısı bile son 50 yılda girdi onların parasına.

Bakın din nasıl yine sızdı onların içlerine. Bakın nasıl kök hücrelerle ilgili araştırmayı engelliyorlar, nasıl insanların kürtaj yapmasına engel olmaya çalışıyorlar. Türkiye de mi onlar gibi olsun?

Neyse dediğim gibi BM kurtuluyor bu bush denen hristiyan ailesinden ve onların kabinesinden. Adamların petrol için ırakı bombalamaktan parası kalmadı.

Sitelerde Paylaş

Soru:

Pedofil'lere (18 yaşından küçük kızlarla ilişkiye girenlere) nasıl bir ceza önerirsiniz?

sorun gayet hoş ve amaca uygun ;)

ancak yanıta geçmeden önce bir açıklama isteyeceğim..

her ikisi de 18 yaşından küçük kız ve erkek bir kaçamak yapıp ilişkiye girerse bir ceza verir misin?

senin sorundan önce yanıtlanması gereken kritik soru budur bence.

buyrun..

sıra sizde.. :rolleyes:

Cezayı gerektiren durumlarda, kişinin olayın bilincinde olup olmaması, yani niyet te önemlidir.

İki çocuk öpüştü, oynaştı diye ceza almazlar tabii.

Deliler de cezalandırılmaz.

Her şey siyah beyaz değil.

Örneğin, fakirlikten, çocuğunu beslemek için çalanla, paraları cukklayıp mekkeden devremülk alan aynı cezayı almamalı.

Ya da 40 yaşındaki bir adamın 10 yaşındaki bir kızı kandırıp yatmasıyla, 20 yaşında bir delikanlıyla 17 yaşında bir genç kızın sevişmeleri aynı şekilde görülmemeli.

Hakimler, savcılar da robot değil. Olayların iyi değerlendirilmesi gerekir.

.

Sitelerde Paylaş
Peki tcbh077 arkadaşım diğer dediklerimi hesaba almayalım. Sorun bana iyi niyetli ve gerçekliği/mantığı olan bir soru gibi gelmedi. Çünkü ateist karakterli bir devlet kurulamaz kısacası ateist karakter diye bir şey var yoktur. Ateizm yalnızca, belli bir inancın yokluğu demektir. Yani ateizmin kesin çizgiler çeken bir kaynağı yoktur. Her ateistin kendi içerisinde farkı düşünceleri/hayat görüşleri/felsefeleri/siyasi görüşleri olabilir.

peki ateistler devlet kuramaz mı yani...

bir ateist ben devlet kuracağım diyemez mi yani? :lol::lol:

dostum tekrar ediyorum:

''ateizm cumhuriyeti'' elbette olamaz..ancak bu durum ''ateistlerin'' devlet kuramayacağı anlamına gelmez?

ateist devlet kurabiir.. ve yönetim biçimini beğendikleri arasından seçer.

Sitelerde Paylaş
Soru:

Cezayı gerektiren durumlarda, kişinin olayın bilincinde olup olmaması, yani niyet te önemlidir.

İki çocuk öpüştü, oynaştı diye ceza almazlar tabii.

Deliler de cezalandırılmaz.

Her şey siyah beyaz değil.

Örneğin, fakirlikten, çocuğunu beslemek için çalanla, paraları cukklayıp mekkeden devremülk alan aynı cezayı almamalı.

Ya da 40 yaşındaki bir adamın 10 yaşındaki bir kızı kandırıp yatmasıyla, 20 yaşında bir delikanlıyla 17 yaşında bir genç kızın sevişmeleri aynı şekilde görülmemeli.

Hakimler, savcılar da robot değil. Olayların iyi değerlendirilmesi gerekir.

.

sorumun tam yanıtı değil bu?

daha açık sorayım..

her ikisi 18 yaşından küçük kız ve erkek sevişirse (hararetli bir sevişmeden söz ediyorum.. öpüşme filan değil)

böyle bir sevişme bu kişilerde olumsuz bir psikoloji yaratır mı?

bilimsel açıdan bu sevişme iyi mi olmuştur kötü mü?

bunu yanıtladıktan sonra kanun çıkarılmalı bence..

tabi ateist biri böyle yapmalı bence...

evet sorum şu:

her ikisi 18 yaşından küçük kız ve erkek sevişirse, bilimsel açıdan bu sevişme iyi mi olmuştur kötü mü? ......psikolojiye zarar mı verir yarar mı?

kanunu çıkaracağız. onun için soruyorum..

Sitelerde Paylaş

Arkadasin anlamadigi bir durum var. Türkiye Cumhuriyeti de aslinda dinsizdir. Diyanet gibi yanlisliklar olsada "devletin dini olmaz" prensibi üzerine kurulmustur. Tipki gelismis ülkelerdeki gibi.

Buralarda koyulmus kanunlar, dini esaslara göre koyulmadigina göre, ateistlerin bir ülkesi olsa gibi bir fantazi kurmaya gerek yok. Zaten böyle bir durum var.

Esas kiyaslamayi, dini kanunlar olmadan yönetilen ülkelermi yoksa dini kurallarla yönetilen ülkelermi daha ahlakli kanunlara sahip, diye yapmalisin dirilisbasliyor. Cevabi bulursan, bizimlede paylasirsin artik

Sitelerde Paylaş
peki ateistler devlet kuramaz mı yani...

bir ateist ben devlet kuracağım diyemez mi yani? :lol::lol:

dostum tekrar ediyorum:

''ateizm cumhuriyeti'' elbette olamaz..ancak bu durum ''ateistlerin'' devlet kuramayacağı anlamına gelmez?

ateist devlet kurabiir.. ve yönetim biçimini beğendikleri arasından seçer.

Hocam uzlaşamadığımız yokta devletin dünya görüşü. Elbette her insan/topluluk devlet kurabilir. Ben diyorum ki bir devleti kuranların hepsi ateist olsa yinede bu devletin nasıl bir devlet olacağını kuranların dünya görüşleri belirler. Yani doğrudan ateizm ideolojisi belirlemez/belirleyemez çünkü ateizm devlet yönetim biçimi değildir ki.

Yani sorunun bir geçerliliği yok. "ateist devlet kurabiir.. ve yönetim biçimini beğendikleri arasından seçer." bak bu cümlende yine bir yargını katmışsın olayı yani objektif değilsin.

tarihinde Hannibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben kendiadıma ateistlerin mesajlarından şöyle bir şey diyebileceğimize inandım

Ateistlerin hiç bir gayeleri yok sadece ömrü tüketmek,kim ne yaparsa yapsın biz sadece onları eleştirelim gibi bir anlayışları var...Ateistler biraraya gelemezler gelseler birbirlerini boğazlarlar...Ne ironik bir durum...

Sitelerde Paylaş
Sana daha önce de böyle bir şeyin olmayacağı söylenmiş, anlatılıp izah edilmiş buna rağmen hala sorumluluktan kaçmayın cevap verin diyorsun, sen hastamısın, yoksa bir sakatlığın mı var? Millet olmayacak şeyin neyine cevap versin? Sana örnekleme yaptık, politik konularda Ateist'ler birbirini yiyorlar dedik. Üstelik bu forumda "politika" forumu yok, çünkü ortak bir konsensus (uzlaşma) bulunmuyor. Dolayısıyla Ateist'lerin bir devlet kurma olasılığı da mevcut değil.. Ve Ateist'ler de zaten bunun peşinde değil..

Bilmem bu sefer idrak edebildin mi.. (sanmıyorum ya...)

sanki diğer devletleri kuranlar arasında tam bir uzlaşma varmış gibi konuşuyorsun?

hangi kurulan devletin kurucuları arasında tam bir uzlaşma vardır..

hastamı sın sakat mısın diyorsun....

he canım he

hem hastayım hen sakatım...

rahatladın mı?

ateistler bunun peşinde değil diyorsun bi de...

ateistler adına neden bu kadar rahat konuşuyorsun...

STALİN' in kemiklerini sızlattın şimdi...

bak ateist biri nasıl devlet kurmak istermiş...aç oku Stalin i

Sitelerde Paylaş
Yuh artik, bu kadar örnekli aciklama yapilmis. Bunlardan bunumu cikardin? Ulen siz var yaa

devam et devam et

çekinme çekinme

yav lütfen çekinme..

bak ısrar ediyorum ama.. :P :P :P

Sitelerde Paylaş
Ben kendiadıma ateistlerin mesajlarından şöyle bir şey diyebileceğimize inandım

Ateistlerin hiç bir gayeleri yok sadece ömrü tüketmek,kim ne yaparsa yapsın biz sadece onları eleştirelim gibi bir anlayışları var...Ateistler biraraya gelemezler gelseler birbirlerini boğazlarlar...Ne ironik bir durum...

hayır bu sorun değil..

bazı ateistler böyle düşünebilir..

ama hiç mi STALİN i duymamışlar canım.

üstelik bizleri okumaya davet ederken...

STALİN in kemikleri sızladı valla..

Sitelerde Paylaş

doktor2005 nerde yahu.. STALİN in resimlerini kullanıyor devamlı. o bilir.

anlatsın bize STALİN i

doktor..

doktoooooooooooooooooooooooooooorrrr

beni duyuyor musun...

Sitelerde Paylaş
ABD ha. :lol::lol:

büyük bir gaf dostum..

Oran olarak o kadar ateist türkiyde de var.

Efendim gaf neredenmiş? Ateistlerin, dinsizlerin kurduğu devletlerden bahsetmiyor muyduk?

Ve türkiyedeki dinsiz veya ateist oranı hakkında ne biliyorsunuz? biraz açar mısınız? Konu hakkında elimde rakkamlar yok.

tarihinde teenspirit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...